Μιλάτε στην ώρα του μαθήματος;

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
φαντάζομαι πως πολλοί βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα καθώς είναι σεπτέμρης και ήδη έχουν αρχίσει τα περισσότερα φροντηστήρια...το πρόβλημα μου είναι ότι επειδή στο φροντηστήριο είμαι στο ίδιο τμήμα με την κολλητή μου από πέρυσι...συχνά οι καθηγητές παραπονιούνται ότι μιλάμε κατά τη διάρκεια του μαθήματος:(. Δεν μπορώ να πω πως κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει αλλά δεν γίνεται ούτε πάντα και ούτε στο βαθμό που το περιγράφουν... ωστόσο μια αντιπαθητική καθηγητρια που είχαμε πέρυσι το είχε κάνει τεράστιο θέμα με αποτέλεσμα να ενημερωθεί ο διευθυντής κι οι γονείς μας:worry:. Ο διευθυντης λοιπόν είπε ότι αν συνεχίσουμε να μιλάμε και φέτος θα μας χωρίσει! ε λοιπόν φέτος έχει γίνει μέχρι στιγμής μόνο ένα μάθημα και ο καθηγητής αυτού του μαθήματος είπε ΠΑΛΙ ότι μιλάμε:eek:...ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται...πρώτο μάθημα ήταν...άχνα δεν βγάλαμε απλώς γελάσαμε έντονα σε ένα αστείο που είπε ο ίδιος.:/:.! για να μην τα πολυλογώ...

Εσεις μιλάτε την ώρα του μαθήματος? και αν ναι δημιούργησε ποτέ αυτό πρόβλημα?

Πως να δράσω? να μιλήσω στον καθηγητή ή στο διευθυντη η να μην κάνω τίποτα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να πρέπει όντως να χωριστείτε??Δε λέω ότι το κάνεις επίτηδες,αλλά και μένα μου 'χει τύχει να παρασυρθώ και ασυναίσθητα να μιλάω με κάποιο φίλο μου στο μάθημα.....Πολλές φορές δεν το καταλαβαίνουμε!Κι επειδή φέτος τα πράγματα είναι διαφορετικά,ίσως βοηθηθείτε κι οι 2 αν είστε σε διαφορετικά τμήματα...Ίσως.......
Ουπς,δεν είχα δει ότι πας Α',νόμιζα ότι δίνεις φέτος...Άκυρο τότε,απλά προσπάθησε να το περιορίσετε..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Aν μιλούσα λέει; Με τον δίπλανό μου στο σχολείο βγάζαμε τραγούδια, με την δίπλανή μου στη φυσική στο φροντιστήριο λέγαμε μαλακίες ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ και στα μαθηματικά με την κολλητή μου λέγαμε βλακείες και μια μέρα μας είχε πιάσει σπαστικό γέλιο και μας έδιωξαν για όλες τις ώρες μπας και ηρεμήσουμε (ήρθα στο σπίτι με πίεση 17 παρακαλώ!!!) :P
Είχανε παραπονεθεί άπειρες φορές οι καθηγητές, όχι όμως γιατί κάναμε φασαρία, αλλά γιατί δεν προσέχαμε. Ο άλλος δε φταίει σε τίποτα να τον ενοχλείς με τη φωνή σου, γι' αυτό υπάρχει και το πολύ πολύ πολύ σιγανό.
Γενικώς φέτος μ' είχε πιάσει μια λογοδιάρροια άλλο πράγμα. Μια μέρα συζητάγαμε με την κολλητή μου για το σεξ και τις 5 ώρες που είχαμε φρονιστήριο. Καλά ήταν.

