Μπορώ να γράψω ένα 11-12 στα Μαθηματικά με λίγο διάβασμα;

Tolis4

Νεοφερμένος

Ο Tolis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημερα σε όλους. Ειμαι Γ λυκειου και σε λίγους μήνες δινω πανελληνιες..Εχω ομως ενα θεμα.Δυστυχως τα μαθηματικα δε μου πολυ αρεσαν απο την αρχη της σχολικης χρονιας και δεν εκατσα να τα διαβασω οπως πρεπει.στα υπολοιπα ειμαι καλως αοθ αεππ εκθεση.ειμαι 4ο πεδιο.Εχω κάποια κενα στην υλη των μαθηματικων , συνεπως να ανχωνομαι και να αναρωτιεμαι συνεχως αν περάσω αν δεν περασω λογο των μαθηματικων που φετος εχουν τν μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας.Πιστευετε θα μπορουσε μεσα σε αυτο το λιγο διαστημα να γραψω ενα 11 12 στο τελος στα μαθηματικά..γινετε;(εχω καποιες βασεις )

Ευχαριστώ😀
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
11-12 σημαίνει πχ ότι έκανες σωστά τα θέματα α,β (που συνήθως είναι εύκολα) και κάτι από γ. Δεν είναι κάτι δύσκολο αρκεί να μάθεις άψογα αποδείξεις και ορισμούς και να λύνεις πολλές ασκήσεις.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Καλημερα σε όλους. Ειμαι Γ λυκειου και σε λίγους μήνες δινω πανελληνιες..Εχω ομως ενα θεμα.Δυστυχως τα μαθηματικα δε μου πολυ αρεσαν απο την αρχη της σχολικης χρονιας και δεν εκατσα να τα διαβασω οπως πρεπει.στα υπολοιπα ειμαι καλως αοθ αεππ εκθεση.ειμαι 4ο πεδιο.Εχω κάποια κενα στην υλη των μαθηματικων , συνεπως να ανχωνομαι και να αναρωτιεμαι συνεχως αν περάσω αν δεν περασω λογο των μαθηματικων που φετος εχουν τν μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας.Πιστευετε θα μπορουσε μεσα σε αυτο το λιγο διαστημα να γραψω ενα 11 12 στο τελος στα μαθηματικά..γινετε;(εχω καποιες βασεις )

Ευχαριστώ😀
αναλογα τα θεματα ...μην σε αγχωνει το ποσο θα γραψεις μονο σημασια εχει τι θα κανουν και οι αλλοι...ειναι αλλιως να παρεις 11 και οι περισσοτεροι να εχουν γραψει πανω απο 11 και αλλιως να εχεις παρει 11 και οι 9 στους 10 να ειναι κατω απο την βαση
 

Tolis4

Νεοφερμένος

Ο Tolis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ που απαντησες και συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες απλως νιωθω πιεση και ανασφαλεια σε οτι αφορα τον χρονο διαβασματος γτ εκτός απο τα μαθηματικα εχω αλλα 3 μαθηματα.και δε ξερω ποσο χρονο να αφιερωνω στα μαθηματικά.μπορεις να μου πεις καποια tips πανω σε αυτο ;.πως να οργανωθω κλπ...
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ που απαντησες και συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες απλως νιωθω πιεση και ανασφαλεια σε οτι αφορα τον χρονο διαβασματος γτ εκτός απο τα μαθηματικα εχω αλλα 3 μαθηματα.και δε ξερω ποσο χρονο να αφιερωνω στα μαθηματικά.μπορεις να μου πεις καποια tips πανω σε αυτο ;.πως να οργανωθω κλπ...
Δεν ξέρω τι πρόγραμμα έχεις, εγώ θα πρότεινα 1 ώρα κάθε μέρα να κάνεις μόνο μαθηματικά, δηλαδή όχι να πλακώνεις 3-4 ώρες σε μια μέρα και τις επόμενες 3 μέρες να μην ασχολείσαι καθόλου. Θα βοηθήσεις τη μνήμη σου έτσι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αναλογα τα θεματα ...μην σε αγχωνει το ποσο θα γραψεις μονο σημασια εχει τι θα κανουν και οι αλλοι...ειναι αλλιως να παρεις 11 και οι περισσοτεροι να εχουν γραψει πανω απο 11 και αλλιως να εχεις παρει 11 και οι 9 στους 10 να ειναι κατω απο την βαση
λογικά ρωτάει για φυσιολογικές συνθήκες
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ που απαντησες και συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες απλως νιωθω πιεση και ανασφαλεια σε οτι αφορα τον χρονο διαβασματος γτ εκτός απο τα μαθηματικα εχω αλλα 3 μαθηματα.και δε ξερω ποσο χρονο να αφιερωνω στα μαθηματικά.μπορεις να μου πεις καποια tips πανω σε αυτο ;.πως να οργανωθω κλπ...
για που στοχεύεις φιλε μου
 

