Μηχανολόγοι Μηχανικοί

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
I don't need sex, the school of engineering fucks me all the time?

χεχε:D. Καμιά φορά το νιώθεις σαν κόκκαλο:D. Καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ηλεκτρολογους και πολιτικουσ πιανω επαρχια οχι ΕΜΠ..

τις θυμαμαι τις περσινες βασεις...και δεν πιστευω να ανεβουν παλι...βεβαια αυτο αφορα και τις θεσεις αν θα τις αυξησουν ή οχι...οπως και να εχει ευχομαι τα καλυτερα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ρε παιδες και γω ΜΜ ΕΜΠ ειμαι, τελειωνω 1ο ετος.
Ομολογουμενως, για προσωπικους κυριως λογος μεχρι τωρα ειμαι τουριστας, αλλα ειμαι ετοιμος να επανορθωσω.
Μια ερωτηση: οταν μιλατε για λιωσιμο τι εννοειτε? Απ οσο εχω καταλαβει με σωστη μεθοδο μπορεις να βγαλεις τη σχολη σε 5-6 χρονια αμα ασχολεισαι πες ενα 4ωρο τη μερα, και πολλες ωρες στην εξεταστικη.
Το να παρακολουθεις τα παντα ή τα περισσοτερα, απ οσο εχω καταλαβει ως τωρα δεν ειναι βιωσιμο συστημα, εκτος αν εισαι πολυ πορωμενος..

Αμα ειστε μεγαλυτερα ετη δωστε τα φωτα σας πλιζ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Είσαι ακόμα πρώτο έτος. Τα περισσότερα μαθήματα, είναι μαθηματικά, φυσική και σχέδιο, δηλαδή, μπορείς να τα περάσεις άνετα χωρίς παρακολούθηση, εφόσον υπάρχουν άπειρα βοηθήματα που μπορείς να διαβάσεις (βλ. Γκαρούτσος). Από το 4ο-κυρίως-εξάμηνο όμως, αυτά δεν υπάρχουν. Υπάρχουν μαθήματα που απαιτούν καθημερινή παρακολούθηση (βλ. Ατμοπαραγωγούς, Στροβιλομηχανές, Μηχανική των Ρευστών, ΜΕΚ, Στοιχεία Μηχανών Ι και ΙΙ) και άπειρες ώρες λιώσιμο πάνω σε εξαμηνιαίες εργασίες (Στοιχεία ΙΙ, Στροβιλομηχανές), και φυσικά, πολύ διάβασμα. Αν και, όπως ίσως έχεις καταλάβει-και θα τ' ακούσεις και από πολλούς καθηγητές στη συνέχεια, και έχουν δίκιο-, το παν, είναι η παρακολούθηση. Αλλά αν θες και βαθμό, πρέπει να ξανασκεφτείς καλύτερα τον όρο "λιώσιμο". Με 5 όλα περνιούνται, και άνετα και χωρίς τραγική προσπάθεια. Από 'κει και πάνω υπάρχει θέμα.

Πάντως, προσωπικά, αν και γκρινιάζω πολλές φορές τη μέρα για την έλλειψη χρόνου, δε μετανιώνω μία που μπήκα στους μηχανολόγους. Απίστευτα όμορφο αντικείμενο. Άντε και του χρόνου κατεύθυνση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
παρ οτι συνειδητοποιω το διαβασμα 3ου ετους και μετα...ψηλοπεριμενω να δω τα μαθηματα γιατι ρε παιδια...τα πρωτα 2 ετη ειναι ποοοοολυ βαρετα και το κακο ειναι οτι αν δεν ξεμπλεξεις με καποια μαθηματα θα σε κυνηγανε για πολυ καιρο...!δηλ πιστευω πως ατομα που γουσταρουν το αντικειμενο...παθιαζονται με τα σχετικα μαθηματα!οσοι απο μεγαλα ετη ας μας πουν τη γνωμη τους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Απο αυτα που ακουω εδω μεσα ρε παιδια εχω ψιλοφρικαρει γιατι δεν φανταζομουν οτι θα ειναι τοσο δυσκολα σαν σχολη.Η δυσκολια ειναι τοσο μεγαλη και στο ΑΠΘ ή μονο στο ΕΜΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ είναι κλάσεις πιο δύσκολη από το τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Σκέψου μόνο ότι στο ΕΜΠ έχουν 65 μαθήματα και στο ΑΠΘ 48!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
χαχα ευτυχως...οποιος εχει κουραγιο ας δει το θεμα που ανοιξα στην κατηγορια σχολες τμηματα και ας πει την γνωμη του ευχαριστω :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Η σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ είναι κλάσεις πιο δύσκολη από το τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Σκέψου μόνο ότι στο ΕΜΠ έχουν 65 μαθήματα και στο ΑΠΘ 48!
Έχεις φοιτήσει και στις δύο?Αλλιώς μην λες πράματα που δεν γνωρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όχι, αλλά το γνωρίζω. Αν κάνω λάθος διέψευσέ με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Όχι, αλλά το γνωρίζω. Αν κάνω λάθος διέψευσέ με.
Για να σε διαψεύσω πρέπει πρώτα να αποδείξεις ότι αυτό που λες ισχύει.Πείσε με:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πολύ απλά. Δες τους οδηγούς σπουδών να πειστείς και μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Στο ΕΜΠ 65 είναι τα μαθήματα. Εγώ σε πείθω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Στο ΕΜΠ 65 είναι τα μαθήματα. Εγώ σε πείθω;
Όχι.Πρέπει να ξέρω το βαθμό επιτυχίας στα μαθήματα.Μπορεί να τα περνάνε πιο εύκολα ή πιο δύσκολα.Μπορεί ο καθηγητής να είναι χαλαρός ή δύσκολος.Ένας αριθμός παραπάνω μαθημάτων δεν με πείθει ότι το τμήμα είναι πιο δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έχεις φοιτήσει και στις δύο?Αλλιώς μην λες πράματα που δεν γνωρίζεις.

