Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γεια παιδιά.... είμαι φοιτήτρια στο τμήμα νηπιαγωγών Πάτρας και κάνω Μία ερευνητική εργασία για την αξιολόγησή ευχρηστίας του ιστοτοπου τής σχολή σάς..... θα ήθελα αν θέλετε και μπορειτε να με βοηθήσετε απαντοντας στο παρακάτω ερωτηματολόγιο.....( είναι πολύ σεισμό)...... Ευχαριστώ....

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDlCeGxqcWJGa1MwZTh5VkVsQXljLVE6MQ
Ο όρος "δικτυακός τόπος", μάλλον προσδιορίζει το https://www.ceid.upatras.gr. Το περιεχόμενο αυτής της σελίδας αναφέρεται κατά βάση προς τρίτους. Το κύριο μέσο επικοινωνίας του τμήματος για τα εσωτερικά θέματα είναι η διαδικτυακή πύλη https://my.ceid.upatras.gr στην οποία δημοσιεύονται άρθρα από οποιοδήποτε μέλος του τμήματος, και στην οποία υπάρχει και το forum. Δυστυχώς η πρόσβαση στο forum περιορίζεται μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη του τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TatsinioO

Νεοφερμένος

Ο TatsinioO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλησπερα και απο μενα . προτοετης .ελπιζω να μην μασ σνομπαρετε λογω της φετινης βασης^^
ειναι κατι που 8α 8ελατε να ξερετε πριν μπειτε αν ησασταν στην 8εση μου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicktamias

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
καλησπερα και απο μενα . προτοετης .ελπιζω να μην μασ σνομπαρετε λογω της φετινης βασης^^
ειναι κατι που 8α 8ελατε να ξερετε πριν μπειτε αν ησασταν στην 8εση μου ?

Καλώς ήρθες! Μην ανησυχείς δεν σνομπάρουμε κανέναν.Όρεξη να έχεις και θα πάρεις πολλά απ' αυτήν τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καλησπερα και απο μενα . προτοετης .ελπιζω να μην μασ σνομπαρετε λογω της φετινης βασης^^
ειναι κατι που 8α 8ελατε να ξερετε πριν μπειτε αν ησασταν στην 8εση μου ?

Ήδη κάποιο γνωστοί μου που ήτανε από πέρισυ ή ακόμα πιο πριν στη σχολή εχούν αρχίσει τα αρνητικά σχόλια σχετικά με την φετινή βάση. :P
Ωστόσο εγώ δεν πτοόυμαι! ;)

Πρωτοετής λοιπόν και εγώ.. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την σχολή! Ελπίζω να βγουν αληθινά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebecca!!!

Νεοφερμένος

Η Rebecca!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλωσήρθατε αγαπητά πρωτοετά!:D


καλησπερα και απο μενα . προτοετης .ελπιζω να μην μασ σνομπαρετε λογω της φετινης βασης^^
ειναι κατι που 8α 8ελατε να ξερετε πριν μπειτε αν ησασταν στην 8εση μου ?

Όχι δεν θα ήθελα να ξέρω κάτι. Απλά έλα με όρεξη για δουλειά και κάψιμο. Αρκούν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εγω περασα στη σχολη φετος αλλα ειμαι θετικος.θα τα καταφερω λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicktamias

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω περασα στη σχολη φετος αλλα ειμαι θετικος.θα τα καταφερω λετε?

Μια χαρά θα τα καταφέρεις. Κι εγώ από θετική ήμουν. Το μόνο κομμάτι που δυσκολεύτηκα κάπως ήταν η γλώσσα C του πρώτου εξαμήνου αφού δεν είχα ξανακάνει προγραμματισμό. Αλλά με αρκετό διάβασμα την έμαθα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πρωτοετής φέτος και εγώ στην σχολή!!! Πέρασα μια βόλτα απο το πανεπιστήμιο, αλλά είχε κατάληψη.... (Πριν 2 εβδομάδες περίπου) Τι θα γίνει με τις εγγραφές; Εγώ λέω την Δευτέρα να πάω... Θα μπορώ να κάνω την εγγραφή ή η γραμματεία (θα) είναι κλειστή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebecca!!!

Νεοφερμένος

Η Rebecca!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πρωτοετής φέτος και εγώ στην σχολή!!! Πέρασα μια βόλτα απο το πανεπιστήμιο, αλλά είχε κατάληψη.... (Πριν 2 εβδομάδες περίπου) Τι θα γίνει με τις εγγραφές; Εγώ λέω την Δευτέρα να πάω... Θα μπορώ να κάνω την εγγραφή ή η γραμματεία (θα) είναι κλειστή;

Οι εγγραφές γίνονται κανονικά ανεξαρτήτως κατάληψης. welcome :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Οι εγγραφές γίνονται κανονικά ανεξαρτήτως κατάληψης. welcome :)

Thanks!!! Απο Δευτέρα συμφοιτητές τότε!!! :) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TatsinioO

Νεοφερμένος

Ο TatsinioO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδιά ξέρετε αν άνοιξε; Δεν έχει ανέβει κάτι στο site
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδια ξερετε αν ανοιξε? δεν εχει ανεβει κατι στο site
ανοιξε. Μην περιμένεις να ανεβεί τίποτα στο σάτι φορουμ δεν έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

o.m.g

Νεοφερμένος

Ο o.m.g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια ενδιαφερομαι για την συγκεκριμενη σχολη και θα ηθελα να ρωτησω αν αποφοιτησω θα μπορεσω να δουλεψω ως προγραμματιστης και ως μηχανικος η/υ ? ή ειναι μονο για μηχανικους ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδια ενδιαφερομαι για την συγκεκριμενη σχολη και θα ηθελα να ρωτησω αν αποφοιτησω θα μπορεσω να δουλεψω ως προγραμματιστης και ως μηχανικος η/υ ? ή ειναι μονο για μηχανικους ?

