Ναυτιλιακών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ.

mariats

Νεοφερμένος

Η mariats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!!! Είμαι απόφοιτος θεωρητικής σχολής και θέλω να ασχοληθώ με ναυτιλιακά!!! Αρχικά όπως και η κοπέλα παραπάνω φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στα μαθηματικά.... σκέφτομαι να κάνω το μεταπτυχιακό στο ΠΑΠΕΙ καθώς για πολύ σοβαρούς λόγους πρέπει να βρίσκομαι στην Αθήνα... μήπως γνωρίζει κανείς αν το πρόγραμμα έχει πολλά μαθηματικά και σε τι επίπεδο πρέπει να εχουμε γνώσεις?? Ακόμη, έχει πάει ποτε κανείς σε συνέντευξη?? Αν ναι οι ερωτήσεις αφρούν τον κλάδο ή είναι γενικές??

Ευχαριστώ πολύ!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα αντιμετωπίσεις ιδιαίτερο πρόβλημα στο Μεπαπτυχιακό!
Μόνο ένα μάθημα έχει σχετικό με αυτό που λες (το ΠΜΣ στη Ναυτιλία)
Το Ποσοτικές Μέθοδοι στη Ναυτιλία και τις μεταφορές (δηλ. ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ Μαθηματικών +Στατιστικής στη Ναυτιλία και τις μεταφορές). Θα χρειαστεί μπόλικο διάβασμα και θα θεωρηθούν ευνόητα κάποια πράγματα αλλά με τη βοήθεια καθηγητών και με δική σου προσπάθεια θα βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariats

Νεοφερμένος

Η mariats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
να ρωτησω κατι βρε παιδιά, αν γράψεις καλά στα άλλα μαθηματα, και όχι στα αγγλικά (πιάσεις δλδ με το ζόρι μια βάση ) αλλά τονίζω στα αλλά μαθηματα συγκεντρώσεις 16.000+ είσαι εκτός σχολης μιας και δεν έγραψες καλά αγγλικά ???? :confused: :/ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
να ρωτησω κατι βρε παιδιά, αν γράψεις καλά στα άλλα μαθηματα, και όχι στα αγγλικά (πιάσεις δλδ με το ζόρι μια βάση ) αλλά τονίζω στα αλλά μαθηματα συγκεντρώσεις 16.000+ είσαι εκτός σχολης μιας και δεν έγραψες καλά αγγλικά ???? :confused: :/ :/
Χρειάζεσαι τουλάχιστον τη βάση στα αγγλικά ανεξάρτητα από τα μόρια που θα βγάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Αλλά γενικά τα ναυτiλιακά πανε πακέτο με τα Αγγλικά (και όχι μονο θα μπορούσε να πει κάποιος)
οπότε.. φρόντησε καταρχάς να έχει πανώ από 10, και μετά να τα τελειοποιήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ρε παιδια να σας ρωτήσω πάλι :/
τα αγγλικά για ποσο μετρανε στο ΠαΠει ?? αλλοι μου λένε οτι ο βαθμος που θα γράψεις x100 και αλλοι x200
γνωρίζετε μηπως ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Τα αγγλικά έχουν συντελεστή 1 για το τμήμα Ναυτιλιακών σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ. , άρα x100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
γαμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωτο :/
τελοσ παντων, σε ευχαριστω πλ γ την απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosss

Νεοφερμένος

Ο alexandrosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
:hmm:παιδες εχω ακουσει οτι τις καλες τις θεσεις σε ναυτιλιακες εταιριες τις καβατζωνουν ναυπηγοι μηχανολογοι .. ισχυει αυτο;;
και κατα την αποψη σας θα ηταν πρακτικο να σπουδασει καποιος ναυπηγος και μετα να κανει μεταπτυχιακο στην οικονομια (ναυτιλιακη και γενικα);;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
:hmm:παιδες εχω ακουσει οτι τις καλες τις θεσεις σε ναυτιλιακες εταιριες τις καβατζωνουν ναυπηγοι μηχανολογοι .. ισχυει αυτο;;
και κατα την αποψη σας θα ηταν πρακτικο να σπουδασει καποιος ναυπηγος και μετα να κανει μεταπτυχιακο στην οικονομια (ναυτιλιακη και γενικα);;

Θα σου απαντησω στο στο κομματη του ναυπιγου και γενικοτερα μηχανικου οι γνωσης που αποκτας σε βοηθουνε τοσο να αποκτιση ενα στοιχειδες υποβαθρο σε οικονομικους τομεις οσο φυσικα και γνωσεις μηχανικης που θα σε βοηθησουν να εχεις γνωσεις ποιο εμπερειστατομενες γυρω απο τα πλοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John58

Νεοφερμένος

Ο John58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!!! Είμαι απόφοιτος θεωρητικής σχολής και θέλω να ασχοληθώ με ναυτιλιακά!!! Αρχικά όπως και η κοπέλα παραπάνω φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στα μαθηματικά.... σκέφτομαι να κάνω το μεταπτυχιακό στο ΠΑΠΕΙ καθώς για πολύ σοβαρούς λόγους πρέπει να βρίσκομαι στην Αθήνα... μήπως γνωρίζει κανείς αν το πρόγραμμα έχει πολλά μαθηματικά και σε τι επίπεδο πρέπει να εχουμε γνώσεις?? Ακόμη, έχει πάει ποτε κανείς σε συνέντευξη?? Αν ναι οι ερωτήσεις αφρούν τον κλάδο ή είναι γενικές??

