Μπορεί κάποιος να δηλώσει και σχολές που δεν τις "πιάνει";

angies

Νεοφερμένος

Η angies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αν κάποιος που έχει γράψει π.χ 16.000 μόρια μπορεί να δηλώσει σχολές που δεν τις πιάνει;
 

Anna 16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Anna 16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Αν κάποιος που έχει γράψει π.χ 16.000 μόρια μπορεί να δηλώσει σχολές που δεν τις πιάνει;
Αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρη τι ακριβώς εννοείς με την ερώτησή σου, θα σου απαντήσω ότι με 16.000 μόρια θεωρείται σίγουρο ότι δεν επηρεάζονται οι επιλογές του υποψηφίου στο μηχανογραφικό από τις ΕΒΕ
και μπορεί να δηλώσει όσες σχολές επιθυμεί ακόμα κι αυτές που έχουν βάση κάθε χρόνο πάνω από 16.000. Αν βέβαια ενδιαφέρεται και για σχολές όπου απαιτείται εξέταση σε ειδικά μαθήματα, τότε θα πρέπει να έχει ξεπεράσει και την ΕΒΕ των ειδικών μαθημάτων.
 

georgem23

Νεοφερμένος

Ο georgem23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μπορεί να τα δηλώσει όλα. Σκέψου ότι ακόμα και 1000 μόρια πχ να γράψει κάποιος μπορεί να δηλώσει και την ιατρική ή όποια άλλη σχολή έχει το μηχανογραφικό του για τη κατεύθυνση που ανήκει.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,109 μηνύματα.
Όχι μπορεί αλλά επιβάλλεται να το κάνει. Κάθε χρόνο οι βάσεις αλλάζουν και μπορεί να υπάρχουν δραματικές αλλαγές. Εγώ ας πούμε δεν έπιανα τα μόρια για τη σχολή που έβαλα πρώτη ( έδινα το 2019 και κοιτούσα με γνώμονα το 2018 ) οπότε μέσα στο καλοκαίρι ψυχολογικά είχα ετοιμαστεί ότι θα περνούσα στη δεύτερη επιλογή, βρήκαν οι βάσεις, έτυχε να πέσει πολύ η πρώτη μου επιλογή και πέρασα εκεί προς μεγάλη έκπληξη.

Γεμίστε το βιογραφικό με τη σειρά της αρεσκείας σας και μη νοιάζεστε. Εδώ κάπου στο χαμό που έκανα έχωσα και Μουσουλμανικών Σπουδών :laugh:
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Μπορεί να τα δηλώσει όλα. Σκέψου ότι ακόμα και 1000 μόρια πχ να γράψει κάποιος μπορεί να δηλώσει και την ιατρική ή όποια άλλη σχολή έχει το μηχανογραφικό του για τη κατεύθυνση που ανήκει.
Πλέον μπορεί να δηλώσει μόνο όσες σχολές πιάνει την ΕΒΕ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Εμένα μου τις έβγαλε με κόκκινο κ τις άλλες πράσινο
Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι κι εγώ 1000% επειδή δεν είχα θέμα με την ΕΒΕ. Αλλα από αλλα παιδιά άκουσα πως δεν τους εμφάνιζε τις σχολές που δεν πιάνουν. Όπως και να χει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Δεν μπορούν να δηλωθούν σχολές που δεν πιάνουμε την ελάχιστη βάση
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Μπορεί να τα δηλώσει όλα. Σκέψου ότι ακόμα και 1000 μόρια πχ να γράψει κάποιος μπορεί να δηλώσει και την ιατρική ή όποια άλλη σχολή έχει το μηχανογραφικό του για τη κατεύθυνση που ανήκει.
Αν έχει γράψει 1000 μόρια δεν μπορεί να δηλώσει Ιατρική ή άλλη υψηλή σχολή γιατί δεν πιάνει την ΕΒΕ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top