Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση. Προσωπικα με αυτο θελω να ασχοληθω, δηλαδη με την ερευνα, αμα το καταφερω φυσικα γιατι ειναι δυσκολο.
Παντως απο τα στοιχεια που διαβασα απο μια ανακοινωση οι ιδιωτικοι φορεις συμβαλλουν με ενα πολυ μικρο ποσοστο στην ερευνα στην ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Διάβασα οτι στην εγραφή δηλώνουμε τα μαθήματα επιλογής μας.Ένα δεν ειναι αυτό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Καλησπέρα!

αν και ναυπηγός, μπορώ να σου απαντήσω γιατί είναι μάθημα που κάνουμε μαζί!
στο πρώτο εξάμηνο πρέπει να επιλέξουμε ένα μάθημα, μεταξύ ιστορίας, κοινωνιολογίας, φιλοσοφίας και πολιτικής οικονομίας.
η επιλογή μας μπορεί να αλλάξει, τουλάχιστον εμένα στην δικιά μας γραμματεία μου είπαν ότι μπορώ να πάω πρώτα να παρακολουθήσω μερικά μαθήματα και μετά να επιλέξω.
εγώ τείνω να επιλέξω ιστορία, γιατί λένε ότι περνιέται εύκολα και με αντιγραφή :P
διάβασε και τα λινκ παρακάτω αν θες, εγώ από εκεί πήρα πληροφορίες
πολιτική οικονομία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3480
κοινωνιολογία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3476
ιστορία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3474
φιλοσοφία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3478
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καλησπέρα!
εγώ τείνω να επιλέξω ιστορία, γιατί λένε ότι περνιέται εύκολα και με αντιγραφή :P

Sorry που επεμβαίνω αλλά δεν είναι και το σοβαρότερο κριτήριο για να διαλέξεις μάθημα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καλησπέρα!

αν και ναυπηγός, μπορώ να σου απαντήσω γιατί είναι μάθημα που κάνουμε μαζί!
στο πρώτο εξάμηνο πρέπει να επιλέξουμε ένα μάθημα, μεταξύ ιστορίας, κοινωνιολογίας, φιλοσοφίας και πολιτικής οικονομίας.
η επιλογή μας μπορεί να αλλάξει, τουλάχιστον εμένα στην δικιά μας γραμματεία μου είπαν ότι μπορώ να πάω πρώτα να παρακολουθήσω μερικά μαθήματα και μετά να επιλέξω.
εγώ τείνω να επιλέξω ιστορία, γιατί λένε ότι περνιέται εύκολα και με αντιγραφή :P
διάβασε και τα λινκ παρακάτω αν θες, εγώ από εκεί πήρα πληροφορίες
πολιτική οικονομία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3480
κοινωνιολογία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3476
ιστορία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3474
φιλοσοφία: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=39&t=3478

ευχαριστω φιλε,το θεμα ειναι οτι πηγα απροετοιμαστος,χωρις να το εχω ψαξει καθολου...
τελικα και εγω διαλεξα ιστορια..το προτιμησα απο οικονομια για να μην εχω ενα επιπλεον δυσκολο μαθημα..
ελπιζω να μην εκανα μαλακια..βεβαια και εμενα στη γραμματεια μου ειπαν οτι μπορω να το αλλαξω,αρκει να μην παω τελευταια στιγμη..εσυ διαλεξες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
παιδια γνωριζετε αμα γενικοτερα στ εμπ γινεται καποια ''παρουσιαση'' των πρωτοετων ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Sorry που επεμβαίνω αλλά δεν είναι και το σοβαρότερο κριτήριο για να διαλέξεις μάθημα επιλογής.

