Μηχανογραφικό για Στρατιωτικές Σχολές

giorgos4160

Νεοφερμένος

Ο giorgos4160 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδια με λενε Γιωργο και εχω μπερδευτει με κατι που μου ειπαν καποιοι φιλοι μου! Εχω δηλωσει στρατιωτικες στο μηχανογραφικο! Πριν τισ πανελληνιες (οταν εφτιαχνα τα χαρτια για τις στρατιωτικες) επρεπε να συμπληρωσω μια αιτηση που θα διαλεγα την πρωτη στρατιωτικη σχολη της προτημησης μου καθως και τις υπολοιπεσ σχολες στισ οποιες θα ηθελα να ειμαι υποψηφιος με ΑΡΙΘΜΙΣΗ. Αυτη η αριθμιση στισ σχολες που ειχα κανει τοτε επιρρεαζει την αριθμιση που εχω κανει στο μηχανογραφικο? δηλαδα πριν τισ πανελληνιες ειχα δηλωσει στην αιτηση την σχολη Ευελπιδων ως 2 επιλογη και την Σ.Τ.ΥΑ ως τριτη! στο μηχανογραφικο ομως αλλαξα γνωμη και εβαλα δευτερη την Σ.Τ.ΥΑ! πλζ παιδια βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δέν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να τις βάλεις με όποια σειρά θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
δέν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να τις βάλεις με όποια σειρά θέλεις.

δεν ισχύει αυτό. Σε περίπτωση που η σειρά στο μηχανογραφικό είναι διαφορετική από αυτή της αίτησης μετράει η σειρά που είχες στην αίτηση. το γράφει ξεκάθαρα στην προκήρυξη των στρατιωτικών σχολών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos4160

Νεοφερμένος

Ο giorgos4160 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ρε φιλε μου φαινεται καπως κουλο να ισχυει η σειρα που ειχα κανει πριν! τι νοημα θα ειχε τοτε το μηχανογραφικο!?! θα το εκτιμουσα εαν θα μου ελεγες ,αν μπορεις βεβαια σε ποιο σημειο το αναφερει αυτο? πλζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
επειδη ξερω δεν πειραζει με ποια σειρα τισ βαζεις.....και εγω την αλλαξα την σειρα......του μηχανογραφικου ειναι τα τελικα αποτελεσματα......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. εκεινη την αιτηση την εκανες για να ξερουν που θα δωσεις αθληματα και ποσα ατομα αναμενονται κυριως στην καθε σχολη. η σειρα που εβαλες στο μηχανογραφικο αυτη μετραει και τιποτα αλλο. σιγουρο 1000 τοις εκατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos4160

Νεοφερμένος

Ο giorgos4160 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ ρε φιλε! μου εφυγε ενα ανχος:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Η αίτηση λέει :
Εάν στο μηχανογραφικό δελτίο του ΥΠΕΠΘ δηλωθούν διαφορετικά τμήματα ΑΣΕΙ ή ΑΣΣΥ από αυτά που δηλώθηκανστην παρούσα Αίτηση-Υπεύθυνη "ήλωση, το ΥΠΕΠΘ για την έκδοση των μηχανογραφικών καταστάσεων επιτυχόντων θα λάβει υπόψη μόνο τμήματα ΑΣΕΙ ή ΑΣΣΥ που δηλώθηκαν με την παρούσα Αίτηση-Υπεύθυνη "ήλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
ναι εννοοει τις σχολες που δηλωσες. αν στο μηχανογραφικο δηλωσεις μια στρατιωτικη σχολη που δεν ειχες δηλωσει στην αιτηση τοτε δεν μπορεις να πας εκει. αλλα η σειρα που τις δηλωνεις δεν εχει καμια απολυτως σημασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Δεν παιζει προβλημα.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penspinner

Νεοφερμένος

Ο penspinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Έχοντας ψάξει αρκετά το forum δεν βρήκα μια ικανοποιητική απάντηση στα ερωτήματα μου σχετικά με τις στρατιωτικές σχολές.

Εγώ θα δώσω για 2η φορά φέτος πανελλήνιες και έχω σαν πρώτη επιλογή ΣΣΑΣ Ιατρικό. Συγκεκριμένα τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να δηλώσω αυτήν την σχολή στο μηχανογραφικό?

