Να κάθονται οι γονείς έξω από τα εξεταστικά κέντρα;

Να κάθονται οι γονείς έξω από τα εξεταστικά κέντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Nαι

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 42 75.0%
  • Δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 10 17.9%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όταν έδινα με εκνεύριζε πολυ ότι η μάνα μου που έλεγε ότι εχει παραπάνω άγχος από μένα :mad:.

Όταν δίνετε οι γονεις μακριά από το σχολείο και οχι να περιμένουν έξω σε όλη τη διάρκεια της εξέτασης. Όχι μόνο δεν σας δίνουν θετική ενέργεια αλλά για να περάσει η ώρα, σας κουτσομπολεύουν με τους άλλους γονείς και τους καθηγητές σας. Αν θελετε θετική ενέργεια πάρτε μια amita.

μη τραγικοποιείτε τις πανελλήνιες γιατί δεν το αξίζουν καθόλου...
δεν χάθηκε και ο κόσμος! :whistle:

Δυστυχώς παίζονται πολλά σε αυτές τις εξετάσεις και οι υποψήφιοι το ξέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όταν δίνετε οι γονεις μακριά από το σχολείο και οχι να περιμένουν έξω σε όλη τη διάρκεια της εξέτασης.
Είχα περάσει τα προηγούμενα χρόνια έξω από το σχολείο όταν έδιναν πανελλήνιες και έχω δει μερικές μητέρες να περιμένουν. Το θεωρώ ηλίθιο. Μια είχε έτοιμο ένα τάπερ με φαγητό να ταΐσει το μωρό της που θα έβγαινε πεινασμένο από τις εξετάσεις. Μια άλλη είχε απλώσει στα κάγκελα εικονίσματα και θυμιατήρια και προσευχόταν. :down:
Αν θελετε θετική ενέργεια πάρτε μια amita..
Απαγορεύονται οι διαφημίσεις. :slourp:
Δυστυχώς παίζονται πολλά σε αυτές τις εξετάσεις και οι υποψήφιοι το ξέρουν.
Ελπίζω να μην εννοείς θεωρίες με συνομωσίες που ακούγονται σχετικά με τις πανελλήνιες. :whatever:
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Πάντως, κάτι πιθανό είναι, για λόγους οικονομίας να συγχωνεύσουν εξεταστικά κέντρα, οπότε κάποιοι δεν θα δώσουν εξετάσεις στο σχολείο τους, αλλά σε γειτονικό. :cold:

Να και το τετραδιάκι μας: :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μια άλλη είχε απλώσει στα κάγκελα εικονίσματα και θυμιατήρια και προσευχόταν. :down:

χαΑΧχαΑΧΑΧαΧαχΑΧΑΑαΧαχΑΧΑΧχαΑΧχ
αΑΧΑΧαΧαχΑΧΑΑαΧαχΑΧΑΧχαΑΧχ

Πεθαίίίνωωωωωωωωωωωωω. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :hehe:
Ο Χριστός και η Παναγία! Ευτυχώς οι δικοί μου γονείς δεν είναι έτσι και με αφήνουν στην ησυχία μου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
lol σε εμάς μια ρωτούσε όποιον έβγαινε αν η κόρη της έγραψε καλά.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
lol σε εμάς μια ρωτούσε όποιον έβγαινε αν η κόρη της έγραψε καλά.......
Το πιο ωραίο είναι που ρωτάνε αυτούς που βγαίνουν πρώτοι, αν τα θέματα ήταν εύκολα ή δύσκολα. Από αυτούς θα πάρουν σίγουρα σωστές πληροφορίες, καθώς αυτοί που βγαίνουν με την ελάχιστη αποχώρηση είναι οι αδιάβαστοι και οι φαντάροι που έχουν έρθει μόνο για την άδεια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Τελειωνω το πρωτο μαθημα (Εκθεση) και ειπα να περασω απο τον πατερα μου να μου δωσει κανα ψιλο για καφε.Που να φανταστω ομως τι με περιμενε εκει.Ειχαν κατεβασει τα θεματα και τις απαντησεις ο πατερας μου μαζι με κατι αλλους συναδελφους/-ισσες και τα ειχαν μελετησει,παρακαλω.Με το που ανοιγω την πορτα και μπαινω στο γραφειο αρχιζουν οι ερωτησεις βροχη!Τι εγραψες εκει?Αυτο το εγραψες ετσι η αλλιως?Ευκολο θεμα σας εβαλαν...Και για πες μου τις ιδεες σου στην Εκθεση...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Όταν έδινα με εκνεύριζε πολυ ότι η μάνα μου που έλεγε ότι εχει παραπάνω άγχος από μένα :mad:.
Όταν δίνετε οι γονεις μακριά από το σχολείο και οχι να περιμένουν έξω σε όλη τη διάρκεια της εξέτασης. Όχι μόνο δεν σας δίνουν θετική ενέργεια αλλά για να περάσει η ώρα, σας κουτσομπολεύουν με τους άλλους γονείς και τους καθηγητές σας. Αν θελετε θετική ενέργεια πάρτε μια amita.

