Μια ερώτηση για την δεύτερη γλώσσα σαν μάθημα επιλογής!

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
παιδια,εσείς ξεκινάτε τα Γαλλικά,Γερμανικά απο την αλφαβήτα πάλι στο λύκειο ή συνεχίζετε απο εκεί που σταματήσατε στο γυμνάσιο? (για το μάθημα επιλογής) (ναι το ξέρω πως είμαι γ γυμνασίου αλλά έχω αυτήν την απορία τώρα!:Pκαι όσους ρώτησα δεν έκαναν τμημα Γαλλικών στο σχολείο τους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
πηγα φετος επιλογη γαλλικων και το μετανιωσα πικρααααααααααα!!!!εφαρμογες πληροφορικης για παντα μιλαμε στα γαλλικα κοιμααααααααααασαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και ο δικος μας αντε γεια(νασαι καλα ρε νικολα που χω και καποιον να μιλαω!!!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
πηγα φετος επιλογη γαλλικων και το μετανιωσα πικρααααααααααα!!!!εφαρμογες πληροφορικης για παντα μιλαμε στα γαλλικα κοιμααααααααααασαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και ο δικος μας αντε γεια(νασαι καλα ρε νικολα που χω και καποιον να μιλαω!!!!!!)

Έκανες και στο γυμνάσιο ή για πρώτη φορά Γαλλικά? ξεκίνησες απο το abc ξανα όπως με το γυμνάσιο? ναι ναι απο ότι καταλάβατε έχω βαρεθεί τα γερμανικά στο σχολείο και λέω για γαλλικά τώρα! αλλά να μην το επιλέξω και οι άλλοι να ξέρουν να μιλάνε και εγώ μόνο στο qui!:P:lol::lol: τέσπα δεν επήγει κιολας,αλλά έτσι με ενδιαφέρει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Όχι, Δήμο, δεν ξεκινούν απο την αρχή με τα θεμελιώδη όπως αλφαβήτα κτλ.. Συνεχίζουν με ένα λίγο πιο προχωρημένο βιβλίο απο αυτό του γυμνασίου απ'ότι γνωρίζω.. Δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη όμως, γιατί εγώ τα γαλλικά τα έχω πάρει ως πρώτο μάθημα επιλογής, όχι δεύτερο.. Άσε που εμείς δεν έχουμε πάρει ακόμη βιβλίο.. Ευτυχώς που έχουμε καλή καθηγήτρια και μας φέρνει διάφορα άρθρα και τέτοια! Τέλος πάντων, για να μην παρεκλίνω απο το θέμα, νομίζω όχι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
ok! ευχαριστώ!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top