Μουράτες σχολές

Ποια πιστεύετε ότι είναι η πιο "μουράτη" σχολή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1,016)
  • Νομική

    Ψήφοι: 133 13.1%
  • Ιατρική

    Ψήφοι: 299 29.4%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 213 21.0%
  • Άλλη σχολή (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 47 4.6%
  • Στρατιωτικές - αστυνομία

    Ψήφοι: 40 3.9%
  • Φιλολογία

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Σχολές θετικών επιστημών (μαθηματικά, φυσική, χημεία, βιολογία)

    Ψήφοι: 71 7.0%
  • Οικονομικές - Επιχειρησιακές

    Ψήφοι: 62 6.1%
  • Σχολή πιλότων (ή Ικάρων)

    Ψήφοι: 55 5.4%
  • Σχολή Καλών Τεχνών

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 6 0.6%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 9 0.9%
  • Δεν υπάρχουν "μουράτες" σχολές

    Ψήφοι: 11 1.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.2%

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Έλα ρε παιδιά μην λέτε τέτοια για το παιδαγωγικό....Μια χαρά σχολή είναι. Είναι κρίμα για τα παιδιά που σπουδάζουν εκεί να ακούγονται τέτοια για την σχολή τους...

κοιτα ο καθενασ εχει την αποψη του...και εγω που θελω φπψ εχω ακουσει τα μυριιααα οσα..ενταξει ο καθενασ εχει την αποψη του..καλο το παιδαγωγικο αλλα οχι μουρατη επειδη εχει 18000 μορια αυτο λεω!!απλα ζητηση ειχε καθωσ ολοι διοριζονταν ευκολα και ειναι ευκολη σχολη..ολοι το λενε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Οι βάσεις είναι σε άμεση εξάρτηση με την ζήτηση,τον αριθμό εισακτέων και τον αριθμό των τμημάτων,την επαγγελματική αποκατάσταση.Σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζουν την αξία μιας επιστήμης η την δυσκολίας της ώς αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
κοιτα ο καθενασ εχει την αποψη του...και εγω που θελω φπψ εχω ακουσει τα μυριιααα οσα..ενταξει ο καθενασ εχει την αποψη του..καλο το παιδαγωγικο αλλα οχι μουρατη επειδη εχει 18000 μορια αυτο λεω!!απλα ζητηση ειχε καθωσ ολοι διοριζονταν ευκολα και ειναι ευκολη σχολη..ολοι το λενε
''Μουράτη'' με ποια κριτήρια είναι κατά τη γνώμη σου μία σχολή;;Φιλικά πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
δηλαδη επειδη και το παιδαγωγικο ειχε καποτε 18.000 συγκαταλεγεται στισ μουρατεσ σχολεσ?μην τρελαθουμε!!


:P γιατί τι έχει το παιδαγωγικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
''Μουράτη'' με ποια κριτήρια είναι κατά τη γνώμη σου μία σχολή;;Φιλικά πάντα...

εγω δεν πιστευω κατα βαθωσ οτι υπαρχουν μουρατεσ σχολεσ...αλλα αν το παρουμε με κριτηρια επαγγελματικησ αποκαταστασησ και το τι εχει image εκει εξω κυριωσ ιατρικη νομικη και αρχιτεκτονικη...αλλα οχι επειδη εχουν υψηλη βαθμολογια ...επειδη ειναι καλα ωσ επαγγελματα...ενασ εγραψε οτι μουρατη ειναι οποια σχολη εχει πανω απο 18000..δεν ισχυει...γι αυτο εφερα το παιδαγωγικο ωσ παραδειγμα το οποιο εχει 18000 αλλα δεν ειναι και τοπ κατα την αποψη μου μονο και μονο επειδη εχει 18000...!!η ζητηση το εφτασε εκει πανω..αλλιωσ γυρω στο 15000 ειχε παλια...και σου ξανα λεω δεν την αντιπαθω σαν σχολη και ουτε την υποτιμω...σεβομαι τα ατομα που την διαλεγουν και φοιτουν εκει απλα δεν ειναι και κορυφαια..και γενικα κανενα τμημα του πε02 δεν ειναι μουρατο...:hmm:γιατι με τον ορο μουρατο εγω καταλαβαινω για ενα επαγγελμα που θα σου φερει λεφτα φημη δοξα και καλα αυτα ειναι τα κριτηρια:P