Ωραιο θεμα Φοκο:clapup:
Πολλοι γονεις,εχουν παραπανω αγχος απο τα παιδια και μερικοι απο αυτους το μεταδιδουν του το μεταδιδουν κ ολας!

Ετσι,καθονται εξω απο τα σχολεια και φυσικα οι ερωτησεις ειναι αναμενομενες,τι εγραψε,αν ειναι καλα και δεν εχει αγχος,αν επεσαν τα ΣΟΣ (ποια σοσ ολα το βιβλιο σοσ ειναι παντα:P),αν θελει να πιει λιγο νερακι και δεν τ αφηνουν,αν θελει να παιξει με τις πλαστελινες του(ουπς αυτο γινεται σε αλλη ταξη:redface:) και παει λεγοντας.

Καλο ειναι οσο και να θελουν οι γονεις να ερθουν μαζι σας στις εξετασεις να μην τους αφηνετε,θα σας μεταδωσουν πιο πολυ αγχος.Οσο για την αμιτα,ας μην κανουμε διαφημιση,φοκο κοραινεις το επαγγελμα
:whistle:
Θα αντιπροτεινα μια μικρη σοκολατιτσα και κατα τη διαρκεια της εξετασης να μασατε τσιχλα για να ειστε σε εγρηγορση.

Καλη επιτυχια
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
αν τύχει ποτέ να πληρώσετε για τα παιδιά σας, 400 €/μήνα επί 12 μήνες φροντιστηριακά μαθήματα πανελληνίων...θα ήθελα να κόψω τις αντιδράσεις σας :P
όταν άλλος πληρώνει και φτύνει αίμα για να τα βρει αυτά τα λεφτά, θέλει και αποτέλεσμα...
δεν νομίζω ότι ζούμε σε εποχές όπου τα χρήματα βγαίνουν εύκολα
γι' αυτά τα χρήματα αλλά και για τα χρήματα που θα ακολουθήσουν στην φοιτητική ζωή (τα οποία δεν πρόκειται ποτέ να αποσβεστούν με την γενικευμένη ανεργία των νέων...μέχρι τα 35-40) οι γονείς θυσιάζουν την ζωή τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αν τύχει ποτέ να πληρώσετε για τα παιδιά σας, 400 €/μήνα επί 12 μήνες φροντιστηριακά μαθήματα πανελληνίων...θα ήθελα να κόψω τις αντιδράσεις σας :P
όταν άλλος πληρώνει και φτύνει αίμα για να τα βρει αυτά τα λεφτά, θέλει και αποτέλεσμα...
δεν νομίζω ότι ζούμε σε εποχές όπου τα χρήματα βγαίνουν εύκολα

