Μηχανολόγοι Μηχανικοί - Επίπεδο σπουδών, προοπτικές εργασίας

Basketballplaye

Νεοφερμένος

Ο Basketballplaye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
καλησπέρα στη παρέα.θα ήθελα να εφρασω τις σκεψεις μου σχετικα με τη σχολη που με ενδιαφερει..θα ηθελα να περασω μηχανολογος μηχανικος σε καποιες απο τις σχολες της ελλαδας εκτος της κοζανης.ειδικοτερα θα ηθελα να μαθω το επιπεδο σπουδων και αναγνωρισης του πανεπιστημιου δυτικης αττικης
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
καλησπέρα στη παρέα.θα ήθελα να εφρασω τις σκεψεις μου σχετικα με τη σχολη που με ενδιαφερει..θα ηθελα να περασω μηχανολογος μηχανικος σε καποιες απο τις σχολες της ελλαδας εκτος της κοζανης.ειδικοτερα θα ηθελα να μαθω το επιπεδο σπουδων και αναγνωρισης του πανεπιστημιου δυτικης αττικης
Αν επιτρέπεται γιατί απορρίπτεις την σχολη της Κοζάνης συγκεκριμένα ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
καλησπέρα στη παρέα.θα ήθελα να εφρασω τις σκεψεις μου σχετικα με τη σχολη που με ενδιαφερει..θα ηθελα να περασω μηχανολογος μηχανικος σε καποιες απο τις σχολες της ελλαδας εκτος της κοζανης.ειδικοτερα θα ηθελα να μαθω το επιπεδο σπουδων και αναγνωρισης του πανεπιστημιου δυτικης αττικης
Πολυ παλια σχολη , εδω και δυο χρονια το 5ετες προγραμμα σπουδων της ειναι το ιδιο με ολες τις αλλες πολυτεχνικες.
Δεν ειναι αναγνωρισμενη ως πολυτεχνικη , αναμενεται η ισσοτιμιση της, απο ανακοινωσεις των υπουργων, μεχρι τα χριστουγεννα. Οταν γινει αυτο θα αυξηθει κατα πολυ και η βαση της. Ικανοποιητικη παρουσια καθηγητων σε συγκριση με τις αλλες, εκτος βεβαια ΕΜΠ,ΑΠΘ.Εγχωριες προπτικες εργασιες παρα πολυ καλες οπως ολες.
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Πολυ παλια σχολη , εδω και δυο χρονια το 5ετες προγραμμα σπουδων της ειναι το ιδιο με ολες τις αλλες πολυτεχνικες.
Δεν ειναι αναγνωρισμενη ως πολυτεχνικη , αναμενεται η ισσοτιμιση της, απο ανακοινωσεις των υπουργων, μεχρι τα χριστουγεννα. Οταν γινει αυτο θα αυξηθει κατα πολυ και η βαση της. Ικανοποιητικη παρουσια καθηγητων σε συγκριση με τις αλλες, εκτος βεβαια ΕΜΠ,ΑΠΘ.Εγχωριες προπτικες εργασιες παρα πολυ καλες οπως ολες.
Για του ΠΑΔΑ λες μονο ή το ίδιο θα ισχύσει και για ολα τα πρώην ΤΕΙ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
Οχι Εγώ το παιδί. Και σε ρωτάω εγω αν αυτ α που λες ως προς την αναγνώριση θα ισχύσουν και για τα άλλα ΤΕΙ το ίδιο άμεσα;
Οχι δεν θα ισχυσουν. 4 ειναι ελμεπα , παπελ,παδα ,διπαε.
Το παδα ειναι πολυ δυνατο, κοντα σε αυτο και το ελμεπα ειναι και αυτο δυνατο εχει και πολιτικη στήριξη . Τα αλλα μαλλον οχι προς το παρον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Basketballplaye

Νεοφερμένος

Ο Basketballplaye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
γιαννη ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες σου..οταν λες πως θα ανεβει η βαση εννοεις πολλα μορια πανω? επισης μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιες σελιδες ειδες για την αναβαθμιση της σχολης?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
γιαννη ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες σου..οταν λες πως θα ανεβει η βαση εννοεις πολλα μορια πανω? επισης μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιες σελιδες ειδες για την αναβαθμιση της σχολης?
για ποια σχολη μιλαμε του παδα?
 

