Μπορώ να αλλάξω μόνο μια χορδή;

ΦΩΤΕΙΝΗ2010

Νεοφερμένος

Η ΦΩΤΕΙΝΗ2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Τρίγλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Χθες το απόγευμα προσπάθησα να κουρδίσω την κιθάρα και δυστυχώς από το σφίξε-σφίξε κόπηκε μία χορδή:worry:!Θα ήθελα να μου πείτε εάν γίνεται να την πάω σε ένα μαγαζί και να μου βάλουν μόνο την συγκεκριμένη χορδή ή εάν πρέπει να τις αλλάξω όλες:hmm:
Περιμένω την βοήθειά σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πρώτα από όλα καλώς ήρθες στο ischool! :)
Βλέπω είσαι και από τα μέρη μας ;)

Λοιπόν, φυσικά και μπορείς να αλλάξεις μόνο μία χορδή και δεν χρειάζεται να πας σε μαγαζί για να σου το κάνουν. Ζήτησε από τον καθηγητή σου να σου δείξει ή σε περίπτωση που είσαι αυτοδίδαχτη μπορείς να ζητήσεις από ένα φίλο σου που ξέρει - δεν είναι πολύ δύσκολο...
Θα βρεις μάλιστα ότι στο εμπόριο πωλούνται και μεμονωμένα οι χορδές! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Don't worry Φωτεινη.. Φυσικά και γίνετε ...Αναλογογα την χορδη παει και η τιμη αλλα ειναι φθηνες...Να φανταστω οτι ειναι η ΜΙ (τερμα κατω) ;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΕΙΝΗ2010

Νεοφερμένος

Η ΦΩΤΕΙΝΗ2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Τρίγλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αχ ωραία!Διορθώνεται η χαζομάρα μου!Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Αχ ωραία!Διορθώνεται η χαζομάρα μου!Ευχαριστώ πολύ!
μην ανησυχείς, και εγώ έχω κάνει τέτοια χαζομάρα πέρυσι που έκανα ήδη 3 χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΕΙΝΗ2010

Νεοφερμένος

Η ΦΩΤΕΙΝΗ2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Τρίγλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Don't worry Φωτεινη.. Φυσικά και γίνετε ...Αναλογογα την χορδη παει και η τιμη αλλα ειναι φθηνες...Να φανταστω οτι ειναι η ΜΙ (τερμα κατω) ;;:)
Όχι η ΛΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Στην κιθάρα, οι χορδές είναι κάτι συνηθισμένο να σπάνε, αγόρασε ένα σετ, ελπίζω να ξέρεις να τις κουρδίζεις, και μάθε να τις εγκαθιστάς μόνη σου όταν χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
γινεται μεμονωμενο ειδικα στις ernie ball που πουλανε καθε νουμερο ξεχωριστα (εσπασα την e 3 φορες σε μια βδομαδα πριν 2 χρονια :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΕΙΝΗ2010

Νεοφερμένος

Η ΦΩΤΕΙΝΗ2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Τρίγλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
πως κατάφαρες να σπάσεις την Λα;;; εγώ έχω σπάσει την Μι
Δεν περίμενα να σπάσει-Μόλις είχα κουρδίσει την Μι μπάσο και πήγαινα στην επόμενη την Λα(Βασικά είμαι αρχάρια και ακόμα δεν κατάφερα να αγοράσω ένα κουρδιστήρι οπότε χρησιμοποίησα ένα προγραμματάκι που υπάρχει στο ιντερνετ)Η αποτυχία!!!!!!...Ξαφνικά ακούω ένα δυνατό τσακ και την βλέπω να έχει κοπεί!Και ήταν και καινούργιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Φωτεινη ριξε μια ματια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top