Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας

antoniak

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Πως γινεται ομως:hmm:...οι εγγραφες δεν θα εχουν ολοκληρωθει τοτε???Θα γινονται μεχρι τις 30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΧ! Ούτε εγγεγραμμένη δεν θα 'μαι όταν θα γίνεται το πρώτο μάθημα! Πίκρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antoniak

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΧ! Ούτε εγγεγραμμένη δεν θα 'μαι όταν θα γίνεται το πρώτο μάθημα! Πίκρα!
Χαλααρωσε ;)...μη σε πιανει πανικος...κατσε πρωτα να το επιβεβαιωσουμε...μου ειπε ''η συγκλητος συζητα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Κοιτα δε χάνεις και τίποτα σε θέματα σχολής την πρώτη βδομάδα, ούτε και γίνεται κάποιο εργαστήριο τόσο νωρίς... Ωστόσο όπως είπα είναι θέμα να κάνετε γνωριμίες από την αρχή. Για το θέμα της Εστίας καλύτερα να ξανά επικοινωνήσεις μαζί τους. Το θεωρώ τουλάχιστον έλλειψη οργάνωσης αν ξεκινήσει το εξάμηνο χωρίς να υπάρχει στέγη για κάποιους φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Το πρόβλημα στη σχολή μας είναι οι μεταγραφές από τις άλλες σχολές; Το άκουσα κι αυτό.

Φίλε ceid, έχεις καταλάβει ότι η γραμματεία μας είναι ΑΝΙΚΑΝΗ να κάνει οτιδήποτε σωστό; Έχεις μυριστεί ότι πιθανότατα δεν έχει στείλει τις καταστάσεις των δηλώσεων και για αυτό τα παιδιά δεν έχουν πάρει ακόμη βιβλία;

Ας τα γράψω εδώ λοιπόν να τα βλέπουν όσοι ενδιαφέρονται. Κατ'αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι αν κάποιοι από εσάς θέλετε να σπουδάσετε για να γίνετε μηχανικοί Η/Υ, καλά θα κάνετε να συμπεριλάβετε και αυτή τη σχολή στις πιθανές επιλογές σας. Το επίπεδο της γνώσης που μπορείτε να αποκτήσετε είναι υψηλό και τα μαθήματα αρκετά για να καλύψουν πολλούς τομείς που πρέπει να κατέχει ο μηχανικός Η/Υ, τουλάχιστον σε θεωρητική βάση. Αλλά θα πρέπει να είστε προετοιμασμένοι για τα εξής.

