Μπορώ να τα καταφέρω χωρίς φροντιστήριο;

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ΝΑΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
To μόνο που θα έπρπεε να σε ανησυχεί είν·αι το με τι ρυθμό θα προχωρά το σχολείο.Εμείς τέλη Οκτώβρη ξεκινήσαμε,και φυσικά μέχρι το Πάσχα δεν είχε βγει η ύλη,μετά δεν πήγαινε κανείς.Επίσης η κατάσταση που επικρατούσε στην τάξη δεν ήταν και οι καλύτερη,γιατί όσοι δεν έδιναν αδιαφορούσαν.
Πάντως δε ν πιστεύω πως χεριάζεται φροντιστήριο.Με τις ασκήσεις,αν μπορεί να τις χαρακτηρίσει κανείς ασκήσεις,αν δεις και έχεις κάποια απορία ρώτα τον καθηγητή του σχολείου.Και φυσικά έχεις και το φόρουμ.:P

Αν θεωρείς πως περνάς στο φυσικό με ευκολία εγώ προτείνω φυσική.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
η αλήθεια είναι ότι μαθηματικά και φυσική είναι το ατού μου οπότε και επειδή μου αρέσει η φυσική , θέλω φυσικό..ήθελα φυσική γενικής αλλά δεν θέλω να το διακινδυνέψω..με βοήθημα και μόνος μου διάβασμα πιστεύω και απο εσάς ότι το έχω :) είναι και εύκολα απ'οτι είδα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω το εξης... Στην Βιολογια Γ΄ Λυκειου χρειαζεται φροντιστιριο; Εχει ασκησεις και τετοια; Η' με ενα Βοηθημα και με ενα συστηματικο διαβασμα μπορω να τα βγαλω περα;
ΣΤΟΧΟΣ μου ειναι να γραψω πανω απο 18!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω το εξης... Στην Βιολογια Γ΄ Λυκειου χρειαζεται φροντιστιριο; Εχει ασκησεις και τετοια; Η' με ενα Βοηθημα και με ενα συστηματικο διαβασμα μπορω να τα βγαλω περα;
ΣΤΟΧΟΣ μου ειναι να γραψω πανω απο 18!!!!!!:D
Μαλλον ναι....:P:P:P
Ειδικα αν εννοεις κατευθυνση εχει ασκησεις που μονος σου ειναι λιγο δυσκολο να καταλαβεις,αν καποιος δε σου δειξει τον τροπο...Και αφου θες πανω απο 18....αυτονοητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω το εξης... Στην Βιολογια Γ΄ Λυκειου χρειαζεται φροντιστιριο; Εχει ασκησεις και τετοια; Η' με ενα Βοηθημα και με ενα συστηματικο διαβασμα μπορω να τα βγαλω περα;
ΣΤΟΧΟΣ μου ειναι να γραψω πανω απο 18!!!!!!:D
H βιολογια γενικης ειναι πανευκολη, δε χρειαζεσαι φροντηστηριο αν διαβαζεις.Τωρα η κατευθυνσης χωρις να ειμαι σιγουρος ακουω οτι ειναι δυσκολο σα μαθημα, καλο ειναι να κανεις φροντηστηριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παντως ακουω απο αλλους που λενε οτι Μαθηματικα και Φυσικη Κατευθυνσης ειναι πολυ δυσκολο να γραψεις εστω ενα 13αρι και στα δυο... Ισχυει κατι τετοιο μηπως; :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ευκολη ειναι η βιολογια γενικης οσον αφορα το θεωρητικο μερος...απλα χρονο με το χρονο αρχιζουν και βαζουν ''περιπλοκες ασκησεις'',οπως εγινε και φετος, και πολλοι που δεν εκαναν φροντιστηριο,αλλα και αλλοι που εκαναν,την πατησαν...αν ο καθηγητης σου σχολειο ειναι σε θεση να σου εξηγησει επαρκως πως λυνονται αυτες οι ασκησεις οκ! αλλα αν οχι καλυτερα θα ηταν να κανεις φροντιστηριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι στα εύκολα μαθήματα που μπροείς να παρεις βαθμό πρέπει να στοχεύεις το 20 για αυτό αν δεν έχεις πρόβλημα χρημάτων καλό είναι να κάνεις και γενικής παιδείας βιολογίας φροντιστήριο.
Είναι δύσκολο για ένα 17 χρονο μαθητή να κατευθυνει μόνος του το διαβασμα του ένας φροντιστής με εμπειρία βοηθάει ακόμα και στα θεωρητικώς εύκολα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
ευκολη ειναι η βιολογια γενικης οσον αφορα το θεωρητικο μερος...απλα χρονο με το χρονο αρχιζουν και βαζουν ''περιπλοκες ασκησεις'',οπως εγινε και φετος, και πολλοι που δεν εκαναν φροντιστηριο,αλλα και αλλοι που εκαναν,την πατησαν...αν ο καθηγητης σου σχολειο ειναι σε θεση να σου εξηγησει επαρκως πως λυνονται αυτες οι ασκησεις οκ! αλλα αν οχι καλυτερα θα ηταν να κανεις φροντιστηριο!
Καλα και φετος δεν ηθελε να εισαι και Αινσταιν για να λυσεις τις ασκησεις..ουτε εγω εκανα φετος φροντηστηριο βιολογια, γιατι δε προλαβαινα καθολου, αλλα εν τελει με προσωπικο διαβασμα εγραψα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Καλα και φετος δεν ηθελε να εισαι και Αινσταιν για να λυσεις τις ασκησεις..ουτε εγω εκανα φετος φροντηστηριο βιολογια, γιατι δε προλαβαινα καθολου, αλλα εν τελει με προσωπικο διαβασμα εγραψα:)

