Μουσικών Σπουδών

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ενδιαφερεται κανεις για μουσικολογια?? Αν ναι σε ποια πολη??...Πώς βλέπετε τα ειδικά μαθήματα?:)

Εγω ειμαι λιγο μπερδεμενη για το ποια πολη να δηλωσω.....Μαλλον Α.Π.Θ.!!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jac

Νεοφερμένος

Η jac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κέρκυρα δαγκωτό και θα με θυμηθείς....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
κέρκυρα δαγκωτό και θα με θυμηθείς....!

εχεις τελειωσει κερκυρα?? ειναι καλη σχολη?...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleworld22

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια, εφτιαξα ενα site για τους υποιψηφιους μουσικών σπουδων....
στοχος να γνωριστουμε και να αλληλοβοηθηθουμε σε διαφορα θεματα...
θα χαρω πολυ να σας δω, μαι προσπαθεια ειναι...

https://mousikologiaellada.blogspot.com/
-----------------------------------------
οσον αφορα το θεμα εδω... εγω θα δηλωσω αθηνα : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδια, εφτιαξα ενα site για τους υποιψηφιους μουσικών σπουδων....
στοχος να γνωριστουμε και να αλληλοβοηθηθουμε σε διαφορα θεματα...
θα χαρω πολυ να σας δω, μαι προσπαθεια ειναι...

https://mousikologiaellada.blogspot.com/
-----------------------------------------
οσον αφορα το θεμα εδω... εγω θα δηλωσω αθηνα : )

Μπραβο!!Τελεια!!!:D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoleta_aq

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_aq αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εχεις τελειωσει κερκυρα?? ειναι καλη σχολη?...:)



και εγω εχω ακουσει οτι το τμημα της κερκυρας ειναι το καλυτερο..αλλα εγω προσωπικα θα δηλωσω Α.Π.Θ. λογω πολης..μακρια ειναι η κερκυρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εχεις τελειωσει κερκυρα?? ειναι καλη σχολη?...:)



και εγω εχω ακουσει οτι το τμημα της κερκυρας ειναι το καλυτερο..αλλα εγω προσωπικα θα δηλωσω Α.Π.Θ. λογω πολης..μακρια ειναι η κερκυρα..

κ εγω για τον ιδιο λογο θα δηλωσω απθ...δυστυχως δεν υπαρχει μεγαλη ενημερωση για τις διαφορες των πανεπιστημιων κ δεν μπορουμε να μαθουμε ακριβως ποια ειναι καλη..(ασε που κ το καλο ειναι υποκειμενικο:P)..!!πως τα πηγες στις εξετασεις? περνας ανετα?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
εγω ξερω οτι το τμημα της αθηνας ειναι θεωρητικο ενω της κερκυρας πρακτικο..στο κερκυρας κανουν πιανο,αν σενδιαφερει μουζαλα και βασιλειαδης(πολυ καλοι πιανιστες).για θεσσαλονικης ειναι και αυτο θεωρητικο νομιζω..
αναλογως τι σε ενδιαφερει...οργανα η θεωρητικα..
-----------------------------------------
α..και τωρα με την εγνατια η κερκυρα ειναι 3 ωρες δρομος + 1.15 το πλοιο..δεν ειναι και πολυ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John-wj

