Μπορώ να δώσω για ΑΣΠΑΙΤΕ από θεωρητική / ανθρωπιστικών;

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!
Εχω απορία και χρειάζομαι τις συμβουλές από οσους γνωριζουν.
Πριν πολλα πολλα χρονια ειχα δωσει πανελληνιες και ημουν θεωρητικη. Σκεφτομαι να δωσω για την ΑΣΠΑΙΤΕ. Μπορω να δωσω μεσω της θεωρητικης? Πρέπει να αλλάξω κατευθυνση? Κι εαν πρεπει να αλλαξω κατευθυνση, απλά τη δηλώνω στο χαρτι τον Φεβρουάριο??
Οποιος γνωρίζει θα με σωσει, αφου στο ιντερνετ δεν βγαζω ακρη!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!
Εχω απορία και χρειάζομαι τις συμβουλές από οσους γνωριζουν.
Πριν πολλα πολλα χρονια ειχα δωσει πανελληνιες και ημουν θεωρητικη. Σκεφτομαι να δωσω για την ΑΣΠΑΙΤΕ. Μπορω να δωσω μεσω της θεωρητικης? Πρέπει να αλλάξω κατευθυνση? Κι εαν πρεπει να αλλαξω κατευθυνση, απλά τη δηλώνω στο χαρτι τον Φεβρουάριο??
Οποιος γνωρίζει θα με σωσει, αφου στο ιντερνετ δεν βγαζω ακρη!
Καλησπερα
Αυτο το σωσιμο που ζητας ειναι ευκολο ..με τα μαθηματα τι γινεται?
Η σχολη ασπαιτε ειναι μονο στο 2ο πεδιο των θετικων, με μαθηματα:
γλωσσα
μαθηματικα
φυσικη
χημεια
Οποτε τον Δεκεμβρη που θα γινουν οι αιτησεις δηλωνεις αυτα τα μαθηματα.
Το θετικο ειναι οτι δεν θελει πολλα μορια με 10,5 μεσο ορο μπαινεις

Επιπλεον η σχολη ειναι στα κλεισιματα με δυο επιλογες προς το παρον
Υπο το ΕΚΠΑ ως μονοτμηματικη με κατευθυνσεις (5)
Υπο το ΠΑΔΑ με κλεισιμο των σχολων μηχανικων και παραμονη μονο της παιδαγωγικης.
Καμια δεν αρεσει στην υπουργο και για αυτο παραμενει ακομα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλησπερα
Αυτο το σωσιμο που ζητας ειναι ευκολο ..με τα μαθηματα τι γινεται?
Η σχολη ασπαιτε ειναι μονο στο 2ο πεδιο των θετικων, με μαθηματα:
γλωσσα
μαθηματικα
φυσικη
χημεια
Οποτε τον Δεκεμβρη που θα γινουν οι αιτησεις δηλωνεις αυτα τα μαθηματα.
Το θετικο ειναι οτι δεν θελει πολλα μορια με 10,5 μεσο ορο μπαινεις

Επιπλεον η σχολη ειναι στα κλεισιματα με δυο επιλογες προς το παρον
Υπο το ΕΚΠΑ ως μονοτμηματικη με κατευθυνσεις (5)
Υπο το ΠΑΔΑ με κλεισιμο των σχολων μηχανικων και παραμονη μονο της παιδαγωγικης.
Καμια δεν αρεσει στην υπουργο και για αυτο παραμενει ακομα
Οποτε τι κανω? Δινω μεσω ανθρωπιστικών? Το 2005 που εδινα εγω διναμε απο θεωρητικη και εαν θελαμε να μπουμε π.χ. στο 2ο πεδιο χαναμε μορια.
Δεν ισχυει αυτο πλεον? Τωρα απλα θα δηλωσω τα μαθήματα και θα παω να δωσω?
Οχι τιποτα αλλο... είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου να διαβασει παπαγαλία την ιστορία:dance3::dance3:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Οποτε τι κανω? Δινω μεσω ανθρωπιστικών? Το 2005 που εδινα εγω διναμε απο θεωρητικη και εαν θελαμε να μπουμε π.χ. στο 2ο πεδιο χαναμε μορια.
Δεν ισχυει αυτο πλεον? Τωρα απλα θα δηλωσω τα μαθήματα και θα παω να δωσω?
Οχι τιποτα αλλο... είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου να διαβασει παπαγαλία την ιστορία:dance3::dance3:
Δεν μπορεις να δωσεις απο θεωρητικη μονο απο θετικη
Παλια ειχατε την δυνατηττα εσεις οι θεωρητικες να παιρνετε εξτρα μαθηματικα και κατι αλλο και να κανετε περιπατο στα πεδια. Τωρα σε εμας το εχουν κοψει... μας εχουν με το μαστίγιο
Οποτε δινεις τα μαθηματα που σου αναφερω παραπανω.
Εδω ειναι και η αιτηση που σαν αυτη θα συμπληρωσεις στο λυκειο τον δεκεμβρη.
 

