Νέα αρχή μετά τις Πανελλήνιες

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μέχρι τότε κάνουμε υπομονή, τι νομίζεις ότι εγώ δεν σκάω με αυτό;
Σκάω, αλλά για διαφορετικούς λόγους, τους οποίους θα αναφέρω σε καινούργιο θέμα που θα ανοίξω αύριο, γιατί έχω απορία και σε κάτι άλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μέχρι τότε κάνουμε υπομονή, τι νομίζεις ότι εγώ δεν σκάω με αυτό;
Σκάω, αλλά για διαφορετικούς λόγους, τους οποίους θα αναφέρω σε καινούργιο θέμα που θα ανοίξω αύριο, γιατί έχω απορία και σε κάτι άλλο :P
περιμενω να δω τι θα ειναι.τελικα δεν ειναι το καλυτερο καλοκαιρι οπως πολλοι λενε.τουλαχτιστον περισυ ειχα το διαβασμα και ελεγα εχω δικαιολογια.αλλα τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται περίεργο γιατί δεν είμαι συνηθισμένη να περνάω έτσι τα καλοκαίρια μου χωρίς να κάνω τίποτα, από μωρό σκατό πήγαινα κατασκήνωση και πάντα ήμουν μέσα σε παρέες κλπ και φέτος μου κακοφαίνεται :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
εγω δεν ειχα και ποτε παρεα τα καλοκαιρια.αλλα φετος ειναι αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εχω στρεψει ολες τις ελπιδες μου στη σχολη! Ελπιζω εκει να κανω νεες φιλιες!

και εγω το ιδιο.περιμενω το πανεπιστημιο.

Φιλική συμβουλή.

Το πανεπιστήμιο δεν είναι πανάκεια.
Καλώς ή κακώς είναι προέκταση του σχολείου. Οι περισσότεροι συμφοιτητές, ειδικά αν είσαι καλός, θα σε βλέπουν ανταγωνιστικά. Κυρίως τώρα με την κρίση που όλοι καίγονται για βαθμούς και αποφοίτηση στην ώρα τους, το κάρφωμα πάει σύννεφο. Δυστυχώς αυτό είναι προθέρμανση για τον μελλοντικό επαγγελματικό στίβο, όπου θα πέφτεις στα ίδια πρόσωπα που ήξερες από το πανεπιστήμιο συν τα νέα φρούτα που θα προκύψουν. Πάντα ήταν και θα είναι έτσι.

Δεδομένου ότι είστε συνεσταλμένοι, το μόνο που μπορείτε να κάνετε, κοινωνικοποιηθείτε, μιλήστε με όλους, συναναστραφείτε τους πάντες. Από την αρχή κιόλας, γιατί οι κλίκες σχηματίζονται τάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή.

Το πανεπιστήμιο δεν είναι πανάκεια.
Καλώς ή κακώς είναι προέκταση του σχολείου. Οι περισσότεροι συμφοιτητές, ειδικά αν είσαι καλός, θα σε βλέπουν ανταγωνιστικά. Κυρίως τώρα με την κρίση που όλοι καίγονται για βαθμούς και αποφοίτηση στην ώρα τους, το κάρφωμα πάει σύννεφο. Δυστυχώς αυτό είναι προθέρμανση για τον μελλοντικό επαγγελματικό στίβο, όπου θα πέφτεις στα ίδια πρόσωπα που ήξερες από το πανεπιστήμιο συν τα νέα φρούτα που θα προκύψουν. Πάντα ήταν και θα είναι έτσι.

Δεδομένου ότι είστε συνεσταλμένοι, το μόνο που μπορείτε να κάνετε, κοινωνικοποιηθείτε, μιλήστε με όλους, συναναστραφείτε τους πάντες. Από την αρχή κιόλας, γιατί οι κλίκες σχηματίζονται τάχιστα.
ακομα και τα πανεπιστημια τα εχει περασει ο ανταγωνισμος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
George , διχως να θελω να σε προσβαλω , καταλαβαινεις πιστευω οτι η συμπεριφορα και η κατασταση που περιγραφεις δεν ειναι υγιης.....Τονιζω οτι διχως να θελω να σε προσβαλω , εχεις σκεφτει να επισκεφτεις καποιον ειδικο σε ψυχολογικα θεματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
George , διχως να θελω να σε προσβαλω , καταλαβαινεις πιστευω οτι η συμπεριφορα και η κατασταση που περιγραφεις δεν ειναι υγιης.....Τονιζω οτι διχως να θελω να σε προσβαλω , εχεις σκεφτει να επισκεφτεις καποιον ειδικο σε ψυχολογικα θεματα;
το ριχα σκεφτει.αλλα ισως να ειναι η εφηβια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγώ μιλάω για μια αρχη ζωής.εχω περασει διαφορα...και θελω να κανω μια αρχή

