Μηχανογραφικό 2010 (90%). Τί δηλώσαμε τελικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Δεν είπα πως είναι ανώτερη! Για να το εξηγήσω με απλά λόγια, κανείς δε θα ήθελε ένα γιατρό που να βαριέται και να μην αντέχει τη δουλειά του. Γιατί σε αυτήν την επιστήμη(όπως και σε άλλες φυσικά) τα λάθη ίσως έχουν πολύ μεγάλες επιπτώσεις...:P:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Τα δήλωσα σήμερα με αλλαγές:

Μόρια:4ο: 18.303
5ο: 18.630
5ο&ΑΓΓ: 20.150

1) Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ *18.536*
2) Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ *17.779*
3) ΔΕΤ ΟΠΑ *18.431*
4) ΟΔΕ ΟΠΑ *18.158*
5) Τραπεζικη Διοικητική και Χρηματοοικονομική ΠΑΠΕΙ *17.783*
6) Μηχανολόγων Μηχ. ΕΜΠ *19.157*
7) ΗΜΜΥ ΕΜΠ *19.306*
8 )Ναυπηγών Μηχ. ΕΜΠ *18.891*
9) Μηχ. Μηχ. & Αεροναυπηγών Πάτρας *18.286*
10) ΗΜΤΥ Πάτρας *18.652*
11) Μηχανικων Υπολογιστων & Πληροφορικής Πάτρας *17.506*
12) ΗΜΜΥ Κρήτης *17.142*
13) Πληροφορικής ΟΠΑ *17.035*
14) Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ *16.512*
15) Οικονομικής Επιστήμης ΠΑΠΕΙ *16.938*
16) Ναυτιλιακών Σπουδών ΠΑΠΕΙ *17.113* &ΑΓΓ
17) Στατιστικής & Ασφαλιστικής επιστήμης ΠΑΠΕΙ *15.834*

Οι 6,7,8 απλά βαλμένες χωρίς λόγο και ουσία :P

Λογικά αν δεν περάσω στην πρώτη (που ελπίζω να περάσω για να είμαι ήσυχος) θα περάσω στην δεύτερη επιλογή για την οποία ακόμα έχω αμφιβολίες για το αν έπρεπε να την προτιμήσω απο ΟΔΕ/ΔΕΤ. :(
Ελπίζω να περάσω στην πρώτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Θα σας πω τις σχολές που δήλωσα και μετά μια σκέψη που με βασανίζει:

1) Φυσική Κρήτης, Ηράκλειο
2) Επιστήμη Υπολογιστών Κρήτης, Ηράκλειο
3) ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσσαλονίκης
4) ΤΕΙ Τοπογραφίας Αθήνας

Έβγαλα 16211, δηλαδή έχω 1043 μόρια πάνω από την πρώτη επιλογή σύμφωνα με τις περσυνές βάσεις και 1430 μόρια πάνω από την δεύτερη επιλογή μου. Θα ήταν συνετό να αρχίσω να ψάχνω από τώρα σπίτι στο Ηράκλειο ή λέτε να βρεθώ προ εκπλήξεων;

Φίλε μου θα ήταν πολύ συνετό να ξεκινήσεις να ψάχνεις. Θα είναι ευκολότερο να το βρείς και μάλιστα σε καλύτερες τιμές απ' όταν αρχίσουν όλοι να ψαχνουν από τέλη αυγούστου. Οι ιδιοκτήτες ξέρουν ότι είναι δύσκολο να δώσεις σπίτι τώρα και οι τιμές θα πέφτουν και κάποιος που θα του δωθεί η ευκαιρεία να εξασφαλίσει να δώσει το σπίτι του από τώρα πριν αρχίσουν να τα δίνουν όλοι και είναι δυσκολότερο να βρεί ενοικιαστή θα είναι ευχαριστημένος και πιστεύω ότι θα ρίξει και την τιμή. Όπου και να πάς, κάνε παζάρια. το 99% των αγγελιών γράφουν τιμές τουλάχιστον γύρω στο 10% παραπάνω απ' αυτό που θα δεχόντουσαν σαν τιμή.