:P γιατί τι έχει το παιδαγωγικό

τιποτα δεν εχει απλα ειναι πιστευεισ μουρατη και τοπ σχολη μονο και μονο γιατι ειχε 18000?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Στην Ελλάδα όλοι θέλουμε να τελειώσουμε ΗΜΜΥ και Ιατρική.Δυστυχώς οι 2οι και αν περιμένετε το δημόσιο το πτυχίο θα σας χρησιμεύσει για άλλο λόγο:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Aυτό που χω παρατηρήσει είναι ότι οι περισσότεροι που θα ξαναδώσετε θέλετε ιατρική.

Είστε σίγουροι ότι θέλετε αυτό τον κλάδο; Και μην μου αρχίσετε τα επιχειρήματα '' είμαι καφροφάν του house και του grey's anatomy'' γιατί δεν πιάνουν.


Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Πανελλήνιες ξανά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Aυτό που χω παρατηρήσει είναι ότι οι περισσότεροι που θα ξαναδώσετε θέλετε ιατρική.

Είστε σίγουροι ότι θέλετε αυτό τον κλάδο; Και μην μου αρχίσετε τα επιχειρήματα '' είμαι καφροφάν του house και του grey's anatomy'' γιατί δεν πιάνουν.
Δε θα πεινάσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
παντως αν εχεις κολλημα με μια σχολη , αξιζει να ξαναπροσπαθησεις ,μπορει τωρα να φαινεται καπως ,αλλα σε μερικα χρονια θα χαιρεσαι για την επιλογη αυτη

Όλοι στην Ελλάδα έχουν όνειρο να γίνουν γιατροί, δικηγόροι, ηλεκτρολόγοι και πολιτικοί μηχανικοί. Το θέμα είναι : πόσοι από αυτούς που έχουν το όνειρο είναι φτιαγμένοι για να γίνουν ένα απ' τα παραπάνω επαγγέλματα και κατά πόσο θα αντέξουν στη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Όλοι στην Ελλάδα έχουν όνειρο να γίνουν γιατροί, δικηγόροι, ηλεκτρολόγοι και πολιτικοί μηχανικοί. Το θέμα είναι : πόσοι από αυτούς που έχουν το όνειρο είναι φτιαγμένοι για να γίνουν ένα απ' τα παραπάνω επαγγέλματα και κατά πόσο θα αντέξουν στη σχολή;

ναι ,βασικα μιλαω γιαυτους που οντως το θελουν. εγω δεν ηθελα ουτε ιατρικη ουτε νομικη ουτε πολυτεχνειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ναι ,βασικα μιλαω γιαυτους που οντως το θελουν. εγω δεν ηθελα ουτε ιατρικη ουτε νομικη ουτε πολυτεχνειο

Στην Ελλάδα, δεν υπάρχει ξεκάθαρο ''όντως το θέλω'', γιατί ζούμε με τις σειρές του House και του Grey's anatomy και δεν αναπτύσσουμε πιο ρεαλιστικά κίνητρα, του στύλ ''βλέπω τους γιατρούς χωρίς σύνορα και συγκινούμαι απ' το έργο τους''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Aυτό που χω παρατηρήσει είναι ότι οι περισσότεροι που θα ξαναδώσετε θέλετε ιατρική.

Είστε σίγουροι ότι θέλετε αυτό τον κλάδο; Και μην μου αρχίσετε τα επιχειρήματα '' είμαι καφροφάν του house και του grey's anatomy'' γιατί δεν πιάνουν.

