Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος)

reS_nobOdY

Νεοφερμένος

Ο reS_nobOdY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σε ποια σχολή αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elgi

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Από ότι καταλαβαίνω κανείς άλλος απο εδώ δεν πέρασε στους μηχ μηχ στο Βόλο. Κρίμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Δεν πειράζει μπές στους μηχ. η/υ τηλ. & δικτύων και γνώρισε άτομα εκεί...
και θα γνωρίσεις μηχ μηχ μετά όταν πάς Βόλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elgi

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ναι ρε εβλεπα αυτο το τμημα και ειχαν μαζευτει τοσα παιδια απο εδω που θα ειναι σ αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orsalia g

Νεοφερμένος

Η orsalia g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Eγω ειμαι φοιτητρια στους μηχανολογους στο Βολο.Θελεις να ρωτησεις κατι συγκεκριμενο?
-----------------------------------------
Εγώ είμαι φοιτήτρια στους Μηχανολόγους στο Βόλο.Θέλεις να μάθεις κάτι συγκεκριμένο για τη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Αν μπορουσες να μας ενημερωσεις για τις εντυπωσεις σου απο τη σχολη θα ειμασταν υποχρεοι.:DΕγκαταστασεις,καθηγητες κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
πέρασα σε αυτό το τμήμα;; Γιατί σε αυτό το θρέντ δεν μιλάει κανείς;; κάποιος ''παλιός'' να μου πει δυο λόγια για τη σχολή!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Παιδια οσοι δινετε φετος πανελληνιες μην κανετε το λαθος να επιλεξετε αυτη τη σχολη.Εχω πληροφοριες απο τον κολλητο μου που ειναι τριτοετης φοιτητης εκει ,οτι η συγκεκριμενη σχολη ειναι πολυ μετρια.
Καταρχας οι εγκαταστασεις ειναι αθλιες(τις εχω δει και εγω),οι αιθουσες διδασκαλιας ειναι προκατ,εργαστηρια γινονται ελαχιστα και αυτα ανοργανωτα.

Επιπλεον απο περυσι ξεκινησαν μεγαλες περικοπες στα διαδασκομενα μαθηματα λλογω ελλειψης κονδυλιων. 5-6 απο αυτα εχουν συγχωνευτει ενω εχουν κοπει τελειως καποια πολυ βασικα,οπως τα στοιχεια μηχανων 2.

Αρκετα μελη ΔΕΠ στο πλαισιο των περικοπων εχουν παρει μαθηματα που ειτε δεν τα κατεχουν γνωστικα ικανοποιητικα,ειτε τα διδασκουν για πρωτη φορα και ετσι το επιπεδο εχει πεσει και αλλο(οχι οτι πριν ηταν κατι το εξαιρετικο) .
Οι δε συμβασιουχοι που εχουν παραμεινει στο τμημα,ειναι χαμηλου επιπεδου



Στα θετικα του τμηματος ειναι οτι εχουν διεισδυσει ελαχιστα οι φοιτητικες παραταξεις,δεν γινονται καταληψεις και επικρατει μια καποια αξιοκρατια.Επισης υπαρχουν στο τμημα καθηγητες πραγματικα αξιολογοι που ενθαρρυνουν το διαβασμα ξενογλωσσων και μη συγγραματων και δεν στηριζονται σε σημειωσεις της πλακας ισα ισα για να γραψει ο φοιτητης ενα 5.

Ακομη και να ειναι το μοναδικο τμημα μηχανολογων που πιανετε,δεν αξιζει τον κοπο να το δηλωσετε.Ψαχτειτε(δειτε οδηηγους σπουδων,ρωτηστε αποφοιτους κλπ) να σπουδασετε κατι αλλο σε καποια σχολη με καλυτερες συνθηκες
Δεν ειναι αναγκη να μπειτε στο πολυτεχνειο.Υπαρχουν ενα σωρο ενδιαφερουσες επιστημες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δηλαδή να προτιμήσω σχολές με ''λιγότερα μόρια'' αλλά μηχανολόγων (αν βέβαια υπάρχουν)???

..γιατί με ενδιαφέρει η μηχανολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εμένα μου ''μυρίζουν'' πολλές συγχωνεύσεις το καλοκαίρι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Δηλαδή να προτιμήσω σχολές με ''λιγότερα μόρια'' αλλά μηχανολόγων (αν βέβαια υπάρχουν)???

..γιατί με ενδιαφέρει η μηχανολογία.
Η μονη σχολη μηχανολογων που εχει λιγοτερα μορια ειναι της κοζανης.Κι αυτη νομιζω μια απο τα ιδια ειναι.

