Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:
  1. Βεβαίωση πρόσβασης από το λύκειο (Αυτό εγώ το έχω από τον Ιούνιο νομίζω. Δεν είναι αυτό που χρησιμοποιήσαμε για να κάνουμε το μηχανογραφικό?)


https://www.ceid.upatras.gr/info/sitisi.htm

νομιζω πως οχι ειναι ενα χαρτι που λεει που περασαμε μπορει να κανω και λαθος

βσκ για φετος ειναι αυτο: https://www.admin.upatras.gr/dfm/pub/AnnDisp.aspx?ID=48

αλλα δεν μπορώ να το καταλαβω εγω που εχω μια αδελφη αλλα δεν ειναι φοιτητρια (παει γ λυκειου) ποιο ειναι το οριο 46.500 ή 47.500

και τλκ εαν δεν πληρω τα κριτηρια τι γινεται? δεν μπορω να φαω ή πληρωνω μια μικρη συμετοχη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Νομίζω πληρώνεις ένα ευρώ το γεύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444Xristina444

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η εστία δίνει κουπόνια των 20€. Ένα κουπόνι αντιστοιχεί σε ένα γεύμα. Καλό φαΐ, όχι αστεία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ο αδερφος μου ειναι σε αυτη την σχολη,και απο οτι ξερω δεν πληρωνε για να φαι! :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ο αδερφος μου ειναι σε αυτη την σχολη,και απο οτι ξερω δεν πληρωνε για να φαι! :nono:

ναι αν το εισοδημα της οικογενειας ειναι κατω απο καποιο οριο εγω ομως μαλλον ειμαι πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ναι αν το εισοδημα της οικογενειας ειναι κατω απο καποιο οριο εγω ομως μαλλον ειμαι πανω
Ισως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_06

Νεοφερμένος

Ο thanasis_06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
και εγω ερχομαι πατρα σε αυτην τη σχολη!!με μεταγραφη απο ΣΑΜΟ!!τουλαχιστον στα χαρτια που μου εδωσαν τα τμηματα ειχαν αντιστοιχια!!αν καπιως γνωριζει αν αυτο ειναι θα με βοηθησει πολυ................:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
https://www.ypepth.gr/el_ec_category5757.htm

Θανάση άνοιξε το link που βλέπεις από πάνω, πήγαινε Αντιστοιχίες πανεπιστημιακών τμημάτων, άνοιξε το φάκελο και μέσα στο έγγραφο word που θα δεις πήγαινε στο νούμερο 32. Θα δεις και μόνος σου ότι μετεγγραφή παίρνεις όντως για το συγκεκριμένο τμήμα της Πάτρας. Ελπίζω να σου έδιωξα κάθε αμφιβολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γιατι δεν εκατσες σαμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_06

Νεοφερμένος

Ο thanasis_06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δεν εκατσα σαμο γιατι ειναι πολυ μακρια απο το σπιτι μου!!και για το λογο οτι θα παιξω μπασκετ στην πατρα!!
-----------------------------------------
ααα ρεβεκκα σε ευχαριστω!!ξεχασα πριν!!θα τα πουμε πατρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ok Τα λέμε!:P
-----------------------------------------
ΑΑ! και ντροπή σου που με ξέχασες!( το ξέχασα πριν:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_06

Νεοφερμένος

Ο thanasis_06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ναι συγνωμη ηταν λαθος μου!!!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Εντάξει μην κλαις! Μου ραγίζεις την καρδιά!(:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_06

Νεοφερμένος

Ο thanasis_06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
χμμ!!οκ οκ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Πω άνοδος.......μέχρι να δώσω θα έχει περάσει τα 18 άμα συνεχίσει έτσι.:(
Μάλλον η σχολή γενικά πέφτει τα τελευταία χρόνια. Απλά φέτος πέσαν εύκολα θέματα. Οι Ηλεκτρολόγοι του ΕΜΠ έφτασαν 19300 μόρια!

Αν σου φαίνεται υψηλή αυτή η βάση, έπρεπε να δεις παλιότερα που το CEID είχε την υψηλότερη βάση της 1ης δέσμης.

:bye:Γεια σας...και εγω περασα σε αυτη τη σχολη 8η...με ποιους θα ειμαι συμφοιτητρια???
Είσαι τυχερή. Η σχολή κάθε χρόνο βραβεύει τους πρώτους 10. Νομίζω ότι οι 3 πρώτοι παίρνουν laptop και οι υπόλοιποι 7 βιντεοκάμερες, αλλά όχι στάνταρ. Επίσης αφού είσαι στο 20% των πρωτευσάντων θα πάρεις και επιδότηση για αγορά laptop.

Τώρα όσον αφορά τους μετεγγραφόμενους:
Τα φροντιστήρια είναι σαν τις διαλέξεις, με τη διαφορά ότι αντί για τον καθηγητή που κάνει το μάθημα, έρχονται μεταπτυχιακοί και λύνουυμε ασκήσεις. Η διάλεξη έχει το χαρακτήρα της παρουσίασης της ύλης, ενώ τα φροντιστήρια μας λύνουν απορίες και γενικά βέπουμε και τα περιεχόμενα της ύλης στην πράξη. Φυσικά και στις δύο περιπτώσεις η είσοδος επιτρέπεται σε οποιονδήποτε.