δεν έχεις απόλυτο δίκιο, ούτε και άδικο όμως...
απλά τα μαθήματα της επιλογής δεν μου κάνουν κλικ, να πω τέλεια αυτό θα πάρω, γιατί με ενδιαφέρει το αντικείμενο, οπότε με δεδομένο ότι έχουμε 8 μαθήματα + 1 επιλογής, και βλέποντας και πόσες ώρες μάθημα κάνουμε, νομίζω ότι το να επιλέξω ένα μάθημα που θα περάσω εύκολα, είναι μια λογική κίνηση ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
δεν έχεις απόλυτο δίκιο, ούτε και άδικο όμως...
απλά τα μαθήματα της επιλογής δεν μου κάνουν κλικ, να πω τέλεια αυτό θα πάρω, γιατί με ενδιαφέρει το αντικείμενο, οπότε με δεδομένο ότι έχουμε 8 μαθήματα + 1 επιλογής, και βλέποντας και πόσες ώρες μάθημα κάνουμε, νομίζω ότι το να επιλέξω ένα μάθημα που θα περάσω εύκολα, είναι μια λογική κίνηση ;-)

Εφόσον σε ενδιαφέρει το επάγγελμα του Μηχανολόγου Μηχανικού και θες να δουλέψεις πάνω σε αυτόν τον τομέα (όχι απλά να πάρεις ένα δίπλωμα πολυτεχνείου) αυτό που θα σου χρειαστεί είναι η Πολιτική Οικονομία. Αν αργότερα στο επάγγελμα δεν έχεις οικονομικές γνώσεις θα χρειαστεί να διαβάσεις μόνος σου. Το πιο χρήσιμο μάθημα από τα 4 της επιλογής για τον μηχανολόγο μηχανικό είναι η Πολιτική Οικονομία. Από εκεί και πέρα είναι θέμα δικό σου με τι κριτήριο επιλέγεις τα μαθήματα: Με κριτήριο να αποκτήσεις γνώσεις που έχουν πρακτική αξία και θα σου χρησιμεύσουν ή απλά για να περάσεις ένα μάθημα;

Καταλαβαίνω αυτά που μου λες αλλά μη με τρελαίνεις. Το να επιλέξεις ένα μάθημα επειδή περνιέται εύκολα και με αντιγραφή δείχνει νοοτροπία λούφας (με το συμπάθιο αλλά έχω μάθει να λέω τα πράγματα με το όνομα τους). Αν μου έλεγες ότι σε ενδιαφέρει ως αντικείμενο περισσότερο η ιστορία από την οικονομία θα έλεγα ότι έχεις ένα σοβαρό κριτήριο επιλογής. Η κίνηση είναι λογική αλλά δεν είναι η καλύτερη που μπορείς να κάνεις για το δικό σου καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ισχυει οτι απο την ναυπηγων μηχανικων παιρνεις κ πτυχιο μηχανολογου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ισχυει οτι απο την ναυπηγων μηχανικων παιρνεις κ πτυχιο μηχανολογου ?

Που τα ακούτε αυτά ρε παιδιά? Εννοείτε πως όχι και δεν ισχύει ούτε το αντίθετο.

Άλλο το δίπλωμα και η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος διπλωματούχου μηχανολόγου μηχανικού και άλλο το δίπλωμα και η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος διπλωματούχου ναυπηγού μηχανολόγου μηχανικού.

Κανένα από τα 2 δεν έχει το σύνολο των επαγγελματικών δικαιωμάτων του άλλου. Το μεγαλύτερο μέρος των επαγγελματικών δικαιωμάτων που παρέχουν στον κάτοχό τους και οι δύο άδειες είναι κοινό αλλά όχι το σύνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
μου τ ειπε η καθηγητρια της φυσικης στ σχολειο φετος κ για αυτο μου ειπε να βαλω ναυπηγους καλυτερα τοτε που εψαχνα σχολες ..τελικα εβαλα μονο σεμφε στ μηχανογραφικο μιας κ ειπα να κανω αυτ π γουσταρω ..απλα αν η σχολη δεν βγει οπως την περιμενω σκεφτομαι να δωσω με 10% για ναυπηγους για αυτο ρωταω ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Μαλακιες σου ελεγε στο λεω εγω επειδη τα εχω ψαξει ολα!!
Παιδες επειδη αρχισα να το ψαχνω αυτες τις μερες με κατι που ακουσα απο τον ξαδερφο μου ο οποιος μουυ ειπε να αποφυγω παραταξεις κλπ...
Μου ειπε για ενα φορουμ που εχουν εκει περα το www.e-polytexneio.gr
Το χαζεψα λιγο και μου φανηκε πολυ χρησιμο σαν εργαλειο ειδικα αν δε θες να μπλεξεις με παραταξιακους και τετοια...
Επειδη τελικα αυριο θα κανω την εγγραφη στη σχολη,δεν εχω γραφτει ακομα στο φορουμ αλλα φανταζομαι θα το κανω με το που μπορεσω...
Εχουν φαση οι διαδικτυακες κοινοτητες;)
Οποιος παει για μηχανολογος ή γενικα νομιζω για ΕΜΠ ας το τσεκαρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
κάπου το είχε πετύχει το μάτι μου και παλιότερα
από ότι πρόλαβα και κοίταξα πρέπει να αξίζει

