Μουράτες σχολές

Ποια πιστεύετε ότι είναι η πιο "μουράτη" σχολή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1,016)
  • Νομική

    Ψήφοι: 133 13.1%
  • Ιατρική

    Ψήφοι: 299 29.4%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 213 21.0%
  • Άλλη σχολή (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 47 4.6%
  • Στρατιωτικές - αστυνομία

    Ψήφοι: 40 3.9%
  • Φιλολογία

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Σχολές θετικών επιστημών (μαθηματικά, φυσική, χημεία, βιολογία)

    Ψήφοι: 71 7.0%
  • Οικονομικές - Επιχειρησιακές

    Ψήφοι: 62 6.1%
  • Σχολή πιλότων (ή Ικάρων)

    Ψήφοι: 55 5.4%
  • Σχολή Καλών Τεχνών

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 6 0.6%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 9 0.9%
  • Δεν υπάρχουν "μουράτες" σχολές

    Ψήφοι: 11 1.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.2%

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Αρνούμαι να πιστέψω αυτό που λες χωρίς αποδείξεις.
Επισύναψε αρχείο από το ίντερνετ που να αποδεικνύει ότι η Νομική Θεσ/νίκης είχε 17,500.
Όλες οι βάσεις είναι καταγεγραμμένες.

Μην πιστεύεις ό,τι σου λένε, χωρίς ο ίδιος να το έχεις δει.;)
https://www.theoriakaipraxi.gr/baseis_aei_01-02.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

17.935 Νομική Αθηνών, όταν η Φιλολογία Αθηνών είχε 15.896 (και το Παιδαγωγικό Αθηνών 14.423).
Με κοροϊδεύετε, λοιπόν;

Βένι δες το αρχείο που επισύναψε η Εύη, και πες σε αυτούς που σου είπαν ότι οι φιλοσοφικές είχαν πάνω από τις νομικές ότι λένε ανακρίβειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
17.935 Νομική Αθηνών, όταν η Φιλολογία Αθηνών είχε 15.896.
Με κοροϊδεύετε, λοιπόν;

Εγώ μιλώ για εποχή δεσμών. Το λινκ είναι του τωρινού συστήματος. Ειδικότερα 2η και 3η χρονιά.
Υγ. Μπέρδεψα τις χρονιές και το διόρθωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
www.theoriakaipraxi.gr/baseis_aei_01-02.htm
απ ότι βλέπεις η Νομική Θεσσαλονίκης είχε 17.524! Οταν μιλάω έχω αποδείξεις και ξέρω τι λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εγώ μιλώ για εποχή δεσμών. Το λινκ είναι του τωρινού συστήματος. Ειδικότερα 1η και 2η χρονιά.
Και εγώ για δέσμες μιλούσα σχετικά με τις φιλοσοφικές.....αλλά είναι πολύ δύσκολο να βρούμε από εκείνη την εποχή εκείνη τις βάσεις ακριβώς....Τα μόρια υπολογίζονταν και διαφορετικά τότε νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
www.theoriakaipraxi.gr/baseis_aei_01-02.htm
απ ότι βλέπεις η Νομική Θεσσαλονίκης είχε 17.524! Οταν μιλάω έχω αποδείξεις και ξέρω τι λέω...

Ρε αγορίνα μου, επειδή μάλλον δε μπορείς να το καταλάβεις, τις βάσεις τις βλέπεις συγκριτικά.
Όταν η Νομ. Θεσ. είχε τόσο, η Φιλολογία Θεσ. είχε 15.535 και το παιδαγωγικό 14.515.

Τι σημαίνει αυτό;

Σημαίνει πως είχαν πέσει δύσκολα θέματα και μειώθηκαν οι αριστούχοι.

Η Νομική, όπως προφανέστατα έχει καταγραφεί, είναι πάλι η 1η βαθμολογικά σχολή του 1ου πεδίου.