Άμα γουστάρεις κάτι πολύ, γιατί να μην το κυνηγήσεις;

Στην Ελλάδα, δεν υπάρχει ξεκάθαρο ''όντως το θέλω'', γιατί ζούμε με τις σειρές του House και του Grey's anatomy και δεν αναπτύσσουμε πιο ρεαλιστικά κίνητρα, του στύλ ''βλέπω τους γιατρούς χωρίς σύνορα και συγκινούμαι απ' το έργο τους''.

ΔΕΝ έχω δει κανέναν να λέει ότι θέλω να γίνω γιατρός επειδή ο Χάουζ είναι γαμάτος, ή επειδή η Μέρεντιθ έχει ωραίο κώλο και άρα οι γιατρέσες και οι νοσοκόμες είναι καύλες.Απλά τα πράγματα.

ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτή η κουβέντα ΣΥΝΕΧΩΣ με την ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Άμα γουστάρεις κάτι πολύ, γιατί να μην το κυνηγήσεις;

Αν διάβασες το προηγούμενο μήνυμα, το ''γουστάρεις κάτι πολυ'' είναι σχετικό στην Ελλάδα, επειδή έχουμε διαφορετική αντίληψη για τον ρόλο του γιατρού στον χώρο της υγείας (βλέπε τον θεοποιούμε και τον θεωρούμε the ultimate player, ενώ στις άλλες χώρες υπάρχει κλιμακούμενος διαχωρισμός τον ρόλων στον χώρο της υγείας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ΔΕΝ έχω δει κανέναν να λέει ότι θέλω να γίνω γιατρός επειδή ο Χάουζ είναι γαμάτος, ή επειδή η Μέρεντιθ έχει ωραίο κώλο και άρα οι γιατρέσες και οι νοσοκόμες είναι καύλες.Απλά τα πράγματα.

ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτή η κουβέντα ΣΥΝΕΧΩΣ με την ιατρική.

δε το λενε δημοσια γιατι θα τους κραξουν. Αυτο δεν σημαινει οτι ο house και καθε φανταστικος χαρακτηρας ,δεν τους επηρεαζει στην αποφαση τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ΔΕΝ έχω δει κανέναν να λέει ότι θέλω να γίνω γιατρός επειδή ο Χάουζ είναι γαμάτος, ή επειδή η Μέρεντιθ έχει ωραίο κώλο και άρα οι γιατρέσες και οι νοσοκόμες είναι καύλες.Απλά τα πράγματα.

ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτή η κουβέντα ΣΥΝΕΧΩΣ με την ιατρική.

Y U SURE ABOUT THAT?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
εγω παντως θελω να παω ιατρικη οχι γιατι θα τα οικονομησω αλλα για να παω στους γιατρους διχως συνορα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
εγω παντως θελω να παω ιατρικη οχι γιατι θα τα οικονομησω αλλα για να παω στους γιατρους διχως συνορα!!!

Αυτό μάλιστα. Μ ακούγεται πιο ρεαλιστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αν διάβασες το προηγούμενο μήνυμα, το ''γουστάρεις κάτι πολυ'' είναι σχετικό στην Ελλάδα, επειδή έχουμε διαφορετική αντίληψη για τον ρόλο του γιατρού στον χώρο της υγείας (βλέπε τον θεοποιούμε και τον θεωρούμε the ultimate player, ενώ στις άλλες χώρες υπάρχει κλιμακούμενος διαχωρισμός τον ρόλων στον χώρο της υγείας).
Στην Ελλάδα είναι ο ultimate player.Λεφτά όπως και να΄χει, κύρος, αναγνώριση, γαμάτη σχολή.Τουλάχιστον είναι ανάμεσα στους ultimate players.Γι'αυτό και οι περισσότεροι από τους άριστους το κυνηγάνε μανιωδώς αυτό το επάγγελμα.Πώς να το κάνουμε δηλαδή;

δε το λενε δημοσια γιατι θα τους κραξουν. Αυτο δεν σημαινει οτι ο house και καθε φανταστικος χαρακτηρας ,δεν τους επηρεαζει στην αποφαση τους

Y U SURE ABOUT THAT?

