Μόντελινγκ

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σαν τι; Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό απο τον ίδιο σου τον εαυτό; Θα μου πέιτε η οικογένεια, αλλά αν δεν είσαι εσύ καλά, θα είναι η οικογένεια και γενικότερα, οι άνθρωποι που είναι κομμάτια του εαυτού σου;

Υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα και απο το σωμα..

Η ψυχη πχ..

(Βεβαια ειναι αναλογα τις προτεραιοτητες και τα πιστευω του καθε ανθρωπου παντα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
τ ν πεις??? η γνωμη μ ειναι αμφιλλεγομενη... μπορει ν μν ελεγα οχι σ μια καλη προταση, αλλα σιγουρα θ τ σκεφτομουν κ 2 κ 3 φορες πρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα και απο το σωμα..

Η ψυχη πχ..

(Βεβαια ειναι αναλογα τις προτεραιοτητες και τα πιστευω του καθε ανθρωπου παντα...)
H ψυχική ακεραιότητα συμβαδίζει με τη σωματική πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Former

Νεοφερμένος

Ο Former αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πέρα απο τα αρνητικά κυρίως που διάβασα, θελω να προσθεσω οτι ειμαι σιγουρος πως υπαρχουν και μοντελα που εχουν μια χαρα νοημοσυνη και μπορει να το βλεπουν ως κατι διασκεδαστικό. Στο κατω κατω αμα καποιος ειναι ομορφος και οχι σαν εμενα, δικαιωμα του να το εκμεταλευτει. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν και ατομα του χωρου που σιγουρα τον εκμεταλευονται προς οφελος τους χωρις να αποτελουν οι ιδιοι αντικειμενο εκμεταλευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχουμε καταντήσει να βλέπουμε ο ένας τον άλλον ως απλό....κρέας, εν ολίγοις ως ένα απλό ζώο που το μόνο που κάνει είναι να εκπληρώνει προσωπικές ανάγκες. σίγουρα η ομορφιά είναι αυτό που σε τραβάει σε κάποιον αλλά δεν είναι το παν!( εδω πάμε σε άλλο θέμα γι' αυτό το σταματάω). εγώ προσωπικά δεν θα δεχόμουν μία τέτοια πρόταση γιατί ο θεωρώ άσκοπο να κάθομαι μπροστά από ένα φακό σαν γλάστρα και να το παίζω και σεξυ. συγγνώμη κιόλας αλλά δεν νομίζω ότι φτιαχτήκαμε απλώς για να φαινόμαστε αλλά για να είμαστε! είναι γνωστό επίσης ότι τα γνωστά μοντέλα και άλλα άγνωστα έχουν περάσει από κάποια στάδια για να φτάσουν εκεί που έφτασαν. πιστεύω πως ένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια δεν θα έκανε κάτι τέτοιο γιατί όσο και να μην το παραδεχόμαστε η πορνεία και τα ναρκωτικά ειναι πολυ συχνό φαινόμενο σε αυτό το χώρο. ο καθένας καθορίζε τι θέλει να κάνει και αναλόγως πράττει! σίγουρα δεν ισχύει για όλα τα μοντέλα αυτό αλλά προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει. δεν θα σε προβαλλε κανεις έτσι απλά αν δεν είχε όφελος από εσένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Former

Νεοφερμένος

Ο Former αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
@athinoula17 βλέπεις μονόπλευρα πολυ τα πράγματα. Και εγω στην αποψη σου εχω κλιση αλλα ξερω οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μετά το ιδιαίτερο θέμα με τη μαγεία που άνοιξα την προηγούμενη φορά (χα χα), σκέφτηκα ακόμα ένα άσχετο (αλλά αμφιλεγόμενο στην Ελλάδα) θέμα.Το (ταρατατζούμ ταρατατζούμ) μόντελινγκ....Κατά ορισμένους ένας λαμπερός χώρος, κατά άλλους βρώμικος......
Ποια η άποψή σας και γιατί? Θα είσασταν εντελώς αρνητικοί σε μια τέτοια πρόταση? Ή πιο απλά πέστε ότι θέλετε........

