Μπαίνω 4ο έτος και δεν μου αρέσει η σχολή μου

Gisthename

Νεοφερμένος

Η Gisthename αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλημέρα , φέτος ήμουν 3ο έτος στη σχολή μου και από τον Σεπτέμβριο μπαίνω 4ο.
Που κανονικά θα έπρεπε να τελειώνω , αλλά δυστυχώς όχι.
Στη σχολή που πέρασα δεν ήταν πρώτη μου επιλογή , για την ακριβεια ήταν η τελευταία μου και χειρότερη επιλογή , όταν έκανα μηχανογραφικό απλά σκέφτηκα ας το δηλώσω και θα περάσουν 4 χρόνια είναι να βγάλω το πτυχίο και κάνω κάτι μετά , εν τέλη από το πρώτο εξάμηνο κατάλαβα ότι εκεί μέσα δεν θα την παλέψω , οι δικοί μου με πίεζαν να συνεχίσω “Δεν θα αφήσεις τώρα σχολή που πέρασες επειδή δεν σαρεσει , τι πάει να πει δεν σαρεσει ; ”
“Άλλοι παρακαλάνε να περάσουν στην Αθήνα”
Και αλλά τέτοια…..
Από το πρώτο εξάμηνο τα είχα παρατήσει , βέβαια πήγαινα και παρακολουθούσα , αλλά δεν μπορούσα τόσο πολύ αυτά τα μαθήματα που ενώ παρακολουθούσα κ διάβασα για την εξεταστική δεν πέρασα κανένα μάθημα.
Στο δεύτερο εξάμηνο τα παράτησα εντελώς δεν έκανα ούτε δηλώσει μαθημάτων ούτε βιβλία πήρα , μετά ήρθε κ η καραντίνα , και δεν έμπαινα καθόλου στα μαθήματα .
Βέβαια την δηλώσει την είχα κάνει την δεύτερη χρόνια και στα δυο εξάμηνα.
Φέτος που ήμουν τρίτο έτος αποφάσισα να δώσω πανελλαδικές παλι , μπας κ αλλάξει κάτι , αλλά δυστυχώς όχι περνάω παλι σε σχολή που δν είναι επιλογής μου.
Επειδή διάβαζα όλο το χρόνο τα εξεταζόμενα μαθήματα για πανελλήνιες δεν έδωσα καθόλου βάση ούτε φέτος στη σχολή , με αποτέλεσμα Σεπτέμβριο να μπαίνω 4ο έτος και να χρωστάω 6 εξάμηνα και με τους δικούς μου παλι να επιμένουν να συνεχίσω .
Δεν ξέρω αλήθεια τι να κάνω , δεν μπορώ να κάνω κάτι που δεν μαρεσει , όσο και να προσπάθησα να το δω θετικά και να κάτσω να τα διαβάσω δεν μπορώ , δεν μαρεσουν .
Από την άλλη νιώθω τύψεις ότι αν τα είχα παρακολουθήσει κ αν είχα δώσει βάση σε αυτά τα μαθήματα τώρα θα έπαιρνα πτυχίο κ θα ξεμπέρδευα , τώρα νιώθω εντελώς χαμένη και με τους δικούς μ να μην γνωρίζουν όλη την αλήθεια , ξέρουν ότι χρωστάω μαθήματα αλλά νομίζουν ότι θα δώσω φέτος πολλά μαζί για να τελειώνω μια κ καλή.
Δεν ξέρω τι να κάνω.
Αρχικά αν προσπαθήσω δεν έχω ιδέα τι να κάνω , αυτά τα μαθήματα που δν έχω δηλώσει πως θα δώσω ;
δεν έχω ούτε τα βιβλία για αυτά τα μαθήματα .
Δεύτερον γίνεται να δώσω μαζί πολλά μαθήματα εξεταστική Ιανουαρίου κ Ιουνίου για να μην περιμένω Σεπτέμβριο , δεν περιμένω να πάρω φέτος το πτυχίο αλλά έστω του χρόνου .
Το άλλο που σκέφτομαι είναι να στρωθώ παλι και να ξαναεδινα καθώς φέτος έπεσαν αρκετά οι βάσεις .
Δεν ξέρω τι να κάνω .
Και θα ήθελα παρά πολύ μια άποψη από κάποιον που ξέρει , και γενικά μια δεύτερη γνώμη .
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Να σπουδάσεις κάτι με το ζόρι, δεν μου ακούγεται καλό...