Άκουσα κάτι για ενα μηχανογραφικό που θα πρέπει να βαλουμε τις στρατιωτικές σχολές που θέλουμε με την σειρά τον φεβρουάριο, μια προκύρηξη που πρέπει να βγει στα μέσα της χρονιάς (δεν κατάλαβα τι είναι και που χρησιμεύει), κάποια ΠΚΕ (προφανός αναφέροντε σε κάποιες εξετάσεις) που δεν κατάλαβα πότε τις δύνουμε, κάποιες ψυχο-κατι εξετάσεις που δεν κατάλαβα σε τι εξεταζόμαστε και γενικά έχω μπερδευτεί.

Οπότε αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει από το Α-Ω σχετικά με το τι πρέπει να κάνω θα του ήμουν ευγνώμον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Για να περασει καποιος σε στρατιωτικη σχολη πρεπει να περασει απο εξετασεις.
Δηλαδη πρεπει να δωσεις Προκαταρκτικες εξετασεις(ψυχοτεχνικες δοκιμασιες,αθλητικες δοκιμασιες και υγειονομικη εξεταση)
Για το 1ο πρεπει να πας στην Επιτροπη αρμοδιων αξιωματικων.Επισης οι υποψηφιοι υποβαλλονται σε γραπτη δοκιμασια(τεστ προσωπικοτητας)
Ακομα πρεπει να περασεις τα διαφορα αθληματα και να εχεις νομιζω πανο απο 1.70 υψος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biou tsiou

Νεοφερμένος

Η biou tsiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Έχοντας ψάξει αρκετά το forum δεν βρήκα μια ικανοποιητική απάντηση στα ερωτήματα μου σχετικά με τις στρατιωτικές σχολές.

Εγώ θα δώσω για 2η φορά φέτος πανελλήνιες και έχω σαν πρώτη επιλογή ΣΣΑΣ Ιατρικό. Συγκεκριμένα τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να δηλώσω αυτήν την σχολή στο μηχανογραφικό?

Άκουσα κάτι για ενα μηχανογραφικό που θα πρέπει να βαλουμε τις στρατιωτικές σχολές που θέλουμε με την σειρά τον φεβρουάριο, μια προκύρηξη που πρέπει να βγει στα μέσα της χρονιάς (δεν κατάλαβα τι είναι και που χρησιμεύει), κάποια ΠΚΕ (προφανός αναφέροντε σε κάποιες εξετάσεις) που δεν κατάλαβα πότε τις δύνουμε, κάποιες ψυχο-κατι εξετάσεις που δεν κατάλαβα σε τι εξεταζόμαστε και γενικά έχω μπερδευτεί.

Οπότε αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει από το Α-Ω σχετικά με το τι πρέπει να κάνω θα του ήμουν ευγνώμον.

Επειδή φέτος δήλωσα ΣΣΑΣστρατολογικό και πέρασα όλη αυτή τη διαδικασία, έχω ν΄αναφέρω τα εξής : Τον Απρίλιο βγήκε η προκύρηξη των στρατιωτικών σχολών, απ΄την οποία ενημερώθηκα για την αίτηση καθώς και τα χαρτιά που χρειάζονταν να συμπληρώσω και μέχρι πότε έπρεπε να τα καταθέσω στην σχολή πρώτης προτίμησης. Τον Μάιο από την ιστοσελίδα της ΣΣΑΣ ενημερώθηκα αν η αίτησή μου έγινε δεκτή και την ημερομηνία και τον τόπο που έπρεπε να παρουσιαστώ για να λάβω μέρος στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ψυχοτεχνικά τεστ,υγειονομικές εξετάσεις και αθλητικές δοκιμασίες). Τον Ιούλιο πήγα στη Θεσ/νίκη όπου έλαβα μέρος κι ευτυχώς κρίθηκα ικανή και τώρα περιμένω τις βάσεις! Πάντως από την προκύρηξη θα λάβεις λεπτομερή ανάλυση για ότι χρειάζεται και θα την βρεις ή στο ίντερνετ ή στα κατά τόπους στρατολογικά γραφεία όταν βγει για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος 2010-2011 περίπου αρχές Απριλίου 2011!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

