Μπορώ να δώσω Πανελλήνιες του χρόνου;

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Μπορείς να δώσεις Πανελλήνιες όσες φορές θέλεις, χωρίς κανέναν περιορισμό.

Για το 2ο, προσδιόρισε κατεύθυνση...!

1) Οκ ευχαριστώ

2) Τεχνολογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πήρα τηλ υπουργείο και λένε πως όντως δε γίνεται..

μα πως δεν γινεται????

οπως λεει κι ο αλλος ο φιλος απο πανω τον Φεβρουιο τα στελνουνε.Εγω τη χορνια δεν ειχα επαφη με το σχολειο μεχρι τοτε,πηγα δηλωσα ΑΟΘ κι ολα καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μα πως δεν γινεται????

οπως λεει κι ο αλλος ο φιλος απο πανω τον Φεβρουιο τα στελνουνε.Εγω τη χορνια δεν ειχα επαφη με το σχολειο μεχρι τοτε,πηγα δηλωσα ΑΟΘ κι ολα καλα.

Ρε ψηλέ τι να σου πω πήρα τηλ στο υπουργείο που είναι η ''πηγή'' και μου είπαν δεν γίνεται. Πάρε και'συ τηλ να δεις... Δε μπορώ να αλλάξω μάθημα επιλογής τώρα πια, είμαι στις εφαρμογές υπολογιστών. Δε μπορώ να πάω ξαφνικά ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ναι, μαλλον δεν γινετε επειδη δεν γινετε να μην εχεις παρακολουθησει το αοθ στο σχολειο και να πας να το δωσεις. ειναι σαν να ειμαι εγω θετικη αλλα να θελω στις πανελληνιες να δωσω λατινικα ή αρχαια. δεν γινετε. αλλα καλυψε ολα τα ενδεχομενα. κανε οτι μπορεις, μηπως μπορεις να σωσεις κατι και να δωσεις φετος για αστυνομια. στην τελικη (λιγο τραβηγμενο) αλλαξε σχολειο και παρε αοθ εκει, αν γινετε βεβαια. δεν ξερω πως λειτουργουν αυτα. αλλα ειτε δωσεις παννεληνιες φοετος ή του χρονου να διαβαζεις αρκετα ωστε αν ξαναδωσεις του χρονου να εισαι πιο χαλαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
;ναι αλλα η αστυνομια δεν θα παρει για δυο χρονια....που θες να περασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ναι, μαλλον δεν γινετε επειδη δεν γινετε να μην εχεις παρακολουθησει το αοθ στο σχολειο και να πας να το δωσεις. ειναι σαν να ειμαι εγω θετικη αλλα να θελω στις πανελληνιες να δωσω λατινικα ή αρχαια. δεν γινετε. αλλα καλυψε ολα τα ενδεχομενα. κανε οτι μπορεις, μηπως μπορεις να σωσεις κατι και να δωσεις φετος για αστυνομια. στην τελικη (λιγο τραβηγμενο) αλλαξε σχολειο και παρε αοθ εκει, αν γινετε βεβαια. δεν ξερω πως λειτουργουν αυτα. αλλα ειτε δωσεις παννεληνιες φοετος ή του χρονου να διαβαζεις αρκετα ωστε αν ξαναδωσεις του χρονου να εισαι πιο χαλαρα.

Όχι είπαμε σιγά μην αλλάξω σχολείο.. Απλα θα δώσω και τώρα και του χρόνου.. Μαλακία μεν αλλά τι να κάνουμε...
;ναι αλλα η αστυνομια δεν θα παρει για δυο χρονια....που θες να περασεις

Νομίζω μόνο φέτος δε θα είναι στο μηχανογραφικό (αν και πέρυσι τα ίδια έλεγαν και τελικά ήταν).. Δε ξέρω αν τελικά φάω πακέτου και του χρόνου λογικά θα δηλώσω ειδικός φρουρός με το απολυτήριο... Εγώ σε άλλη σχολή ΔΕΝ θέλω να πάω γιατί ΔΕΝ θα τη κάνω καλά από τη στιγμή που δε θα με ενδιαφέρει.. Αν κάτι δε σ'αρέσει προφανώς δε το κάνεις και καλά.. Θα δηλώσω κάποιες ενδιαφέρουσες σχολές φέτος κυρίως για το φοιτητικό πάσο... Ε και αν τελικά δε μπορώ 3 χρόνια τώρα να μπω αστυνομία ή ειδικός φρουρός, ε τότε χέσε με! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Για το 2ο, προσδιόρισε κατεύθυνση...!

