Μουράτες σχολές

Ποια πιστεύετε ότι είναι η πιο "μουράτη" σχολή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1,016)
  • Νομική

    Ψήφοι: 133 13.1%
  • Ιατρική

    Ψήφοι: 299 29.4%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 213 21.0%
  • Άλλη σχολή (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 47 4.6%
  • Στρατιωτικές - αστυνομία

    Ψήφοι: 40 3.9%
  • Φιλολογία

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Σχολές θετικών επιστημών (μαθηματικά, φυσική, χημεία, βιολογία)

    Ψήφοι: 71 7.0%
  • Οικονομικές - Επιχειρησιακές

    Ψήφοι: 62 6.1%
  • Σχολή πιλότων (ή Ικάρων)

    Ψήφοι: 55 5.4%
  • Σχολή Καλών Τεχνών

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 6 0.6%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 9 0.9%
  • Δεν υπάρχουν "μουράτες" σχολές

    Ψήφοι: 11 1.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.2%

tyrex

Νεοφερμένος

Η tyrex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ασχοληθώ με τα οικονομικά..το'χα απο μικρός...είναι μια απο τις αγάπες μου...με θυμάμαι απο τις αρχές του λυκείου να βγάζω το τζίρο της επιχείρησης της μητέρας μου,να οργανώνω τους λογαριασμούς και ακόμη και τώρα να συμβουλεύω την μητέρα μου και να την βοηθάω :)
Θα γούσταρα πολύ να το σπουδάσω :)
Και ναι οι οικονομικές σχολές είναι οι πιο μουράτες χαχαχα :D
εδω θα συμφωνησω...καλως ή κακως το να ζεις σε μια καπιταλιστικη κοινωνια συνεπαγεται οτι επαγγελματα που ασχολουνται με τα χρηματοοικονομικα αντιμετωπιζονται εστω και σιωπηρα με δεος και σεβασμο(βλ. χρηματιστες ) αλλο που με το τελμα της οικονομιας τα τελευταια χρονια υπαρχει ενα θεμα..το γεγονος οτι στην πραγματικοτητα οι συγγενεις επιδιωκουν την ιατρικη ή τη νομικη πιστευω οτι πηγαζει απο την αναγκη να αποδειξουνε οτι τα δικα τους παιδια κανουν κατι ανθρωπιστικο ( και παραλληλα πληρωνονται καλα γιατι μπορει να μαστε καλοι ανθρωποι αλλα οχι και μα.....)η αληθεια ειναι μια οτι ουσιαστικα γκλαμουρατη σχολη θα ναι παντα αυτη που φερνει τα φραγκα ( ειδικα σε οικογενειες που τα χουνε στερηθει...βλ.προηγουμενο χωρίο για χωρια και μεγαλογιατρους)...αντιθετως βλεπεις οτι καλλιεργημενα ατομα γουσταρουν την ιδεα το παιδι τουσ να γινει καλλιτεχνης κατι που στην ελληνικη πραγματικοτητα ισοδυναμει με το να εισαι αεργος (γιατι μη γελιομαστε ανεργοι θα μαστε ολοι)...γι αυτο βλεπεις τους φυσικους . μαθηματικους και φιλοσοφους που κατ εμε ειναι αυτο που εξηγαγε παντα η ελλαδα και θα πρεπε να θεωρουνται τοπ παραγκωνιζονται και γινονται τελευταιες επιλογες στο μηχανογραφικο της ντροπης και της βλαχιας ....το ξερω οτι ειναι βαρυ αυτο π λεω και μαλιστα δεν βγαζω και εγω τον εαυτο μ εκτος μιας και ειμαι κ εγω μια απο τους προνομιουχος των μουρατων σχολων απλα ελπιζω σε μια αλλαγη στον τροπο σκεψης του νεοελληνα.κ για οσους μαθητες με διαβαζουνε διαλεξτε αυτο π πραγματικα γουσταρετε αλλιως θα χτυπατε το κεφαλι σας...ο.τι και να ναι αυτο...ειτε ιατρικη ειτε τει οινοποιιας...στο κατω κατω η δικια σ γνωμη και αυτοεκτιμηση πρεπει να σε ενδιαφερει και οχι ανθρωπων που δεν εχουν τπτ καλυτερο να κανουν απο το να κρινουν αν το παιδι του γειτονα περασε νομικη ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Παιδιά τι μουράτη σχολή και μαλακίες; :hmm: Μετράει κάπου αυτό; Υπάρχει ειδικός συντελεστής να μετράει την ποιότητα και την επάρκεια γνώσεων ενός πτυχιούχου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Παιδιά τι μουράτη σχολή και μαλακίες; :hmm: Μετράει κάπου αυτό; Υπάρχει ειδικός συντελεστής να μετράει την ποιότητα και την επάρκεια γνώσεων ενός πτυχιούχου;