Καλά γι' αυτό μπορώ να μιλήσω σχετικά και με τις εξετάσεις στα αγγλικά. Οι δικοί μου πλήρωναν τόσα χρόνια φροντιστήριο και όταν έδινα ούτε με πίεζαν να μου πουν "γράψε καλά γιατί θα πάνε τα λεφτά χαμένα" ούτε τίποτα.
Τελικά έδωσα και δεν έτυχε να το πάρω το δίπλωμα, κατ' εσέ θα έπρεπε να πουν "Είσαι μια άχρηστη, εμείς φταίμε που πληρώναμε για σένα τόσα χρόνια" ;; Αντίθετα μου είπαν ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ θα ξαναδώσεις και θα το πάρεις. Τώρα να καίγεσαι επειδή πληρώνεις είναι λίγο εγωιστικό, και δε νομίζω ένας γονιός να έχει αυτό στο μυαλό του. Πιο πολύ αντιδράει έτσι επειδή απλά θέλει το καλύτερο για το παιδί του και απλά το δείχνει με λάθος τρόπο. Ντάξει δε λέω και το οικονομικό είναι πρόβλημα, αλλά ένας γονιός δε νομίζω να σκέφτεται έτσι. :S

PS: η αρνητική δεν είναι δική μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
αν τύχει ποτέ να πληρώσετε για τα παιδιά σας, 400 €/μήνα επί 12 μήνες φροντιστηριακά μαθήματα πανελληνίων...θα ήθελα να κόψω τις αντιδράσεις σας :P
όταν άλλος πληρώνει και φτύνει αίμα για να τα βρει αυτά τα λεφτά, θέλει και αποτέλεσμα...
δεν νομίζω ότι ζούμε σε εποχές όπου τα χρήματα βγαίνουν εύκολα
γι' αυτά τα χρήματα αλλά και για τα χρήματα που θα ακολουθήσουν στην φοιτητική ζωή (τα οποία δεν πρόκειται ποτέ να αποσβεστούν με την γενικευμένη ανεργία των νέων...μέχρι τα 35-40) οι γονείς θυσιάζουν την ζωή τους...

Κανένα παιδί δεν έχει την απαίτηση να πληρώνουν τόσα λεφτά οι γονείς του για το ίδιο.Οι γονείς είναι αυτοί που φροντίζουν να παρέχουν το καλύτερο όσο μπορούν,στα παιδιά τους,ότι και αν είναι αυτό.

Δεν θα μου άρεσε να ακολουθήσω το υποθετικό πνεύμα σου,γ αυτό συγχώρεσε με αλλά δεν είναι ο κατάλληλος χώρος ούτε και το κατάλληλο lifetime ώστε να αναλύσουμε τι θα έκανε ο καθένας από εμάς εάν ήταν γονιός.

Όλοι οι γονείς φτύνουν αίμα,σε δουλειές που τη μια είσαι και την άλλη δεν είσαι, αλλά δεν παραπονιούνται,ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ,γ αυτό φτύνουν αίμα.

Και άν επέλθει μια αποτυχία τι θα γίνει;θα κόψουν το κεφάλι του παιδιού επειδή δεν τα κατάφερε;Στη ζωή υπάρχει και η αποτυχία ξέρεις!Και όπως είπε και η Λάουρα και συμφωνώ και εγώ την πρώτη φορά που έδωσα ECCE απέτυχα και όταν είχα ανάγκη από μια καλή κουβέντα τύπου : ''Δέν πειράζει,εμείς πιστεύουμε σε σένα θα τα καταφέρεις την επόμενη φορά'' οι γονείς μου μου την έδωσαν.Οι γονείς μου ήταν αυτοί που συνέχισαν να πιστεύουν σε μένα,κανείς άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ούτε με πίεζαν να μου πουν "γράψε καλά γιατί θα πάνε τα λεφτά χαμένα" ούτε τίποτα.
Τελικά έδωσα και δεν έτυχε να το πάρω το δίπλωμα, κατ' εσέ θα έπρεπε να πουν "Είσαι μια άχρηστη, εμείς φταίμε που πληρώναμε για σένα τόσα χρόνια" ;; Αντίθετα μου είπαν ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ θα ξαναδώσεις και θα το πάρεις.