Τελικά παιδιά εδώ τι ισχύει;

2. Με τα βιβλία έχει αλλάξει κάτι στο περιεχόμενο ή είναι τα ίδια όπως το 2008; (Τεχνολογική Κατεύθυνση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αν δε δώσω φέτος και δώσω του χρόνου θα μετράνε του χρόνοι οι προφορικοί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Αν δε δώσω φέτος και δώσω του χρόνου θα μετράνε του χρόνοι οι προφορικοί;

οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δεν είναι κρίμα να χάσεις έτσι την χρονιά σου;Και πες ότι είχες διαλέξει ΑΟΘ οι αστυνομικές δεν μπαίνουν στο μηχανογραφικό.Δηλαδή θα έδινες πάλι του χρόνου; :/ Δεν υπάρχει τίποτα άλλο που να σε ενδιαφέρει;
Πάντως αυτό για το ότι δε μπορείς να αλλάξεις μάθημα περίεργο μου ακούγεται αφού οι επίσημες δηλώσεις γίνονται το Φεβρουάριο.Ούτε το Α Τετράμηνο δεν έχει τελειώσει,δεν γίνεται να σε αλλάξουν τμήμα;
Εγώ θα σου πρότεινα να δώσεις κανονικά φέτος Πανελλήνιες και να ψάξεις τις σχολές για να δεις αν σου αρέσει τίποτα άλλο.Εξάλλου το θέμα με τις Αστυνομικές είναι αβέβαιο.Δε ξέρεις αν θα υπάρχουν του χρόνου στο μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!!

Έκανα το τραγικό λάθος φέτος που δίνω Πανελλήνιες και δε πήρα ΑΟΘ ενώ θέλω Αστυνομικές Σχολές. Έμαθα πως πλέον είναι αργά να πάρω το ΑΟΘ οπότε θα δώσω του χρόνου (ή ΚΑΙ του χρόνου). Θέλω να ρωτήσω το εξής.. Γίνεται να δώσω του χρόνου Πανελλήνιες χωρίς να δώσω φέτος ή πρέπει να έχει δώσει κανείς αναγκαστικά ώστε να μπορεί να ξανά δώσει; Πχ εγώ ήθελα φέτος να δώσω ενδοσχολικές μόνο για να έχω ένα καλό απολυτήριο και του χρόνου να δώσω Πανελλήνιες κανονικά..! Γίνεται αυτό; Και επίσης, του χρόνου θα μετρήσει ο βαθμός που είχα στο απολυτήριο μου σε όλα τα μαθήματα εκτός του ΑΟΘ; (Επειδή λογικά στο ΑΟΘ θα μετρήσουν μόνο γραπτά επειδή δε θα το έχω στο απολυτήριό μου)

Ευχαριστώ!
Γιατί ρε παλικάρι μου να πάς να γίνεις μπατσάκι(μπιτσάκι) ;
Τόσες ωραίες σχολές υπάρχουν...αυτήν βρήκες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ξέρω πως είναι αβέβαιο αλλά θέλω να μπω εκεί τι να κάνω τώρα.. Δε με ενδιαφέρει κάτι άλλο δυστυχώς..... Γι'αυτό προβληματίζομαι.. Μπορεί να δίνω εξετάσεις μέχρι τα 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Αν δε δώσω φέτος και δώσω του χρόνου θα μετράνε του χρόνοι οι προφορικοί;

ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν δε δώσω φέτος και δώσω του χρόνου θα μετράνε του χρόνοι οι προφορικοί;
ΟΧΙ
https://www.esos.gr/article/mathites-dhmotiko-eidiseis/endosxoliko_apolythrio
Σύμφωνα με την παρ. 12 του άρθρου 59 του Ν.3966 (ΦΕΚ118Α΄/24-5-2011)
Όσοι αποκτούν απολυτήριο Ημερήσιου Γενικού Λυκείου, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρούσας παραγράφου, μπορούν να αποκτήσουν δικαίωμα πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, εφόσον λάβουν μέρος στις γραπτές εξετάσεις των μαθημάτων της τελευταίας τάξης των ημερήσιων Γενικών Λυκείων που εξετάζονται σε πανελλαδικό επίπεδο, οποιοδήποτε άλλο έτος εκτός από αυτό της αποφοίτησής τους. Στην περίπτωση αυτή, η Βεβαίωση Πρόσβασης εκδίδεται με βάση μόνο τη γραπτή επίδοσή τους στις εξετάσεις αυτές.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Όχι είπαμε σιγά μην αλλάξω σχολείο.. Απλα θα δώσω και τώρα και του χρόνου.. Μαλακία μεν αλλά τι να κάνουμε...


Νομίζω μόνο φέτος δε θα είναι στο μηχανογραφικό (αν και πέρυσι τα ίδια έλεγαν και τελικά ήταν).. Δε ξέρω αν τελικά φάω πακέτου και του χρόνου λογικά θα δηλώσω ειδικός φρουρός με το απολυτήριο... Εγώ σε άλλη σχολή ΔΕΝ θέλω να πάω γιατί ΔΕΝ θα τη κάνω καλά από τη στιγμή που δε θα με ενδιαφέρει.. Αν κάτι δε σ'αρέσει προφανώς δε το κάνεις και καλά.. Θα δηλώσω κάποιες ενδιαφέρουσες σχολές φέτος κυρίως για το φοιτητικό πάσο... Ε και αν τελικά δε μπορώ 3 χρόνια τώρα να μπω αστυνομία ή ειδικός φρουρός, ε τότε χέσε με! :Ρ