πες τα...επιπλεον ο χαρακτηρισμος "μουρατη" ειναι τελειως ακυρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Παιδιά τι μουράτη σχολή και μαλακίες; :hmm: Μετράει κάπου αυτό; Υπάρχει ειδικός συντελεστής να μετράει την ποιότητα και την επάρκεια γνώσεων ενός πτυχιούχου;

όχι αλλά μετράει στο τι θα πει η γιαγιά,η θεία,οι γονείς,οι γείτονες της γιαγιάς,οι συγχωριανοί κτλ.Οπότε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
who cares? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
μα για την γιαγιά, την θεία, τους γονείς, τους γείτονες της γιαγιάς, τους συγχωριανούς,...κτλ σπουδάζει κάποιος;
ευτυχώς που δεν είχα ποτέ τέτοιους γονείς
οι γονείς μου πάντα με στήριξαν και με στηρίζουν στις επιλογές μου λέγοντάς μου να αδιαφορώ για τις απόψεις ανθρώπων που μόνο "φθορά" σου προκαλούν με μειωτικά σχόλια, σποντίτσες...κτλ και γενικότερα να αδιαφορώ για ανθρώπους που δεν έχουν κάτι να σου δώσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
όχι αλλά μετράει στο τι θα πει η γιαγιά,η θεία,οι γονείς,οι γείτονες της γιαγιάς,οι συγχωριανοί κτλ.Οπότε..;)

Ακριβως αυτο,μονο οι γιαγιαδες και θειες ενδιαφερονται για τις ''μουρατες'' σχολες (τρε μπαναλ,τζιζας).
Επισης,κατι μαναδες που προσπαθουν να αποδειξουν οτι το παιδι τους την εχει μεγαλυτερη απο τα αλλα.
Το τι ψωμι θα βγαζουν μετα ειναι αλλο θεμα:whistle:
Εδω ταιριαζει η παροιμια ''Ας με λενε προεδρινα και ας πεθαινω απο την πεινα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μα για την γιαγιά, την θεία, τους γονείς, τους γείτονες της γιαγιάς, τους συγχωριανούς,...κτλ σπουδάζει κάποιος;
ευτυχώς που δεν είχα ποτέ τέτοιους γονείς
οι γονείς μου πάντα με στήριξαν και με στηρίζουν στις επιλογές μου λέγοντάς μου να αδιαφορώ για τις απόψεις ανθρώπων που μόνο "φθορά" σου προκαλούν με μειωτικά σχόλια, σποντίτσες...κτλ και γενικότερα να αδιαφορώ για ανθρώπους που δεν έχουν κάτι να σου δώσουν

