Ναυπηγών - Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ

ezkallithea

Νεοφερμένος

Ο Eni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εγω ειμαι αναμεσα σε ιστορια και φιλοσοφια

αποψη μου οτι η φιλοσοφια πρεπει να ειναι πολυ πιο ευκολο μαθημα και φυσικα χωρις αποστηθιση

:hmm:

εχω καιρο ομως μεχρι να αποφασισω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Καλα αυτο ειναι αλλη ιστορια.. (βσκ αναλυση εχουμε μεχρι 10.30. 11.30 ειναι την Τριτη ;) )
Η ξενη γλωσσα εχει μπει μαζι με την αλγεβρα... (ευτυχως, δεν προκειται να το εχω ως μαθημα το 1ο)
Εγω εχω απορια για την Παρασκευη που εχουμε Εργαστηριο Μηχανουργικη 12.45-14.30 και ακριβως το ιδιο διαστημα εχουμε και Φυσικη Ι... :S
λεπτομεριες για εναν μαθητη του 19 xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ezkallithea

Νεοφερμένος

Ο Eni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
οντως εχει δικιο ο Rufus

γραφεις 19 και δεν μπορεις να εισαι σε 2 μερη ταυτοχρονα?

στο μαθημα διαμελισμου ποσο ειχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logikosS

Νεοφερμένος

Ο logikosS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχααχ.. μην τον παρεξηγεις... ο Rufus ειναι ενας καλος φιλος που του αρεσει να κανει πλα.κα :P:P:P:P:P:P:P:P

Παντως, στο συγκεκριμενο μαθημα, ειχα μια ηλιθια καθηγητρια που μου εβαλε 10 και στα 2 τετραμηνα (παρ' ολο που εγραψα 20) και τλκ βγηκε ενα 15.. κοιτα να δεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freestylemachine

Νεοφερμένος

Ο freestylemachine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Τελικα στους μηχανολογους ποτε αρχιζουμε Τριτη ή Τεταρτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Τελικα στους μηχανολογους ποτε αρχιζουμε Τριτη ή Τεταρτη?
Λογικά Τετάρτη, αφού
Στό πρόγραμμα πάντως, ορίζει την τετάρτη 7 οκτωβρίου ως μερα έναρξης.
Εγώ θα πάω πάντως απο δευτέρα, για να έχω χρόνο να τριγυρίσω στην Σχολή , περιχωρα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
και γω ρε φιλε δευτερα θα περασω μια βολτα απο κει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
οντως εχει δικιο ο Rufus

γραφεις 19 και δεν μπορεις να εισαι σε 2 μερη ταυτοχρονα?

στο μαθημα διαμελισμου ποσο ειχες?

εμενα η δα.σκα.λα. μου εβαλε 20!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenapdl

Νεοφερμένος

Η elenapdl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας κ απο μενα!δεν εχω περασει στην εν λογω σχολη αλλα ξαναδινω πανελληνιες και την εχω ως επιλογη!!..Για τις προοπτικες του επαγγελματος δεν εχω ακουσει και δει τα καλυτερα συμφωνα με στατιστικες και ερευνες αλλα θα με ενδιεφεραν πολυυυ οι αποψεις σας!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ezkallithea

Νεοφερμένος

Ο Eni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σας κ απο μενα!δεν εχω περασει στην εν λογω σχολη αλλα ξαναδινω πανελληνιες και την εχω ως επιλογη!!..Για τις προοπτικες του επαγγελματος δεν εχω ακουσει και δει τα καλυτερα συμφωνα με στατιστικες και ερευνες αλλα θα με ενδιεφεραν πολυυυ οι αποψεις σας!!:thanks:

παρε μια 1η γευση

ελπιζω να μην προσγειωνεσαι ανωμαλα :xixi:

https://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8622

θα ακολουθησουν και αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenapdl

Νεοφερμένος

Η elenapdl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παρε μια 1η γευση

ελπιζω να μην προσγειωνεσαι ανωμαλα :xixi:

https://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8622

θα ακολουθησουν και αλλα


Ναι ναι το χω διαβασει κ αυτο...:P
Απ οτι φαινεται ειναι δυσκολος τομεας και μεσα στη σχολη και εξω..
Περισσοτερο με απασχολει το δευτερο βεβαια..!Βλεπω οτι δεν εχεις και πολλες επιλογες...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ezkallithea