Επομένως;;;;;;;;;;;; Τι προσπαθείς να πεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
διαλεγουν νομικη επειδη πιστευουν οτι αφου εβγαλαν 19000 μορια αξιζουν για εκει και θα την βγαλουν και ευκολα...οταν μπαινουν μεσα ομωσ και τον τρωνε με το συμπαθειο η τηνν κανουν η αναγκαστικα μενουν και 8 χρονια μεχρι να τελειωσουν την σχολη...:hmm: μια φιλη μου πηγε νομικη αντι για αγγλικη που ηθελε και τωρα κλαιει επειδη ειναι δυσκολα μεσα...αν δεν εισαι για τα δυσκολα μην τα βαζεισ τοτε...ασε καποιν αλλον που αξιζει...στο σχολειο μου ατομα με λιγοτερα μορια απο μενα δηλωσαν νομικη μπασ και πεσει..που πανε γαμωτο τα βουρλα την ειδαν ολοι νομικαριοι...πφφφφφφφφφ!!!αυτοι που εχουν κοτσια ασ μπουν...εγω πιστευω ωριμοτητα δεν υπαρχει για επιλογη επαγγελματοσ σε καποιουσ στ 18 αλλα αν καποιοσ δεν ξερει ουτε καν το προγραμμα σπουδων τησ νομικησ και απλα την δηλωσε επειδη τα εβγαλε τοτε θεωρω πωσ στερει την θεση σε καποιον αλλον που αν και εβγαλε κατι τσ λιγοτερο αγαπαει την νομικη και θελει να ειναι μεσα!!!!!!:Pκαι εγω επιανα ψυχολογια αλλα φου δεν πολυ μου αρεσει γιατι να την δηλωσω?μονο για να λεω ειμαι ψυχολογοσ?ασ παει κανενα παιδακι ππου αξιζει και γι ολουσ εχει ο θεοσ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Xristina elen,

Δεν είναι όλα τόσο απλά. Εκ των πραγμάτων, ένας μαθητής δε μπορεί να γνωρίζει τι είναι η Νομική επιστήμη. Ουδέποτε δεν απέκτησε κάποια σχέση με αυτήν.
Κοιτάζεις τα μαθήματα, τα ψάχνεις, μαθαίνεις από φοιτητές και απόφοιτους, βλέπεις αν σου αρέσει τελικά, και διαλέγεις.
Δεν είναι όπως η επιλογή της Φιλολογίας. Εμείς τόσα χρόνια κάνουμε αρχαία, λογοτεχνία, γλώσσα, και λατινικά προς το τέλος. Επομένως, ξέρεις πού βαδίζεις όταν διαλέγεις Φιλολογία. Όταν διαλέγεις, όμως, Νομική, Ψυχολογία κλπ, δε μπορείς να είσαι 100% σίγουρος ότι έκανες τη σωστή επιλογή, μέχρι να γνωρίσεις το αντικείμενο εκ των έσω.

Επιπλέον, κανείς δεν είναι τόσο βλάκας, ώστε να πάει να σπουδάσει κάτι που απεχθάνεται. Θα το έχει βάρος μια ζωή.
Δεν είναι έτσι όπως τα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Nafasskataa,
Η τελευταία παράγραφος σου είναι το σύνηθες.
Ερεθίσματα για τη νομική υπάρχουν. Λίγα βέβαια σε σχέση με άλλους κλάδους.

Υγ. Βλέπω λάθος ή ιδέα μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Nafasskataa,
Η τελευταία παράγραφος σου είναι το σύνηθες.
Ερεθίσματα για τη νομική υπάρχουν. Λίγα βέβαια σε σχέση με άλλους κλάδους.

Υγ. Βλέπω λάθος ή ιδέα μου;

Τι βλέπεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Xristina elen,

Δεν είναι όλα τόσο απλά. Εκ των πραγμάτων, ένας μαθητής δε μπορεί να γνωρίζει τι είναι η Νομική επιστήμη. Ουδέποτε δεν απέκτησε κάποια σχέση με αυτήν.
Κοιτάζεις τα μαθήματα, τα ψάχνεις, μαθαίνεις από φοιτητές και απόφοιτους, βλέπεις αν σου αρέσει τελικά, και διαλέγεις.
Δεν είναι όπως η επιλογή της Φιλολογίας. Εμείς τόσα χρόνια κάνουμε αρχαία, λογοτεχνία, γλώσσα, και λατινικά προς το τέλος. Επομένως, ξέρεις πού βαδίζεις όταν διαλέγεις Φιλολογία. Όταν διαλέγεις, όμως, Νομική, Ψυχολογία κλπ, δε μπορείς να είσαι 100% σίγουρος ότι έκανες τη σωστή επιλογή, μέχρι να γνωρίσεις το αντικείμενο εκ των έσω.