Ευχαριστώ πολύ!!!!:)

Δες φιλε εγω σπουδαζω ναυτιλιακα στη Χιο....Επειδη ειπες οτι πρεπει να βρισκεσαι στην Αθηνα δεν θα σου πω να ερθεις απο εδω αν και το τμημα στη Χιο ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτο του Πειραια (δεν το λεω εγω αλλα καθηγητες μου και καθηγητες του Πειραια). Στο θεμα σου τωρα...Μαθηματικα δεν εχει πολλα και πιστευω πως με λιγο στρωσιμο θα ανταπεξελθεις σε πολυ μεγαλο βαθμο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Η βαση ειναι πολυ χαμηλοτερη λογω μερους και εξαιτιας της οικονομικης κρισης! Η ποιοτητα σπουδων πλεον ειναι καλυτερη στα περιφερειακα πανεπιστημια διοτι και τα ατομα ειναι λιγοτερα και οι καθηγητες εχουν περισσοτερη ορεξη + το επιπεδο τους ( για το τμημα αυτο λεω παντα). Ε δεν νομιζω οτι με αυτα τα θεματα θα ανεβει 1000 μορια... να πεσει 1000 πιο λογικο μου ακουγεται! Σιγουρα ενα μεσον παντου ειναι καλο και σου λυνει τα χερια παντως εγω που γνωριζω τον ιδιο τον προεδρο ελληνων εφοπλιστων μου ειπε οτι προτιμουν τους αποφοιτους του παν.αιγαιου απ οτι του πειραια!


δηλαδη η γνωμη σου ειναι να δηλωσω το τμημα της χιου.. αν και μαλλον πιανω και τον πειραια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δηλαδη η γνωμη σου ειναι να δηλωσω το τμημα της χιου.. αν και μαλλον πιανω και τον πειραια ?

Αν πιάνεις Πειραιά, καλύτερα να περάσεις εκεί. Το ΠΑΠΕΙ είναι καλό πανεπιστήμιο και γενικότερα δεν συγκρίνεται η ζωή στη Χίο με την φοιτητική ζωή στον Πειραιά. Είναι και το οικονομικό ένα θέμα. Η Χίος είναι νησί οπότε η πρόσβαση είναι πιο δύσκολη και ακριβή. Η απόφαση είναι δική σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas6

Νεοφερμένος

Ο andreas6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το ιεκ ΑΚΜΙ πιστευετε οτι ειναι καλο? Αξιζει?..Τουλαχιστον να εχεις μια γενικη γνωση του αντικειμενος για δυο χρονια και μετα ειτε με καταρακτηριες η με πανελληνιες να περασεις παπει..το λεω επειδη δεν περασα φετοσ γι αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
νομίζω απο ΙΕΚ δεν εχεις δικαίωμα να δώσεις κατατακτηρεις για ΑΕΙ ή ΤΕΙ. Μόνο αν εχεις πέράσει ηδη στην 3ο βαθμια εκπαίδευση μεσω πανελλαδικών εχεις αυτο το δικαίωμα. Βεβαια έτσι νομίζω, ας με διορθώσει κπς αν κάνω λάθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria_95

Νεοφερμένος

Η Maria_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μόλις οριστικοποίησα το μηχανογραφικό μου και θα είμαι και 'γω πρωτάκι στα Ναυτιλιακά φέτος :thumbsup: (ε δε νομίζω να μην το πιάσω με 18008 μόρια :hmm: )
Καλή αρχή σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
παιδια.. που στεγαζεται το συγκεκριμενο τμημα..?
εμαθα για γρηγοριου λαμπρακη 21.. 8χλμ μακρια απο το κεντρικο!
ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
παιδια.. που στεγαζεται το συγκεκριμενο τμημα..?
εμαθα για γρηγοριου λαμπρακη 21.. 8χλμ μακρια απο το κεντρικο!
ισχυει?

Οντως εκει γινονται τα περισσοτερα μαθηματα, αλλα θα γινονται και στο κεντρικο κτηριο του Παπει. Παντως ειναι ενα 20λεπτο περπατημα απο το ενα κτηριο στο αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
υπαρχουν 2 γρηγοριου λαμπρακη!
μια στον πειραια! και αλλη μια στον κορυδαλλο!

τελικα!! σε ποια ειμαστε!!
εχω μπερδευτει!

δε παιζει τα 8.7 χλμ να γινονται σε 20 λεπτα περπατημα ! :p

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ
δε ξερω που να βρω σπιτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top