Μιλώντας με το κινητό από το εξωτερικό: Απορίες

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Αυτό ισχύει για όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες?
(Θα πάω στις Αζόρες το καλοκαίρι και μάλλον δε θα έχουμε λάπτοπ μαζί, οπότε γειά σου skype..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτό με τη χρέωση για αυτόν που σε καλεί, ναι. Το πόσο χρεώνεσαι εσύ για την εισερχόμενη κλήση εξαρτάται απο τη χώρα στην οποία βρίσκεσαι, λογικά θα υπάρχει αναλυτικός τιμοκατάλογος στη σελίδα του παρόχου σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παρε μια Γερμανικη SIM να τελειωνεις. Εγω στη θεση σου αυτο θα εκανα.

Βεβαια δεν ειμαι και ο πιο ειδημων επι του θεματος, μιας και δεν εχω παει ποτε μου στο εξωτερικο και τωρα με την κριση δεν με βλεπω να πηγαινω ουτε σε 25 χρονια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Το μήνυμα από εξωτερικό (Γερμανία) πόσο κοστίζει περίπου;;Με ελληνική κάρτα sim...Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εξαρτάται απο τον πάροχο, πήγαινε στην αντίστοιχη σελίδα και βρες τον τιμοκατάλογο για roaming, τα λέει όλα αναλυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές ένα sms εξωτερικού σε δίκτυο εντός Ευρώπης θα κόστιζε μέχρι και 40 λεπτά. Αλλά σαφώς κάθε εταιρεία έχει τη δική της πολιτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εξαρτάται απο τον πάροχο, πήγαινε στην αντίστοιχη σελίδα και βρες τον τιμοκατάλογο για roaming, τα λέει όλα αναλυτικά.

ΟΚ...Ευχαριστώ πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
εχετε υποψιν παντως οτι με το skype μπορεις με 3 ευρω να εχεις απεριοριστες κλησεις σε σταθερα για μια χωρα(και με 5 νομιζω για ολη την ευρωπη)...αξιζει τρελα

δειτε εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, εντάξει, αν έχεις πακέτο full LLU με ίντερνετ και τηλεφωνία που έχω εγώ, πχ. απ'τη HOL, είναι ακόμη καλύτερο. Εγώ μιλάω σε κάπου 30 χώρες σταθερά απεριόριστα και στην Ελλάδα σαφώς. Χρεώνονται μόνο κινητά εξωτερικού και κινητά εσωτερικού, τα δεύτερα στην περίπτωση που ξεπεράσουν τα 60 λεπτά. Το skype έχει το καλό ότι είναι μεταφέρσιμο, αλλά επειδή το έχω δοκιμασει πάρα πολλές φορές, δεν έχει καλή ποιότητα, εκτός κι αν έχει αναβαθμιστεί τελευταία. Σίγουρα το σταθερό είναι τελείως αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-eleana-

Νεοφερμένος

Η -eleana- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια εγω εχω whats up τ πακετο με τα 1000 sms και κλησεις προς whats up. κ εγω πηγαινω γερμανια σε 4 μερες, αν ειμαι εκει στελνω κανονικα τα δωρεαν μηνυματα κ κανω δωρεαν κλησεις προς whats up π ειναι στν Ελλαδα???????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όχι.
Ρώτα στην cosmote να σου πουν τι θα χρεώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top