Νεοελληνική Λογοτεχνία Επαναληπτικές 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Πώς σας φαίνονται τα θέματα;
Πιστεύω ότι είναι εξίσου εύκολα με τα δικά μας αλλά λίγο πιο απαιτητικά.
Ακούω σχόλια.....

www.ypepth.gr/docs/them_glo_kat_c_hmer_epan_0906.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
απλα τελεια θεματα κατα την αποψη μου! στις επαναληπτικες θυμηθηκαν να τιμησουν εξ ολοκληρου τον Ριτσο? εμας μονο στο παραλληλο! τελος παντων! στον ελεγκτη πηρα 19,7, εδω που ειναι ο αγαπημενος μου και τυγχανει να ξερω καλα και το παραλληλο γιατι τα εχω διαβασει ολα απο αυτον, νομιζω δεν θα το εχανα το πολυποθητο 20 που στην λογοτεχνια ειναι σχεδον αδυνατον! αλλα αν αγαπας κατι απο τα 8 σου , το καταφερνεις! ωραια θεματα και ελπιζω να εγραψαν ολοι οσοι εδωσαν καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
απλα τελεια θεματα κατα την αποψη μου! στις επαναληπτικες θυμηθηκαν να τιμησουν εξ ολοκληρου τον Ριτσο? εμας μονο στο παραλληλο! τελος παντων! στον ελεγκτη πηρα 19,7, εδω που ειναι ο αγαπημενος μου και τυγχανει να ξερω καλα και το παραλληλο γιατι τα εχω διαβασει ολα απο αυτον, νομιζω δεν θα το εχανα το πολυποθητο 20 που στην λογοτεχνια ειναι σχεδον αδυνατον! αλλα αν αγαπας κατι απο τα 8 σου , το καταφερνεις! ωραια θεματα και ελπιζω να εγραψαν ολοι οσοι εδωσαν καλα!

Συμφωνώ απολύτως!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
απλα τελεια θεματα κατα την αποψη μου! στις επαναληπτικες θυμηθηκαν να τιμησουν εξ ολοκληρου τον Ριτσο? εμας μονο στο παραλληλο! τελος παντων! στον ελεγκτη πηρα 19,7, εδω που ειναι ο αγαπημενος μου και τυγχανει να ξερω καλα και το παραλληλο γιατι τα εχω διαβασει ολα απο αυτον, νομιζω δεν θα το εχανα το πολυποθητο 20 που στην λογοτεχνια ειναι σχεδον αδυνατον! αλλα αν αγαπας κατι απο τα 8 σου , το καταφερνεις! ωραια θεματα και ελπιζω να εγραψαν ολοι οσοι εδωσαν καλα!

εγραψα 20...;) Αλλα ριτσος?χμμμμμ οχι και το καλυτερο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
μπραβοοοο ανδρομεδα! μπραβο ειλικρινα! εμενα ειναι μαζι με τον καβαφη οι 2 τοπ μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Στην 1η ερώτηση που ζητάει το σχολιασμό του χαρακτηριστικου (χρήση αντικέιμενων από την καθημερινή ζωή) της ποίησής του τι θα απαντούσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
αυτές οι επαναληπτικές τί ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Γιά όσους ήταν άρρωστοι στις κανονικές πανελλήνιες,αλλά πρέπει να έχεις χαρτί από νοσοκομείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
και τι και καλα ειναι πιο εύκολα/πιο δύσκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιο δύσκολα επειδή πατάν στο ότι οι μαθητές είχαν περισσότερο χρόνο προετοιμασίας...Αυτές γίνονται κάθε μέρα;:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korinoula22

Νεοφερμένος

Η Κορινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια πολυ ευκολα θεματα....Και κριμα που δεν μας εβαλαν Ριτσο ως κανονικο κειμενο και οχι ως παραλληλο....Την λατρευα την σονατα....
Αφησε με να ρθω μαζι σου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkenea moses

Νεοφερμένος

Η arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Όντως είναι πραγματικά υπέροχη η σονάτα. Ηταν κ μενα το αγαπημενο μου ποιημα στη φετινη υλη.:inlove: Πάντως έβαλαν ωραίες ερωτήσεις , τα δικα μας ωστόσο δεν ήταν τόσο απαιτητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Eυτυχως που δε μας εβαλαν τη Σονατα και το Ονειρο στο κυμα, γιατι θα παθαινα εγκεφαλικο!! Αυτα τα δυο κειμενα τα αφησα εντελως αδιαβαστα, γιατι πολυ απλα δεν κινησαν το ενδιαφερον μου... Εγω την Κικιτσα ηθελα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Δυστυχώς (για σενα) η Κικίτσα έπεσε στις επαναληπτικές του εσπερινού. Πρώτη φορά που μπαίνει Δημουλά στις πανελλαδικές. Για κοιτάξτε...


www.ypepth.gr/docs/them_neoel_kat_d_esp_epan_0906.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δυστυχώς (για σενα) η Κικίτσα έπεσε στις επαναληπτικές του εσπερινού. Πρώτη φορά που μπαίνει Δημουλά στις πανελλαδικές. Για κοιτάξτε...


www.ypepth.gr/docs/them_neoel_kat_d_esp_epan_0906.pdf
Υπεροχα τα θεματα τους:jumpy:!! Μακαρι να μας εβαζαν και μας το Γας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Πάλι καλά που δεν έβαλαν το Γας Ομφαλός. Το πιο δύσκολο ποίημα του βιβλίου είναι! Εύκολες οι ερωτήσεις του εσπερινού αλλα λίγο απαιτητικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
πω........ο ριτσος μου την ειχε δωσει στα νευρα!!!!ειμαι ευτυχισμενη που δεν επεσε!!
δεν θα εγραφα σιγουρα 18,5 οπως στον σαχτουρη..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
πω........ο ριτσος μου την ειχε δωσει στα νευρα!!!!ειμαι ευτυχισμενη που δεν επεσε!!
δεν θα εγραφα σιγουρα 18,5 οπως στον σαχτουρη..........
+1000... Στην πυρα, μαζι με τον Παπαδιαμαντη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ευτυχως που επεσε ριτσος στις επαναληπτικες..δεν τον πηγαινα καθολου..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Τον Ρίτσο τον είχα παραμελήσει με το σκεπτικό ότι ήταν ιδιαίτερα προφανές να πέσει στη χρονιά του.Οπότε ευτυχώς.Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι ήμουν ιδιαίτερα τυχερή ως προς το ότι πέρυσι είχα αγοράσει την ανθολογία του Γιάννη Ρίτσου σε επιλογή της Χρύσας Προκοπάκη,από την οποία έπεσαν τα παράλληλα και στις κανονικές και στις επαναληπτικές.
Αυτό μάλιστα που έπεσε στις δικές μας εξετάσεις,όταν το διάβασα, μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση οπότε όταν το είδα στις πανελλήνιες δε με ξένισε ιδιαίτερα και το θεώρησα "δικό μου".Βέβαια αυτό δεν το έχω πει καν στους καθηγητές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top