Νεοφερμένος

Ο John-wj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
niovi712 απ'όσο διάβασα σε άλλο σου post είσαι φανατική θεωρητικός και κατά της δημιουργικής σκέψης, άρα σου προτείνω ΑΠΘ ή Αθήνα που δεν θα παίζεις τόσο μουσική και θα κάνεις περισσότερα θεωρητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
niovi712 απ'όσο διάβασα σε άλλο σου post είσαι φανατική θεωρητικός και κατά της δημιουργικής σκέψης, άρα σου προτείνω ΑΠΘ ή Αθήνα που δεν θα παίζεις τόσο μουσική και θα κάνεις περισσότερα θεωρητικά.
να σε πληροφορησω πως κ στην θεωρητικη θελει μεγαλη δημιουργικη σκεψη...κυριως στην λογοτεχνια που ειναι κ αυτο το μαθημα τεχνη..ισως οι καθηγητες που διδασκουν φταινε..ειπα την αποψη μου απο κει κ περα συγγνωμη αν σε προσεβαλα με καποιον τροπο..οσον αφορα τα πανεπιστημια δηλωσα ΑΠΘ γιατι μουσικος γινεσαι κυριως μονος σου!!αν δν ασχοληθεις δν γινεται να πετυχεις σε οποιο πανεπιστημιο κ να πας!!...:)εσυ σε ποιο πηγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnys

Νεοφερμένος

Ο Johnys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!! Ειμαι μαθητης στην Γ' Λυκειου και θελω να περασω σε καποια μουσικη σχολη. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η συνθεση. Ξερω οτι η σχολη στην Κερκυρα ειναι η καλυτερη στην ελλαδα και εκει σκεφτομαι να παω αλλα θα ηθελα να μου πειτε και εσεις τη γνωμη σας και για την σχολη κερκυρα αλλα και για τις υπολοιπες. Ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Της Κερκυρας απο οτι εχω ακουσει ειναι καλη σχολη...δν θα ελεγα η καλυτερη γιατι εχω ακουσει οτι δν εχουν καθηγητες,δν ξερω αν αληθευει!!Παντως για συνθεση νομιζω ενα ειναι το τμημα κ δν πρεπει να σκεφτεσαι καποιο αλλο:Αριστοτελειο..με τα 1000!!Διδασκουν οι καλυτεροι καθηγητες(οπως ο Σαμαρας)και εχει πολυ ενδιαφεροντα μαθηματα..νομιζω μπορεις να τα βρεις αν ψαξεις σε ιστοσελιδες του πανεπιστημιου!!Σκεψου οτι καθε χρονο παιρνουν το πολυ 6 ατομα γι αυτην την κατευθυνση..αρα ειναι επιλεκτοι, γι αυτο κ το μαθημα ειναι πολυ καλο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnys

Νεοφερμένος

Ο Johnys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οντως ο Σαμαρας ειναι ενας παρα πολυ καλος και αναγνωρισμενος συνθετης αλλα στη κερκυρα ειναι ο κουρουπος ο οποιος ειναι και αυτος εξισου πολυ καλος και αναγνωρισμενος με μεγαλη πειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwerio

Νεοφερμένος

Η Niwerio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ναι...απλως σου λεω οτι στο αριστοτελειο τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα απο οργανωση!στην συνθεση ειναι πολυ καλα απο οτι εχω ακουσει..πραγματικα αν θες συνθεση μην το σκεφτεσαι για αλλου!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφγκολ

Νεοφερμένος

Ο στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!! Ειμαι μαθητης στην Γ' Λυκειου και θελω να περασω σε καποια μουσικη σχολη. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η συνθεση. Ξερω οτι η σχολη στην Κερκυρα ειναι η καλυτερη στην ελλαδα και εκει σκεφτομαι να παω αλλα θα ηθελα να μου πειτε και εσεις τη γνωμη σας και για την σχολη κερκυρα αλλα και για τις υπολοιπες. Ευχαριστω :D

αν σε ενδιαφέρει η σύνθεση να πας εξωτερικό αν έχεις τη δυνατότητα, εδώ είμαστε μπανανία στο θέμα της μουσικής εκπαίδευσης, μιλάω εκ πείρας. Αν δεν έχεις τη δυνατότητα τότε το ίδιο κάνει όπου και να πας σε πανεπιστήμιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sven17

Νεοφερμένος

Ο Sven17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Που ειναι το καλυτερο πανεπηστιμιο για Ηχοληψια...στην ελλαδα? Μηπως γνωριζετε και τα μορια που χρειαζονται?

