Νηπιαγωγών ή Κοινωνικής Εργασίας;

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Καλησπερα....δεν ειμαι μονη μου σε αυτον τον κοσμο.....η φιλη μου ενδιαφερεται να δωσει και αυτη κατατακτηριες η στην κοινωνικη εργασια(οπως εγω) η στο νηπιαγωγων ιωαννινων η βολου.
Τι εχει καλυτερη απορροφηση?Τι σε 4 χρονια θα εχει καλυτερες προοπτικες?Ποιο ευκολη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλύτερα να κάνει κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης. Οι θέσεις των δασκάλων είναι περισσότερες και ακόμα και αν δεν διοριστεί θα δουλεύει ως αναπληρώτρια. Είναι η μητέρα μου δασκάλα και ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Για πόσο ακόμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Για οσο!!! Μπορει τα τελευταια χρονια να εγιναν πολλα προσληψεις και να λεγεται οτι υπαρχει κορεσμος τωρα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα υπαρχουν πια θεσεις εργασιας. Απλα απο εδω και περα δεν θα διοριζονται αμεσως, αλλα θα πρεπει να εχουν δουλεψει και καποια χρονια ως αναπληρωτες. Ολοι θα δουλευουν, ομως δεν θα ειναι διορισμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota12

Νεοφερμένος

Η giota12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
κορεσμος αυτη την στιγμη δεν υπαρχει, μετα δεν ξερω.ολοι οι δασκαλοι δουλευουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
δεν ξερω παιδια,επειδη καποτε το σκεφτηκα και για εμενα το παιδαγωγικο φοβαμαι οτι ειναι πολυ πολυ ρισκο....προσλαμβανει κοντα 10 χρονια τωρα...θα γινει ασεπ τωρα το 11-12 οκ?μετα θα ξαναγινει τι 14 καλως εχοντων των πραγματων και το πτυχιο θα το παρει το 14-15...αρα οριακα προλαβαινει τον δευτερο ασεπ και πιο πιθανο ειναι να προλαβει τον τριτο το 2016....μεσολαβουν 3 διαγωνισμοι....ποσους να παιρνουν το 2016?
φοβαμαι οτι θα κορεστει το παιδαγωγικο και αν κλεισει...φεξε μου και γλυστρισα...
ενω το νηπιαγωγων πιστευω οτι ειναι σταθερο σε γενικες γραμμες και εχει θετικες προοπτικες με τα ολοημερα νηπιαγωγεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Καλησπερα....δεν ειμαι μονη μου σε αυτον τον κοσμο.....η φιλη μου ενδιαφερεται να δωσει και αυτη κατατακτηριες η στην κοινωνικη εργασια(οπως εγω) η στο νηπιαγωγων ιωαννινων η βολου.
Τι εχει καλυτερη απορροφηση?Τι σε 4 χρονια θα εχει καλυτερες προοπτικες?Ποιο ευκολη σχολη?
Πιο εύκολη σχολή είναι στο νηπιαγωγείο γιατί εκεί δεν έχεις εργαστήρεια,αλλά για να βρεις δουλειά,δεν βρίσκεις και τόσο εύκολα σε νηπιαγωγείο είδικα την σημερινή εποχή και σε δημόσιο τομέα.Αυτό είναι το μοναδικό μειονέκτημα για το νηπιαγωγείο κατά τα άλλα εύκολη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εχω μια γνωστη που τελειωσε νηπιαγωγος εδω και 3 χρονια...και δεν βρισκει πουθενα εργασια...:-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
αν πας νηπιαγωγων πονταρεις στον ασεπ κ τπτ αλλο βασικα...
γι αυτο εχει το διλλειμα να παει νηπιαγωγων=ασεπ κ μονο ασεπ η κοινωνικη εργασια που ισως απασχοληθει κ αλλου...
εγω παρολο που μου αρεσει η εκπαιδευση για κοιν.εργασια εχω προσανατολιστει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καταρχην να πουμε οτι καμια σχολη δεν εχει αμεση επαγγελματικη αποκατασταση. Αν ξεκιναμε με τη σκεψη οτι δεν θα βρουμε δουλεια δεν γινεται τιποτα. Αν λοιπον το Παιδαγωγικο δεν σου ακουγεται καλο γιατι δεν της λες να σκεφτει και τη Φιλολογια??? Μπορει να μην διοριζονται αλλα ΔΕΝ υπαρχει ανεργος φιλολογος στην Ελλαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Η δουλειά θα βρεθεί όσο το ψάξεις. Ουρανοκατέβατες δουλειές ή στρωμένα κόκκινα χαλιά δεν υπάρχουν. Προσγειωθείτε. Εφοδιαστείτε με πτυχία, μεταπτυχιακά,...κτλ και αγωνιστείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τι να πω δεν ξερω πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
νηπιαγωγων βεβαια!οχι οτι εχει κατι η κοινωνικη εργασια ...απλα αμα γινεις νηπιαγωγος ανοιγεις ενα νηπιαγωγειο οπως ο ξαδερφος μου ας πουμε και τρελενεσαι στα λεφτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
γιατι δεν ρωταμε το αυτονοητο??ποια σχολη σ αρεσει περισσοτερο???εχε υποψη σου οτι και οι 2 απαιτουν υπομονη και πολυ ορεξη στην μετεπειτα εργασια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
νηπιαγωγων βεβαια!οχι οτι εχει κατι η κοινωνικη εργασια ...απλα αμα γινεις νηπιαγωγος ανοιγεις ενα νηπιαγωγειο οπως ο ξαδερφος μου ας πουμε και τρελενεσαι στα λεφτα!

δεν ειναι τοσο ευκολο να ανοιξεις νηπιαγωγειο αλλα αν εχει καλα λεφτα μπορεις να ανοιξεις ευκολα χωρις να εισαι νηπιαγωγος....εγω αν το σπουδαζα μαλλον θα στοχευα δημοσιο....

γιατι δεν ρωταμε το αυτονοητο??ποια σχολη σ αρεσει περισσοτερο???εχε υποψη σου οτι και οι 2 απαιτουν υπομονη και πολυ ορεξη στην μετεπειτα εργασια!!!

γενικως οταν καποιος κανει δευτερο πτυχιο στοχευει κυριως στην επαγγελματικη αποκατασταση...βεβαια τα αντικειμενα που επιλεγει ειναι παντα της αρεσκειας του, δηλαδη εχω ποτε δεν θα σπουδαζα νοσηλευτικη, και ας ειναι να βρω δουλεια αυριο με 2000 το μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top