Μπορώ να εργαστώ ως δασκάλα (πρωτοβάθμια), αν κάνω μεταπτυχιακό στη δημοτική εκπαίδευση;

giwtada1998

Νεοφερμένος

Η giwtada1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω, έχοντας πτυχίο ως φιλόλογος και μεταπτυχιακό στην εκπαιδευτική ψυχολογία, θέλω να εισαχθώ ως δασκάλα στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Αν κάνω κάποιο μεταπτυχιακό πάνω στην δημοτική εκπαίδευση, γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω μετά τα χαρτιά μου για να ενταχθώ ως δασκάλα στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση; ή χρειάζεται αποκλειστικά πτυχίο πάνω σε αυτό το αντικείμενο;
σας ευχαριστώ!
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω, έχοντας πτυχίο ως φιλόλογος και μεταπτυχιακό στην εκπαιδευτική ψυχολογία, θέλω να εισαχθώ ως δασκάλα στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Αν κάνω κάποιο μεταπτυχιακό πάνω στην δημοτική εκπαίδευση, γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω μετά τα χαρτιά μου για να ενταχθώ ως δασκάλα στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση; ή χρειάζεται αποκλειστικά πτυχίο πάνω σε αυτό το αντικείμενο;
σας ευχαριστώ!
Το μεταπτυχιακό δεν δίνει επαγγελματικά δικαιώματα, χρειάζεσαι πτυχίο παιδαγωγικού δημοτικής εκπαίδευσης.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω, έχοντας πτυχίο ως φιλόλογος και μεταπτυχιακό στην εκπαιδευτική ψυχολογία, θέλω να εισαχθώ ως δασκάλα στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Αν κάνω κάποιο μεταπτυχιακό πάνω στην δημοτική εκπαίδευση, γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω μετά τα χαρτιά μου για να ενταχθώ ως δασκάλα στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση; ή χρειάζεται αποκλειστικά πτυχίο πάνω σε αυτό το αντικείμενο;
σας ευχαριστώ!
Κατατακτηριες για παιδαγωγικο είναι η λύση ❤️.
 
Τελευταία επεξεργασία:

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Top