Tolis4

Νεοφερμένος

Ο Tolis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οικονομικα θελω φιλε και αν δεν..οτι αφορα τα οικονομικα.πχ λογιστικη, χρηματοοικονομική αλλα και πληροφορικη θα μου αρεσε.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
καλη επιτυχια σου ευχομαι αλλα να ξερεις διαφερουν πολυ αυτοι οι κλαδοι μεταξυ τους
 

Tolis4

Νεοφερμένος

Ο Tolis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλη επιτυχια σου ευχομαι αλλα να ξερεις διαφερουν πολυ αυτοι οι κλαδοι μεταξυ τους
Το ξερω φίλε μου εχω διαβασει αλλα δεν με ενοχλει, απο αυτα που διάβασα και ακουσα πιστευω με ενδιαφερει . Αλλα απο τι πιστευω με το σύστημα που αλλαξε οι βασεις θα ανεβουν πολυ.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Το ξερω φίλε μου εχω διαβασει αλλα δεν με ενοχλει, απο αυτα που διάβασα και ακουσα πιστευω με ενδιαφερει . Αλλα απο τι πιστευω με το σύστημα που αλλαξε οι βασεις θα ανεβουν πολυ.
μπαα γιατι το λες αυτο
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Καλημερα σε όλους. Ειμαι Γ λυκειου και σε λίγους μήνες δινω πανελληνιες..Εχω ομως ενα θεμα.Δυστυχως τα μαθηματικα δε μου πολυ αρεσαν απο την αρχη της σχολικης χρονιας και δεν εκατσα να τα διαβασω οπως πρεπει.στα υπολοιπα ειμαι καλως αοθ αεππ εκθεση.ειμαι 4ο πεδιο.Εχω κάποια κενα στην υλη των μαθηματικων , συνεπως να ανχωνομαι και να αναρωτιεμαι συνεχως αν περάσω αν δεν περασω λογο των μαθηματικων που φετος εχουν τν μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας.Πιστευετε θα μπορουσε μεσα σε αυτο το λιγο διαστημα να γραψω ενα 11 12 στο τελος στα μαθηματικά..γινετε;(εχω καποιες βασεις )

Ευχαριστώ😀
το εχω ξαναδει αυτο σε ερωτηση πριν λιγο καιρο.εξαρταται το επιπεδο που εχεις.αν εισαι παντελως ασχετος και αδιαβαστος πανω απο 2 ή 3 δεν πας και τουμπες να κανεις.αν ξερεις καποια στοιχειωδη πραγματα γτ οχι.το δευτερο θεμα που βαζουν εδω και 5 χρονια ειναι πραγματικα της πλακας.συνεχεια το ιδιο και το ιδιο συναρτηση μονοτονια ακροτατα.βεβαια στο πρωτο θεμα βαζουν σωστο λαθος με αιτιολογηση.τι να σου πω εξαρταται το επιπεδο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ξερω φίλε μου εχω διαβασει αλλα δεν με ενοχλει, απο αυτα που διάβασα και ακουσα πιστευω με ενδιαφερει . Αλλα απο τι πιστευω με το σύστημα που αλλαξε οι βασεις θα ανεβουν πολυ.
για να δουμε αν μπορεις να κανεις κατι.αν σου δωσω μια συναρτηση οποια και αν ειναι αυτη ξερεις να τη παραγωγισεις και βρεις μονοτονια,ακροτατα,κοιλα??βασικα ορια ξες?ασυμπτωτες ξες να βρισκεις?τις αποδειξεις και τους ορισμους τους ξες?αν ξερεις αυτα που σου λεω εισαι αυτοματα στο 10 πλας!
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
το εχω ξαναδει αυτο σε ερωτηση πριν λιγο καιρο.εξαρταται το επιπεδο που εχεις.αν εισαι παντελως ασχετος και αδιαβαστος πανω απο 2 ή 3 δεν πας και τουμπες να κανεις.αν ξερεις καποια στοιχειωδη πραγματα γτ οχι.το δευτερο θεμα που βαζουν εδω και 5 χρονια ειναι πραγματικα της πλακας.συνεχεια το ιδιο και το ιδιο συναρτηση μονοτονια ακροτατα.βεβαια στο πρωτο θεμα βαζουν σωστο λαθος με αιτιολογηση.τι να σου πω εξαρταται το επιπεδο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


