Μηχανογραφικό: με τι κριτήρια επιλέγετε τη σχολή σας;

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι. αλλα αμα ηταν να περναγα κομοτηνη δε θα πηγαινα καν. Η οδοντιατρικη μου αρεσε εξισου, και ειναι κ ο πατερας μου οδοντιατρος, οποτε αφου ειδα οτι την πιανω ειπα ας παω στη σχολη που μου αρεσει. δεν ηθελα, και δε μπορουσα κιολας, να περασω επαρχεια.
εντάξει αν το θέμα είναι οικονομικό, πάω πάσο:)
αλλιώς δεν καταλαβαίνω με τίποτα αυτό το σκεπτικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εντάξει αν το θέμα είναι οικονομικό, πάω πάσο:)
αλλιώς δεν καταλαβαίνω με τίποτα αυτό το σκεπτικό
δεν ειναι μονο οικονομικο, απλα δεν ηθελα να παω στη συγκεκριμενη σχολη της νομικης στην Κομοτηνη. Το σκεπτικο ειναι οντως λιγο περιεργο, αλλα εγω βρηκα λογικη καποια στιγμη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Απ οτι μου ειπε ο πατερας μου που ειναι οδοντιατρος και ξερει τις δυνατοτητες μου, δεν ειναι κατι ακατορθωτο. Κι εγω της ιδιας αποψης ημουν. Εσυ γιατι το πηρες τοσο προσωπικα?
δεν το πηρα προσωπικα απλα εφοσον θες νομικη το λογικο θα ηταν να δλωσειςκαι κομοτηνη.εξαλλου λες οτι δεν θα πηγαινες επαρχια.αλλα εφοσον απο οτι καταλαβαινω δεν μενεις θεσνικη και η θεσνικη επαρχια ειναι για εσενα αν μενεςι αθηνα.παντως εφοσον περνας ανετα νομικη αθηνας δεν εχει και πολυ σημασια να το συζηταμε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
δεν το πηρα προσωπικα απλα εφοσον θες νομικη το λογικο θα ηταν να δλωσειςκαι κομοτηνη.εξαλλου λες οτι δεν θα πηγαινες επαρχια.αλλα εφοσον απο οτι καταλαβαινω δεν μενεις θεσνικη και η θεσνικη επαρχια ειναι για εσενα αν μενεςι αθηνα.παντως εφοσον περνας ανετα νομικη αθηνας δεν εχει και πολυ σημασια να το συζηταμε:mad:

Απαντησα νομιζω. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
...Πια σπουδάζουμε με βάση τις πόλεις και οχι τα αντικείμενα; Τέλεια. :D
Έτσι μας καταντήσανε φίλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Έτσι μας καταντήσανε φίλη...

Δεν εννοούσα όταν υπάρχουν οικονομικά προβλήματα. Αλλα θα συμφωνήσω μαζί σου, αγαπητή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnmast

Νεοφερμένος

Ο johnmast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καταρχάς με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα δε βρήκα παρόμοιο θέμα, αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου (νομίζω κάπου το έχω ξανά δει) Anyway
Διάβαζα προηγουμένως το θέμα που δημοσιεύαμε τα μηχανογραφηκά μας, και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία, με τη κριτήριο επέλεξε ο καθένας μας τον τόπο και την σχολή που επιθυμεί να σπουδάσει
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Θα έβαζα ψηφοφορία αλλά δεν την βρίσκω αυτή την επιλογή, έτσι θα αναφέρω μερικά πράγματα που εμένα μου είπαν να προσέξω οι δικοί μου αλλά και που επισήμανα εγώ σε εμένα.
  1. Το αντικείμενο της σχολής, πρόγραμμα σπουδών κ.λπ.
  2. Οικονομικός παράγοντας, με τα οικονομικά του κάθε νοικοκυριού να συρρικνώνονται ως δεύτερο φίλτρο για τη σειρά των σχολών στο μηχανογραφικό μου ήταν η απόσταση από την μόνιμη κατοικία μου.
  3. Επαγγελματικές προοπτικές, αυτό στο μυαλό μου το είχα πιο πίσω, μιας και πιστεύω ότι αν είσαι καλός σε κάτι θα πετύχεις

