Να συνεχίσω την σχολή μου ή να ακολουθήσω τα όνειρά μου;

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Γεια σας παιδια στις πανελληνιες περασα σε μια σχολη η οποια δεν μου αρεσει καθολου και πιεζομαι καθε μερα με το να διαβαζω και να κανω εργασιες χωρις να αγαπαω αυτο που κανω..το κανω με το ζορι....σκεφτηκα να σταματησω και να κυνηγησω το ταλεντο μου ως ποδοσφαιριστης δηλαδη να αφοσιοθω μονο εκει ....αλλα δεν ξερω τι να κανω ειμαι μπερδεμενος....εχετε καμια λυση η καμια προταση για να με βοηθησετε λιγο? ευχαριστω εκ τον προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Καταλαβαίνω το δίλλημα στο οποίο βρίσκεσαι, όμως πιστεύω πως στην ηλικία που είσαι θα έπρεπε να έχεις ήδη αποφασίσει τι θέλεις να κάνεις στη ζωή σου. Η απόφαση να μην ξαναδώσεις πανελλήνιες είναι δική σου επιλογή και της οικογένειας σου και σίγουρα κανείς δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να δώσεις πάλι. Από την άλλη θεωρώ ουτοπικό να πιστεύεις πως σε τέτοια ηλικία θα προλάβεις να κάνεις τόσα πολλά στο χώρο του ποδοσφαίρου, σε σημείο να φτάσεις να συντηρείς τον εαυτό σου και αργότερα μια οικογένεια από αυτή τη δουλειά. Δεν διαφωνώ στο ότι μπορεί να έχεις ταλέντο, όμως θεωρώ πως εάν αυτό ήταν το όνειρο σου θα έπρεπε να το έχεις κυνηγήσει από την παιδική-εφηβική σου ηλικία.

Θα σου έλεγα να ψάξεις τις ειδικότητες των ιδιωτικών σχολών και να ελέγξεις εάν κάποια είναι πιο κοντά στα ενδιαφέροντα σου. Εφόσον η σχολή σου δεν σε ενδιαφέρει ουσιαστικά, δεν πρόκειται να ασχοληθείς με το αντικείμενο της ακόμα και αν την τελειώσεις σε κάποια χρόνια. Βρες κάτι πιο κοντά στα ενδιαφέροντα σου και απόλαυσε τη φοιτητική σου ζωή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
επαιζα 11 χρονια μπαλα εχω σταματησει εδω και 2μιση χρονια δεν ειναι κατι που θα αρχισω τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ λέω να προσπαθήσεις να κάνεις το όνειρό σου πραγματικότητα, γιατί αν δεν το κάνεις τώρα αυτό ίσως αργότερα να το μετανιώσεις... Ξέρω επίσης κάποιον που έπαιζε 11 (μπορεί και παραπάνω) χρόνια ποδόσφαιρο και τελικά έγινε δεκτός σε μια ομάδα και αν τα λέω καλά η ομάδα αυτή ανήκει στην α' εθνική ή όπως αλλιώς είναι το σωστό. :P