Συνημμένα

  • Αιτηση Πανελληνιων.pdf
    63.6 KB · Εμφανίσεις: 64

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Δεν μπορεις να δωσεις απο θεωρητικη μονο απο θετικη
Παλια ειχατε την δυνατηττα εσεις οι θεωρητικες να παιρνετε εξτρα μαθηματικα και κατι αλλο και να κανετε περιπατο στα πεδια. Τωρα σε εμας το εχουν κοψει... μας εχουν με το μαστίγιο
Οποτε δινεις τα μαθηματα που σου αναφερω παραπανω.
Εδω ειναι και η αιτηση που σαν αυτη θα συμπληρωσεις στο λυκειο τον δεκεμβρη.
Συγγνώμη γιατί νομίζω κάτι δεν κατάλαβα καλά.

Εαν κάποιος δώσει από Θετική δεν μπορεί σε x χρόνια να δώσει μετά από Θεωρητική;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
O αποφοιτος λυκεου γελ... δηλαδη την επομενη χρονια απο εκεινη που θα παρει το απολυτηριο μπορει να δωσει πανελληνιες σε οποιο πεδιο θελει ανεξαρτητα απ εκεινο που παρακολουθησε.

Το ερωτημα που τιθεται εδω ειναι διαφορετικο...στο λυκειο παρακολουθησα την θεωρητικη κατεύθυνση εδωσα πανελληνιες με μαθηματα θεωρητικης και με 1-2 εξτρα μαθηματα ( πχ μαθηματικα -βιολογια) ειχα το δικαιωμα να επιλεξω σχολες , εκτος του πεδιου θεωρητικης και απο τα πεδια θετικων ή υγειας.
Αυτη η δυνατοτητα εχει σταματησει απο το 2019 .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
@γιαννης_00 Γενικα κάθε χρόνο το αλλάζουν το σύστημα. Πλέον δεν προλαβαίνω τις αλλαγες!!!

@Panzerkampfwagen καλα μαθηματικά δε με φοβάμαι τόσο. Και στις πανελληνιες ήταν από τους υψηλότερους βαθμούς μου. 18 είχα γράψει. Στη φυσική θα γελάσουμε! Φαντασου ειχα προλάβει το σύστημα που τα δίναμε όλα με πανελλαδικές (κατευθυνσης και γενικης παιδειας). Είχα δώσει νομίζω 12 μαθημάτα μαζί με αγγλικά και γαλλικά.

ΤΟ κοιταξα μέσα στο ΣΚ. Εαν έχω καταλάβει καλά απλά δηλώνω τα μαθηματα και πάω να δώσω. Ούτε μπλέκω με θεωρητικη(νυν ανθρωπιστικών) ούτε τίποτα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Γιατί θες να μπεις Ασπαιτε όμως ; Κατ'εμέ δεν θεωρώ πως αξίζει τον κόπο.
Μεταξύ μας τώρα η παιδαγωγική επάρκεια το μόνο στο οποίο μπορεί να βοηθήσει είναι να διδάξεις σε κανά ΕΠΑΛ.Με λίγα λόγια γίνεσαι "αποτυχημένος" μηχανικός κατά μια έννοια σε αυτή την περίπτωση. Και πέρα όλων αυτών, η ΑΣΠΑΙΤΕ έχει προβλήματα όπως ανέφερε και ο Γιάννης και το πιθανότερο είναι πως θα απορροφηθεί κάποια στιγμή στο μέλλον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Γιατί θες να μπεις Ασπαιτε όμως ; Κατ'εμέ δεν θεωρώ πως αξίζει τον κόπο.
Μεταξύ μας τώρα η παιδαγωγική επάρκεια το μόνο στο οποίο μπορεί να βοηθήσει είναι να διδάξεις σε κανά ΕΠΑΛ.Με λίγα λόγια γίνεσαι αποτυχημένος μηχανικός κατά μια έννοια. Και πέρα όλων αυτών, η ΑΣΠΑΙΤΕ έχει προβλήματα όπως ανέφερε και ο Γιάννης και το πιθανότερο είναι πως θα απορροφηθεί κάποια στιγμή στο μέλλον.
Είναι πιο κοντα εκει που μενω. Εχω το μωρο και βολευει χρονικα η μετακινηση. Δεν το εχω αποφασισει ακομη 100% οτι θα δωσω. Το κοιταω και θα δω. Η σχολή στο ΑΙγαλεω ειναι μακρια και τα ΜΜΕ δεν βολευουν για τη μετακινηση.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Είναι πιο κοντα εκει που μενω. Εχω το μωρο και βολευει χρονικα η μετακινηση. Δεν το εχω αποφασισει ακομη 100% οτι θα δωσω. Το κοιταω και θα δω. Η σχολή στο ΑΙγαλεω ειναι μακρια και τα ΜΜΕ δεν βολευουν για τη μετακινηση.
Μμ,κατάλαβα. Ο παράγοντας απόστασης πράγματι είναι σημαντικός,ειδικά μακροπρόθεσμα. Η αλήθεια είναι ο,τι στην 2 χωρίς αμάξι έρχεσαι με αρκετή ταλαιπωρία και ακόμα και εαν έχεις αμάξι, κάποιες φορές παίζεται εαν θα βρεις να παρκάρεις ή όχι.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
@γιαννης_00 Γενικα κάθε χρόνο το αλλάζουν το σύστημα. Πλέον δεν προλαβαίνω τις αλλαγες!!!