και πολύ καλά έκαναν, άλλωστε όπως είπες,σπουδάζουμε για τον εαυτό μας και όχι για να ικανοποιήσουμε τον περίγυρό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Και εγω εχω βαρεθει πλεον αυτη τη συζητηση περι "μουρατων" σχολων. Μηπως θελετε να συγκρινουμε και με τις σχολες του εξωτερικου ; Γιατι σιγουρα αυτες θα ειναι 1000 φορες πιο "μουρατες" απο τις δικες μας , καθομαστε και ασχολουμαστε με τις πετρες. Βριζουμε την Ελληνικη νοοτροπια επειδη δεν μας αρεσει , αλλα παραλληλα την υποστιριζουμε κι'ολας. Δεν καταλαβα απο ποτε οι σπουδες κανουν τον ανθρωπο και γιατι πρεπει ντε και καλα να υπαρχουν "μουρατες" σχολες που θελει η μαμα και ο μπαμπας να στειλουν τον γιο ή κορη τους. Οτι και να σπουδασεις καλο ειναι και σου προσφερει γνωσεις και σου ανοιγει το κεφαλι. Δεν γινεται ολοι να πηγαινουμε στις "μουρατες" σχολες η κοινωνια δεν εχει αναγκη μονο απο γιατρους και δικηγορους. Και εξαλλου δεν ειναι η "μουρατη" σχολη που θα σε κανει αξιοτιμο ανθρωπο αλλα ο ιδιος σου ο ευατος. Σταματηστε αυτη την νοοτροπια να μας νοιαζει τι σπουδαζει ο καθε ενας , ή να θελουμε να μας ξερει η γειτονια επειδη σπουδαζουμε Ιατρικη ή δεν ξερω εγω τι αλλο , εχει καταντησει πραγματικα τραγικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
μα σε αυτό το φόρουμ έχει καταντήσει έλεος αυτό το θέμα με τα vs των "φιρμάτων" σχολών (μέχρι και υπογραφή το έκανα...:D :lol: :lol: :lol: λέω να το βάλω και ως slogan στο εσώρουχο)
όλα τα άσχετα 16χρονα νομίζουν ότι με ένα Πανεπιστήμιο και ένα ΕΜΠ συγκεκριμένα θα τα κονομήσουν για μια ζωή...
ειδικά που σήμερα για επιβιώσεις εκτός από πτυχίο (που είναι ένα απλό "άχρηστο" χαρτί από μόνο του) θέλεις και πολλά ζαρζαβατικά όπως προσωπικότητα, γνώσεις, μυαλό,...κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μα σε αυτό το φόρουμ έχει καταντήσει έλεος αυτό το θέμα με τα vs των "φιρμάτων" σχολών (μέχρι και υπογραφή το έκανα...:D :lol: :lol: :lol: λέω να το βάλω και ως slogan στο εσώρουχο)
όλα τα άσχετα 16χρονα νομίζουν ότι με ένα Πανεπιστήμιο και ένα ΕΜΠ συγκεκριμένα θα τα κονομήσουν για μια ζωή...
ειδικά που σήμερα για επιβιώσεις εκτός από πτυχίο (που είναι ένα απλό "άχρηστο" χαρτί από μόνο του) θέλεις και πολλά ζαρζαβατικά όπως προσωπικότητα, γνώσεις, μυαλό,...κτλ.

τελικά τι διάλεξες?:whistle:ΗΜΜΥ,ιατρική ή νομική?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι άσχετοι δυστυχώς είναι πιο πολλοί από τους σχετικούς. Πολλοί γονείς τα 16χρονα επηρεασμένα από τους γονείς και μαζί οι παππούδες και οι γιαγιάδες έχουν θεοποιήσει κάποιες σχολές.

Εξισώσουν κάποιες σχολές με την μόρφωση, το κοινωνικό επίπεδο, το κύρος και αυτό είναι μεγάλο λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Οι άσχετοι δυστυχώς είναι πιο πολλοί από τους σχετικούς. Πολλοί γονείς τα 16χρονα επηρεασμένα από τους γονείς και μαζί οι παππούδες και οι γιαγιάδες έχουν θεοποιήσει κάποιες σχολές.

