Νέα χρονιά στο φροντιστήριο - δε θα έχω τους ίδιους συμμαθητές και έχω άγχος

Alex2006

Νεοφερμένος

Ο Alex2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας
Σε λιγες μερες παω στο φροντιστηριο και εχω αγχος πηγαινα στο ιδιο περσι απλα επειδη δεν θα ειναι οι περσινοί συμμαθητές και θα ειναι αλλοι εχω Τρακ τι να κανω οταν μπω στην αίθουσα και πως να φερθω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Γεια σας
Σε λιγες μερες παω στο φροντιστηριο και εχω αγχος πηγαινα στο ιδιο περσι απλα επειδη δεν θα ειναι οι περσινοί συμμαθητές και θα ειναι αλλοι εχω Τρακ τι να κανω οταν μπω στην αίθουσα και πως να φερθω;
Οσο αγνωστοι ειναι αυτοι για σενα τοσο εισαι και εσυ για αυτους. Θα σας γνωρισει ο δασκαλος.
Φευγεις απο μια αιθουσα οπου εχεις 20 γνωστους που καποτε ηταν αγνωστοι να πας σε μια αλλη αιθουσα οπου θα συναντησεις 8 αγνωστους που θα γινουν γνωστοι και η αιθουσα αυτη θα σε προετοιμασει για να πας σε μια αλλη μεγαλη αιθουσα οπου υπαρχουν 300 αγνωστοι που δεν προκειτε ποτε να γινουν ολοι γνωστοι.
Οπως καταλαβαινεις το γνωστο με το αγνωστο εναλλάσσονται συνεχεια και αυτο ειναι το σωστο και η ομορφια του ζην.
Φορας τα ιδια ρουχα που φορας και στο σχολειο και πας ...και δεν ειναι αναγκη να κανεις εσυ την πρωτη κινηση θα την κανει καποιος αλλος.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Γεια σας
Σε λιγες μερες παω στο φροντιστηριο και εχω αγχος πηγαινα στο ιδιο περσι απλα επειδη δεν θα ειναι οι περσινοί συμμαθητές και θα ειναι αλλοι εχω Τρακ τι να κανω οταν μπω στην αίθουσα και πως να φερθω;
Μην αγχώ. Προσπάθησε απλά να τους μιλάς όπως θα μιλούσες και στους άλλους, εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις σχέσεις μαζί τους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top