Μηχανολόγων Κοζάνης - πως είναι η φοιτητική ζωή εκεί;

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις... προσωπικά είμαι ανάμεσα στις δυο αυτές σχολες, έχω βρει πολλά κοινά και δεν βρίσκω έναν λόγο που δεν "ανταγωνίζονται" μεταξύ τους, όπως λες. Πιθανό να κάνω λάθος, δεν ξέρω... :hmm:

Η αντιστοιχία θα γίνει πριν την έναρξη του εκπαιδευτικού έτους 2022-2023 ??

(Αν ναι), δηλαδή θεωρείς ότι φέτος καποιος που θα δηλωσει μηχανολογους ΠΑΔΑ είναι όσο safe όσο και ένας στους μηχανολογους Κοζανης απο αποψη επαγγελματικών δικαιωμάτων??

Ξέρεις αν αυτό ισχύει και για όλες τις σχολές του ΠΑΔΑ (πχ. των Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών) ??

Αν γνωρίζεις ποια είναι αυτά τα "θέματα", παρακαλώ ανάφερέ τα :)

Υγ: Σορρυ για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων :)
Ναι ισχυει για ολους τους μηχανικους του παδα εκτος τους μηχανικους παραγωγης προς το παρον.
Δυσκολια προσκαιρη ισως συναντησουν οι πολιτικοι μηχανικοι λογω κοντρας απο το ΤΕΕ .

Τωρα ρωτας ποια ειναι τα θεματα?
Ειναι γνωστο οτι η υπουργος εφαρμοζει την πολιτικη της απαιτησης και της ιντριγκας , με ολα τα πανεπιστημια.
σχετικα με το παδα υπαρχουν ανοιχτα θεματα οπως

1) Θα παρεις την ΑΣΠΑΙΤΕ?
-Οχι δεν την παιρνω, με καταστρεφει
Θα την παρεις και θα πεις ενα τραγουδι.

2) Ποιες σχολες θα συμπτύξεις?
Δεν πιστευω να θες ακομα αυτη την σχολη πολιτικων δημοσια υγειας που ιδρυσε ο βενιζελος?
-Ναι την θελω, ιστορικη σχολη ...ειναι επικαιρη...ειναι αμυνα στον κωρονοιο
Καλα ρουφα τ΄αυγο σου

3) Γιατι δεν μου κανεις τα 3ετη που ζηταω?
- Γιατι μου χαλανε το πρεστιζ
Θα τα κανεις γιατι μονο εσενα εχω στην αθηνα.
Εχω και το προθυμο εκπα αλλα αυτο δεν καταλαβαινει, τι να μου κανει 3ετη ΙΘΕ? Μονο εσενα εχω.

Γεγονος επισης ειναι οτι το παδα εχει μαμουνα πρυτανη και διπλωματη, αλλα ποτε δεν ξερεις.
Ενταξει αν δεν γινει το φθινόπωρο με την νεα κυβερνηση θα γινει του χρονου,
 

Don25

Νεοφερμένος

Ο Don25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μάγκες βγήκαν τα αποτελέσματα μου και πρέπει να ελπίζω σε μεγάλη πτώση της Κοζάνης στις βάσεις.Πιάνω όμως σίγουρα το τμήμα μηχανολόγων στο ΠΑΔΑ; Πιστεύετε αξίζει;Θα έχω τα ίδια δικαιώματα με τα άλλα Πολυτεχνεία;Ή μήπως να κοιτάξω και κάποια άλλη σχολή μηχανικού;
 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Μάγκες βγήκαν τα αποτελέσματα μου και πρέπει να ελπίζω σε μεγάλη πτώση της Κοζάνης στις βάσεις.Πιάνω όμως σίγουρα το τμήμα μηχανολόγων στο ΠΑΔΑ; Πιστεύετε αξίζει;Θα έχω τα ίδια δικαιώματα με τα άλλα Πολυτεχνεία;Ή μήπως να κοιτάξω και κάποια άλλη σχολή μηχανικού;
Και γω την ίδια απορία έχω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Μάγκες βγήκαν τα αποτελέσματα μου και πρέπει να ελπίζω σε μεγάλη πτώση της Κοζάνης στις βάσεις.Πιάνω όμως σίγουρα το τμήμα μηχανολόγων στο ΠΑΔΑ; Πιστεύετε αξίζει;Θα έχω τα ίδια δικαιώματα με τα άλλα Πολυτεχνεία;Ή μήπως να κοιτάξω και κάποια άλλη σχολή μηχανικού;
αν εχεις τα μορια για μετεγγραφη εμπ μπες μηχανολογων κοζανη
διαφορετικα κατσε στο παδα,ειναι πιο πληρης σχολη.
ειναι θεμα μηνων η ισοτιμηση του παδα με τα πολυτεχνια και τα δικαιωματα ΤΕΕ
λογικα επρεπε να εχει γινει καιρο , 2 φορες ανακοινωθηκε απο τον καραμανλη, αλλα καποιοι το εβαλαν στον παγο ( οχι το εμπ και το τεε παντως)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top