Μπορεί κάποιος να φοιτήσει ταυτόχρονα σε ένα ΑΕΙ και σε μία δραματική σχολή;

Gogosps

Νεοφερμένος

Ο Gogosps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Όπως λέει κ ο τίτλος, γίνεται κατι τέτοιο;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,902 μηνύματα.

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εννοείται.
Οι δραματικές σχολές θεωρούνται ανώτερες σχολές, όχι ανώτατες..

Κι εγώ είμαι και στο ΕΚΠΑ και σε δραματική:)
Έχω γνωστό που δίνει Πανελλήνιες φέτος με στόχο την σχολή Θέατρου στην Θεσσαλονίκη. Αυτή η σχολή είναι Ανώτατη ή Ανώτερη; Οι σχολές Θεατρικών Σπουδών σε Πάτρα, Ναύπλιο, Αθήνα είναι και αυτές ανώτερες;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Έχω γνωστό που δίνει Πανελλήνιες φέτος με στόχο την σχολή Θέατρου στην Θεσσαλονίκη. Αυτή η σχολή είναι Ανώτατη ή Ανώτερη; Οι σχολές Θεατρικών Σπουδών σε Πάτρα, Ναύπλιο, Αθήνα είναι και αυτές ανώτερες;
Άλλο πράγμα οι σχολές θεάτρου και θεατρικών σπουδών στις οποίες περνάς με πανελλήνιες και άλλο οι δραματικές σχολές . Οι πρώτες είναι ανώτατες, πανεπιστημιακές, οι δραματικές σχολές είναι ανώτερες και έχουν εντελώς διαφορετικό τρόπο εισαγωγής.
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Άλλο πράγμα οι σχολές θεάτρου και θεατρικών σπουδών στις οποίες περνάς με πανελλήνιες και άλλο οι δραματικές σχολές . Οι πρώτες είναι ανώτατες, πανεπιστημιακές, οι δραματικές σχολές είναι ανώτερες και έχουν εντελώς διαφορετικό τρόπο εισαγωγής.
Σε ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Εννοείται.
Οι δραματικές σχολές θεωρούνται ανώτερες σχολές, όχι ανώτατες..

Κι εγώ είμαι και στο ΕΚΠΑ και σε δραματική:)
Ακουσαμε και ενα καλο σημερα...μπραβω, ευγε
Θελω καλεσμα για την πρεμιερα ...εισιτήριο πληρωνω.
Συνεχιζουμε και το εκπα ..ε?
 

Gogosps

Νεοφερμένος

Ο Gogosps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,902 μηνύματα.
Από θέμα χρόνου είναι βιώσιμο κάτι τέτοιο, αφού νομοθετικά γίνεται;
αα τώρα ανοίγεις μεγάλη κουβέντα. Κοίτα, εγώ στη δραματική ήμουν 10 ώρες την μέρα, οπότε όχι, δεν είναι εφικτό να είσαι και στις δύο (και όλες οι δραματικές τόσες ώρες είναι καθημερινά)
Όλως περιέργως δεν χρωστάω τίποτα στην θεατρικών στο ΕΚΠΑ, γιατί στις εξεταστικές στρώνω κώλο και τα βγάζω... Εξαρτάται και την άλλη σχολή βέβαια, εμένα η θεατρικών με την δραματική προφανώς έχουν ίδια ή παρόμοια μαθήματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 
Top