Η οργάνωση της σχολής είναι τραγική. Τα προγράμματα των εξεταστικών βγαίνουν στην καλύτερη δύο βδομάδες πριν και στη χειρότερη(με αυτή να είναι πιο συχνή περίπτωση) μερικές μέρες πριν την έναρξη. Η γραμματεία της σχολής δε μπορεί να εξυπηρετήσει τους φοιτητές και εκτός αυτού είναι προφανές πως δε θέλουν κιόλας. Είναι τυπικό το παράδειγμα που πας να ζητήσεις κάτι σε σε κοιτάνε με μια ξινισμένη μούρη και πρέπει να τους παρακαλάς για να σηκώσουν 3 χαρτιά και να πατήσουν 2 κουμπιά. Πολύ σημαντικά ζητήματα περνούν από τα χέρια της γραμματείας και γίνονται κωμικοτραγικά λάθη. Χαρακτηριστικό παράδειγμα πριν λίγο καιρό σε ένα φίλο, που του δώσανε Βεβαίωση Περάτωσης Σπουδών και μετά απο τρεις μέρες τον ειδοποίησαν ότι έλαβαν βαθμό εξέτασης από κάποιο καθηγητή για μάθημα που δεν έχει δηλώσει. Το μάθημα φυσικά το είχε δηλώσει και απλά είχαν χάσει τη δήλωση.
Το πρόγραμμα σπουδών αλλάζει αιφνίδια και προς το χειρότερο συνήθως. Πέρισυ κληθήκαμε να δώσουμε μάθημα το οποίο δεν υπήρχε στη σχολή όταν μπήκαμε ενώ μαθήματα τα οποία περάσαμε γνωρίζοντας πως δε μετράνε στον τελικό βαθμό πήρανε κανονικά συντελεστή και πλέον μετράνε. Αυτά θα μου πείτε είναι θέμα νομοθεσίας, αλλά μπορώ να σας πω με παραδείγματα ότι θα μπορούσανε να αποφευχθούν. Στις γενικές συνελεύσεις -φυσικά- δε γίνεται λόγος για το πρόγραμμα σπουδών και οι φοιτητές δεν έχουν ποτέ κανένα λόγο πάνω στις αλλαγές.
Οι καθηγητές μπορεί να είναι λαμπροί επιστήμονες, και στις προσωπικές σελίδες τους μπορεί να δει κανείς ότι έχουν κάνει εξαιρετικά αξιόλογα πράγματα, αλλά περισσότεροι από τους μισούς αδυνατούν να διδάξουν, είτε γιατί δε μπορούν να μεταδώσουν αυτά που ξέρουν είτε γιατί -συχνότερα- δεν έχουν όρεξη. Η αξιοκρατία στη βαθμολόγηση ταρακουνίεται συχνά πυκνά και από συγκεκριμένους καθηγητές. Ας το πω απλά ότι μερικοί εκτιμούν περισσότερο τη φάτσα σου παρά τη δουλεία σου.
Πρόεδρος και υπεύθυνοι της σχολής είναι απόντες, και φροντίζουν να ειδοποιούν με απειλητικά και εξαιρετικά κακογραμμένα mails για ενδεχόμενο χάσιμο του εξαμήνου αν δε σταματήσουν οι καταλήψεις. Χρόνια προβλήματα της σχολής ωστόσο αφήνονται στο περιθώριο. Δίνω σαν παράδειγμα καθηγητή που διδάσκει ακόμη αγέρωχος, όταν έχει διώξει παιδιά από εξέταση λόγω έλλειψης επιτηρητών(ούτε καν αιθουσών) με τη δικαιολογία "δε βρήκατε να καθίσετε, δεν ενδιαφέρεστε για το μάθημα αρκετά, φύγετε", με αυτό το πράγμα να είναι ένα από τα λίγα που έχει κάνει.

Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες σχολές, αλλά αυτά είναι λίγα από τα καλά του λατρευτού μας CEID. Μη με παρεξηγείτε. Αισθάνομαι χαρούμενος που σπουδάζω αυτό το αντικείμενο, αισθάνομαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια που έχω κάνει τα τελευταία χρόνια και από τα πράγματα που έχω μάθει. Αλλά όταν θα πάρω -αμήν και πότε- αυτό το γ..ίδι το δίπλωμα στα χέρια μου, δε θα ευχαριστήσω κανένα εκτός από την τύχη μου που βγήκα επιτέλους από την ποντικότρυπα.

Ένας (ακόμη) αγανακτισμένος φοιτητής του Computer Engineering and Informatics Department.
Πραγματικα νομιζω οτι αυτο το ποστ δικαιωνει το dythor σε μεγαλο βαθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
damn τλκ ειναι 28 να ρωτησω πειράζει που εγω εχω προγραμματισμένο χειρουργείο 1/10 και θα λείπω απο πεμπτη ως δευτερα ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceid

Νεοφερμένος

Ο ceid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
@arismeister

Back to the future! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
@arismeister

Back to the future! :jumpy:
Συμφωνω...απλως διαβασα προσφατα ολα τα μηνυματα στο συγκεκριμενο θεμα και τελικα απο τι φαινεται το παιδι ειχε δικιο και καποιοι απο δω πεσανε να τον φανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceid

Νεοφερμένος

Ο ceid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Πολλές φορές ο τρόπος που λες κάποια πράγματα ακυρώνει τα λεγομενά σου. Ειδικότερα όταν δεν βρίσκεσαι στη σχολή και εκφράζεσαι σαν παντογνώστης και ξερόλας, υπερβάλλοντας και έχοντας εμπάθεια, ε τότε θα πρέπει να αποδεχτείς και την κριτική. Αυτά όσον αφορά τον Dyther.