Τέλος πάντων, πιστεύω πως ποτέ δεν είναι αργά και ότι θα άξιζε να προσπαθήσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ακολουθησε το ονειρο σου οσο μπορεις . Γιατι μετα θα ειναι αργα , ειδικα για αυτο το ονειρο του ποδοσφαιριστη. Αν δεν κανεις αυτο που θελεις στην ζωη σου τοτε γιατι να ζεις; Κυνηγησε το , γιατι η ζωη ειναι μικρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ με βοηθησατε αρκετα για να καταλαβω οτι η ζωη περναει και δεν θα ειμαι παντα 19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Το θεωρω αδυνατο να γινεις επαγγελματιας ποδοσφαιριστης και μαλιστα σε σημειο να ζεις απο αυτη τη δουλεια.Γι αυτο σου λεω γενικοτερα να ψαξεις μηπως σου αρεσει καποιο αλλο επαγγελμα.Πιο συγκεκριμενα,θα μπορουσες να προσπαθησεις να ξαναδωσεις πανελληνιες ή να κανεις 10% για να περασεις τεφαα.Μπορει να μην γινεις ποδοσφαιριστης αλλα αν κανεις και γνωριμιες μπορεις να δουλεψεις και ως γυμναστης σε ποδοσφαιρικες ομαδες ή ακομα και ως προπονητης.
Ο,τι και αν αποφασισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Γεια σας παιδια στις πανελληνιες περασα σε μια σχολη η οποια δεν μου αρεσει καθολου και πιεζομαι καθε μερα με το να διαβαζω και να κανω εργασιες χωρις να αγαπαω αυτο που κανω..το κανω με το ζορι....σκεφτηκα να σταματησω και να κυνηγησω το ταλεντο μου ως ποδοσφαιριστης δηλαδη να αφοσιοθω μονο εκει ....αλλα δεν ξερω τι να κανω ειμαι μπερδεμενος....εχετε καμια λυση η καμια προταση για να με βοηθησετε λιγο? ευχαριστω εκ τον προτερων :)
Εγώ έχω έναν συμμαθητή απο το δημοτικό που απο μικρός ήθελε να γίνει ποδοσφαιριστής και είχε μπει στην τοπική ομάδα της περιοχής.Λοιπόν το παιδί αυτό με τα χρόνια αποδείχθηκε πολύ καλός στην επίθεση[δεν το λέω εγώ οι ειδικοί το λένε:P] καιαναβαθμίστηκε στην ομάδα της πόλης-νομού μου.Δυστυχώς όμως δεν πέρασε στην γυμναστική ακαδημία που ήθελε, όχι γιατί δεν ήταν έξυπνος, απλά έκανε καθημερινά προπονήσεις ακόμα κι όταν ήταν γ'λυκείου..Σήμερα, είναι 20+ και η ομάδα του έχει αγωνιστεί ουκ ολίγες φορές με τις μεγαλύτερες ομάδες της Ελλάδας.Για το μισθό που παίρνει δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι δεν θα είναι κι άσχημος..
Αν κι εσύ είσαι ομολογουμένως καλός ποδοσφαιριστής εγώ θα σου πρότεινα να το κυνηγήσεις, γιατί ποτέ δεν ξέρεις! Μπορεί να φαντάζεσαι ότι με το πρώτο κιόλας ματς θα σε δει ο τοπ προπονητής και θα σε κάνει αστέρι.Αν είναι έτσι,γιατί δεν σε ξέρω προσωπικά,τότε προσγειώσου και να θυμάσαι ότι όλες οι δουλείες έχουν την δυσκολία τους στην αρχή..Αν πάλι δεν κάνεις γι αυτό θα φανεί νομίζω στο πρώτο χρόνο οπότε ή ξαναδίνεις πανελλήνιες, πλέον πιο ώριμος για το τι θέλεις, ή συνεχίζεις την σχολή αυτή που πέρασες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
εχω εναν απο τους μεγαλυτερους ποδοσφαιριστες της Ελλαδας για ''μανατζερ'' γτ οταν επαιζα στην ομαδα του παντα του αρεσα και σαν παιχτης και οταν σταματησα ειχε ερθει 4 φορες στο μαγαζι του μπαμπα μου για να συνεχισω....σε αυτην την ηλικια πρεπει να βρεις ομαδα να παιξεις αμα εχεις ταλεντο θα προχωρησεις και 19 χρονων ειμαι οχι 25 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Θα ηταν καλυτερο κατα την αποψη μου να σπουδασεις κατι ακομα και αν ειναι κατι που δεν αγαπας και να ασχοληθεις και με το ποδοσφαιρο. Ισως να πιστευεις οτι μπορεις να πετυχεις πολλα χωρις ομως ολα να εξαρτωνται απο εσενα. Να εχεις καποια εναλλακτικη σε περιπτωση που δεν τα βρεις ολα ροδινα με το ποδοσφαιρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
εχω πτυχιο βοηθου λογιστη..μπορω να δουλεψω σε μια επιχειρηση για 4 χρονια ως βοηθος και παιρνω πτυχιο λογιστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ισως αν μπορουσες να τα συνδιασεις και τα δυο; Αλλα μαλλον λιγο δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
η σχολη στην οποια ειμαι και το πτυχιο να παρω δεν νομιζω να ασχοληθω αργοτερα με αυτην..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ξερεις ομως καποιες φορες δεν ασχολουμαστε μονο με αυτο που μας αρεσει. Γενικα πιστευω οτι ειναι πολυ σπανιο να δουλευεις και να κανεις κατι που να το απολαμβανεις κιολας. Ειναι το τι δουλεια μπορεις να βρεις παντα. Το ποδοσφαιρο μπορει να ειναι η ζωη σου και να σου αρεσει αλλα θα μπορεις να ζεις απο αυτο; Αυτο θελεις αλλα θα εχεις τις ευκαιριες για να το κανεις αυτο; Παντως να σκεφτεις καλα τωρα που εισαι ακομα μικρος γιατι μετα ειναι πολυ δυσκολο να γυρισει ο χρονος πισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
θα προσπαθησω να μν σταματησω απο την σχολη θα δω αμα μπορεσω να τα καταφερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αν ειναι κατι που δεν σου αρεσει καθολου καθολου ισως να μπορουσες να σκεφτεις να δωσεις ξανα πανελληνιες να περασεις κατι αλλο. Ισως γυμναστης που ειναι κατι που προφανως θα σου αρεσει αφου αγαπας τοσο το ποδοσφαιρο; Ψαξε το πριν παρεις οποιαδηποτε αποφαση. Να εισαι σιγουρος οτι επιλεγεις το σωστο για να μην μετανιωσεις μετα. Μικρος εισαι εχεις χρονια μπροστα σου να κανεις και κατι αλλο ακομα και αρχιζοντας απο την αρχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top