Μισθός ψυχολόγων σε σχολεία

MaryVok

Νεοφερμένος

Η MaryVok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Η συζήτηση για το οικονομικό κομμάτι σε μια συνέντευξη είναι ένα ευαίσθητο θέμα θεωρώ. Θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με το μισθό ψυχολόγων σε ιδιωτικά σχολεία και σταθμούς, έτσι ώστε να γνωρίζω περίπου που κυμαίνεται και τι μπορεί να διεκδικήσει κάποιος. Είμαι Απόφοιτη ψυχολογίας και κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου με 4 έτη εμπειριας. Επιπρόσθετα, σε ποιο μισθολογικό επίπεδο βρίσκονται οι νηπιαγωγοι;
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αν μπεις στο δημόσιο σχολείο ο μισθός σου θα είναι παραπάνω από τον βασικό, αρκετά ικανοποιητικός θα έλεγα αν είναι η πρώτη σου δουλειά, για τα δεδομένα της Ελλάδας...
 

MaryVok

Νεοφερμένος

Η MaryVok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μήπως ξέρεις σε ιδιωτικά σχολεία και παιδικούς σταθμούς σε τι κυμαίνεται ο μισθός του ψυχολογου; Έχω συνέντευξη σε λίγες μέρες και δε θέλω να είμαι απροετοίμαστη όταν έρθει εκείνη η ώρα!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Ο μισθος νεου νηπιαγωγου 0-2 ετη ειναι ΜΚ1 -->1092€ μικτα
Μείον τις Κρατήσεις
ΙΚΑ= -12,5%
ΕΤΕΑ=-3,5%
Ειδική Εισφορά Αλληλεγγύης=?
ΦΜΥ=?

Καθε ωρα υπερωριας 10€ μικτα μεχρι 20 ωρες το μηνα . Αν και τωρα με τον νομο χατζηδακη πηγαν περιπατο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MaryVok

Νεοφερμένος

Η MaryVok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ο μισθος νεου νηπιαγωγου 0-2 ετη ειναι ΜΚ1 -->1092€ μικτα
Μείον τις Κρατήσεις
ΙΚΑ= -12,5%
ΕΤΕΑ=-3,5%
Ειδική Εισφορά Αλληλεγγύης=?
ΦΜΥ=?

Καθε ωρα υπερωριας 10€ μικτα μεχρι 20 ωρες το μηνα . Αν και τωρα με τον νομο χατζηζακη πηγαν περιπατο.
Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτικότατη απάντηση σας!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτικότατη απάντηση σας!
Οι σχολικοι ψυχολογοι δεν εντασονται στους εκπαιδευτικους νομιζω ειναι φρεσκοι στην εκπαιδευση, οποτε στην καλυτερη να δωσουν μισθο πτυχιου δημοσιου ΠΕ δηλαδη 850€ καθαρα. Αν δεν σε θελουν σε μοτiβo εξωτερικου συνεργατη. Τα ιδωτικα σχολεια δεν ειναι γαλαντομες επιχειρησεις ειναι σαράφηδες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μήπως ξέρεις σε ιδιωτικά σχολεία και παιδικούς σταθμούς σε τι κυμαίνεται ο μισθός του ψυχολογου; Έχω συνέντευξη σε λίγες μέρες και δε θέλω να είμαι απροετοίμαστη όταν έρθει εκείνη η ώρα!

Για ένα γνωστό αμερικικανικο κολλέγιο στην Αθήνα που ξέρω ο μισθός παλι είναι γύρω στο χιλιάρικο.
Τώρα για νηπιαγωγεία κτλ κι λιγότερο επιφανή ιδρύματα νομίζω είναι πολλά να ζητήσεις τοσα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το μεταπτυχιακο πληρωνεται?
Ναι, και το διδακτορικό.

Ανεβαίνεις μισθολογικά κλιμάκια. Με διδακτορικο πας ΜΚ4
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Για ένα γνωστό αμερικικανικο κολλέγιο στην Αθήνα που ξέρω ο μισθός παλι είναι γύρω στο χιλιάρικο.
Τώρα για νηπιαγωγεία κτλ κι λιγότερο επιφανή ιδρύματα νομίζω είναι πολλά να ζητήσεις τοσα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι, και το διδακτορικό.

Ανεβαίνεις μισθολογικά κλιμάκια. Με διδακτορικο πας ΜΚ4
Εμας γιατι δεν μας το πληρωνουν επειδη ειναι κολλημενο με το διπλωμα?
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ο μισθός ψυχολόγου (απόφοιτος ΑΕΙ) σε δημόσιο σχολείο είναι καθαρά 885,75 € (όσο και όλων των αναπληρωτών).

ψυχ.jpg

(Η κυρία δεν είναι ψυχολόγος)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top