φιλε σχετικα με την σχολη για φετος πιεζει η ποασυ αλλα δυσκολα θα αλλαξει.δηλαδη να παρουν φετος και να μπουν το 2015 και οι επιτυχοντες του 2013 το 2014 αλλα θα δουμε το ιανουαριο τι θα γινει.τωρα αν δεν γινει αυτο στις πανελληνιες του 2015 ειναι πιο πιθανο να μπει στο μηχανογραφικο παλι.αλλα για ειδικος φρουρος που λες ξεχνα το.τελευταια σειρα πηρε το 2011 και δεν ξαναπαιρνει .θελουν να αλλαξουν το χαρακτηρα του τροπου εισαγωγης δηλαδη μονο πανελληνιες .οι ειδικοι φρουροι ειναι πενταετους οποτε οταν μονιμοποιηθει η 2011 θα ειναι ολοι αστυ/κες και τελος.εξαλου για να γινεις ειδικος φρουρος θελει διπλωματα οδηγησης ειδικες δυναμειες η υεα εκτος απο το απολυτηριο οποτε ειναι και αρκετα δυσκολο .μονο τις πανελληνιες κοιτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
φιλε σχετικα με την σχολη για φετος πιεζει η ποασυ αλλα δυσκολα θα αλλαξει.δηλαδη να παρουν φετος και να μπουν το 2015 και οι επιτυχοντες του 2013 το 2014 αλλα θα δουμε το ιανουαριο τι θα γινει.τωρα αν δεν γινει αυτο στις πανελληνιες του 2015 ειναι πιο πιθανο να μπει στο μηχανογραφικο παλι.αλλα για ειδικος φρουρος που λες ξεχνα το.τελευταια σειρα πηρε το 2011 και δεν ξαναπαιρνει .θελουν να αλλαξουν το χαρακτηρα του τροπου εισαγωγης δηλαδη μονο πανελληνιες .οι ειδικοι φρουροι ειναι πενταετους οποτε οταν μονιμοποιηθει η 2011 θα ειναι ολοι αστυ/κες και τελος.εξαλου για να γινεις ειδικος φρουρος θελει διπλωματα οδηγησης ειδικες δυναμειες η υεα εκτος απο το απολυτηριο οποτε ειναι και αρκετα δυσκολο .μονο τις πανελληνιες κοιτα .

Το ξέρω ότι θέλει όλα αυτά και σιγά το δύσκολο μηχανάκι ήδη οδηγώ και δεν είναι και δύσκολο να βγάλω και για μοτοσυκλέτα.. Φαντάρος θέλω ειδικές δυνάμεις οπότε καλυμμένος..

Κάτι επιπλέον που θέλω να ρωτήσω.. Αν κάποιος έχει προφορικό βαθμό για παράδειγμα 18 ΑΟΔΕ και στο τέλος γράψει 5, ο τελικός βαθμός λογικά θα πέσει κάπου στο 7; Κάπου εκεί... Αυτός ο τελικός βαθμός μαζί με τα γραπτά (ενδοσχολικά και Πανελλήνιες) επηρεάζει ΤΑ ΜΟΡΙΑ για να μπεις σε μια σχολή ή ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ....; Μήπως τα μόρια επηρεάζονται μόνο από τα μαθήματα κατεύθυνσης...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Αν κάποιος έχει προφορικό βαθμό για παράδειγμα 18 ΑΟΔΕ και στο τέλος γράψει 5, ο τελικός βαθμός λογικά θα πέσει κάπου στο 7;
5.6 θα παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τ

Κάτι επιπλέον που θέλω να ρωτήσω.. Αν κάποιος έχει προφορικό βαθμό για παράδειγμα 18 ΑΟΔΕ και στο τέλος γράψει 5, ο τελικός βαθμός λογικά θα πέσει κάπου στο 7; Κάπου εκεί... Αυτός ο τελικός βαθμός μαζί με τα γραπτά (ενδοσχολικά και Πανελλήνιες) επηρεάζει ΤΑ ΜΟΡΙΑ για να μπεις σε μια σχολή ή ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ....; Μήπως τα μόρια επηρεάζονται μόνο από τα μαθήματα κατεύθυνσης...;

Κάποιος να μου απαντήσει αυτό και αυτό που θα ρωτήσω παρακάτω..

Αυτό που οι προφορικοί βαθμοί ισχύουν για 2 χρόνια ισχύει απλά αν δώσεις Πανελλήνιες σωστά; Δε χρειάζεται ντε και καλά να έχεις περάσει σε σχολή σωστά; Επίσης, αναβολή από στρατό μπορώ να πάρω ενώ έχω ήδη δώσει Πανελλήνιες και θέλω να ξανά δώσω αλλά δεν έχω μπει σε σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Επίσης, αναβολή από στρατό μπορώ να πάρω ενώ έχω ήδη δώσει Πανελλήνιες και θέλω να ξανά δώσω αλλά δεν έχω μπει σε σχολή;
ναι,με το απολυτηριο λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top