θα έλεγα να το παλέψεις ξανά και ξανά με τις πανελλήνιες, ενώ παράλληλα
θα δείχνεις οτι το προσπαθείς με την σχολή που είσαι, για να ξεφορτώνεσαι
την γκρίνια των γονιών σου.

τι άλλο? δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...τι είναι αυτό που θέλεις
και δεν το κατάφερες ενώ έδωσες και πάλι πανελλήνιες??
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Καλημέρα!

Σε ποια σχολή είσαι;

Γενικά ποιος είναι ο στόχος σου;

Και τι προσανατολισμο ήσουν Πανε
 

Gisthename

Νεοφερμένος

Η Gisthename αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Θέλω να περάσω ψυχολογία ή νομική Αθήνα .
Για την ακρίβεια δεν με ενδιαφέρει πλέον ας περάσω και σε άλλη Πόλη αλλά και πάλι δεν την είχα πιάσει σε καμία πόλη .
Επίσης εγώ είχα δώσει με άλλη υλη τότε φέτος διάβασα μια άλλη υλη ναι μεν περίπου ίδια αλλά είχαν βγάλει κάποια παλιά κομμάτια και είχαν μπει αλλά .
Λατινικά πχ είχα 20 κείμενα κ φέτος ήταν 35 κείμενα κ πολύ πιο δύσκολα και από τα 20 που είχα ίδια με τότε ήταν τα 5 δλδ ουσιαστικά είχα 30 νέα κείμενα ίσως να φταίει ότι τότε όταν έδωσα την επόμενη χρόνια είπα δν θα δώσω δεν ήμουν έτοιμη ψυχολογικά , μετά από 3 χρόνια πήρα την απόφαση να ξαναδωσω , ίσως αν έδινα και φέτος επειδή η υλη είναι ίδια με πέρσι και ξανά έβλεπα τα ίδια για 100η φορά να τα πηγαινα καλύτερα.
Δεν έχω θέμα με το να διαβάζω , αλλά το περίεργο σε μένα κ σε όλους κ τότε που έκανα φροντιστήριο είναι ότι πάντα έγραφα 16-17 στα μαθήματα κ στο τέλος είδα κάτι 10 , 11 και 12 .
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Σε ποιά σχολή είσαι που δεν σου αρέσει?
 

Gisthename

Νεοφερμένος

Η Gisthename αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλημέρα!

Σε ποια σχολή είσαι;

Γενικά ποιος είναι ο στόχος σου;

Και τι προσανατολισμο ήσουν Πανε
Καλημέρα .
Έχω περάσει κοινωνική θεολογία.
Ο στόχος μου ήταν Ψυχολογία ή Νομική.
Ήμουν θεωρητική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε ποιά σχολή είσαι που δεν σου αρέσει?
Κοινωνική θεολογία Εκπα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να σπουδάσεις κάτι με το ζόρι, δεν μου ακούγεται καλό...

θα έλεγα να το παλέψεις ξανά και ξανά με τις πανελλήνιες, ενώ παράλληλα
θα δείχνεις οτι το προσπαθείς με την σχολή που είσαι, για να ξεφορτώνεσαι
την γκρίνια των γονιών σου.