απεχθανομαι και μονο τι λεξη:P

με τι σχολεισαι? με το μοντελινγκ:Pστον ελευθερο μου χρονο κανω ιππασια και μιλαω κινεζικα,ρωσικα,αιγυπτιακα και σουαχιλι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Ο χώρος της μόδας μπορεί να κρύβει κινδύνους αλλά συγχρόνως έχει και μια γοητεία.Αν πετύχεις στον χώρο βγάζεις και αρκετά χρήματα ενώ απολαυμβάνεις και δημοσιότητα με όλα τα οφέλη.Πλέον όμως έχει καταντήσει ουσιαστικά ένας προθάλαμος για να ασχοληθείς αργότερα κάποια άλλα πράγματα όπως με το τραγούδι η το θέατρο και επίσης θεωρώ παρά την επιφανιακή γκλαμουριά που θεωρητικά έχει ο χώρος της μόδας αλλά δεν παύει να είναι υποκουλτούρα ως τέχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχουμε καταντήσει να βλέπουμε ο ένας τον άλλον ως απλό....κρέας, εν ολίγοις ως ένα απλό ζώο που το μόνο που κάνει είναι να εκπληρώνει προσωπικές ανάγκες. σίγουρα η ομορφιά είναι αυτό που σε τραβάει σε κάποιον αλλά δεν είναι το παν!( εδω πάμε σε άλλο θέμα γι' αυτό το σταματάω). εγώ προσωπικά δεν θα δεχόμουν μία τέτοια πρόταση γιατί ο θεωρώ άσκοπο να κάθομαι μπροστά από ένα φακό σαν γλάστρα και να το παίζω και σεξυ. συγγνώμη κιόλας αλλά δεν νομίζω ότι φτιαχτήκαμε απλώς για να φαινόμαστε αλλά για να είμαστε! είναι γνωστό επίσης ότι τα γνωστά μοντέλα και άλλα άγνωστα έχουν περάσει από κάποια στάδια για να φτάσουν εκεί που έφτασαν. πιστεύω πως ένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια δεν θα έκανε κάτι τέτοιο γιατί όσο και να μην το παραδεχόμαστε η πορνεία και τα ναρκωτικά ειναι πολυ συχνό φαινόμενο σε αυτό το χώρο. ο καθένας καθορίζε τι θέλει να κάνει και αναλόγως πράττει! σίγουρα δεν ισχύει για όλα τα μοντέλα αυτό αλλά προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει. δεν θα σε προβαλλε κανεις έτσι απλά αν δεν είχε όφελος από εσένα...

Εξήγησέ μου,τι διαφορά έχει το να βλέπεις κάποιον ως απλό σώμα,απ'το να τον βλέπεις ως απλό πνεύμα?Από που και ως που ένα μοντέλο προβάλλεται ως αντικείμενο και ως γλάστρα?Ένα αντικείμενο δε διαθέτει ούτε σεξουαλικότητα,ούτε μπορεί να υπογράψει συμβόλαιο με οίκο μόδας για fashion shows.Μια γυναίκα,δεν είναι εξ'ισου σώμα όσο είναι και πνεύμα (νόηση)?Δεν είναι ισοδύναμα,το σώμα μας και το μυαλό μας?Κανείς δεν ενοχλείται εάν επικεντρωθείς στα πνευματικά προσόντα των γυναικών,αν μιλήσεις μόνο για το μυαλό τους.Αν π.χ. αντιμετωπίσεις κάποια μόνο για το χιούμορ της,την υποβαθμίζεις?Γιατί λοιπόν το να προβάλλεις μόνο το σώμα κάποιας είναι degrading?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κταβαθως πιστευω οτι ολοι ξερουν τι πρεπει να κανουν τα μοντελα για να μπουν σε αυτο το χωρο..ειναι γεματος "βρομια"..και φυσικα διδασκει στα νεα κοριτσια να κανουν οτιδιποτε για να μπουν σε αυτο το χωρο ακομα και να διακινδηνεψουν την ζωη τους γιατι ξερεται οτι χαρη σε αυτο πολλα κοριτσια και κυριως εφηβες πεθενουν απο νευρικη ανορεξια στη προσπαθεια τους να αποκτισουν τι "τελειες" αναλογιες...
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Γιατι να ειναι απαραιτητα το μοντελινγκ ''βρωμικο'';;;Υπαρχουν περιπτωσεις που μπορει να ειναι,δεν λεω,αλλα καποιες φορες μπορει καποιος να αξιζει και να εχει φτασει ψηλα!!:/:
Επιπλεον,δεν ειναι ολα τα μοντελα ανορεξικα...υπαρχουν και ορισμενα με υγιες,ωραιο σωμα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Επιπλεον,δεν ειναι ολα τα μοντελα ανορεξικα...υπαρχουν και ορισμενα με υγιες,ωραιο σωμα!! :)

Όχι,δεν υπάρχουν.Αν μιλάς για φωτο-μοντέλα ναι.Αλλά αν μιλάς για πασαρέλα,υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές, οι οποίες είναι στο όριο της ανορεξίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top