:Dθυμάμαι στα αγγλικά για το λόουερ, με τους γονείς μου μιλούσαμε ελύθερα για τα χρήματα, και ήξερα οτι είναι πολλά κι είναι κρίμα να πάνε χαμένα, και μου το έλεγαν. έτσι όταν δέν το πήρα, σταμάτησα το φροντηστήριο και ξαναέδωσα με δικά μου έξοδα και το πήρα χωρίς να τους επιβαρήνω αλλο.

οι γονείς πρέπει να λένε την αλήθεια στα παιδιά τους, ωστε να μάθουν οτι τίποτα δέν είναι τζάμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μου ειναι εντελως αδιαφορο.Οποιος θελει ας καθεται φτανει να μην κανει φασαρια. Οταν εδινε η αδελφη μου παιδια κ γονεις που βρισκονταν εξω απο το σχολειο εκαναν τοση φασαρια που τα υπολοιπα παιδια που εγραφαν ακομα δεν μπορουσαν να σκεφθουν. . Ας μενουν λοιπον οσοι θελουν φτανει να βγαζουν το σκασμο και το εννοω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
:Dθυμάμαι στα αγγλικά για το λόουερ, με τους γονείς μου μιλούσαμε ελύθερα για τα χρήματα, και ήξερα οτι είναι πολλά κι είναι κρίμα να πάνε χαμένα, και μου το έλεγαν. έτσι όταν δέν το πήρα, σταμάτησα το φροντηστήριο και ξαναέδωσα με δικά μου έξοδα και το πήρα χωρίς να τους επιβαρήνω αλλο.

οι γονείς πρέπει να λένε την αλήθεια στα παιδιά τους, ωστε να μάθουν οτι τίποτα δέν είναι τζάμπα.

Μα ποιος είπε ότι δεν γνώριζα ότι ήταν πολλά τα λεφτά;:confused:
Φυσικά και ήξερα, και δεν το πήρα χαλαρά το να δώσω για 2η φορά, απλά το πόιντ είναι ότι ο γονιός για το παιδί του παλεύει και δε θα έβαζε τα λεφτά πάνω από το παιδί του, ούτε θα ξύπναγε μια μέρα να του πει "έδωσα τόσα για σένα, απαιτώ να τα καταφέρεις στη ζωή σου" ή να είναι συνέχεια πίσω του για να είναι σίγουροι ότι τα κατάφερε. Αυτό μόνο καλό δεν του κάνει.

Όσο για τα λεφτά, come on 3η λυκείου είσαι, εννοείται πως δε ζεις στον κόσμο σου και είσαι σε θέση να συζητήσεις και να καταλάβεις το πώς παλεύουν για να τα έχεις όλα στο πιάτο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
και πάλι Λάουρα και λοιποί συνομιλητές, νομίζω ότι κάπως πρέπει να επανεξεταστεί η λογική σπατάλης των χρημάτων σε φροντιστήρια (που όλοι βγήκατε και την βαφτίσατε ως "γνώση") ενώ ξέρετε πως πρόκειται για μαζική συνενοχή υπέρ της παραπαιδείας και παρα-οικονομίας...

στο εξωτερικό, γιατί οι γονείς δεν πληρώνουν τα παιδιά τους από τα 18 και άνω; :hmm:
γιατί αν το παιδί δεν τραβάει στα γράμματα (αδιανόητο για την Ελλάδα όπου όλοι οι μαθητές νομίζουν ότι είναι πανεπιστήμονες και ικανοί για το Πανεπιστήμιο, για έρευνες,...κτλ) στο εξωτερικό, υποχρεούται να βγει στην παραγωγή είτε να μάθει κάποια τέχνη και παράλληλα να εργάζεται συνεισφέροντας οικονομικά στο σπίτι*; :hmm:

* πολλά παιδιά φεύγουν από το σπίτι και ζουν μόνα τους πληρώνοντας μόνοι τους τα έξοδα και έτσι απογαλακτίζονται νωρίς από το σύνδρομο του μπαμπακισμού και του μαμακισμού...
με αποτέλεσμα να ωριμάζουν νωρίς, αναλαμβάνοντας ευθύνες (που ο συνομήλικος Έλληνας αγνοεί ως λέξη)