τι άλλο? δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...τι είναι αυτό που θέλεις
και δεν το κατάφερες ενώ έδωσες και πάλι πανελλήνιες??
Θέλω να περάσω ψυχολογία ή νομική Αθήνα .
Για την ακρίβεια δεν με ενδιαφέρει πλέον ας περάσω και σε άλλη Πόλη αλλά και πάλι δεν την είχα πιάσει σε καμία πόλη .
Επίσης εγώ είχα δώσει με άλλη υλη τότε φέτος διάβασα μια άλλη υλη ναι μεν περίπου ίδια αλλά είχαν βγάλει κάποια παλιά κομμάτια και είχαν μπει αλλά .
Λατινικά πχ είχα 20 κείμενα κ φέτος ήταν 35 κείμενα κ πολύ πιο δύσκολα και από τα 20 που είχα ίδια με τότε ήταν τα 5 δλδ ουσιαστικά είχα 30 νέα κείμενα ίσως να φταίει ότι τότε όταν έδωσα την επόμενη χρόνια είπα δν θα δώσω δεν ήμουν έτοιμη ψυχολογικά , μετά από 3 χρόνια πήρα την απόφαση να ξαναδωσω , ίσως αν έδινα και φέτος επειδή η υλη είναι ίδια με πέρσι και ξανά έβλεπα τα ίδια για 100η φορά να τα πηγαινα καλύτερα.
Δεν έχω θέμα με το να διαβάζω , αλλά το περίεργο σε μένα κ σε όλους κ τότε που έκανα φροντιστήριο είναι ότι πάντα έγραφα 16-17 στα μαθήματα κ στο τέλος είδα κάτι 10 , 11 και 12 .
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Ή διαβάζεις να την βγάλεις στα επόμενα 2 χρόνια αν είσαι τυχερή (που το θεωρώ τέρμα άσκοπο γιατί δεν νομίζω να ασχοληθείς καν με το αντικείμενο) ή ξανά δίνεις. Δεν έχεις πολλές επιλογές. Οι δικοί σου αναρωτιέμαι τι σκέφτονται που σε πιέζουν να συνεχίσεις. Να ήταν για καμία ιατρική (ξέρω ότι δεν είναι από το πεδίο σου απλά λέω) ή νομική, το κάνουν πολλοί, λάθος, αλλά το κάνουν πολλοί. Εντάξει, άσε τους. Εσύ τώρα είσαι, 23 χρόνων; Αν το έχεις δηλώσει σωστά στην ταυτότητα. Τι περιμένεις; Την έγκριση των δικών σου; Φεύγεις. Εκτός αν θέλεις να τους πεις straight up to their face ότι και να την βγάλεις θα έχεις απλώς ένα χαρτί που δεν θα αξιοποιήσεις. Ποτέ δεν κατάλαβα ανθρώπους που πάνε σε σχολές απλά επειδή πέρασαν εκεί και ειδικά για να καταλήξουν να μην ασχολούνται.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Καλημέρα!!!
Επειδή θεωρώ μεγάλη ευθύνη να δίνουμε συμβουλές θα σου πω μόνο να ηρεμήσεις όσο μπορείς να χαλαρώσεις και να θυμάσαι ότι είσαι πολύ μικρή και έχεις όλη την ζωή μπροστά σου για να πετύχεις τα όνειρα σου.
Ξέρω ότι νιώθεις πίεση αλλά ξέρω ότι αν ηρεμήσεις και κάτσεις να σκεφτείς είμαι σίγουρος πως θα βρείς την καλύτερη λύση και θα είσαι ευτυχισμένη.
Εγώ είμαι 39 χρονών και έδωσα το 2020 πανελλαδικές για να αλλάξω επάγγελμα και πέρασα φέτος με το 10%.
Εγώ πιστεύω σε σένα, να πιστεύεις και εσύ σε σένα και θα δείς ότι θα βρείς την λύση.
ΜΗΝ απογοητεύεσαι καθόλου, την υγεία σου να έχεις και θα πετύχεις.
Μέσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!!!
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Θέλω να περάσω ψυχολογία ή νομική Αθήνα .
Για την ακρίβεια δεν με ενδιαφέρει πλέον ας περάσω και σε άλλη Πόλη αλλά και πάλι δεν την είχα πιάσει σε καμία πόλη .

Με τα φετινά στοιχεία..θες περίπου 17.000 μόρια για αυτές τις σχολές, άρα εφόσον στοχεύεις σε σχολές
με υψηλές βάσεις τι πρέπει να κάνεις? να στρωθείς στο διάβασμα και αν δεν επαρκεί το διάβασμα
πού μπορείς να κάνεις μόνη σου να το δοκιμάσεις και με φροντιστήριο.
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Α, εχω έρθει σε αυτό το τμήμα, είχα μια πρώην.