και γενικά οτιδήποτε μη κομματικοποιημένο μου φαίνεται καλό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μαλακιες σου ελεγε στο λεω εγω επειδη τα εχω ψαξει ολα!!
Παιδες επειδη αρχισα να το ψαχνω αυτες τις μερες με κατι που ακουσα απο τον ξαδερφο μου ο οποιος μουυ ειπε να αποφυγω παραταξεις κλπ...
Μου ειπε για ενα φορουμ που εχουν εκει περα το www.e-polytexneio.gr
Το χαζεψα λιγο και μου φανηκε πολυ χρησιμο σαν εργαλειο ειδικα αν δε θες να μπλεξεις με παραταξιακους και τετοια...
Επειδη τελικα αυριο θα κανω την εγγραφη στη σχολη,δεν εχω γραφτει ακομα στο φορουμ αλλα φανταζομαι θα το κανω με το που μπορεσω...
Εχουν φαση οι διαδικτυακες κοινοτητες;)
Οποιος παει για μηχανολογος ή γενικα νομιζω για ΕΜΠ ας το τσεκαρει

έχεις προσέξει αν είναι μόνο για μηχανολόγους, ή είναι και γενικά και για άλλα τμήματα του ΕΜΠ?

κάπου το είχε πετύχει το μάτι μου και παλιότερα
από ότι πρόλαβα και κοίταξα πρέπει να αξίζει

και γενικά οτιδήποτε μη κομματικοποιημένο μου φαίνεται καλό:D


απαπαπα. μακριά από μας.

Γνωρίζετε αν παίζουν πολύ οι παρατάξεις στους μηχανολόγους και στο εμπ? γιατί σιγά σιγά, με το νομοπλαίσιο κτλ, δε θα έπρεπε να εξαληφθούν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
teo ειναι για ολα τα τμηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
για όλα φαίνεται ότι έχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Εφόσον σε ενδιαφέρει το επάγγελμα του Μηχανολόγου Μηχανικού και θες να δουλέψεις πάνω σε αυτόν τον τομέα (όχι απλά να πάρεις ένα δίπλωμα πολυτεχνείου) αυτό που θα σου χρειαστεί είναι η Πολιτική Οικονομία. Αν αργότερα στο επάγγελμα δεν έχεις οικονομικές γνώσεις θα χρειαστεί να διαβάσεις μόνος σου. Το πιο χρήσιμο μάθημα από τα 4 της επιλογής για τον μηχανολόγο μηχανικό είναι η Πολιτική Οικονομία. Από εκεί και πέρα είναι θέμα δικό σου με τι κριτήριο επιλέγεις τα μαθήματα: Με κριτήριο να αποκτήσεις γνώσεις που έχουν πρακτική αξία και θα σου χρησιμεύσουν ή απλά για να περάσεις ένα μάθημα;

Καταλαβαίνω αυτά που μου λες αλλά μη με τρελαίνεις. Το να επιλέξεις ένα μάθημα επειδή περνιέται εύκολα και με αντιγραφή δείχνει νοοτροπία λούφας (με το συμπάθιο αλλά έχω μάθει να λέω τα πράγματα με το όνομα τους). Αν μου έλεγες ότι σε ενδιαφέρει ως αντικείμενο περισσότερο η ιστορία από την οικονομία θα έλεγα ότι έχεις ένα σοβαρό κριτήριο επιλογής. Η κίνηση είναι λογική αλλά δεν είναι η καλύτερη που μπορείς να κάνεις για το δικό σου καλό.