Νεοφερμένος

Ο Eni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ναι ναι το χω διαβασει κ αυτο...:P
Απ οτι φαινεται ειναι δυσκολος τομεας και μεσα στη σχολη και εξω..
Περισσοτερο με απασχολει το δευτερο βεβαια..!Βλεπω οτι δεν εχεις και πολλες επιλογες...:hmm:


  • αν το σκεφτεσαι να μπεις στο δημοσιο τα πραγματα ειναι απλα αλλα δυσκολα

    (τουλαχιστον μεχρι να καταφερεις να μπεις:P)

  • αν θες να δουλεψεις στον ιδιωτικο τομεα τοτε
    • στην Ελλδα τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα παρα τα στατιστικα που παρουσιαζουν τον κλαδο των ναυπηγων μηχανικων με μηδενικη ανεργια
      χωρις μεσα δυσκολα θα βρεις δουλεια κυριως λογω του πολυ κλειστου κυκλωματος
    • στο εξωτερικο παλι τα πραγματα ειναι πιο ανοιχτα και φυσικα το παραδακι ρεει πολυ παραπανω απο οτι εδω

κατα την γνωμη μου η καλυτερη επιλογη ειναι το πτυχιο και δρομο απο δω.
Στην συνεχεια δουλεια και μεταπτυχιακο (παραλληλα η οχι) στο εξωτερικο.


Αυτα ειναι μονο ονειρα ομως καθως καλα καλα δεν εχω ξεκινησει ακομα την σχολη.

(μια και σημερα ομως που θα παει?)
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
-----------------------------------------
εμενα η δα.σκα.λα. μου εβαλε 20!!!

να ρωτησω γιατι δα.σκα.λα και οχι δασκαλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reS_nobOdY

Νεοφερμένος

Ο reS_nobOdY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Η ανεργία στην ελλάδα, σχεδόν σε όλα τα επαγγέλματα να ξέρετε ότι είναι μεγάλη και όχι μόνο στους μηχανικούς.Οποιοσδήποτε απόφοιτος της νομικής ή οικονομικής σχολής,αν αγαπά αυτό που κάνει και αναζητήσει εργασία στο εξωτερικό να ξέρετε ότι θα χεστεί στα λεφτά,ειδικά σε χώρες που αναπτύσσονται τώρα π.χ.,Dubai ή χώρες της Αφρικής κ.λ.π..

Το θέμα είναι αν έχει τα κότσια να φύγει έξω ή το μετανιώσει αφού τελειώσει τη σχολή,ειδικά όσοι είναι κουρασμένοι από τις πολυτεχνικές σχολές,φυσικά, δεν ισχύει αυτό για όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STATHIS

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια αυτην την ερωτηση στο site των μηχανικων εγω την εκανα....μια απλη παρατηρηση που δειχνει οτι εχουμε κοινες ανησυχιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

morrison

Νεοφερμένος

Ο morrison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αντε παιδια να αρχισουμε αυριο γιατι βαρεθηκα να καθομαι:xixi:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makmarios

Νεοφερμένος

Ο makmarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ομολογω παντως οτι εχω λιγο τρακ

\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ρε παιδια ξερετε μηπως τι σημαινουν τα γραμματα που υπαρχουν κατω απο καθε μαθημα,ειναι απαραιτητο να τα ξερουμε για να βρουμ αιθουσες κτλ??και πως θα παμε στις αισθουσες,θα μας καθογησει καποιος ή ρωτωντας πας στην πολη???


PLEASE απαντηστε!
-----------------------------------------
ρε παιδες ξερει κανεις αν οι αριθμοι και τα γραμματα που υπαρχουν κατω απο τις ωρες καθε μαθηματος πρεπει να τα ξερουμε ωστε να βρουμε την αιθουσα ή θα μας καθογησει καποιος???


ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ!!!
-----------------------------------------
ρε παιδες ξερετε πως θα βρουμε τις αιθουσες???θα μας καθοδηγει καποιος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makmarios

Νεοφερμένος

Ο makmarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι αυτο ειναι
πρωτο μαθημα στο κτιριο ζ
-----------------------------------------
νομιζω ειναι το πρωτο αριστερα για καποιον που τον πηγε το 242
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makmarios

Νεοφερμένος

Ο makmarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ει, παιδες πρωτη μερα σημερα, ακουω εντυπωσεις!!!!
-----------------------------------------
αντε τι παθατε αποφασισατε να μεινετε εκει;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top