Στην οποία δεν αρεσε το τμήμα και αρχικα ηθελε ψυχολογία επίσης 😅

Δε μπορώ να σου πω τι θα κάνεις, μπορώ όμως να σου πω τι έκανα με την δική της περίπτωση.

Την ψιλοεχωσα να ψαχτει για σημειώσεις και να περνάει μαθήματα (τα πιο πολλά περνιουνται με σημειώσεις ευκολα, η ψυχολογία σου είναι το θεμα και να ξεκινήσεις) και παράλληλα τη δηλωσα και πέρασε στο ιεκ που εν τελει ηθελε.

Δοκιμασε να δεις ομαδες φοιτητών στο τμήμα σου στα σοσιαλ. Περνα μαθήματα για να ηρεμήσουν οι δικοι σου κι εσύ, και παράλληλα να έχεις ενα μαξιλαρακι ασφαλείας, και ταυτόχρονα κάνε αυτό που θέλεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gisthename

Νεοφερμένος

Η Gisthename αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Με τα φετινά στοιχεία..θες περίπου 17.000 μόρια για αυτές τις σχολές, άρα εφόσον στοχεύεις σε σχολές
με υψηλές βάσεις τι πρέπει να κάνεις? να στρωθείς στο διάβασμα και αν δεν επαρκεί το διάβασμα
πού μπορείς να κάνεις μόνη σου να το δοκιμάσεις και με φροντιστήριο.
Το σκέφτηκα και εγώ αυτό , απλά έχω γνωστό που έχει φροντιστήριο και παίρνω υλικό από κει , θεωρώ γενικά σπατάλη τις ώρες στο φροντιστήριο με κουράζει το να πηγαίνω κλπ
Προτιμώ να διαβάζω για ώρες στο σπίτι , σίγουρα μπορώ να καταλάβω τα κενα μου .
Απλά με αγχώνει και η ηλικία μου , στα 23 πάλι πανελλήνιες και δλδ στα 24 αν περάσω πρωτοετής.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εγω στα 39 πρωτοετής τι να πω!!!!!!!
 

Gisthename

Νεοφερμένος

Η Gisthename αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ή διαβάζεις να την βγάλεις στα επόμενα 2 χρόνια αν είσαι τυχερή (που το θεωρώ τέρμα άσκοπο γιατί δεν νομίζω να ασχοληθείς καν με το αντικείμενο) ή ξανά δίνεις. Δεν έχεις πολλές επιλογές. Οι δικοί σου αναρωτιέμαι τι σκέφτονται που σε πιέζουν να συνεχίσεις. Να ήταν για καμία ιατρική (ξέρω ότι δεν είναι από το πεδίο σου απλά λέω) ή νομική, το κάνουν πολλοί, λάθος, αλλά το κάνουν πολλοί. Εντάξει, άσε τους. Εσύ τώρα είσαι, 23 χρόνων; Αν το έχεις δηλώσει σωστά στην ταυτότητα. Τι περιμένεις; Την έγκριση των δικών σου; Φεύγεις. Εκτός αν θέλεις να τους πεις straight up to their face ότι και να την βγάλεις θα έχεις απλώς ένα χαρτί που δεν θα αξιοποιήσεις. Ποτέ δεν κατάλαβα ανθρώπους που πάνε σε σχολές απλά επειδή πέρασαν εκεί και ειδικά για να καταλήξουν να μην ασχολούνται.
Θεώρησα ότι θα μπρουσα να βγάλω την σχολή , στα 19 μου δεν ήθελα να ξανακούσω την λέξη ξανά πανελλήνιες , τότε αφού τα σύγκρινα κ είπα μέσα μ ξανά πανελλήνιες ή βγάζεις 4 χρόνια κάτι που δν σαρεσει , επέλεξα το δεύτερο δυστυχώς.
Απλά οι δικοί μ πιστεύουν ότι δν αξίζει να πιαστώ για μια σχολή , θεωρούν ότι ίσως να μην ασχοληθώ κ με την ψυχολογία ή την νομική μετά αλλά τουλάχιστον και να μην ασχοληθώ είναι κάτι που μαρεσει .
Επίσης θεωρούν λάθος να παρατήσω την σχολή στο τελευταίο έτος επειδή νομίζουν ότι χρωστάω 5-6 μαθήματα .
Και γενικά όλα αυτά μαζεύτηκαν με δικές μου λάθος επιλογές και έφτασα σε αδιέξοδο.
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το σκέφτηκα και εγώ αυτό , απλά έχω γνωστό που έχει φροντιστήριο και παίρνω υλικό από κει , θεωρώ γενικά σπατάλη τις ώρες στο φροντιστήριο με κουράζει το να πηγαίνω κλπ
Προτιμώ να διαβάζω για ώρες στο σπίτι , σίγουρα μπορώ να καταλάβω τα κενα μου .
Απλά με αγχώνει και η ηλικία μου , στα 23 πάλι πανελλήνιες και δλδ στα 24 αν περάσω πρωτοετής.
Τι 24 λες, μια χαρά είσαι
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Το σκέφτηκα και εγώ αυτό , απλά έχω γνωστό που έχει φροντιστήριο και παίρνω υλικό από κει , θεωρώ γενικά σπατάλη τις ώρες στο φροντιστήριο με κουράζει το να πηγαίνω κλπ
Προτιμώ να διαβάζω για ώρες στο σπίτι , σίγουρα μπορώ να καταλάβω τα κενα μου .
Απλά με αγχώνει και η ηλικία μου , στα 23 πάλι πανελλήνιες και δλδ στα 24 αν περάσω πρωτοετής.