Εξισώσουν κάποιες σχολές με την μόρφωση, το κοινωνικό επίπεδο, το κύρος και αυτό είναι μεγάλο λάθος...
συμφωνω απολυτα,το βιωνω και εγω ο ιδιος πολλες φορες με τον πατερα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
- Γιαγιά, έβγαλα 19500 μόρια, περνάω στους ηλεκτρολόγους!!!
- πωπω βρε παιδάκι μου! 19500 για ηλεκτρολόγους; Οι υδραυλικοί τι βάση έχουν;

- Γιαγιά, πέρασα στο παν/μιο, σε σχολή υπολογιστών!!!
- Υπολογιστής θα γίνεις βρε παιδάκι μου; Ούτε καν λογιστής;

:look:
Πω πω φιλε τι μου θυμισες ... πριν κανα μηνα με ρωταει μια φιλη της μανας μου '' που θες να περασεις ειπαμε? '' , απαντω και εγω ''μηχανολογος μηχανικος '' . και μου απανταει '' α , ωραια . αυτοκινητων σε συνεργειο ? '' ... δεν υπονοοω , προς Θεου , τιποτε για το συγεκριμενο επαγγελμα , αλλα ειναι να μην γινεσαι τρελος να βγαζεις 18200++++ μορια και να περνας μηχανικος και να στο βγαζουν ''ασχετο '' ? :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
φίλε με όλο το θάρρος,

γιατί θα πρέπει να δίνεις αναφορά στην κάθε βλαμμένη άσχετη τι (θα) σπουδάσεις...κτλ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
φίλε με όλο το θάρρος,

γιατί θα πρέπει να δίνεις αναφορά στην κάθε βλαμμένη άσχετη τι (θα) σπουδάσεις...κτλ; :hmm:
To πιο εκνευριστικό είναι ότι αυτή η βλαμμένη άσχετη (συνήθως η κουτσομπόλα της γειτονιάς), ό,τι και να της πεις ότι σπουδάζεις, θα βρει τρόπο να το μειώσει και ταυτόχρονα να εξυψώσει τις σπουδές του κανακάρη της ή της κοκόνας της...

Σας έχει συμβεί ή μόνο στη δική μου ''μικρή'' γειτονιά συμβαίνει αυτό?' :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εδώ πέρα, μου λέει ένας γνωστός μου, οι μπάτσοι πιάσαν έναν συμφοιτητή του σε μια πορεία και είχε ειδική μεταχείρηση (εντύπωση, λίγη "ευγένεια") μόλις είδαν στο πάσο του ότι ήταν φοιτητής ΕΜΠ!! Φαίνεται πως τα μουράτα πανεπιστήμια μπορεί να δίνουν και bonus σε τέτοιες περιπτώσεις...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Πω πω φιλε τι μου θυμισες ... πριν κανα μηνα με ρωταει μια φιλη της μανας μου '' που θες να περασεις ειπαμε? '' , απαντω και εγω ''μηχανολογος μηχανικος '' . και μου απανταει '' α , ωραια . αυτοκινητων σε συνεργειο ? '' ... δεν υπονοοω , προς Θεου , τιποτε για το συγεκριμενο επαγγελμα , αλλα ειναι να μην γινεσαι τρελος να βγαζεις 18200++++ μορια και να περνας μηχανικος και να στο βγαζουν ''ασχετο '' ? :wall:


Για να μην παραβιάσω τον όρο χρήσης #10 του phorum.gr, δεν αντιγράφω το μήνυμα αλλά δίνω link :

:worship: https://www.phorum.gr/viewtopic.php?p=3265625#p3265625 :worship:

respect στον τύπο που το έγραψε. 8)

Ειδικά η τελευταία φράση του post είναι όλα τα λεφτά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
φίλε με όλο το θάρρος,

γιατί θα πρέπει να δίνεις αναφορά στην κάθε βλαμμένη άσχετη τι (θα) σπουδάσεις...κτλ; :hmm:

φιλε npb σε μενα πηγαινε αυτο το να μην δινω αναφορα σε καθε ασχετη ? ρωταω ,γιατι δεν ειχε παραθεση :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
ναι :P
γιατί όσο και να καθήσεις να εξηγήσεις σε κόσμο που δεν ξέρουν τι πάει να πει Πανεπιστήμιο...μπορεί να γίνεις και κακός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top