Γέρασα όμως γιατί μου φαίνονται μακρινά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αμέ αμέ... Άμα είναι αντίθετης κατεύθυνσης. :D
Από στιχάκια μέχρι κουτσουμπολιό και προστυχιές.:redface:
(Προς εσένα που ετοιμάζεσαι για την αρνητική. ;) Ξέρω ότι δεν είναι το σωστό. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ε ναι, μίλαγα:redface:
Βασικά στην κατεύθυνση κυρίως που ήμουν με την παρέα μου με πείραζαν, με γαργαλούσαν και τέτοια και γινόταν ένας χαμός κάποιες φορές. Γράφαμε κάτι άσχετα σε τετράδια και πάνω στα βιβλία, τραγουδούσαμε Βίσση, πετάγαμε χαρτάκια στην κουκούλα της μπροστινής κι αυτή δεν το καταλάβαινε, πολλές φορές μας (με) έπιανε νευρικό γέλιο. Εντάξει συμμετείχα κιόλας, αλλά δε μπορούσα να σταματήσω να μιλάω κάποιες φορές για ό,τι άσχετο θέμα υπήρχε. (Παρασύρομαι εύκολα σε συζητήσεις ήταν η διάγνωση του καθηγητή στο τετράμηνο).
Στη γενική παιδεία μια από τα ίδια, μας άφηναν πολλές φορές τελείως ελεύθερους και οι καθηγητές και συζητούσαμε για διάφορα.
Εντάξει όμως, δε γινόταν σε όλα τα μαθήματα, σε γενικές γραμμές πρόσεχα αρκετά.
Στο φροντιστήριο κι εκεί μιλούσα, αλλά λιγότερο, γενικά πάντως δεν πέρναγε μια ώρα χωρίς να πω κάτι, αυτό ήταν αδύνατο. Ειδικά στη λογοτεχνία που ήταν βαρετή, αρκετές φορές δε μπορούσα να σταματήσω να μιλάω και να γελάω.
Εντάξει μ αρέσει πολύ να μιλάω, τι να κάνω κι εγώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Ε ναι, μίλαγα:redface:

Εντάξει μ αρέσει πολύ να μιλάω, τι να κάνω κι εγώ :P

και εμένα αλλά κανείς δεν το αναγνωρίζει ως ταλέντο:P

εγώ τελικά με το πρόβλημα μου τι να κάνω? να μιλήσω στον καθηγητή ή στο διευθυντή ή να κάνω πως δεν έγινε τίποτα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Ναι,μιλούσα,πολύ.:PΣτην κατεύθυνση μιλούσα με τη διπλανή μου ή με τον από πίσω μου για διάφορα θέματα.Πολλές ήταν οι φορές που τραγουδούσαμε κιόλας και στο τσακίρ κέφι σηκωνόμασταν πάνω και χορεύαμε.:PΕπίσης,όταν μας έκαναν παρατήρηση για να μη δώσουμε στόχο,γράφαμε αυτό που θέλαμε σε ένα post-it και το δίναμε στο πρόσωπο που θέλαμε να του πούμε κάτι με αποτέλεσμα οι καθηγητές να το καταλαβαίνουν μετά από κάποιο σημείο και ν'αρχίζουν το "κράξιμο".:PΕγώ γενικώς μιλάω δυνατά,οπότε δε μπορούσαμε να μην αποκαλυφθούμε.Όλα αυτά σε συνδυασμό με το ότι αλλάζαμε κάθε μισή ώρα τσίχλα...έκανε πιο τραγική την κατάσταση!!!Όσον αφορά στα μαθήματα γενικής...εντάξει,εκεί γινόταν ο τρελός χαμός.Όλοι μιλούσαν με όλους.Εγώ ήμουν μπροστά-μπροστά και μιλούσα ακατάπαυστα με τον κολλητό μου και δε σταματούσαμε με τίποτα.Πολλές παρατηρήσεις αλλά εμείς συνεχίζαμε ακάθεκτοι.
Τι να κάνω...είμαι πολυλογού,το παραδέχομαι!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μια φορά είπαμε να το προχωρήσουμε και παίξαμε 10 άτομα παλέρμο με νοήματα στο μάθημα...μετά μας πήραν την τράπουλα και το γυρίσαμε σε κανονική συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Oυυυ απο μπλα μπλα άλλο τίποτα!Κάθε μέρα ανελλιπώς κυρίως σε μαθήματα πολυ βασικά όπως ΣΕΠ,πληροφορική,θρησκευτικά,γερμανικά.... λύναμε το κυπριακό!Στην καλύτερη περίπτωση παίζαμε τρίλιζα,κρεμάλα και εκφραζόμασταν ζωγραφίζοντας τα βιβλία αθόρυβα...Απο εκεί και πέρα κοτσομπολεύαμε απο τα γκομενικά όλου του νομού μέχρι και την κατσαρίδα που βρισκόταν ανάσκελα κουνώντας τα ποδια σε απόσταση μόλις 20 εκατοστών απο το χέρι της καθηγήτριας και άλλα πολύ σκετικά με το μάθημα θέματα !Επίσης λέγαμε ανέκδοτα και χαζογελούσαμε , πετούσαμε χαρτάκια κ' στυλό...βριζόμασταν μέσω συνθηματικών ,κανονίζαμε τι ώρα θα βγούμε την παρασκευή κτλ κτλ κτλ
Και φυσικά όταν μας έκαναν οι καθηγητές παρατήρηση ...''Για το μάθημα λέμε κύριε ...'':P
Εεεεεετι να κάνουμε? 7 ώρες σχολείο και 2 ώρες φροντηστήριο καθημερινά δεν βγαίνουν στην μούγκα!:P
Είμαστε και κοινωνικά όντα στο κάτω κάτω !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Και εγω μιλαω απο αρκετα εως πολυ! Ξερω ομως ποτε θα σταματησω (οταν δηλαδη εχω φτασει στο αμην τον καθηγητη), αλλα αντε να μου κανει 2 παρατηρησεις! Ειμαι παιδι που παρολο που κανει φασαρια, δεν του αρεσει να του κανουν παρατηρησεις! Παρ' ολ' αυτα την εχω πληρωσει πολλες φορες χωρις να φταιω, γιατι εχοντας μπει στο ματι των καθηγητων, καλυπτω και τις φιλες μου οταν μιλανε (οσο μπορω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aloth

