Μπορώ με 16972 μόρια να εισαχθω με το 10% στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης του ΑΠΘ;

Markaf

Νεοφερμένος

Η Markaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας ! Εγω ειμαι παλι ξερω σας εχω ζαλισει με αυτο το θεμα αλλα δεν ξερω τι εχω παθει εχω αγχωθει αρκετα απο τωρα ! πιστευετε οτι με 16972 μορια θα μπορεσω να εισαχθω με το 10%(εδωσα πανελληνιες το 2019) στο παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης του απθ; ! Επισης, υπαρχει καποιος απο εσας που σκεφτεται να κανει 10% και αν ναι σε ποια σχολη ; !!! Σας ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το πρηξιμοο
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Γεια σας ! Εγω ειμαι παλι ξερω σας εχω ζαλισει με αυτο το θεμα αλλα δεν ξερω τι εχω παθει εχω αγχωθει αρκετα απο τωρα ! πιστευετε οτι με 16972 μορια θα μπορεσω να εισαχθω με το 10%(εδωσα πανελληνιες το 2019) στο παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης του απθ; ! Επισης, υπαρχει καποιος απο εσας που σκεφτεται να κανει 10% και αν ναι σε ποια σχολη ; !!! Σας ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το πρηξιμοο



Οι βασεις του 10% διαμορφώνεται με βαση τα μόρια που θα εχουν κι οί αλλοι οι οποίοι θα κανουν αίτηση.
Αν πχ βρεθούν 10 ατομα με 17.000+ θα περάσουν αυτοί .
Κατά τη γνώμη μου με το βαθμό σου εχεις ψηλές πιθανότητες.
Επίσης θα σου πρότεινα για να μη γίνεις απο τους χιλιαδες που ούτε να το ακουσουν στην αρχη κι μετα καταφεύγουν στην ειδική αγωγή , να το ψάξεις κι για το τμήμα της εκπαιδευτικης πολιτικής του Παμακ.
Στην Ελλάδα η μονη δουλειά που θα μπορείς να εχεις απο παιδαγωγικό ειναι (περιορισμένα ) ιδιαίτερα.Στα λεω επειδή οσους ήξερα απο τη γενιά μου που δεν ήθελαν ειδική αγωγή τωρα απλα πληρώνουν για μεταπτυχιακα στη Κύπρο , ωστέ να κυνηγήσουν το διορισμό.
Ειναι ενα πολύ καλό τμημα το εκπαιδευτικής πολιτικής κι αν -κατα τύχη -το πιάσεις έχεις πολλες προοπτικές στο μέλλον :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top