penspinner

Νεοφερμένος

Ο penspinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Και κάτι ακόμα το οποίο θέλω να απαντηθεί μόνο με 100% σιγουριά. Αν καταθέσω τα χαρτιά μου τον Απρίλιο αλλά δω ότι στις πανελλήνιες δεν τα έχω πάει και τόσο καλά και δεν πάω καθόλου στην Θεσσαλονίκη θα υπάρξη κανένα πρόβλημα? Ή θα συμπληρώσω κανονικά μετά το μηχανογραφικό χωρίς φυσικά να συμπεριλάβω καμιά στρατιωτική σχολή και δεν τρέχει τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ποσα μορια εβγαλες φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biou tsiou

Νεοφερμένος

Η biou tsiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Και κάτι ακόμα το οποίο θέλω να απαντηθεί μόνο με 100% σιγουριά. Αν καταθέσω τα χαρτιά μου τον Απρίλιο αλλά δω ότι στις πανελλήνιες δεν τα έχω πάει και τόσο καλά και δεν πάω καθόλου στην Θεσσαλονίκη θα υπάρξη κανένα πρόβλημα? Ή θα συμπληρώσω κανονικά μετά το μηχανογραφικό χωρίς φυσικά να συμπεριλάβω καμιά στρατιωτική σχολή και δεν τρέχει τίποτα?[/quote]


Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, δεν σε υποχρεώνουν να παραστείς ! Μπορείς να συμπληρώσεις την αίτηση, ακόμα και να λάβεις μέρος, αν θες στις πκε, χωρίς να υποχρεώνεσαι να δηλώσεις τις σχολές αυτές στο μηχανογραφικό σου εάν είσαι σίγουρος ότι δεν πιάνεις τ΄ απαραίτητα μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasileia

Νεοφερμένος

Η vasileia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Πριν τισ πανελληνιες (οταν εφτιαχνα τα χαρτια για τις στρατιωτικες) επρεπε να συμπληρωσω μια αιτηση που θα διαλεγα την πρωτη στρατιωτικη σχολη της προτημησης μου καθως και τις υπολοιπεσ σχολες στισ οποιες θα ηθελα να ειμαι υποψηφιος με ΑΡΙΘΜΙΣΗ.
μήπως ξέρεις να ξεχάσεις κάτι σε αυτό το χαρτί δεν υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να το συμπληρώσεις μετά?ή στο μιχανογραφικό ή με κάποιον άλλον τρόπο?δηλαδή άμα δεν το συμπληρώσεις εκεί δεν μπορείς με κανέναν τρόπο να πας σε αυτή τη σχολή???:( γιατί τώρα ο αδερφός μου άλλαξε γνώμη και θέλει να πάει σε μιά σχολή που δεν έχει βάλει σε αυτό το χαρτί...ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Νομίζω ισχύει η σειρά στο μηχανογραφικό. Απλά η πρώτη σχολή που θα δηλώσεις στην αίτηση καθορίζει σε ποια σχολή-πόλη θα δώσεις τα αθλήματα, τις υγειονομικές και τις ψυχοτεχνικές εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
είμαι 100% σίγουρος οτι η σειρά που τα δήλωσε δέν πάιζει κανένα ρόλο.
αλλα άν κάτι δέν το δήλωσε καθόλου, τότε μάλλον δέν θα γίνεται να παει., γιατί αν πχ δέν δήλωσε ναυτικών δοκίμων, στα αθλήματα δέν θα εξεταστεί στο κολύμπι. άν δήλωνε θα εξεταζόταν, και θα μπορούσε να ήταν υποψήφιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasileia

Νεοφερμένος

Η vasileia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ναυτικών δοκίμων έχει δηλώσει και πρώτη,αλλά ήθελε και ικάρων,δηλαδή το πρόβλημα είναι τα αγωνίσματα?πχ αν σε δυό σχολές έχουν ίδια αγωνίσματα και δεν έχει δηλώσει τη μία αλλά έχει κάνει τα αγωνίσματα της άλλης που είναι ίδια μπορεί να πάει? ικάρων αγωνίσματα είναι σαν αυτά για ευελπίδων κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top