Τέλος αφού είχα φτιάξει το μηχανογραφικό μου και το πήγα στο φροντιστήριο μου να το συζητήσω με τους καθηγητές, προσπαθούσαν να με πείσουν να βάλω κι άλλες σχολές, "έτσι να υπάρχουν, και ας μη πήγαινα" όπως έλεγαν αλλά δεν τα κατάφεραν :D
Αυτή τη νοοτροπία δεν την κατάλαβα ποτέ, εντάξει μαθητές οι οποίοι δεν έχουν αποφασίσει ακόμα τη θέλουν ας το κάνουν αυτό, αλλά παιδιά κατασταλαγμένα γιατί να τρώνε θέσεις από άλλους; Μάλλον για να έχουν τα φροντιστήρια τι φήμη ότι όλοι πέρασαν κάπου! :whistle:

Ανυπομονώ να διαβάσω της απαντήσεις σας! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εγω προσωπικα, αν και ειχα κατασταλαξει, και τα τρια τα συνυπολογισα, με σειρα προτεραιοτητας 1,3,2 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Με το 'θελω' μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Με βάση τον λόγο που διάλεξα την κατεύθυνση μου, τα διαθέσιμα επαγγέλματα που μπορούσα να διαλέξω με τα μόρια μου και με το αν μου προσφέρουν επαγγελματικές προοπτικές στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Απέκλεισα αυτά που δεν ήθελα, κράτησα τις 4 (στην ουσία 2) σχολές που με ενδιέφεραν, και εκεί ζύγισα όλα τα παραπάνω.
Νομίζω πως μεταξύ του 1 και του 3 δε μπορώ να διαλέξω ποιο να βάλω πρώτο, αφού κράτησα στο τέλος μόνο όσες μου άρεσαν.
Κοίταξα διεξόδους για εργασία, μεταπτυχιακά, και, γενικά, τις δυνατότητες που δίνει το κάθε πτυχίο, ρώτησα γνώμες απόφοιτων, έκανα μια τελική 4ωρη συζήτηση με την καθηγήτριά μου, και αποφάσισα.
Πάντως, αφού βγήκαν τα αποτελέσματα κλπ, και είδα ότι μου δίνονταν ευκαιρίες να κάνω πολλά πράγματα, τα ξανασκέφτηκα όλα.
Είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι αυτή η επιλογή, ειδικά αν βρίσκεσαι σε μεγάλο μπέρδεμα και λες τη μια στιγμή «αυτό» και μετά από 5 λεπτά «το άλλο».
Τελευταίο υπολόγισα το 2, αφού η απομάκρυνση από το σπίτι μου είναι αναγκαίο κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,103 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση ότι πολλά παιδιά θέλουν να γίνουν ιατροί και βάζουν ως avatar τον dr house και δε μου φαίνεται ένα απλό avatar αλλά πιστεύω ότι το βλεπουν ως πρότυπο.

Δηλαδή με λίγα λόγια σκέφτονται (Θελω να γίνω ιατρός και να γίνω τόσο καλός ιατρός όπως ο Dr House) o οποίος δεν είναι ιατρός αλλά ηθοποιός που κάνει τον ιατρό. Δηλαδή ο Dr House στην πραγματικότητα είναι μια μυθοπλασία και έχουν όλα τα ελληνόπουλα πρότυπο μια μυθοπλασά αντί να έχουν έναν κανονικό ιατρό.

Μήπως τελικά δε θέλουνε να γίνουν ιατροί αλλά ηθοποιοί και διαλέγουν το πρώτο επειδή είναι περισσότερο μουράτο;

:) :) :)
(δε πάει στο χρήστη Drhouse του ischool αλλά σε άλλους
γενικά ο χρήστης DrHouse πιστεύω ότι αγαπάει την ιατρική και θα την αγαπουσε ακόμα και αν δεν υπηρχε η σειρά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση ότι πολλά παιδιά θέλουν να γίνουν ιατροί και βάζουν ως avatar τον dr house και δε μου φαίνεται ένα απλό avatar αλλά πιστεύω ότι το βλεπουν ως πρότυπο.

Δηλαδή με λίγα λόγια σκέφτονται (Θελω να γίνω ιατρός και να γίνω τόσο καλός ιατρός όπως ο Dr House) o οποίος δεν είναι ιατρός αλλά ηθοποιός που κάνει τον ιατρό. Δηλαδή ο Dr House στην πραγματικότητα είναι μια μυθοπλασία και έχουν όλα τα ελληνόπουλα πρότυπο μια μυθοπλασά αντί να έχουν έναν κανονικό ιατρό.