Η ταπεινή μου άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phadoman

Νεοφερμένος

Ο phadoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
19059 2o, 4o και 19130 3ο

Ιατρικη Αθηνας
Πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ
Μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ
Οδοντιατρικη Αθηνας
Ναυπηγων μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ
Φαρμακευτικη Αθηνας
Τοπογραφων ΕΜΠ
Εφαρμοσμενων μαθηματικων και φυσικων επιστημων ΕΜΠ
Μεταλλουργων ΕΜΠ

μαλλον 3η ή 4η επιλογη πιανω κανενας μελλοντικος συναδελφος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
1.Γεωπονιας απθ
2.Οικονομικο παμακ
3.Οικονομικο απθ
4.Τεχνολογιας τροφιμων τει Θεσσαλονικης
5.Λογιστικης τει Θεσσαλονικης
6.Εμποριας και διαφημισης τει Θεσσαλονικης
7.Πληροφορικης τει Θεσσαλονικης
8.Πολιτικων εργων υποδομης τει Θεσσαλονικης
9.Μαρκετινγκ παμακ Εδεσσα
10.Διοικηση τεχνολογιας παμακ Ναουσα

Στο δευτερο και τεταρτο πεδιο εχω 15369 και στο πεμπτο 16581.Λογικα περναω στην πρωτη μου επιλογη στην γεωπονια με περσινη βαση 14516.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
1.Γεωγραφεια Χαροκοπειο
2.Γεωλογια Πατρας
3.Γεωλογια Αθηνας
4.Γεωλογια Θεσ/κης
5.Γεωπονικο Αθηνας
6.Γεωπονικο θεσσ/κης
7.Επιστημης Υλικων Πατρας
8.Γεωγραφεια Μυτιληνης
9.Περιβαλλοντος Αιγαιου


λογικα περναω ή στην 1 ή στην 2 επιλογη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
19059 2o, 4o και 19130 3ο

Ιατρικη Αθηνας
Πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ
Μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ
Οδοντιατρικη Αθηνας
Ναυπηγων μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ
Φαρμακευτικη Αθηνας
Τοπογραφων ΕΜΠ
Εφαρμοσμενων μαθηματικων και φυσικων επιστημων ΕΜΠ
Μεταλλουργων ΕΜΠ

μαλλον 3η ή 4η επιλογη πιανω κανενας μελλοντικος συναδελφος?
Χωρίς παρεξήγηση,πρώτα διαλέγεις πόλη και μετά σχολή;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πάντως πήγα σήμερα στη Β'βάθμια κ ρώτησα.
Μέχρι αύριο μπορούμε να κάνουμε αλλαγές στο μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran922

Νεοφερμένος

Ο petran922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
2o/4o:18.783 μορια

1.Σχολη Ικαρων - Μηχανικοι (ειδικη κατ. Α) (περυσι 18.658)
2.ΗΜΜΥ ΕΜΠ
3.ΗΜΜΥ ΑΠΘ
4.ΗΜΤΥ ΠΑΤΡΑ
5.ΗΜΜΥ ΞΑΝΘΗ
6.Μηχανολογων Μηχανικων ΕΜΠ
7.Μηχανολογων Μηχανικων ΑΠΘ
8.Μηχανολογων Μηχανικων και Αεροναυπηγων Πατρα
9.Ηλεκτρονικος μηχανικος Η/Υ Πατρα
10.Ηλεκτρονικος μηχανικος Η/Υ Χανια
11.Φυσικο Αθηνας
12.Φυσικο Πατρας

Παιδια κανενας αλλος για τη ΣΜΑ(ΣΙ-μηχανικοι) που να ειναι ειδικη κατηγορια Α ? Ποσο λετε να πεσουν τα μορια κ στη ΣΜΑ(αν πεσουν)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
2o/4o:18.783 μορια

1.Σχολη Ικαρων - Μηχανικοι (ειδικη κατ. Α) (περυσι 18.658)
2.ΗΜΜΥ ΕΜΠ
3.ΗΜΜΥ ΑΠΘ
4.ΗΜΤΥ ΠΑΤΡΑ
5.ΗΜΜΥ ΞΑΝΘΗ
6.Μηχανολογων Μηχανικων ΕΜΠ
7.Μηχανολογων Μηχανικων ΑΠΘ
8.Μηχανολογων Μηχανικων και Αεροναυπηγων Πατρα
9.Ηλεκτρονικος μηχανικος Η/Υ Πατρα
10.Ηλεκτρονικος μηχανικος Η/Υ Χανια
11.Φυσικο Αθηνας
12.Φυσικο Πατρας

Παιδια κανενας αλλος για τη ΣΜΑ(ΣΙ-μηχανικοι) που να ειναι ειδικη κατηγορια Α ? Ποσο λετε να πεσουν τα μορια κ στη ΣΜΑ(αν πεσουν)?
Ελα φιλε μου και γω ΣΜΑ ειδικη κατηγορια Α ειμαι.
Την εβαλα και γω 1η επιλογη. Εχω βεβαια λιγοτερα απο σενα, 18612 . Ελπιζω να πεσουν, και αυτο ακουω παντου οτι θα πεσουν. Με την ελπιδα ζουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atimoulis