βλέπω κάνεις μεταπτυχιακό στους ναυπηγούς.. το έχεις κάνει αυτό το μάθημα? αξίζει δηλαδή να το επιλέξει κανείς?
πάντως στο φόρουμ που δίνουν τα παιδιά απο πάνω ένας της σχολής ναυπηγών έχει φτιάξει έναν οδηγο για τα μαθήματα του πρώτου έτους και γράφει:
Πηρα Πολιτική οικονομια και το σκυλομετάνιωσα. Δεν έμαθα τίποτα και πηρα ενα 5 και με βελτίωση το κανα 7. Πάρτε ένα εύκολο μάθημα (ιστορια η κοινωνιολογια) πάρτε τη βαθμάρα σας και φύγετε.

θα μου πεις μπορεί να μην το διάβασε όπως θα έπρεπε, αλλά απο αυτά που γράφει για τα μαθήματα του πρώτου έτους, και ο τρόπος που τα γράφει φαίνεται να είναι καλός..
επίσης για τα οικονομικά που λες, βλέπω στο 2ο εξάμηνο υπάρχει ένα μάθημα που λέγεται τεχνολογική οικονομική... αυτό δεν μας καλύπτει στις γνώσεις (σε συνδυασμό και με μαθήματα από μεγαλύτερο εξάμηνο που αν θυμαμαι καλα απο τον οδηγο σπουδων εχουμε καποια οικονομικά, και έχουν να κάνουν και με τον τομεα μας κυριως) ?
για αυτό το μάθημα ο ίδιος γράφει:

Μάθημα ιδιαιτερα χρήσιμο ως προς τις γνώσεις που προσφέρει αλλα σχετικά βαρετό τόσο ως προς το διάβασμα όσο και την παρακολούθηση. Γενικά είχε πολύ μικρό ακροατήριο και κοπήκαν αρκετοι στην εξέταση απο όσο θυμάμαι και υπηραχν μονο 2 οχτάρια (σκεφτείτε ότι λόγω μεταφοράς σε χαμηλότερο εξάμηνο όταν το έδωσα εξετάστηκαν 3 έτη). Στην εξέταση περνάει ένα χαρτι και γράφουν τα ονόματα τους όσοι θυμάται ότι παρακολουθούσαν συνεπώς εάν θέλετε βαθμό σας προτρέπω να το παρακολουθήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
βλέπω κάνεις μεταπτυχιακό στους ναυπηγούς.. το έχεις κάνει αυτό το μάθημα? αξίζει δηλαδή να το επιλέξει κανείς?

Εγώ δεν είμαι απόφοιτος της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών αλλά μεταπτυχιακός φοιτητής σε αυτήν. Προπτυχιακά πάντως είχα κάνει Πολιτική Οικονομία η οποία ήταν υποχρεωτικό μάθημα κορμού του 2ου εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkMatter

Νεοφερμένος

Ο DarkMatter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Φετος περασα στους μηχανολογους εμπ και θα ηθελα λιγη βοηθεια με το μαθημα επιλογης.Εχω γραφτει ηδη αλλα ακουσα οτι μπορω να το αλλαξω...Επελεξα ιστορια αλλα επηρεαστηκα περισσοτερο απο αλλους καθως δεν ηξερα και πολλα πραγματα,μαρεσει η ιστορια γενικα αλλα θα ηθελα να ακουσω καποιες γνωμες,τοσο για την ιστορια οσο κ για την πολιτικη οικονομια.Το μονο κριτηριο επιλογης που εξετασα αρχικα ηταν το ποιο μαθημα περνιεται πιο ευκολα,ομως δε θελω να ειναι το μονο μου κριτηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εγώ πολιτική οικονομία πήρα πάντως :P δες τι λένε και εδώ https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40098&page=25
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top