αινσταιν δεν θελει να εισαι...αλλα φετος τα θεματα ηταν πιο τσιμπημενα απο καθε αλλη χρονια γιαυτο και οι περισσοτεροι δεν εγραψαν καλα...και μην αρχιζεις παλι να μας εκθειαζεις τα προτερηματα σου..δεν το αντεχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλα και φετος δεν ηθελε να εισαι και Αινσταιν για να λυσεις τις ασκησεις..ουτε εγω εκανα φετος φροντηστηριο βιολογια, γιατι δε προλαβαινα καθολου, αλλα εν τελει με προσωπικο διαβασμα εγραψα:)

Φέτος όμως βάλανε δύσκολα σε μαθήματα όπως η φυσικη και τα μαθηματικά και πολλοί μαθητές έχασαν βαθμούς από την βιολογία για τον λόγο ότι την παραμελούσαν εξαιτίας των άλλων μαθημάτων.

Γνώμη μου είναι να γράφεις 20 εκεί που μπορείς και μετά να παλεύεις για τα αλλα μαθηματα.

Για αυτό θεωρώ καλό το φροντιστήριο σε μαθηματα όπως το ΑΟΔΕ και η βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εγώ βιολογία γενικής δεν έκαναν φροντιστήριο και πέρυσι αν και είχε 2 ασκήσεις και ήταν γενικά δύσκολα θέματα έγραψα 18 και φέτος επίσης χωρίς βοήθεια 19.2. Θέλει πολύ προσπάθεια η βιολογία και επανάληψη γιατί ξεχνιέται εύκολα. Πιστεύω πως είναι εφικτό να γράψεις χωρίς φροντιστήριο πάνω από 16 αλλά πρέπει να οργανώσεις κάποιο αυστηρό πρόγραμμα γιατί τα παιδιά που πάνε φροντιστήριο γράφουν διαγωνίσματα και εξετάζονται από τον καθηγητή, οπότε αναγκαστικά όσοι θέλουν διαβάζουν. Επίσης να ζητήσεις βοήθεια από τον καθηγητή σου στο σχολείο να σου δίνει ασκήσεις και διαγράμματα και να πάρεις κάποιο βοήθεια. Εγώ είχα ένα από το μεταίχμιο νομίζω των ηλιάδη-οικονόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Νομίζω πως μπορείς και να τα καταφέρεις χωρίς φροντιστήριο σε ένα τέτοιο μάθημα, αρκεί να προσέχεις τις ασκήσεις από ένα βοήθημα και όταν τις λύνετε και στο σχολειο. Απλά σίγουρα είναι ρίσκο, γιατί η Βιολογία Γενικής είναι ένα μάθημα που λες..''πάω να γράψω έναν πολύ καλό βαθμο''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
