Μπορώ στη Γ' Λυκείου να αλλάξω κατεύθυνση;

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Όταν κάνεις την εγγραφή για την Γ τον Ιούνιο μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις. Ακόμη και στο χαρτί των πανελληνίων μπορείς να γράψεις άλλη κατεύθυνση να δώσεις( δεδομένου ότι την έχει μελετήσει). Απλά να είσαι σίγουρος/η για την επιλογή σου, η διευθύντρια δεν μπορεί να μην σε βάλει στο τμήμα που θα δηλώσεις.


ΥΓ: άρχισε την γραμματική των λατινικών και των αρχαίων τα άλλα επαρκεί να τα κάνεις στην τρίτη
 

YperGalaxiakos

Νεοφερμένος

Ο YperGalaxiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Όταν κάνεις την εγγραφή για την Γ τον Ιούνιο μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις. Ακόμη και στο χαρτί των πανελληνίων μπορείς να γράψεις άλλη κατεύθυνση να δώσεις( δεδομένου ότι την έχει μελετήσει). Απλά να είσαι σίγουρος/η για την επιλογή σου, η διευθύντρια δεν μπορεί να μην σε βάλει στο τμήμα που θα δηλώσεις.


ΥΓ: άρχισε την γραμματική των λατινικών και των αρχαίων τα άλλα επαρκεί να τα κάνεις στην τρίτη
Ευχαριστώ για την ενημέρωσή, έχω είδη αρχίσει να διαβάζω ιστορία έκθεση λατινικά και αρχαία με τα αρχαία να έχω μάθει ήδη την α κλήση (δεν είναι και κάτι το δύσκολο) επίσης η διευθύντρια δεν με αλλάζει τμήμα γιατί "υποτίθεται" ότι είμαι στην θετική
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την ενημέρωσή, έχω είδη αρχίσει να διαβάζω ιστορία έκθεση λατινικά και αρχαία με τα αρχαία να έχω μάθει ήδη την α κλήση (δεν είναι και κάτι το δύσκολο) επίσης η διευθύντρια δεν με αλλάζει τμήμα γιατί "υποτίθεται" ότι είμαι στην θετική
Τώρα δεν γίνεται να σε αλλάξει τάξη αλλά και να σε άλλαζε δεν θα μάθαινες και κάτι ουσιώδες από το σχολείο...
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 759 μηνύματα.
απλά πρέπει να αλλαξεις πριν γινουν οι αιτήσεις των πανελληνίων που συνήθως γινονται Νοέμβρη
Έχεις δίκιο. Μόλις ρώτησα τη φίλη μου (η κόρη της είναι που άλλαξε από υγείας σε Ανθρωπιστικών) και ήταν όντως πριν την αίτηση. Αρχές Νοέμβρη
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
@YperGalaxiakos εννοείται πως μπορείς να αλλάξεις κατεύθυνση στη Γ λυκείου και στις ενδοσχολικές δίνεις μόνο τα μαθήματα της κατεύθυνσης που είσαι ανεξάρτητα από το αν έγινε μια αλλαγή. Συνήθως όσοι είναι θετική στη β πάνε μετά θετική, υγείας ή οικονομικά στη γ, επειδή είναι πιο ομαλή η μετάβαση. Δεν σου απαγορεύει όμως κανεις αν θες να πας ανθρωπιστικών. Το βασικό που πρέπει να κοιτάξεις είναι να μην έχεις κενά, ώστε να μπορέσεις να συνεχίσεις στην κατεύθυνση αυτή, οποτε καλό θα ήταν να το συζητήσεις με κάποιον καθηγητή
 
Top