Όσον αφορά το παιδί από το ceid, προφανώς δεν του αρέσει η σχολή μας σαν σύνολο. E τότε γιατί κάθεται? Ας πρόσεχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Πολλές φορές ο τρόπος που λες κάποια πράγματα ακυρώνει τα λεγομενά σου. Ειδικότερα όταν δεν βρίσκεσαι στη σχολή και εκφράζεσαι σαν παντογνώστης και ξερόλας, υπερβάλλοντας και έχοντας εμπάθεια, ε τότε θα πρέπει να αποδεχτείς και την κριτική. Αυτά όσον αφορά τον Dyther.

Όσον αφορά το παιδί από το ceid, προφανώς δεν του αρέσει η σχολή μας σαν σύνολο. E τότε γιατί κάθεται? Ας πρόσεχε...
Δεν έχει πρόβλημα με τη σχολή. Άλλωστε το αναφέρει. Απλά εκφράζει την αποψή του για τη νοοτροπία της γραμματείας και μερικών καθηγητών. Αυτό δεν σημαίνει ότι απορρίπτει το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceid

Νεοφερμένος

Ο ceid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Καλώς όρισες στην σχολή μας Ρεβέκκα,

Οι καθηγητές είναι μέρος της σχολής μαζί με την γραμματεία.
Μήπως εννοείς ότι δεν έχει πρόβλημα με το αντικείμενο? Γιατί υπάρχουν και άλλα αντίστοιχα τμήματα :xixi:


( Ωχ με συγχωρείς, το έχω δει και με 2 β και με 2 κ..δεν ήξερα ποιο είναι το σωστό )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αν το "παιδί από το ceid" είμαι εγώ, να σας πληροφορήσω πως τη σχολή την τελείωσα και το πτυχίο μου το πήρα.

Δεν ξέρω αν έκανα την καλύτερη επιλογή στη σχολή που επέλεξα, γιατί πολύ απλά δεν έχω φοιτήσει σε καμία άλλη αντίστοιχη σχολή για να κάνω συγκρίσεις. Και αυτό ισχύει και για τον Dythor και τον οποιονδήποτε που επιχειρεί συγκρίσεις με βάση το τι του λένε.

Δε νομίζω πως η λογική του "αν δε σου αρέσει η σχολή γιατί κάθεσαι" μας βγάζει πουθενά. Θα μπορούσαμε κάλλιστα στις γενικές συνελεύσεις, αντί για πολέμους παρατάξεων να συζητάμε πως θα απαιτήσουμε συνέπεια από τη γραμματεία ή από το πρόγραμμα σπουδών. Θα μπορούσαν οι καταλήψεις να αφορούν ενδοσχολικές αυθαιρεσίες άσχετα από κομματικές γραμμές. Θα μπορούσαμε σαν φοιτητικός σύλλογος να απαιτήσουμε να εφαρμοστεί ο νόμος περί εξεταστικών για τους επι πτυχίω σε κάθε εξάμηνο και όχι σαν 4-5 σκόρπιοι επι πτυχίω φοιτητές(όπως και τελικά πήγαμε).

Εγώ σαν προπτυχιακός φοιτητής δεν απαίτησα τίποτε από τα παραπάνω. Ελπίζω αυτοί που μπαίνουν τώρα να το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceid

Νεοφερμένος

Ο ceid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
@Uncle Ernie +1

Ο Dythor πήρε αυτό που το άξιζε, είναι εδώ και καιρό "αποκλεισμένος"

ps:Uncle Ernie Δεν νομίζω να είσαι το παιδί στο οποίο αναφέρομαι :). Και σίγουρα δεν μας βγάζει πουθενά η λογική αυτή, αλλά όπως είπες και ο ίδιος πρέπει να απαιτήσουμε και να παλέψουμε για κάποια πράγματα. Γιατί με το να γκρινιάζουμε και αν μην κάνουμε τίποτα, ακόμα και εάν δεν φταίμε άμεσα δεν μας βγάζει πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Καλώς όρισες στην σχολή μας Ρεββέκα,

Οι καθηγητές είναι μέρος της σχολής μαζί με την γραμματεία.
Μήπως εννοείς ότι δεν έχει πρόβλημα με το αντικείμενο? Γιατί υπάρχουν και άλλα αντίστοιχα τμήματα :xixi:
Ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα!!!:D

Για το δεύτερο μέρος του μηνύματός σου με κάλυψε ο μπάρμπα-Έρνι από πάνω.