ναι στα 24 πρωτοετής.. δεν είχες ακούσει παλιά για του αιώνιους φοιτητές?? :D
εφόσον ξέρεις τι χρειάζεται να κάνεις, να το κάνεις.. γιατί -πρέπει- να περάσεις στην
σχολή που σου αρέσει.

Όταν με το καλό.. και εδικά αν είναι στο τόπο που μένεις, δεν χρειάζεται να κάνεις ανάλυση
στους γονείς, για αυτούς θα είναι απλά οτι ακόμα σπουδάζεις.

πίστεψε με δεν θα πάνε να πάρουν τον έλεγχο σου από το σχολείο να διαπιστώσουν
οτι τους κοροϊδεύεις και δεν πας εκεί που νομίζουν. :shifty:


Στα 24 σου η ζωή είναι όλη δική σου και οι γονείς πρέπει να αποσύρονται απο
την "αυστηρή επιτήρηση".
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Την ψιλοεχωσα να ψαχτει για σημειώσεις και να περνάει μαθήματα (τα πιο πολλά περνιουνται με σημειώσεις ευκολα, η ψυχολογία σου είναι το θεμα και να ξεκινήσεις) και παράλληλα τη δηλωσα και πέρασε στο ιεκ που εν τελει ηθελε.
Εισαι μαγκας
 

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
στα 24 αν περάσω πρωτοετής
Εγω ειμαι παλι πρωτο ετος , κοντευω 21 , μονο και μονο επειδη αποφασισα να φυγω απο την σχολη ,που αρχικα ειχα περασει ,με 10% επειδη δεν μου αρεσε

Γενικα δεν ρισκαρεις να περασεις μια ζωη κανοντας κατι που δεν σαρεσει , καλυτερα να παλεψεις για τους στοχους σου , καλλιο αργα παρα ποτε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΙΓΚΑΝ ΤΡΕΧΑ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Για αυτο τον λογο αποφασισα να ξαναδωσω κ να περασω στα 39,διοτι ημουν unhappy.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Για αυτο τον λογο αποφασισα να ξαναδωσω κ να περασω στα 39,διοτι ημουν unhappy.
Δεν ξερω , εγω πλεον το βλεπω πολυ ζεν το ολο πραγμα. Δεν χρειαζεται ολοι να εχουμε τον ιδιο ρυθμο εξελιξης. Αυτα βεβαια δεν τα ακουνε οι γονεις μου , αλλα πλεον εχουν αλλαξει οι εποχες. Ας κανουμε στην τελικη αυτο που μας αρεσει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top