Νεοφερμένος

Η δώρ@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν είναι κάτι για το οποίο περηφανεύομαι, αλλά φέτος ειδικά, καθ' όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς δεν σταμάτησα ,δεν είναι υπερβολή, στιγμή να μιλάω με την κολλητή μου. Μέχρι και σήμερα απορούμε το τι λέγαμε μια χρονιά ολόκληρη και δεν μπορούσαμε να σταματήσουμε!
Αφού κάποια στιγμή είχαμε φτάσει έναν καθηγητή στο αμήν (για εκατοστή φορά μεσα σε μια ώρα) γυρνάει και μας λέει αγανακτισμένος " λυσσάρες, λυσσάξατε να μιλήσετε, αμάν πια" και πριν τελειώσει μας πετάει και το σφουγγάρι (πάλι καλά που δεν μας πέτυχε) αλλά ευτυχώς όλη η τάξη ψόφησε στα γέλια μαζί με μας και ο καθηγήτης έβαλε κι αυτός τα γέλια ... (κι εμείς γλιτώσαμε την απουσία:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Νομίζω ότι στο σχολείο ΟΛΟΙ μιλάνε την ώρα του μαθήματος, στους καθηγητές που τους παίρνει, γιατί υπάρχουν και κάποιοι στους οποίους δεν τολμά κανένας.
Υ.Γ. Αλήθεια, οι φοιτητές στα πανεπιστήμια μιλάνε την ώρα του μαθήματος?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τι μου θυμησατε τωρα ! Στο φροντηστηριο των αγγλικων το γαμουσα κυριολεκτικα το μαθημα με εναν φιλο μου απο συζητησεις περι μαθηματικων μεχρι να γραφουμε μαζι το διαγωνισμα . Το μπινελικι απο τους καθηγητες επεφτε συνεφο . Επισης , μια συμμαθητρια με ειχε ταραξει στις παρατηρησεις. Στο σχολει καναμε συζητησεις με τον διπλανο στην ωρα της ιστοριας και των κειμενων κυριως . Α και στο ΣΕΠ εκει τα εκανα πουτανα κυριολεκτικα συζητηση με ολους λογω ανεκτικοτητας της καθηγητριας βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Νομίζω ότι στο σχολείο ΟΛΟΙ μιλάνε την ώρα του μαθήματος, στους καθηγητές που τους παίρνει, γιατί υπάρχουν και κάποιοι στους οποίους δεν τολμά κανένας.
Υ.Γ. Αλήθεια, οι φοιτητές στα πανεπιστήμια μιλάνε την ώρα του μαθήματος?

σε καθηγητες που μας παιρνει ναι, ωρες ωρες απο τη φασαρια δεν ακους τι λεει ο καθηγητης!!
(για τα πανεπιστημια λεω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Φυσικα και μιλαμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

Υ.Γ. Αλήθεια, οι φοιτητές στα πανεπιστήμια μιλάνε την ώρα του μαθήματος?

ω ναι, ειδικά στις βαρετές διαλέξεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Μη τα ρωτάς αυτά :P Εννοείται πως μιλάμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Νομιζω πως ολοι μιλαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Νομιζω πως ολοι μιλαμε :P

μιλα σε καποια μαθηματα στη σχολη και αμα παρεις ποτε πτυχιο....:whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μιλα σε καποια μαθηματα στη σχολη και αμα παρεις ποτε πτυχιο....:whistle: :P
οχι θα σοβαρευτω στο πανεπιστημιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top