Δε ξέρω άτομα που έχουν στηρίξει την απόφαση τους να γίνουν γιατροί, στο γεγονός ότι το House M.D είναι μια γαμάτη σειρά.Όχι, δεν έχω γνωρίσει τέτοια άτομα.Άμα ξέρετε εσείς, οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Στην Ελλάδα είναι ο ultimate player.Λεφτά όπως και να΄χει, κύρος, αναγνώριση, γαμάτη σχολή.Τουλάχιστον είναι ανάμεσα στους ultimate players.Γι'αυτό και οι περισσότεροι από τους άριστους το κυνηγάνε μανιωδώς αυτό το επάγγελμα.Πώς να το κάνουμε δηλαδή;





Δε ξέρω άτομα που έχουν στηρίξει την απόφαση τους να γίνουν γιατροί, στο γεγονός ότι το House M.D είναι μια γαμάτη σειρά.Όχι, δεν έχω γνωρίσει τέτοια άτομα.Άμα ξέρετε εσείς, οκ.

Ελληνική νοοτροπία. Όταν αποκτήσουμε ευρωπαική αντίληψη για τον χώρο της Υγείας, ίσως να αλλάξουν πολλές αντιλήψεις.

Ο γιατρός δεν είναι ο Θεός. Στην ολιστική φροντίδα του ασθενούς, μεγάλο ρόλο παίζει και ο νοσηλευτής, που είναι σε καθημερινή επικοινωνία με τον ασθενή και λειτουργεί ως μεσολαβητής για την ενημέρωση του γιατρού. Στην Ελλάδα, αυτό δεν εκτιμάται καθόλου, ενώ στο εξωτερικό δίνεται μεγάλη έμφαση στο νοσηλευτικό προσωπικό.

Αν θεωρείς ότι αυτά τα γράφω επειδή έχω κάποιο complex, δεν τα γράφω γι' αυτό, αλλά επειδή δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για ιατρική. Και αυτό θα γίνει εύκολα αντιληπτό, σε όποιον δεν είναι φτιαγμένος, μετά από 1 χρόνο στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ελληνική νοοτροπία. Όταν αποκτήσουμε ευρωπαική αντίληψη για τον χώρο της Υγείας, ίσως να αλλάξουν πολλές αντιλήψεις.

Ο γιατρός δεν είναι ο Θεός. Στην ολιστική φροντίδα του ασθενούς, μεγάλο ρόλο παίζει και ο νοσηλευτής, που είναι σε καθημερινή επικοινωνία με τον ασθενή και λειτουργεί ως μεσολαβητής για την ενημέρωση του γιατρού. Στην Ελλάδα, αυτό δεν εκτιμάται καθόλου, ενώ στο εξωτερικό δίνεται μεγάλη έμφαση στο νοσηλευτικό προσωπικό.

Αν θεωρείς ότι αυτά τα γράφω επειδή έχω κάποιο complex, δεν τα γράφω γι' αυτό, αλλά επειδή δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για ιατρική. Και αυτό θα γίνει εύκολα αντιληπτό, σε όποιον δεν είναι φτιαγμένος, μετά από 1 χρόνο στη σχολή.

Είπα εγώ ότι είναι ο Θεός;Είπα ότι δεν παίζει σημαντικό ρόλο και ο νοσηλευτής;Απλά για μένα και για πολλούς άλλους, είναι πιο σημαντική η δουλειά του γιατρού.Ελληνική ξεελληνική νοοτροπία, δε ξέρω.Πες μου ποια χώρα έχει σε μεγαλύτερη εκτίμηση το νοσηλευτή από τον ιατρό.

Φυσικά και δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για την ιατρική.Όπως δεν είναι όλοι φτιαγμένοι για νοσηλευτές.Για μηχανικοί.Για δάσκαλοι.Γιατί μιλάμε για την ιατρική;Ας βρει ο καθένας τι μπορεί και θέλει να κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top