@Panzerkampfwagen καλα μαθηματικά δε με φοβάμαι τόσο. Και στις πανελληνιες ήταν από τους υψηλότερους βαθμούς μου. 18 είχα γράψει. Στη φυσική θα γελάσουμε! Φαντασου ειχα προλάβει το σύστημα που τα δίναμε όλα με πανελλαδικές (κατευθυνσης και γενικης παιδειας). Είχα δώσει νομίζω 12 μαθημάτα μαζί με αγγλικά και γαλλικά.

ΤΟ κοιταξα μέσα στο ΣΚ. Εαν έχω καταλάβει καλά απλά δηλώνω τα μαθηματα και πάω να δώσω. Ούτε μπλέκω με θεωρητικη(νυν ανθρωπιστικών) ούτε τίποτα.
Ή εγώ δεν κατάλαβα αυτό που λες ή εσύ δεν κατάλαβες αυτό που ρώτησα:diablo:

Είπα: έστω ότι με κάποιο πιο παλιό σύστημα (πχ. αυτό που λες με τα 12 μαθήματα) δίνεις πανελλήνιες, περνάς κάπου και συνεχίζεις την ζωή σου. Έρχεσαι δέκα χρόνια μετά στο σήμερα και αποφασίζεις να ξαναδώσεις πανελλήνιες.

Με ποιό σύστημα δίνεις;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
@γιαννης_00 Γενικα κάθε χρόνο το αλλάζουν το σύστημα. Πλέον δεν προλαβαίνω τις αλλαγες!!!

@Panzerkampfwagen καλα μαθηματικά δε με φοβάμαι τόσο. Και στις πανελληνιες ήταν από τους υψηλότερους βαθμούς μου. 18 είχα γράψει. Στη φυσική θα γελάσουμε! Φαντασου ειχα προλάβει το σύστημα που τα δίναμε όλα με πανελλαδικές (κατευθυνσης και γενικης παιδειας). Είχα δώσει νομίζω 12 μαθημάτα μαζί με αγγλικά και γαλλικά.

ΤΟ κοιταξα μέσα στο ΣΚ. Εαν έχω καταλάβει καλά απλά δηλώνω τα μαθηματα και πάω να δώσω. Ούτε μπλέκω με θεωρητικη(νυν ανθρωπιστικών) ούτε τίποτα.
Ναι καλη μου Backdrop τα αλλαζουν ,,συγκεκριμενα καθε υπουργος /οι μιας κυβερνησης θα κανει κατι αλλαγες για τις πανελληνιες... συνηθως τα δυσκολευουν γιατι δεν ξερουν τι αλλο να κανουν ..απλα κατι πρεπει να κανουν.

Ναι απλα δηλωνεις αυτα τα 4 μαθηματα που αντιστοιχουν στο
2ο ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ οπως λεει το χαρτι που σου εβαλα και πας και δινεις ..τοσο απλα...μονο τα μαθηματα δεν ειναι καθολου απλα... πολυ στριμενα θα τα ελεγα
καλη επιτυχια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top