Εμενα η αποψη μου πλεον(εκανα και εγω βλακειες) ειναι οτι αν κανεις κατι πρεπει να το κανεις καλα.Τα "ονοματα" και τα επαγγελματικα δικαιωματα ειναι δευτερευοντα θεματα.

Καλυτερα να επιλεξεις ενα τομεα λιγοτερο δημοφιλη,αλλα σε ενα τμημα που θα σου δωσει καλες βασεις στο αντικειμενο αυτο (οσο γινεται στο ελλαντα βεβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δηλαδή να προτιμήσω σχολές με ''λιγότερα μόρια'' αλλά μηχανολόγων (αν βέβαια υπάρχουν)???

..γιατί με ενδιαφέρει η μηχανολογία.
με λιγα μορια κυριως αν κατσεις ελλαδα ειναι η σχολη ΜΠΔ:μηχανικος παραγωγης και διοικησης....(2ουσα μηχανολογων μηχανικων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Η μονη σχολη μηχανολογων που εχει λιγοτερα μορια ειναι της κοζανης.Κι αυτη νομιζω μια απο τα ιδια ειναι.

Εμενα η αποψη μου πλεον(εκανα και εγω βλακειες) ειναι οτι αν κανεις κατι πρεπει να το κανεις καλα.Τα "ονοματα" και τα επαγγελματικα δικαιωματα ειναι δευτερευοντα θεματα.

Καλυτερα να επιλεξεις ενα τομεα λιγοτερο δημοφιλη,αλλα σε ενα τμημα που θα σου δωσει καλες βασεις στο αντικειμενο αυτο (οσο γινεται στο ελλαντα βεβαια)

με λιγα μορια κυριως αν κατσεις ελλαδα ειναι η σχολη ΜΠΔ:μηχανικος παραγωγης και διοικησης....(2ουσα μηχανολογων μηχανικων)

Χμμ. Τέλεια. Ευχαριστώ. Θα τα κοιτάξω...μόλις βρω χρόνο.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
λοιπόν, θα ήθελα πληροφορίες για το συγκεκριμένο τμήμα ΜΗΧ.ΜΗΧ. από άτομα που έχουν περάσει εκεί. δεν με ενδιαφέρουν απαντήσεις του τύπου ''είχα έναν φίλο που η φίλη του...'' κτλ. :D
αν μπορούσατε να βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων. :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
λοιπόν, θα ήθελα πληροφορίες για το συγκεκριμένο τμήμα ΜΗΧ.ΜΗΧ. από άτομα που έχουν περάσει εκεί. δεν με ενδιαφέρουν απαντήσεις του τύπου ''είχα έναν φίλο που η φίλη του...'' κτλ. :D
αν μπορούσατε να βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων. :whistle::whistle:
Καλα φιλε συνεχισε να μην πιστευεις κανενα και θα πας μπροστα.Ο,τι γραφω στην προηγουμενη σελιδα ισχυει 100% .Για αυτο να εισαι σιγουρος.Διαβασε και ενημερωσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παοκολις

Νεοφερμένος

Ο παοκολις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ποσοι εχετε δηλωσει και περνατε λογικα στο τμημα μηχανολογων μηχανικων του Βολου;

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα για να λάβει καλύτερες απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Καλα φιλε συνεχισε να μην πιστευεις κανενα και θα πας μπροστα.Ο,τι γραφω στην προηγουμενη σελιδα ισχυει 100% .Για αυτο να εισαι σιγουρος.Διαβασε και ενημερωσου.

εγώ ρώτησα αρκετά παιδιά που σπουδάζουν στο συγκεκριμένο τμήμα και μου είπαν τα καλύτερα τόσο για τις εγκαταστάσεις όσο και για τους καθηγητές. έτσι το δήλωσα και σε υψηλή θέση.:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
εγώ ρώτησα αρκετά παιδιά που σπουδάζουν στο συγκεκριμένο τμήμα και μου είπαν τα καλύτερα τόσο για τις εγκαταστάσεις όσο και για τους καθηγητές. έτσι το δήλωσα και σε υψηλή θέση.:D:D:D
Tι να σου πω.Αν περασεις τελικα εκει, ελπιζω να μην το μετανιωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklord

Νεοφερμένος

Ο Darklord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εεε δεν νομίζω, τουλάχιστον το έψαξα το ζήτημα, δεν πάω στο άκυρο. απλώς είμαι της άποψης στο να μην συμβιβάζεσαι και λές ας βάλω κάτι άλλο ακόμη και αν δεν μου αρέσει τόσο.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παοκολις

Νεοφερμένος

Ο παοκολις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
φιλε μανο μπορει να τα υποστηριζεις εσυ ολα αυτα αλλα εγω απο παιδι που σπουδαζει εκει εχει ακουσει τα καλυτερα λογια γι αυτην την σχολη και να ευχομαι να περασω εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top