Μα τι πνεύμα αντιλογίας είσαι εσύ ρε παιδάκι μου; Δεν ακούς και κανένα. Ψάξ'το μόνος σου και θα δεις ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ένας αριθμός παραπάνω μαθημάτων δεν με πείθει ότι το τμήμα είναι πιο δύσκολο.

ε καλα δεν ειναι και αμελητεος ο αριθμος της διαφορας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Όχι.Πρέπει να ξέρω το βαθμό επιτυχίας στα μαθήματα.Μπορεί να τα περνάνε πιο εύκολα ή πιο δύσκολα.Μπορεί ο καθηγητής να είναι χαλαρός ή δύσκολος.Ένας αριθμός παραπάνω μαθημάτων δεν με πείθει ότι το τμήμα είναι πιο δύσκολο.

ναι η αλήθεια είναι πως στο ΕΜΠ μας περνάνε για την πλάκα οι middle aged στριμμένοι/ψωνισμένοι/κομπλεξαρισμένοι καθηγητές μας. Είναι γεγονός πως δεν είναι όλα τα πανεπιστήμια τα ίδια! Είναι και λογικό! Άλλα πιο δύσκολα, άλλα πιο εύκολα, άλλα πιο σύγχρονα κλπ (και δεν είμαι ψωνισμένος που είμαι στο ΕΜΠ -καμία σχέση- και δεν το λέω με αυτή τη λογική. Το ΕΜΠ άλλωστε είναι πολύ χειρότερο απ' ότι περιμένεις πριν μπεις. Στους Μηχανολόγους πάντως το πρόγραμμα σπουδών είναι πραγματικά ζόρικο καλώς ή κακώς. Μάλλον από τα πιο ζόρικα στο ΕΜΠ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ναι η αλήθεια είναι πως στο ΕΜΠ μας περνάνε για την πλάκα οι middle aged στριμμένοι/ψωνισμένοι/κομπλεξαρισμένοι καθηγητές μας.

:DΛΟΛ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Φιλε μου αν στο ΕΜΠ σε περναγανε για πλακα τοτε η Ελλαδα θα ηταν ακομα στην εποχη του μεσαιωνα απο τεχνολογικης αποψης.

Α ξεχασα, ειναι και η κοζανη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Στο ΕΜΠ 65 είναι τα μαθήματα. Εγώ σε πείθω;
Είναι όντως πολλά τα μαθήματα αλλά είναι όλα στο ίδιο επίπεδο δυσκολίας?
Γιατί γιά παράδειγμα εμείς μπορεί να είχαμε στο Φυσικό τμήμα 40 μαθήματα αλλά ήταν όλα τους αγγούρια.
Βλέπω ας πούμε στους ημμυ της Πάτρας ένα από τα επίσης πολλά μαθήματα της σχολής, με τίτλο "Λειτουργία του αλεξικέραυνου".Ε δεν φαντάζομαι ότι θα σού πάρει και πολύ να το περάσεις.Κρίνω με τα δικά μου κριτήρια που Κβαντομηχανική ΙΙΙ την πέρναγε μόνο ο ..Θεός γιατί μπορεί να κάνει θαύματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top