επίσης αυτά τα παιδιά στο εξωτερικό, δεν έχουν ψυχή; δεν νιώθουν άσχημα που δεν τους δόθηκε η ευκαιρία όπως στους Έλληνες να πάνε όλοι στο Πανεπιστήμιο, να χρεωκοπήσουν την οικογένειά τους σε φροντιστήρια πάσης φύσεως και πάσας μαλακίας προκειμένου να περάσουν, να σπουδάσουν, να αποφοιτήσουν και όλα αυτά τα έτη σπουδών και της ανεργίας, να τα πληρώνουν και πάλι οι γονείς; αυτό δεν είναι κατάντια; :mad: μάλιστα αυτά τα παιδιά στο εξωτερικό, δεν νιώθουν άσχημα που οι γονείς δεν πλήρωσαν ούτε ένα € για lowers ή proficiency, για πτυχίο πανεπιστημίου, για μεταπτυχιακά,...κτλ αλλά περήφανοι που τους έμαθαν να συνεισφέρουν μέσω της εργασίας τους στον εαυτό τους και στην συνολικότερη ωρίμανσή τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Σπαστικοοοοοοοοοοοό...ήταν και σ'εμάς μερικοί που είχαν στηθεί απ'εξω...ε ρε γλέντια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά μια παράκληση

Πήγα σήμερα να ψωνίσω με το αμάξι και περνούσα έξω από κάποιο σχολείο... και ήταν γονείς έξω και αγχωμένα παιδιά που βγαίνανε και είχαν κλείσει το δρόμο και επί 10' ΄ήμουν ακινητοποιημένος. Χαλαρώστε μην κάνετε σαν να γράφετε πανελλήνιες. Την επόμενη φορά πριν φύγετε από το σπίτι κλειδώστε τους γονείς σας με ένα λουκέτο ασφαλείας σε ένα δωμάτιο του σπιτιού (υπόγειο κατά προτίμιση) και ελευθερώστε τους όταν δώσετε το τελευταίο σας μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Το χειρότερο κομμάτι είναι όταν βγαίνουν οι πρώτοι μαθητές έξω.
Αρχικά για τους ίδιους γιατί τους την πέφτουν όλα τα κοράκια-γονείς με ερωτήσεις "τι βάλανε", "πήγε καλά το παιδί μου;" κλπ αλλά και γι αυτούς που γράφουν μέσα που ξαφνικά ακούν ένα βουητό από το σμήνος απ' έξω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Παιδιά εντάξει, είναι αρκετά υπερβολική η στάση των γονιών. Μα δηλαδή τι κερδίζουν που κάθονται 3 ώρες και περιμένουν; Θα ακούσουν τις επιδόσεις των παιδιών τους 5 λεπτά νωρίτερα και κλάιν μάιν. Εγώ στην έκθεση είχα βγει 10 λεπτά πριν την λήξη και με έπιασε η μάνα μιας συμμαθήτριας μου και άρχισε να με ρωτάει "πως και τι, τι έγραψα, πως είναι το παιδί μου; που είναι το παιδί μου; δεν ήσασταν μαζί στην τάξη; με ποιόν είναι; αχ, και δε κοιμήθηκε και καλά, και την είπα να φάει πρωινό και εκείνη τίποτα, έλεγε θα ξεράσει, ούτε χυμό.."
Ακριβώς όπως τα ακούτε, και δε μπορούσα και να φύγω γιατί περίμενα την κολλητή μου και τα άκουγα η καημένη..

Και σήμερα πάλι, είδα τον μπαμπά της κοπέλας να την περιμένει στο αυτοκίνητο του μες τον ήλιο, εν τω μεταξύ μένει 2 πολυκατοικίες πιο κάτω από το σχολείο μας..Αν είναι δυνατόν πια..

Καλά μη πω για ένα κορίτσι που έφερε τις εικόνες του χριστού μέσα στην τάξη για να γράψει..δίπλα της τις είχε για να την δίνει δύναμη..

ξεφεύγουμε, ξεφεύγουμε πολύ...απλές εξετάσεις είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top