Μήπως τελικά δε θέλουνε να γίνουν ιατροί αλλά ηθοποιοί και διαλέγουν το πρώτο επειδή είναι περισσότερο μουράτο;

:) :) :)
(δε πάει στο χρήστη Drhouse του ischool αλλά σε άλλους
γενικά ο χρήστης DrHouse πιστεύω ότι αγαπάει την ιατρική και θα την αγαπουσε ακόμα και αν δεν υπηρχε η σειρά).

Γιατί αναφέρεσαι σε αυτό που κάνουν κάποια παιδιά,και βγάζεις συμπεράσματα επειδή ΕΣΎ πιστεύεις ότι το κάνουν για αυτό το τρόπο;
Και δεν είναι λίγο άδικο να το λες για άλλους, απλά και μόνο επειδή ΕΣΎ το πιστεύεις αυτό και παράλληλα να δικαιολογείς ένα χρήση του φορουμ πάλι επειδή ΕΣΎ ξέρεις ότι αγαπάει την ιατρική; :hmm:

Δεν σου κάνω επίθεση, απλά το ποστ σου μου φάνηκε........κάπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,103 μηνύματα.
Γιατί αναφέρεσαι σε αυτό που κάνουν κάποια παιδιά,και βγάζεις συμπεράσματα επειδή ΕΣΎ πιστεύεις ότι το κάνουν για αυτό το τρόπο;
Και δεν είναι λίγο άδικο να το λες για άλλους, απλά και μόνο επειδή ΕΣΎ το πιστεύεις αυτό και παράλληλα να δικαιολογείς ένα χρήση του φορουμ πάλι επειδή ΕΣΎ ξέρεις ότι αγαπάει την ιατρική; :hmm:

Δεν σου κάνω επίθεση, απλά το ποστ σου μου φάνηκε........κάπως

Δεν αναφέρομαι σε όλους αλλά σε μια μεγάλη πλειοψηφία (εξαίρεσα ήδη ένα χρήστη από αυτό και σίγουρα υπάρχουν άλλοι).

Γιατί το βλέπω τα παιδάκια του γυμνασίου κάθονται και βλέπουν μανιωδώς τέτοιες σειρές και αφήνουν την ουσία (βοήθα τον συνάνθρωπο σου) μπαίνουν 18 χρονα αν δεν μπορουν πάνε εξωτερικό και στοχεύουν ασχοληθούν με την νευροχειρουργική (χωρίς στην ουσία να ξέρουντι είναι αυτό ) έτσι απλά πιστεύω είναι επηρεασμένα από αυτες τις σειρές που μόνο κακό κάνουν.

Το Dr House σεναριακά επηρεασμένο από πραγματικά ιατρικά περιστατικά αλλά οι σκηνές και η ζωή στο νοσοκομείο αποτελεί μια μυθοπλασία.

Παλιότερα τα παιδάκια είχαν πρότυπο κανονικούς Έλληνες ιατρούς και ακόμα μερικά από αυτά έχουν (π.χ. παιδάκια που νοσηλεύτηκαν στο παίδων ή επηρασμένα από την επίσκεψη σε έναν παιδίατρο θέλουν να γίνουν ιατροί) τώρα αυτό έχει αλλάξει σε μεγάλο βαθμό

ισχύει όμως και σε άλλα επαγγέλματα αυτό
θυμάμαι με το prison break τα ελληνοπουλα της εποχής ήθελαν σε μεγαλύτερο ποσοστό να γίνουν πολιτικοί μηχανικοί (αν και ο πρωταγωνιστης δεν ήταν ακριβώς αυτό αλλά μηχανικός δομικών εργων που στην ελλάδα είναι νομίζω τει που δεν είναι μουράτο οποτε πηγαν προς πολιτικό μηχανικό μερια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ε και να εχουν για προτυπο τον Χαουζ τι σε πειραζει? Μπορει να ειναι μαιμου γιατρος, αλλα παραμενει γιατρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι σε όλους αλλά σε μια μεγάλη πλειοψηφία (εξαίρεσα ήδη ένα χρήστη από αυτό και σίγουρα υπάρχουν άλλοι).
Γιατί το βλέπω τα παιδάκια του γυμνασίου κάθονται και βλέπουν μανιωδώς τέτοιες σειρές και αφήνουν την ουσία (βοήθα τον συνάνθρωπο σου) μπαίνουν 18 χρονα ή δεν μπορουν πάνε εξωτερικό και στοχεύουν ασχοληθούν με την νευροχειρουργική έτσι απλά πιστεύω είναι επηρεασμένα από αυτες τις σειρές που μόνο κακό κάνουν.