Basketballplaye

Νεοφερμένος

Ο Basketballplaye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
για τη σχολη μηχανολογων μηχανικων
Μολις ισοβαθμιστει με τις πολυτεχνικες θα γινει ανταλαγη βασεων με την κοζανη. Μετα απο 2-3 χρονια οι βασεις θα εχουν την εξης ροη ΕΜΠ-ΑΠΘ-ΠΑΔΑ-ΠΑΤΡΑ-ΒΟΛΟΣ -κλπ

Θελεις ανακοινωσεις για την ισοτιμηση? να ψαξω να βρω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μολις ισοβαθμιστει με τις πολυτεχνικες θα γινει ανταλαγη βασεων με την κοζανη. Μετα απο 2-3 χρονια οι βασεις θα εχουν την εξης ροη ΕΜΠ-ΑΠΘ-ΠΑΔΑ-ΠΑΤΡΑ-ΒΟΛΟΣ -κλπ

Θελεις ανακοινωσεις για την ισοτιμηση? να ψαξω να βρω

Εδω ειναι δισφορα δημοσιεύματα και δηλωσεις σχετικα με ισοτιμηση και integrated master.





 
Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παντως κατα τη προσωπικη μου αποψη οι εππαγγελματικες δυνατοτητες ενας μηχανολογο στην ελλαδα και γενικα ενος μηχανικου δεν ειναι και η καλυτερες δυνατες και μισθολογικα να το δεις παλι ειναι ασχημα τα πραγματα. Διοτι μεγαλο ποσοστο μηχανικων κανει αρκετα διαδικαστικες δουλειες στα ορια της γραφειοκρατειας σε τεχνικα γραφεια.

Την Κοζανη γιατι την βαζεις χ μηχανολογος θα βγεις και απο εκει και επισης αναλογικα με το τμημα στην αθηνα που λες δινει υψηλοτητερης βαθμιδας πτυχιο το οποιο ειναι ισο με μεταπτυχειακο . Το αν εχει νοημα τα ελληνικα πανεπιστημια να μας εγκλωβιζουν σε 5 ετοι προγραμματα ( bachelor and master ) με τους οδηγους που εχουν ειναι αλλη ιστορια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
καλησπέρα στη παρέα.θα ήθελα να εφρασω τις σκεψεις μου σχετικα με τη σχολη που με ενδιαφερει..θα ηθελα να περασω μηχανολογος μηχανικος σε καποιες απο τις σχολες της ελλαδας εκτος της κοζανης.ειδικοτερα θα ηθελα να μαθω το επιπεδο σπουδων και αναγνωρισης του πανεπιστημιου δυτικης αττικης
πανω στην κουβεντα ηρθε και κερασακι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Basketballplaye

Νεοφερμένος

Ο Basketballplaye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
αρα πιστευετε πως ειναι καλη επιλογη στο παδα το τμημα των μηχανολογων μηχανικων?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.

Basketballplaye

Νεοφερμένος

Ο Basketballplaye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
φθιωτιδα μενω..εχω ως πρωτη επιλογη τους μηχανολογους μηχανικους σε ολες τις πολεις εκτος της κοζανης οπως προειπα[για προσωπικους λογους]..επισης σκεφτομαι τους χημικους μηχανικους
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
φθιωτιδα μενω..εχω ως πρωτη επιλογη τους μηχανολογους μηχανικους σε ολες τις πολεις εκτος της κοζανης οπως προειπα[για προσωπικους λογους]..επισης σκεφτομαι τους χημικους μηχανικους
Κοιτα εκτος απο τις επιθυμιες μας αυτα που παιζουν το κυριαρχο ρολο ειναι τα μορια που θα πιασουμε.
Αν πιασεις τα 15000 μορια που θα ζητησει το παδα ναι ειναι μια καλη λυση με φουλ δικαιωματα. Αν σε κερδισει η χημικη μηχανολογια τοτε με τα ιδια μορια μπαινεις κοζανη που δεν σου κανει και με μετρια μορια μετεγγραφης πας ΑΠΘ ή με καθολου μορια πατρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Κοιτα ενα καλο βημα που μπορεις να κανεις ειναι να δεις του οδηγους σπουδων καθε τμηματος και με βαση τι περιπου σε ενδιαφερει θα δεις που αξιζει να πας πχ αν θες εμβιομηχανικη δες πατρα εχει καλο οδηγο σε αυτο το τομεα . Το ΑΠΘ εχει πχ καλο ενεργειακο τομεα και αδυναμο πλεον τομεα βιομηχανικης διοικησης μετα την φυγει Ιακωβου αλλά γενικα το απθ ειναι λιγο πισω απο την πραγματικοτητα με βαση αυτα που ειδα εγω σαν φοιτητης του τμηματος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top