(το ονομά μου γράφεται με δύο κ και όχι με δύο β):who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petermer

Νεοφερμένος

Ο petermer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ρε παιδιά, απ' ότι κατάλαβα πρέπει να επιλέξουμε μάθημα επιλογής ΓΠ1 το πρώτο εξάμηνο. Δηλαδή πρέπει να καθίσουμε να κάνουμε φιλοσοφία ή ιστορία με το ζόρι, ή κάνω λάθος; Αυτό είναι μόνο για το πρώτο εξάμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των προπτυχιακών μαθημάτων.
https://www.ceid.upatras.gr/proptyxiaka/xeimerino09.pdf

Συμφωνώ με τον Uncle Ernie. Έχει απόλυτο δίκιο σε ότι λέει για τα ζητήματα οργάνωσης του Τμήματος και να επιβεβαιώσω ότι αναμφισβήτητα ακριβώς έτσι έχει η κατάσταση. Αν κάποιος ισχυρίζεται το αντίθετο, μάλλον δε θα έχει επαφή με το Τμήμα (ότι κι ανσημαίνει αυτό). Όμως δεν είναι μόνο η γραμματεία που είναι υπεύθυνη για την κατάσταση που επικρατεί, αλλά κυρίως η αδιαφορία και η έλλειψη υπευθυνότητας από μέρους των διδασκόντων. Δεν του κατακρίνω ως επιστήμονες και αυτό να γίνει κατανοητό, αλλά με το κριτήρια που προανέφερα.

Επίσης να διευκρινήσω ότι το παραάνω δε δικαιώνει τον "Dythor" δεδομένου ότι χρησιμοποιήσε άδικους και ανάρμοστους χαρακτηρισμούς. Το Τμήμα μπορεί να είναι όντως σε πολύ άθλια κατάσταση από μέρους οργάνωσης, όμως η πορεία των αποφοίτων είναι αυτή που προσδίδει αυτό το κύρος στο Τμήμα μας. Εξαρτάται από ποια οπτική γωνία το κρίνεις. Οι Καθηγητές ως Επιστήμονες, και οι απόφοιτοι ως Μηχανικοί, είναι από τους πιο καταξιωμένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μπερδευτει δλδ τωρα εμεις αρχιζουμε 28/9?? η απλα το πανεπιστημιο αρχιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μπερδευτει δλδ τωρα εμεις αρχιζουμε 28/9?? η απλα το πανεπιστημιο αρχιζει?
Οι διαλέξεις τότε ξεκινάνε. Για το 1ο έτος κανείς δε γνωρίζει. Συνήθως τα σεμηνάρια γίνονται μία εβδομάδα πριν την έναρξη του εξαμήνου. Στην προκειμένη περίπτωση δε γνωρίζω. Ωστόσο θα μου έκανε εντύπωση αν το πρώτο έτος ξεκινούσε μία εβδομάδα αργότερα από τα υπόλοιπα έτη. Κάντε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Η γραμματεία είναι για τα μπάζα! Δεν σε βοηθάνε καθόλου. Όχι ότι πήγα να γραφτώ, τη Δευτέρα θα έρθω αλλά πήρα τηλ να δω πότε ξεκινάμε και πριν καν προλάβω να ολοκληρώσω την ερώτησή μου μου λέει ξερά '28' και μετά τη ρωτάω αν υπάρχει ενδεχόμενο να αλλάξει αυτό και μου λέει 'δεν έχουμε ακούσει κάτι τέτοιο' και μου το κλείνει! Δηλαδή....ότι και να πω είναι λίγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Λόλα οέο.

Και που είσαι ακόμη Ρεβέκκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top