νομιζω μπορεις και χωρις φροντιστηριο.την πρωτη χρονια εκανα μαθημα,την δευτερη φορα δεν εκανα ,διαβασα μονη μου βεβαια ειχα τις σημειωσεις της προηγουμενης χρονιας αλλα οι ασκησεις ηταν τετοιες που και φροντιστηριο να ξανα εκανα δεν θα εγραφα καλυτερα απ οτι εγραψα.οπως και να εχει δεν χρειαζεται απαραιτητα να κανεις μαθημα κ η συμβουλη μου ειναι μπορεις να τα κατεφερεις με προσωπικο διαβασμα αρκει να αφιερωσεις χρονο και να μην το παραμελησεις αν δεν κανεις τελικα φροντιστηριο.το επιπεδο στην βιολογια γενικης ανεβαινει καθε χρονο και φοβαμαι μην το μετανοιωσεις μετα..αυτο που λενε πας για 20αρι στην βιολογια μπορει να ισχυει αλλα και παλι ειναι πολυ υπουλη..και τις 2 φορες για 20 πηγαινα αλλα τιποτα!
καλη σου επιτυχια κ βασικα καλο κουραγιο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ευχαριστω να στε ολοι καλα...Εγω ομως ενδιαφερομαι για στρατιωτικες κυριως σχολες και μου εχουν πει πως καλυτερα να παρω Μαθηματικη Γενικης αντι Βιολογια γιατι το 4ο πεδιο με Βιολογια χανεις καποια μορια...Ξερετε μηπως ποσα μορια χανω αν παρω Βιολογια; Εχω ακουσει πως αν γραψεις 20αρι στην εισαγωγη για το 4ο πεδιο πας στα 17,3μορια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ευχαριστω να στε ολοι καλα...Εγω ομως ενδιαφερομαι για στρατιωτικες κυριως σχολες και μου εχουν πει πως καλυτερα να παρω Μαθηματικη Γενικης αντι Βιολογια γιατι το 4ο πεδιο με Βιολογια χανεις καποια μορια...Ξερετε μηπως ποσα μορια χανω αν παρω Βιολογια; Εχω ακουσει πως αν γραψεις 20αρι στην εισαγωγη για το 4ο πεδιο πας στα 17,3μορια.....
Γιατί να χάσεις μόρια με βιολογία γενικής?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Τι κατευθυνση εισαι;
Αν εισαι θεωρητικη με βιολογια γενικης δεν ανοιγεις το 4ο πεδιο, ενω ακομη και αν παρεις μαθηματικα χανεις μορια
Αν δεν εισαι θεωρητικη μπορεις να επιλεξεις οποιο μαθημα θες χωρις απωλεια μοριων στο 4ο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δεν ξερω ετσι μου ειπαν....Εγω ειμαι Τεχνολογικη και θελω να δηλωσω Στρατιωτικες σχολες οι οποιες ειναι στο 4ο πεδιο....Ομως λενε πως αν παρω Βιολογια Γενικης θα εχω χασιμο μοριων για το 4ο πεδιο......Τουλαχιστον ας απαντησει καποιος που ξερει 100% για να μην μπερδευομαστε!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Όχι δε θα χάσεις μόρια μόρια στο 4ο, στο 3ο μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top