Νεοφερμένος

Ο atimoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1.οδοντιατρική Αθήνας
2.ιατρική Αθήνας
3.ιατρική Πάτρας
4.ιατρική Ιωαννίνων
5.μοριακής βιολογίας και γενετικής

19482 στο 3ο πεδίο
https://www.mbg.duth.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
γεια σαςςςς!! κατεθεσα και εγω !! λοιπον οι επιλογες μου (μορια 18232)
1) ψυχολογια παντειου
2) προγραμμα ψυχολογιας
3) διεθνων και ευρωπαικων σπουδων παντειου
4) κοινωνιολογια
κανεις για ψυχολογια παντειου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Και τυπικά πλέον δεν αποτελώ μαθητής..η αλήθεια είναι ότι μου λείπει ήδη ο χαβαλές του σχολείου..αλλά δεν νομίζω να κακοπεράσουμε και τώρα :D
Έχουμε και λέμε (με 18.881 μόρια):

Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ, ΑΠΘ, Πάτρας, Βόλου, Ξάνθης
ΗΜΜΥ Ξάνθης
Μαθηματικό Ιωαννίνων

Για Πάτρα με βλέπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mf92

Νεοφερμένος

Η mf92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
1.ΗΜΜΥ ΕΜΠ
2.ΗΜΜΥ ΑΠΘ
3.ΗΜΤΥ Πάτρας
4.Μηχανολόγων ΕΜΠ
5.Μαθηματικό Αθήνας
Λογικά το 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phadoman

Νεοφερμένος

Ο phadoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση,πρώτα διαλέγεις πόλη και μετά σχολή;:(
Απο τη στιγμη που δεν υπηρχε η δυνατοτητα να περασω επαρχια.. ναι πρωτα διαλεξα πολη και μετα σχολη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
19059 2o, 4o και 19130 3ο

Ιατρικη Αθηνας
Πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ
Μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ
Οδοντιατρικη Αθηνας
Ναυπηγων μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ
Φαρμακευτικη Αθηνας
Τοπογραφων ΕΜΠ
Εφαρμοσμενων μαθηματικων και φυσικων επιστημων ΕΜΠ
Μεταλλουργων ΕΜΠ

μαλλον 3η ή 4η επιλογη πιανω κανενας μελλοντικος συναδελφος?

την 1 σχολη γιατι την εβαλες?:PΑπλα το λεω γτ μετα ακολουθουν πολυτεχνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που δεν υπηρχε η δυνατοτητα να περασω επαρχια.. ναι πρωτα διαλεξα πολη και μετα σχολη :(
Ελπίζω φίλε να σου αρέσουν αυτές οι σχολές!!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phadoman

Νεοφερμένος

Ο phadoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι μ αρεσουν ολες οι σχολες που εχω δηλωσει και σαν αντικειμενο σπουδων αλλα και σαν μελλοντικο επαγγελμα (οι πρωτες 6 τουλαχιστον)

την 1 σχολη γιατι την εβαλες?:PΑπλα το λεω γτ μετα ακολουθουν πολυτεχνεια.

Την εβαλα γιατι θα μου αρεσε παρα πολυ αν γινω γιατρος να εξελιχθω σε χειρουργο . Επισης μ αρεσει πολυ να βοηθαω τους αλλους ανθρωπους και δν εχω προβλημα με το αιμα ή ο,τι αλλο.:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petran922

Νεοφερμένος

Ο petran922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ελα φιλε μου και γω ΣΜΑ ειδικη κατηγορια Α ειμαι.
Την εβαλα και γω 1η επιλογη. Εχω βεβαια λιγοτερα απο σενα, 18612 . Ελπιζω να πεσουν, και αυτο ακουω παντου οτι θα πεσουν. Με την ελπιδα ζουμε :D

Μακαρι φιλε να πεσουν,ετσι εχω ακουσει κ εγω οτι λενε,κ λογικα ετσι θα γινει...πιστευω οτι οσα ατομα της ειδικης κατηγοριας Α εχουν γραψει μεχρι 18.400 το λιγοτερο θα την πιασουν τη ΣΜΑ... αντε καλη επιτυχια να εχουμε,αν ειναι αυτο που πραγματικα θελουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που δεν υπηρχε η δυνατοτητα να περασω επαρχια.. ναι πρωτα διαλεξα πολη και μετα σχολη :(
OK:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top