Επίσης για το Διαδικαστικό Προγραμματισμό 1, το εργαστήριο και το μάθημα είναι μαζί. Ουσιαστικά θα δοθούν 3 ή 4 σετ ασκήσεων προγραμματισμού, συνολικά όλο το εξάμηνο, τα οποία θα εξετάζονται από μεταπτυχιακούς συγκεκριμένες ώρες. Η παράδοση των 3/4 σετ νομίζω είναι υποχρεωτική. Επίσης θα υπάρχουν ώρες λειτουργίας του εργαστήριου για να λύνονται απορίες, αλλά είναι προαιρετικές. Όσοι είναι από μετεγγραφή δε συμμετέχουν στα σετ και δεν τα παραδίδουν, αλλά εξετάζονται μόνο μία φορά εφ' όλης της ύλης στο τέλος του εξαμήνου και αφού ολοκληρωθεί η μετεγγραφή. Αυτή η εξέταση ισχύει για όλους, αλλά σε όσους είναι από μετεγγραφή μετράει κατά μεγαλύτερο ποσοστό στον τελικό βαθμό του εξαμήνου. Ωστόσο για να προετοιμαστεί κάποιος στη C χρειάζεται πρακτική εξάσκηση, οπότε ο μετεγγραφόμενος καλό είναι να συμμετέχει στα σετ ασκήσεων ακόμη κι αν δεν τα παραδίδει. Στο εργαστήριο μπορεί να μπαίνει κανονικά και να προγραμματίζει ενώ παράλληλα να του λύνονται απορίες αν δεν είναι ώρα εξέταης των σετ.

Το Εργαστήριο Φυσικής είναι το μοναδικό κανονικό εργαστήριο αυτού του εξαμήνου. Η συμμετοχή μη εγγεγραμμένων φοιτητών, δεν είναι δυνατή. Ωστόσο επειδή οι μετεγγραφές πραγματοποιούνται πριν την έναρξη της εξεταστικής, γίνονται επιπρόσθετα εργαστήρια, σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα, για τους μετεγγραφόμενους χωρίς ποσοτικό περιορισμό, ώστε να μπορούν να δώσουν το μάθημα στην εξεταστική κανονικά.
Οπότε δεν αντιμετωπίζεται πρόβλημα σε κανέναν τομέα.
Το μόνο πρόβλημα θα είναι ότι μέχρι τη μετεγγραφή δε θα υπάρχει πρόσβαση στις υπηρεσίες τηλεματικής του Τμήματος και του Πανεπιστημίου, λογαριασμός mail, και πρόσβαση στους απομακρυσμένους Linux εξυπηρετητές diogenis και zenon. Για το Υπολογιστικό Κέντρο συνήθως δημιουργείται ένας ενιαίος λογαριασμός για όλους τους προς μετεγγραφή, μόνο όμως για τα συστήματα Windows.

και εγω ερχομαι πατρα σε αυτην τη σχολη!!με μεταγραφη απο ΣΑΜΟ!!τουλαχιστον στα χαρτια που μου εδωσαν τα τμηματα ειχαν αντιστοιχια!!αν καπιως γνωριζει αν αυτο ειναι θα με βοηθησει πολυ................:)
Είναι. Για την ακρίβεια όλοι οι τρίτεκνοι και πολύτεκνοι από τη Σάμο, παίρνουν μετεγγραφή στο Ceid ( κάπου στα 70 άτομα το χρόνο )...

Αυτό είναι και το νέο κτίριο του τμήματος. Βέβαια θα είναι έτοιμο του χρόνου...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αυτό είναι και το νέο κτίριο του τμήματος. Βέβαια θα είναι έτοιμο του χρόνου...

Κάθε χρόνο από όταν μπήκα βέβαια του χρόνου θα ήταν έτοιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Κάθε χρόνο από όταν μπήκα βέβαια του χρόνου θα ήταν έτοιμο :P
Ναι το ξέρω.:xixi: Όμως πέρυσι άρχισε να χτίζεται και τώρα είναι σε πολύ πιο προχωρημένο στάδιο συγκριτικά με τη φωτογραφία. Έχει μήνες που τραβήχτηκε. Ο Τσακ ετοιμάζεται για τα εγκαίνια του χρόνου το Σεπτέμβρη:D...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antoniak

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Thank you very much inf3xion...οι πληροφοριες σου ειναι πολυ χρησιμες:no1:.Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο...οι αποφοιτοι αυτης της σχολης μπορουν να ασχοληθουν και με τηλεπικοινωνιες ???Ειναι κατι που το ψαχνω αλλα δεν το εχω ξεκαθαρισει ακομα :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Thank you very much inf3xion...οι πληροφοριες σου ειναι πολυ χρησιμες:no1:.Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο...οι αποφοιτοι αυτης της σχολης μπορουν να ασχοληθουν και με τηλεπικοινωνιες ???Ειναι κατι που το ψαχνω αλλα δεν το εχω ξεκαθαρισει ακομα :what:
Φυσικά. Τα ίδια δικαιώματα με τους Ηλεκτρολόγους, στους τομείς Τεχνολογιών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, σύμφωνα Με το ΦΕΚ που εκδόθηκε προσφάτως.
Το παραθέτω σε περίπτωση που θες να το διαβάσεις μόνη σου.
https://students.ceid.upatras.gr/~kontodimas/fek_a58_2009.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top