Το Dr House είναι επηρεασμένο από πραγματικά ιατρικά περιστατικά αλλά οι σκηνές πουδ και ζωή στο νοσοκομείο αποτελεί μια μυθοπλασία.

Παλιότερα τα παιδάκια είχαν πρότυπο κανονικούς Έλληνες ιατρούς και ακόμα μερικά από αυτά έχουν (π.χ. παιδάκια που νοσηλεύτηκαν στο παίδων ή επηρασμένα από την επίσκεψη σε έναν παιδίατρο θέλουν να γίνουν ιατροί).

Τώρα τα μιλάς σωστά!! χεχε :P
Αλλά δεν νομίζω ότι έχουν ως πρότυπο τα επαγγέλματα, όσο τις εγκαταστάσεις που υπάρχουν εκεί..
Άλλο το νοσοκομείο που διαδραματίζεται στο drhouse και άλλο το ΑΧΕΠΑ :p
Για να μην είμαι όμως εκτός θέματος, πιστεύω ότι σήμερα μουράτες σχολές δεν υπάρχουν,παλιότερα που χρειαζόταν και κάποιο οικονομικό υπόβαθρο και ήταν περιορισμένοι αυτοί που είχαν την ευκαιρία να κάνουν "φανταχτερά" επαγγέλματα ναι ήταν μουράτα...
πλέον όχι...
μουράτο θεωρώ "καλλιτεχνικές" σπουδές, είχα καθηγήτρια μου, που σπούδασε στην καλών τεχνών και μου έλεγε ότι πολλοί ήταν αυτοί που δεν έπλεναν τα χέρια τους για να φαίνονται τα χρώματα, και όταν κάποιος του ρωτούσε ζωγραφίζεις; έλεγαν με καμάρι είμαι στην καλών τεχνών και όποιος το άκουγε άνοιγαν τα μάτια από ενθουσιασμό...
Τέτοιες θεωρώ μουράτες σχολές, και αυτές που ακόμη και σήμερα για να ασχοληθείς χρειάζεσαι οικονομικό υπόβαθρο, όπως πχ αρχιτεκτονική, δεν νομίζω να πηγαίνουν παιδιά που στην οικογένεια τους δεν υπάρχει κάποιο αρχιτεκτονικό γραφείο, ή ο μπαμπάς και η μαμά δεν κάνουν παρόμοια επαγγέλματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το οτι καποιος θελει να γινει γιατρος,και βλεπει και Χαουζ,δεν σημαινει οτι εχει επηρεαστει σε βαθμο που να μην γνωριζει τα δυσκολα του επαγγελματος,ελεος δηλαδη με αυτες τις τρελες γενικευσεις που κανετε:confused:
Τα εργα μπορουν να επηρεασουν ως εναν βαθμο μικρα παιδακια,οχι ενα συνειδητοποιημενο ατομο.


Και στο κατω κατω,τι το κακο εχει ο χαουζ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εγω επελεξα τη σχολη μου γιατι μου αρεσε το αvτικειμεvο και επειδη με εvεπvευσε ο καθηγητης μου!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
Πάμε ένα+ χρόνο πίσω...
Δεν είχα ιδέα από σχολές και τέτοια, και ο πατέρας μου ανέφερε κάπου κάπου το 'πολυτεχνείο'.
Είχα έναν γνωστό που είχε περάσει Πολιτικούς Μηχανικούς και αφού έμπαινα 3η λυκείου κάθισα και έψαξα το αντικείμενο.
Μου άρεσε, μου άρεσε επίσης πολύ και το κεφάλαιο Μηχανική Στερεού στη Φυσική...
Δεν μετανιώνω που διάλεξα αυτό το αντικείμενο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Δεν εννοούσα όταν υπάρχουν οικονομικά προβλήματα. Αλλα θα συμφωνήσω μαζί σου, αγαπητή :P

Και πάλι είσαι σωστή.(Δεν είχα διαβάσει τα προηγούμενα μηνύματα.):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top