Γιωργο εισαι 16 ,σωστα;Εχεις ακομα δρομο (ετσι ενιωθα εγω τουλαχιστον) για να τελειωσεις το σχολειο κ να κανεις αυτην τη νεα αρχη.Δεν αμφισβητω οτιδηποτε εχεις περασει,κ βσκα ετσι σκεφτομουν και εγω !Ηθελα να κανω μια νεα αρχη αλλα οχι αφηνωντας πισω τα παντα (φιλους κτλ.).Του χρονου δινω πανελληνιες κ νιωθω υπεροχα που τελειωνω (αν κ μελαγχολω που δεν κτλβα πως περασαν τα χρονια).Διαβαζω για να παρω το πολυποθητο εισητηριο κ να κανω μια νεα αρχη για τη ζωη μου.Και μονο αυτη η σκεψη μου δινει απιστευτο κουραγιο κ δυναμη.Σε συμβουλευω να χαλαρωσεις φιλε μου,ειναι καλοκαιρακι ξεκουρασου διασκεδασε,μεινε μονος σου να σκεφτεις αυτα που σ συμβαινουν κ εμπιστευσου καποιον!Μην απομονωθεις,δε θα την παλεψεις.Κανε νεες παρεες και διασκεδασε!μην ανησυχεις τοσο για το μελλον,τα πραγματα θα ξεκΑθαρισουν απο μονα τους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γιωργο εισαι 16 ,σωστα;Εχεις ακομα δρομο (ετσι ενιωθα εγω τουλαχιστον) για να τελειωσεις το σχολειο κ να κανεις αυτην τη νεα αρχη.Δεν αμφισβητω οτιδηποτε εχεις περασει,κ βσκα ετσι σκεφτομουν και εγω !Ηθελα να κανω μια νεα αρχη αλλα οχι αφηνωντας πισω τα παντα (φιλους κτλ.).Του χρονου δινω πανελληνιες κ νιωθω υπεροχα που τελειωνω (αν κ μελαγχολω που δεν κτλβα πως περασαν τα χρονια).Διαβαζω για να παρω το πολυποθητο εισητηριο κ να κανω μια νεα αρχη για τη ζωη μου.Και μονο αυτη η σκεψη μου δινει απιστευτο κουραγιο κ δυναμη.Σε συμβουλευω να χαλαρωσεις φιλε μου,ειναι καλοκαιρακι ξεκουρασου διασκεδασε,μεινε μονος σου να σκεφτεις αυτα που σ συμβαινουν κ εμπιστευσου καποιον!Μην απομονωθεις,δε θα την παλεψεις.Κανε νεες παρεες και διασκεδασε!μην ανησυχεις τοσο για το μελλον,τα πραγματα θα ξεκΑθαρισουν απο μονα τους. :)
τελειωσα φετος.ειμαι 18.απλα δε βαζω αληθινα στοχεια ως προσ επιθετο και ηλικια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταλαβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
εγω δεν ειχα και ποτε παρεα τα καλοκαιρια.αλλα φετος ειναι αλλιως.

Εχεις σκεφτεί να πας κατασκήνωση; Υπάρχουν και αρκετές οικονομικές κατασκηνώσεις που θα περάσεις πολύ ωραία και θα γνωρίσεις άτομα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εχεις σκεφτεί να πας κατασκήνωση; Υπάρχουν και αρκετές οικονομικές κατασκηνώσεις που θα περάσεις πολύ ωραία και θα γνωρίσεις άτομα :)

Στη ηλικία που είναι μόνο σαν στέλεχος ή ομαδάρχης, και είναι ΤΈΛΕΙΟ!
Προτείνω σκούραααα! Αλλά είσαι και Αθήνα ρε γαμώτο, δε βολεύει :/ (θαρρείς και αν αποφασίσεις σε αυτή θα πας:P, αλλά νταξ εγώ το πρότεινα, καλύτερη κατασκήνωση ever!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Στη ηλικία που είναι μόνο σαν στέλεχος ή ομαδάρχης, και είναι ΤΈΛΕΙΟ!
Προτείνω σκούραααα! Αλλά είσαι και Αθήνα ρε γαμώτο, δε βολεύει :/ (θαρρείς και αν αποφασίσεις σε αυτή θα πας:P, αλλά νταξ εγώ το πρότεινα, καλύτερη κατασκήνωση ever!)
καλη ιδεα αν και δεν υπαρχει οικονομικη δυνατοτητα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
καλη ιδεα αν και δεν υπαρχει οικονομικη δυνατοτητα....

