Να παραμείνω στο ΔΕΤ ή να αλλάξω τμήμα;

Evi_

Νεοφερμένος

Η Evi_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Πελοποννήσου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας! Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια στο τμήμα διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Επέλεξα να σπουδάσω στο συγκεκριμένο τμήμα, διότι πέρσι που έδωσα πανελλήνιες δεν ήμουν σίγουρη αν ήθελα να ασχοληθώ με τα οικονομικά ή με την πληροφορική, μιας και οι δύο επιστήμες με ενδιέφεραν. Πλέον γνωρίζω ότι μου αρέσει περισσότερο η ενασχόληση με τον τομέα της πληροφορικής. Μέσω του τμήματος θα είναι γενικά επαρκείς οι γνώσεις στην πληροφορική ή να κάνω 10% και να επιλέξω κάποιο τμήμα πληροφορικής ? Άμα γνωρίζει κάποιος περισσότερα παρακαλώ να μου απαντήσει!:)
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Πλέον γνωρίζω ότι μου αρέσει περισσότερο η ενασχόληση με τον τομέα της πληροφορικής
Κοίταξε απο όσο ξέρω για της ΑΣΣΟΕ το τμημα κάνουν αρκετή πληροφορική και πολλοί απορροφόνται ως προγραμματιστές!Βέβαια αν ανακάλυψες πως σε ενδιαφέρει η καθαρόαιμη πληροφορική τότε κάνε 10% για ένα τμημα πληροφορικής!
 

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι στο ΔΕΤ της ΑΣΣΟΕ αλλά επειδή δουλεύω το έχω παρατήσει καθώς δεν προλαβαίνω και δε βγαίνει χωρίς παρακολουθήσεις. Είμαι ακόμη στο 1ο έτος και σκέφτομαι να κάνω 10%. Ποιο θεωρείτε το πιο εύκολο τμήμα της ΑΣΣΟΕ που να βγαίνει χωρίς παρακολουθήσεις;
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι στο ΔΕΤ της ΑΣΣΟΕ αλλά επειδή δουλεύω το έχω παρατήσει καθώς δεν προλαβαίνω και δε βγαίνει χωρίς παρακολουθήσεις. Είμαι ακόμη στο 1ο έτος και σκέφτομαι να κάνω 10%. Ποιο θεωρείτε το πιο εύκολο τμήμα της ΑΣΣΟΕ που να βγαίνει χωρίς παρακολουθήσεις;
Υποθέτω ότι το μάρκετινγκ και επικοινωνίας είναι εύκολο τμήμα! Έχω φίλους μ που το έβγαλαν σχετικά εύκολα...
Έχετε το υπόψην σου!
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Και το οδε είναι εύκολα ανάλογα την κατεύθυνση βέβαια
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,217 μηνύματα.
Γειά σας! Είμαι πρωτοετής φοιτήτρια στο τμήμα διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Επέλεξα να σπουδάσω στο συγκεκριμένο τμήμα, διότι πέρσι που έδωσα πανελλήνιες δεν ήμουν σίγουρη αν ήθελα να ασχοληθώ με τα οικονομικά ή με την πληροφορική, μιας και οι δύο επιστήμες με ενδιέφεραν. Πλέον γνωρίζω ότι μου αρέσει περισσότερο η ενασχόληση με τον τομέα της πληροφορικής. Μέσω του τμήματος θα είναι γενικά επαρκείς οι γνώσεις στην πληροφορική ή να κάνω 10% και να επιλέξω κάποιο τμήμα πληροφορικής ? Άμα γνωρίζει κάποιος περισσότερα παρακαλώ να μου απαντήσει!:)
Καλησπέρα .
Long story short...Όχι σε απολύτως καμία περίπτωση δεν θα πάρεις τις ίδιες γνώσεις που θα έπαιρνες απο ένα τμήμα πληροφορικής . Ούτε κατά διάννοια . Οπότε το 10% είναι μονόδρομος .
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Το καταφέρνεις χωρίς παρακολούθηση πιστεύεις;
Σίγουρα ναι...σκέψου πολλά μαθήματα είναι της φάσης οργανωσιακή κουλτούρα μάρκετινγκ κλπ...απλά σε μερικά πρέπει να πατάς πχ λογιστική η κάνα μαθηματικό αλλά είναι λίγα...βρίσκεις και άτομο δλδ για ιδιαίτερα σε αυτά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top