Να νοικιάσω φοιτητικό σπίτι εν καιρώ αβεβαιότητας λόγω του κορωνοϊού;

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι σε δίλλημα,δε ξέρω αν πρέπει να κλείσω για σπίτι ή να συνεχίσω με το να πηγαινοερχομαι από το νησί- στο πανεπιστήμιο.
Από την μεθεπόμενη εβδομάδα αρχίζει το εργαστήριο και,ίσως,από το 2ο εξάμηνο να έχει περισσότερα εργαστήρια.
Τι γνώμη έχετε;
Όπως και να έχει νοίκιασε γιατί όταν θα ανοίξουν τα Πανεπιστήμια, οι σπιτονικοκύρηδες για να καλύψουν το χαμένο έδαφος, θα τα πάνε στα ύψη...
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Καλύτερα νοίκιασε το σπίτι. Γιατί αν σκοπεύεις να πηγαινοερχεσαι με καράβι μπορεί να πετύχεις κανένα απαγορευτικό το χειμώνα και να ξεμείνεις χωρίς σπίτι εκτός αν έχεις φίλους και συγγενείς που μπορούν να σε φιλοξενήσουν για λίγο. Ξέρω ότι είναι δύσκολες εποχές και ότι δεν υπάρχει χρήμα αλλά πάνω κάτω δεν βγαίνουν τα ίδια αν νοικιάσεις με φθηνό ενοίκιο σε σχεση αν αγοράσεις ακτοπλοϊκά εισιτήρια με επιστροφή;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλύτερα νοίκιασε το σπίτι. Γιατί αν σκοπεύεις να πηγαινοερχεσαι με καράβι μπορεί να πετύχεις κανένα απαγορευτικό το χειμώνα και να ξεμείνεις χωρίς σπίτι εκτός αν έχεις φίλους και συγγενείς που μπορούν να σε φιλοξενήσουν για λίγο. Ξέρω ότι είναι δύσκολες εποχές και ότι δεν υπάρχει χρήμα αλλά πάνω κάτω δεν βγαίνουν τα ίδια αν νοικιάσεις με φθηνό ενοίκιο σε σχεση αν αγοράσεις ακτοπλοϊκά εισιτήρια με επιστροφή;
ε δεν ειναι το ίδιο οχι αλλα οπως και να εχει ειναι αυτο που του ειπα περα απο τη ταλαιπωρια. Τα ενοίκια στι μετά-κορωναίο εποχή θα ανέβουν στα ύψη. Οπότε γιατί να το ρισκάρει... Αυτη τη στιγμή στην Αθήνα και στη Θεσσαλονικη εχει πολλα ξενοικιαστα
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Καλύτερα νοίκιασε το σπίτι. Γιατί αν σκοπεύεις να πηγαινοερχεσαι με καράβι μπορεί να πετύχεις κανένα απαγορευτικό το χειμώνα και να ξεμείνεις χωρίς σπίτι εκτός αν έχεις φίλους και συγγενείς που μπορούν να σε φιλοξενήσουν για λίγο. Ξέρω ότι είναι δύσκολες εποχές και ότι δεν υπάρχει χρήμα αλλά πάνω κάτω δεν βγαίνουν τα ίδια αν νοικιάσεις με φθηνό ενοίκιο σε σχεση αν αγοράσεις ακτοπλοϊκά εισιτήρια με επιστροφή;
Πες το ψέματα,αν φυσάει/έχει κακοκαιρία δεν θα έχω πρόσβαση.
Σχεδόν το ίδιο βγαίνει,αλλά είναι και η ταλαιπωρία. Επιπλέων τα εργαστήρια είναι πρωί πρωί,οπότε θα έπρεπε να πάρω μια μέρα πιο πριν καράβι και να κάτσω και μια μέρα εκεί (παραπάνω έξοδα). Οπότε το κλείνω μόλις πάρω confirmation ότι είμαι εγγεγραμμένος στο τμήμα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top