για να δουμε αν μπορεις να κανεις κατι.αν σου δωσω μια συναρτηση οποια και αν ειναι αυτη ξερεις να τη παραγωγισεις και βρεις μονοτονια,ακροτατα,κοιλα??βασικα ορια ξες?ασυμπτωτες ξες να βρισκεις?τις αποδειξεις και τους ορισμους τους ξες?αν ξερεις αυτα που σου λεω εισαι αυτοματα στο 10 πλας!
βασικα αν καποιος ξερει οντως να χειρίζεται την μονοτονια παει για παραοανω ειναι εργαλειο για ολα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
βασικα αν καποιος ξερει οντως να χειρίζεται την μονοτονια παει για παραοανω ειναι εργαλειο για ολα
εσυ το πας για αποδεικτικες ασκησεις κτλπ.εγω σου λεω τα ξερα που βαζουνε στο δευτερο θεμα.δηλαδη συναρτηση παραγωγιση μονοτονια,ακροτατα κτλπ.αν ξερει να τα χειριστει αυτα το χει το δεκαρακι,αν οχι θελει διαβασμα πολυ
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ που απαντησες και συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες απλως νιωθω πιεση και ανασφαλεια σε οτι αφορα τον χρονο διαβασματος γτ εκτός απο τα μαθηματικα εχω αλλα 3 μαθηματα.και δε ξερω ποσο χρονο να αφιερωνω στα μαθηματικά.μπορεις να μου πεις καποια tips πανω σε αυτο ;.πως να οργανωθω κλπ...

Αρκετό χρόνο ώστε να νιώθεις άνετα με τα αντίστοιχα concepts και να είσαι σίγουρος οτι έχεις κατανοήσει χωρίς κενά το κομμάτι της ύλης που εξετάζεις. Σε κάθε κεφάλαιο φρόντισε να λύνεις απο την κάθε υποενότητα ικανό αριθμό ασκήσεων. Λύσε σε όλα τα επίπεδα,εύκολες,που θα σε βοηθήσουν να εξοικειωθείς με τυχόν νέες έννοιες(π.χ. παράγωγος), μέτριες, που θα σε βοηθήσουν να αποκτήσεις περισσότερη εμπειρία και συνδυαστικές που θα δοκιμάσουν παλιές και καινούριες γνώσεις μαζί,για να κάνεις master το νεο υλικό.

Όπως είπε και ο pink_panther θεωρώ οτι είναι προτιμότερο να ασχολείσαι κάθε μέρα έστω για 1 ώρα με το κάθε μάθημα παρά να φορτώνεις τα πάντα για π.χ. 4 ώρες σε μια ημέρα. Η πιθανότητα επιτυχίας στην εξέταση βασίζεται σε μεγάλο μέρος στο κατά πόσο έχεις διαβάσει αλλά και εξοικειωθεί με την ύλη. Το καθημερινό διάβασμα θα σε βάλει σε πρόγραμμα και θα είναι πιο εύκολο και για εσένα μετά απο ένα σημείο.

Θυμήσου οτι το σημαντικό δεν είναι ο χρόνος που θα αφιερώνεις,αλλά το διάβασμα να είναι συστηματικό και ουσιαστικό. Κάθε μέρα να κάνεις και κάτι. Ας είναι και επίλυση ασκήσεων. Ο χρόνος είναι μπόλικος,αρκεί να αντιληφθείς οτι πρέπει να κοπιάσεις σε καθημερινό επίπεδο. Προσοχή δεν λέω οτι κάτι διαφορετικό δεν θα δουλέψει,αλλά σίγουρα αυτό που σου προτείνουμε θα δουλέψει. Βέβαια πρέπει να προσπαθήσεις να δεις τι ταιριάζει καλύτερα και σε εσένα τον ίδιο,αλλά εγώ πιστεύω οτι θα συνηθίσεις και με το καθημερινό ;) .
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
ισχυει αυτο που λενε τα παιδια εγω ξαναδινω φετος και δεν εχει καμια σχεση με την πρωτη φορα που εδωσα(πριν δυο χρονια)επειδη διαβαζω καθημερινα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top