Εφόσον ο προγραμματισμός δεν κατοχυρώνει επαγγελματικά δικαιώματα η μόνη προϋπόθεση για να γίνεις προγραμματιστής είναι ...να ξέρεις προγραμματισμό. Είτε από μαθαίνοντας κάποια σχολή (όπως η συγκεκριμένη) είτε από μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

o.m.g

Νεοφερμένος

Ο o.m.g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αρα η συγκεκριμενη σχολη μου τα εξασφαλιζει και τα δυο ετσι ? Γιατι εγω ακουσα οτι ασχολουντε πιο πολυ με Μηχανικα και οχι με προγραμματισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αρα η συγκεκριμενη σχολη μου τα εξασφαλιζει και τα δυο ετσι ? Γιατι εγω ακουσα οτι ασχολουντε πιο πολυ με Μηχανικα και οχι με προγραμματισμο...

Κάθε τμήμα έχει και μια κλίση αυτό δε σημαίνει ότι παραμελούνται και όλα τα υπόλοιπα. Η συγκεκριμένη είναι μες στις καλύτερες στην Ελλάδα οπότε να σαι σίγουρος ότι θα σε καλύψει σε όποιον τομέα τον υπολογιστών κι αν ενδιαφέρεσαι. Ένα υπέρ της είναι και ο τίτλος του μηχανικού Η/Υ που σου δίνει με ότι αυτό συνεπάγεται (είσοδος στο ΤΕΕ κλπ) αλλά δεν ξέρω και τι πρακτικά (επαγγελματικά) οφέλη έχει αυτό για να λαμβάνεται τόσο υπ' όψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

o.m.g

Νεοφερμένος

Ο o.m.g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτο ηθελα να ακουσω ! Ευχαριστω πολυ φιλε... Για οτι αλλο χρειαστω θα επικοινωνισω μαζι σας... Να σαι καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billiout

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω guys ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στην συγκεκριμένη σχολή και στην σχολή Πληροφορικής στο ΑΠΘ. Ξέρω ίσως είναι κάπως κουτή ερώτηση. Όταν τελειώσεις την σχολή του Μηχ. Η/Υ και Πληροφορικής και την σχολή Πληροφορικής σε τι ακριβώς τομέα μπορείς να δουλέψεις σε κάθε μία και γενικά ποιες θα είναι οι ειδικευμένες γνώσεις που θα αποκομήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω guys ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στην συγκεκριμένη σχολή και στην σχολή Πληροφορικής στο ΑΠΘ. Ξέρω ίσως είναι κάπως κουτή ερώτηση. Όταν τελειώσεις την σχολή του Μηχ. Η/Υ και Πληροφορικής και την σχολή Πληροφορικής σε τι ακριβώς τομέα μπορείς να δουλέψεις σε κάθε μία και γενικά ποιες θα είναι οι ειδικευμένες γνώσεις που θα αποκομήσω;

από το ceid βγαίνεις μηχανικός(είναι πολυτεχνική σχολή σε αντίθεση με το τμήμα Πληροφορικής ΑΠΘ που είναι ΑΕΙ), που σημαίνει ότι μόλις τελειώσεις μπορείς να γραφτείς στο ΤΕΕ. Επαγγελματικά αυτή είναι η διαφορά (που κάνει τη διαφορά:P), ενώ σε επίπεδο σπουδών θα έλεγα ότι από το τμήμα αυτό αποκτάς πιο ολοκληρωμένες γνώσεις όσο αφορά την επιστήμη των υπολογιστών. Αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το software είναι καλύτερο μάλλον να πας στο Πληροφορικής ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billiout

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
από το ceid βγαίνεις μηχανικός(είναι πολυτεχνική σχολή σε αντίθεση με το τμήμα Πληροφορικής ΑΠΘ που είναι ΑΕΙ), που σημαίνει ότι μόλις τελειώσεις μπορείς να γραφτείς στο ΤΕΕ. Επαγγελματικά αυτή είναι η διαφορά (που κάνει τη διαφορά:P), ενώ σε επίπεδο σπουδών θα έλεγα ότι από το τμήμα αυτό αποκτάς πιο ολοκληρωμένες γνώσεις όσο αφορά την επιστήμη των υπολογιστών. Αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το software είναι καλύτερο μάλλον να πας στο Πληροφορικής ΑΠΘ.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες. Ήταν πολύ κατατοπιστικές. :D Τελικά αποφάσισα να πάω στην Πληροφορικής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top