Και απο ιδιωτικες σχολες?Ποια ειναι η καλυτερη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Που ειναι το καλυτερο πανεπηστιμιο για Ηχοληψια...στην ελλαδα? Μηπως γνωριζετε και τα μορια που χρειαζονται?

Και απο ιδιωτικες σχολες?Ποια ειναι η καλυτερη?

Λοιπον..Δεν ξερω και πολλα πραγματα αλλα λιγο που το εχω ψαξει εχω βρει αυτα..
Υπαρχουν καταρχας τα τμηματα μουσικων σπουδων πανεπιστημιο αθηνας, απθ.,και πανεπιστημιο (ιονιου κερκυρα)..Λογικα αν διαλεξεις κατευθυνση συνθεσης και με ενα μεταπτυχιακο εξωτερικο θα γινεται..Υπαρχει επισης το τμημα κινηματογραφου στο απθ οπου μπορεις να διαλεξεις την κατευθυνση 'Ηχος & Μουσική Κινηματογράφου.Επισης υπαρχει το τμημα τεχνων ηχου και εικονας στην κερκυρα..Τελος υπαρχουν παρα πολλες ιδιωτικες που βγαινεις ηχοληπτης οπως η σχολη του αντ1.Αν τ ψαξεις λιγο θα βρεις παρα πολλες ιδιωτικες ηχοληψιας..Εκτος αν θες να πας εξωτερικο κατευθειαν..
Τωρα πιστευω να σε διαφωτισα λιγο με το τι παιζει..Αντε καλη επιτυχια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Λοιπον..Δεν ξερω και πολλα πραγματα αλλα λιγο που το εχω ψαξει εχω βρει αυτα..
Υπαρχουν καταρχας τα τμηματα μουσικων σπουδων πανεπιστημιο αθηνας, απθ.,και πανεπιστημιο (ιονιου κερκυρα)..Λογικα αν διαλεξεις κατευθυνση συνθεσης και με ενα μεταπτυχιακο εξωτερικο θα γινεται..Υπαρχει επισης το τμημα κινηματογραφου στο απθ οπου μπορεις να διαλεξεις την κατευθυνση 'Ηχος & Μουσική Κινηματογράφου.Επισης υπαρχει το τμημα τεχνων ηχου και εικονας στην κερκυρα..Τελος υπαρχουν παρα πολλες ιδιωτικες που βγαινεις ηχοληπτης οπως η σχολη του αντ1.Αν τ ψαξεις λιγο θα βρεις παρα πολλες ιδιωτικες ηχοληψιας..Εκτος αν θες να πας εξωτερικο κατευθειαν..
Τωρα πιστευω να σε διαφωτισα λιγο με το τι παιζει..Αντε καλη επιτυχια!!!!
εκτος απο ολα αυτα υπαρχει και το τει μουσικης τεχνολογιας στην κρητη.καπου στα 9000 μορια θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sven17

Νεοφερμένος

Ο Sven17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πιστευετε οτι η συνθεση μουσικης εχει μελλον? ειμαι 16 ετων και εχω φτιαξει ηδη 5 τραγουδια.. τυπου club-house...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vista-17041992

Νεοφερμένος

Ο vista-17041992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
πιστεύω πως ναι έχει μέλλον!!! Αλλά όμως υπάρχει ένα πρόβλημα με το ΤΕΙ στο Ρέθυμνο... με την καλή κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα και τους νέους νόμους περί παιδείας που βγήκαν, κάποιοι ωρομίσθιοι καθηγητές θα φύγουν από το ΤΕΙ με αποτέλεσμα δυο βασικά μαθήματα να σταματήσουν (p.a. και mastering) επίσης υπάρχουν κάποιες φήμες ότι το ΤΕΙ δεν θα την παλέψει για καιρό ακόμα!!! Μακάρι αυτές οι φήμες να βγουν ψευδείς γιατί ενδιαφέρομαι άμεσα για την σχολή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top