Επιπλέον, κανείς δεν είναι τόσο βλάκας, ώστε να πάει να σπουδάσει κάτι που απεχθάνεται. Θα το έχει βάρος μια ζωή.
Δεν είναι έτσι όπως τα λες.

οκ συμφωνω οταν μπαινουν ομωσ μην κλαιγονται...επιλογη τουσ ηταν...και ολοι ξερουμε ποσο δυσκολη σχολη ειναι μην γελιομαστε...αν δεν ειναι προετοιμασμενοσ ο αλλοσ να το αντεξει και δεν το αγαπαει να μην παει:hmm:...και στο κατω κατω τωρα με το ιντερνετ και την τοση ενημερωση που υπαρχει δεν δεχομαι να λενε οτι δεν ξερουν που πηγαν..μια χαρα ξερουμε ολοι μασ...:Pακομα και τα συγγραμματα των σχολων στο ιντερνετ ειναι...οποιοσ θελει μπορει να δει με τι εχει να κανει αν δεν το γνωριζει..και επισησ θεωρω πωσ νομικη για να παει καποιοσ πρεπει να εχει καποιον πισω του..δηλαδη ενα πατερα η παππου δικηγορο αλλιωσ ειναι δυσκολο να ξεκινησεισ...!!αλλα ενταξει καθε επιλογη δεκτη...δημοκρατια εχουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
α και η φιλολογια απ οσο ξερω δεν περασε ποτε σε βασεισ την νομικη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
εγω ψηφισα ιατρικη αν και νομικη θελω να περασω....δεν ξερω ισως γιατι ο πατερας μου ηταν γιατρος και το εχω ως κατι υψηλο στο μυαλο μου μεσω του σεβασμου που τρεφω για τον πατερα μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Eσυ δικηγορος,ο μπαμπας γιατρος....

Η μαμα πιστευω η εγγονη του τελευταιου τσαρου της ρωσιας;Γαλαζοαιματοι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
εγω ψηφισα ιατρικη αν και νομικη θελω να περασω....δεν ξερω ισως γιατι ο πατερας μου ηταν γιατρος και το εχω ως κατι υψηλο στο μυαλο μου μεσω του σεβασμου που τρεφω για τον πατερα μου :)

Μα τι οικογενεια...ανατριχιασα.:redface:

Ιατροι,δικηγοροι,και πανω απ'ολα σεβασμος στον πατηρ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Eσυ δικηγορος,ο μπαμπας γιατρος....

Η μαμα πιστευω η εγγονη του τελευταιου τσαρου της ρωσιας;Γαλαζοαιματοι; :hmm:

ετυχε....δεν ειναι θεμα οικογενειας :P

Μα τι οικογενεια...ανατριχιασα.:redface:

Ιατροι,δικηγοροι,και πανω απ'ολα σεβασμος στον πατηρ:D

σιγα μωρε...η μιση ελλαδα ετσι ειναι...και οσο για τον σεβασμο αυτος απορρεει απο την οικογενεια....χεχε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μουρατες ειναι ολες οι σχολες με βαση πανω απο 18.
σιγα μωρε...η μιση ελλαδα ετσι ειναι...και οσο για τον σεβασμο αυτος απορρεει απο την οικογενεια....χεχε:P
Η μιση Ελλαδα,ειναι φοιτητες νομικης και ιατρικης και ανεργοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
να επισημάνω πως δεν κρίνω με βάση τις σχολές,αλλά με βάση ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ(που ολες χρειαζονται και ειναι αλληλενδετες) ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ των αποφοίτων έπειτα,οι οποίοι βγήκαν/θα βγουν από αυτές..
ο τιτλος ''μουρατες σχολες'' παραπεμπει σε μια αδιαφορια για την επιστημη και το αντικειμενο που διδασκεται σε αυτες ,όπως και για την κοινωνικη προσφορα των αποφοιτων.στοχευει αποκλειστικα σε εναΝ ανταγωνισμο που εγκειται στο ποιος ηταν ο πιο ''εξυπνος'' που εβγαλε τΑ 19900 για να μπει σε πολυτεχνεια/ιατρικες/νομικες..αξιολογη κι η προσφορα των επιστημων αυτων (αν και απο τη νομικη ορισμενα σημεια μονο αξιζουν για μενα,διοτι τη θεωρω επιστημη του ψεματος)..τελος παντων,αν κοιταξω σφαιρικα το θεμα (δυσκολια της σχολης,προσφορα της επιστημης (η των επιστημων) που διδασκει,πρακτικες ασκησεις και προσφορα αργοτερα στην κοινωνια,επιλεγω κυριως τη σχολη ικαρων,για τους οποιους τρεφω μέγιστο σεβασμό,διότι->
1)ίσως είναι και το μόνο επάγγελμα στο οποίο υπάρχει πλήρης επίγνωση ευθυνης (η οποια ειναι τεραστια καθως η ζωη με το θανατο απεχουν ουτε χιλιοστο κατα την ασκηση αυτου του επαγγελματος)
2)δε γινεται να το διαλεξει καποιος με επιπολαιοτητα,καθως μια τετοια αποφαση δεν παιρνεται ευκολα,πρεπει να θες πραγματικα να βρισκεσαι διαρκως στον εναεριο χωρο,ΕΙΔΙΚΑ για την αμυνα της πατριδας..(δε μπορεις εκει που δηλωνεις μηχανογραφικο να σου κατεβει ξαφνικα -ε,ας παω ικαρων μωρε,ας τη βαλω ετσι για καβαντζα)
3)δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια σνομπισμου και επιδειξης (στην πλειοψηφια,αλλα θα μου πειτε και αυτο ειναι σχετικο..)
4)αν δεν ήταν οι ίκαροι,τώρα θα σας έλεγα τι θα μας είχαν κάνει οι τούρκοι,οι οποιοι διαρκως δε δισταζουν να μας παραβιασουν τον εναεριο χωρο και να προκαλεσουν επεισοδια,οσα το δυνατον περισσοτερα μπορουν..
5)ειναι απο μονη της η φυση του επαγγελματος τετοια,που σε ωθει αμεσως να συγχαρεις τον αλλον για την αποφαση να γινει πιλοτος..
6)ειναι η μονη στρατιωτικη σχολη στην οποια μπαινουν ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΟΝΤΩΣ στην πατριδα και ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΔΙΑΛΕΞΑΝ,κι οχι για να βολευτουν αμεσως επαγγελματικα και...κοινωνικα!(δε μιλαω για 1-2 στους 1000 που πανε ευελπιδες πχ και το θελουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,αλλα μιλαω για την πλειοψηφια)


επιπλέον,θαυμάζω το έργο και των γιατρών...αλλά οι τάσεις επιδειξιομανίας τους δεν αντέχεται (των περισσοτέρων τουλάχιστον..υπάρχουν κι αυτοί που είναι πραγματικά αξιόλογοι γιατροί)

για'μένα δεν υπάρχει ''μουράτη σχολή''...υπάρχει ''αξιόλογο αντικείμενο/προσφορά'' μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Μουρατες ειναι ολες οι σχολες με βαση πανω απο 18.

Η μιση Ελλαδα,ειναι φοιτητες νομικης και ιατρικης και ανεργοι.

δηλαδη επειδη και το παιδαγωγικο ειχε καποτε 18.000 συγκαταλεγεται στισ μουρατεσ σχολεσ?μην τρελαθουμε!!χαχαχααχα:Pη ιατρικη και η νομικη θα εχουν παντα κυροσ και θα ναι τοπ!!ετσι πιστευω...α και η αρχιτεκτονικη επισησ...:Pειδικα ομωσ η ιατρικη...γιατι ειναι επιστημη που δεν χανει ποτε το κυροσ...η νομικη οσο να ναι εχει πεσει λιγο αλλα και παλι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Έλα ρε παιδιά μην λέτε τέτοια για το παιδαγωγικό....Μια χαρά σχολή είναι. Είναι κρίμα για τα παιδιά που σπουδάζουν εκεί να ακούγονται τέτοια για την σχολή τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top