Οταν πας για ομαδάρχης, σε πληρώνουν, δε πληρώνεις εσύ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
:offtopic:ΛΟΙΠΟΝ!!! Το θέμα ξέφυγε!
Ας γίνουμε λίγο πιο συγκεκριμένοι. George Perk, έχεις ένα πρόβλημα που έχουν και άλλα παιδιά, ειδικά στην εφηβεία... Δεν είσαι ο μόνος. Κι εγώ έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα, σε πιο ήπια μορφή. Και αυτό οφείλεται σε κάποιους λόγους, διαφορετικούς για τον καθένα. Διάβασα τα posts και δεν κατάλαβα γιατί δεν είσαι κοινωνικός, γιατί δεν μπορείς να βρεις άτομα με τα οποία να νιώθεις καλά. Εγώ, για παράδειγμα, είμαι σε μια μικρή πόλη και δεν είναι πολλά τα παιδιά με τα οποία να μοιραζόμαστε κοινά ενδιαφέροντα, φιλοδοξίες, στόχους...
Ξεκαθάρισε, λοιπόν, αυτό, σκέψου τι φίλους, τι παρέες θα ήθελες να έχεις, και άρχισε να αναζητάς - από τον Οκτώβρη - φοιτητές που να έχουν κάποια κοινά στοιχεία με σένα. Αν θέλεις να σε βοηθήσει κάποιος σε αυτό το forum, περίγραψε πιο αναλυτικά γιατί νομίζεις ότι έχεις το πρόβλημα.
Από τα posts σου όμως νιώθω ότι είσαι αρκετά κλειστός και αρνητικός. Του τύπου "το ένα μου μυρίζει, τ' άλλο μου βρωμάει", όπως λέμε και εδώ... Βρίσκεις αρκετά προβλήματα στο καθετί και αυτό δεν σε αφήνει να αλλάξεις νοοτροπία... Διόρθωσέ με, αν κάνω λάθος...
Λοιπόν, δεν έχω να σου δώσω δική μου συμβουλή, γιατί και εγώ δεν έχω λύσει ακόμα το θέμα που έχω. Όμως, στο πανεπιστήμιο να ξέρεις ότι υπάρχουν καλύτερες ευκαιρίες για τη "νέα αρχή" που θέλεις, δεδομένου ότι θα βρίσκεσαι σε ένα χώρο με φοιτητές, με κοινά ενδιαφέροντα (στο σχολείο υπάρχουν παιδιά που θέλουν φιλολογία, νομική, μαθηματικά, ιατρική, πολυτεχνείο, οικονομικά - αυτό δε συμβαίνει στην Ιστορία και Αρχαιολογία), και θα συναντήσεις ανθρώπους που θα "ξεκαθαρίζουν" τι θέλουν να κάνουν στη ζωή τους (ο ένας θα θέλει απλώς να βρει μια δουλειά, ο άλλος θα θέλει μόνο να περνά καλά, ο παράλλος θα έχει πολύ υψηλούς στόχους κ.ο.κ.).
Νομίζω, πάντως, ότι με το να πιέζεσαι υπερβολικά, το μόνο που πετυχαίνεις είναι να "βραχυκυκλώνεις"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μα γιατι πρεπει καποιος να πιεστει για να κανει φιλιες? αν εισαι ενδιαφερων ανθρωπος αυτα ερχονται απο μονα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αυτό λέω και εγώ... Απλώς κάποιες φορές οι άλλοι δεν μπορούν να δουν τις ενδιαφέρουσες πτυχές μας, γιατί κάλλιστα δεν τις προβάλλουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά το "κάλλιστα" νόμιζα ότι αντιστοιχεί στο ότι βρήκαμε μια "κάλλιστη" αιτία για κάτι (γι' αυτό χρησιμοποιείται μετά από εκφράσεις αιτιολογικής σημασίας) και στην ουσία αντιστοιχεί με το "πολύ απλά" - που επίσης προσδιορίζει την αιτιολογία...
Τελοσπάντων, δεν είναι αυτό το θέμα.

...αντιστοιχεί στο "πολύ απλά"... Συγγνώμη, μη με βάλεις σε στρατόπεδο συγκέντρωσης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

μαριαα χανια

Νεοφερμένος

Η μαριαα χανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
σε ολους εμάς που κάνουμε μια νέα αρχή μετά τις Πανελλαδικές αφιερώνω το τραγουδι του Πετρέλη ''Το παιχνίδι είναι πλεον δικό μου '' Προχωράμε με αυτοπεποιθηση και θέληση και υποστηρίζουμε τις επιλογες μας αναλαμβάνοντας τις ευθύνες για αυτές ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ, Μας εύχομαι λοπον ''ΚΑΛΗ ΖΩΗ ''
ΥΓ: Ας αφήσουμε τους εαυτους μας να κάνουν λάθη για μόνο ετσι θα μάθουμε ...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top