Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας

giooot :)

Νεοφερμένος

Η giooot :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μια χαρα...αντε αντε να δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
https://www.didefth.gr/sxoles/215.htm

δείτε λίγο κι αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
γίνονται και θαύματα άπιστε!:jumpy: καλά θα δούμε! κανένας άλλος για ceid?
-----------------------------------------


μπράβο σου! τουλάχιστον κατάλαβες το λάθος σου και το παραδέχεσαι!:lol:
το civil engineer σημαίνει πολιτικός μηχανικός?

Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εμενα μου ειπε ενας φιλος μου πως δεν εχει καθολου καλες φοιτητριες αυτη η σχολη, και γενικα η Πατρα.

Για την Πάτρα δε θα λεγα ότι ισχύει. Για τη σχολή ισχύει μεν, αλλά όταν φτάσεις στο 6ο έτος μια χαρά θα σου φαίνονται :D

Τώρα για τους Ηλεκτρολόγους στην Αθήνα. Λέγονται Μηχανικοί Υπολογιστών αλλά κάνουν διαφορετικά πράγματα από ότι εμείς. Το ξέρω γιατί έχω φίλους που τελειώσαν εκεί και μιλάμε. Ψάξτε λίγο αν θέλετε τα προγράμματα σπουδών και δείτε τι σας ενδιαφέρει περισσότερο.

Για όσους τελικά έρθετε εδώ, τα λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Για την Πάτρα δε θα λεγα ότι ισχύει. Για τη σχολή ισχύει μεν, αλλά όταν φτάσεις στο 6ο έτος μια χαρά θα σου φαίνονται :D

Τώρα για τους Ηλεκτρολόγους στην Αθήνα. Λέγονται Μηχανικοί Υπολογιστών αλλά κάνουν διαφορετικά πράγματα από ότι εμείς. Το ξέρω γιατί έχω φίλους που τελειώσαν εκεί και μιλάμε. Ψάξτε λίγο αν θέλετε τα προγράμματα σπουδών και δείτε τι σας ενδιαφέρει περισσότερο.

Για όσους τελικά έρθετε εδώ, τα λέμε.

6ο, ε? Δικέ μου. Μου θυμίζεις εμένα:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Για την Πάτρα δε θα λεγα ότι ισχύει. Για τη σχολή ισχύει μεν, αλλά όταν φτάσεις στο 6ο έτος μια χαρά θα σου φαίνονται :D

Τώρα για τους Ηλεκτρολόγους στην Αθήνα. Λέγονται Μηχανικοί Υπολογιστών αλλά κάνουν διαφορετικά πράγματα από ότι εμείς. Το ξέρω γιατί έχω φίλους που τελειώσαν εκεί και μιλάμε. Ψάξτε λίγο αν θέλετε τα προγράμματα σπουδών και δείτε τι σας ενδιαφέρει περισσότερο.

Για όσους τελικά έρθετε εδώ, τα λέμε.

:nono:κοίτα εκεί άνθρωπος! αμέσως να πεις κακία για τις κοπέλες! Οι φοιτητές δηλαδή της σχολής είναι καλύτεροι?:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω πλακα εκανα για τις φοιτητριες γιατι θελαμε να 'δυσφημισουμε' τη σχολη για να μην ανεβει η βαση της:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Εγω πλακα εκανα για τις φοιτητριες γιατι θελαμε να 'δυσφημισουμε' τη σχολη για να μην ανεβει η βαση της:P


:who::who:μην τα λες αυτά είπαμε!!!!

:emm:παιδιά ψέματα λέει! Χάλια οι φοιτήτριες! Αφού να φανταστείτε κι εγώ που θέλω να πάω είμαι 1 50 ύψος, 80 κιλά, έχω κόκκινα μαλλιά καρφάκια και φοράω σιδεράκια και γυαλιά!:eyesup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
εγώ που θέλω να πάω είμαι 1 50 ύψος, 80 κιλά, έχω κόκκινα μαλλιά καρφάκια και φοράω σιδεράκια και γυαλιά!:eyesup::P
Kαι εγω ετσι ειμαι!














:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Παντως εχουμε να λεμε πως εχουμε το τοπικ με τα περισσοτερα ποστ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αν είσαι έτσι θα περνάς για γκομενάρα με δεδομένα CEID. Υπερβάλλω ίσως λίγο, νταξ.:P

Για μας τι να πω. Σκατάδες είμαστε αλλά είστε τόσο λίγες που μπορείτε να επιλέξετε τον λιγότερο σκατά.

(Ή τον πιο μεταπτυχιακό :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Παιδια μη με φατε...Αλλα μαλλον θα δηλωσω πρωτη επιλογη πληροφορικη ΕΚΠΑ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevediol

Νεοφερμένος

Ο stevediol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια γεια σας (πρωτο ποστ καλη μ αρχη)

Ηθελα να ρωτησω γτ ειμαι αναμεσα στην σχολη Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής και Hλεκτρολογων μηχανικων και τεχνολογιας Η/Υ (Πατρας και τα δυο)...εγω προγραμματιστης θελω να γινω και μεχρι τωρα κλεινω προς την πρωτη σχολη εσεις τι λετε?επεισης με τις υποτροφιες τι γινετε?ποσοι πρωτοι εισακτεοι παιρνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Παιδια μη με φατε...Αλλα μαλλον θα δηλωσω πρωτη επιλογη πληροφορικη ΕΚΠΑ.:P
Είσαι πολύ σταθερός χαρακτήρας!:P Ρε παιδιά μόνο εγώ θα πάω σ' αυτή τη σχολή απο 'δω μέσα? Κρίμα!:(
-----------------------------------------
Παιδια γεια σας (πρωτο ποστ καλη μ αρχη)

Ηθελα να ρωτησω γτ ειμαι αναμεσα στην σχολη Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής και Hλεκτρολογων μηχανικων και τεχνολογιας Η/Υ (Πατρας και τα δυο)...εγω προγραμματιστης θελω να γινω και μεχρι τωρα κλεινω προς την πρωτη σχολη εσεις τι λετε?επεισης με τις υποτροφιες τι γινετε?ποσοι πρωτοι εισακτεοι παιρνουν?

κοίτα να δεις, ο δικός μου προγραμματιστής έχει τελειώσει ημτυ. Νομίζω βέβαια ότι από όλες τις σχολές που ασχολούνται με πληροφορική βγαίνεις προγραμματιστής. πχ πληροφορική Ιωαννίνων κλπ. Κοίτα λίγο τους οδηγούς σπουδών ή το βιβλίο που μας είχαν δώσει στην α λυκείου στο σεπ για να πάρεις μια πρώτη ιδέα! Δεν είμαι και πλήρως ενημερωμένη. Μη σε πάρω στο λαιμό μου!:)
-----------------------------------------
Αν είσαι έτσι θα περνάς για γκομενάρα με δεδομένα CEID. Υπερβάλλω ίσως λίγο, νταξ.:P

Για μας τι να πω. Σκατάδες είμαστε αλλά είστε τόσο λίγες που μπορείτε να επιλέξετε τον λιγότερο σκατά.

(Ή τον πιο μεταπτυχιακό :P)

:lol:χαχαχα! μην λες πολλά γιατί θα σε πυροβολήσουν τα κορίτσια του ceid! για να μην πω και τα αγόρια! Πάντως εγώ έχω αγόρι οπότε είμαι καλυμένη! τώρα το τι θα διαλέξουν οι υπόλοιπες μελλοντικές συμφοιτήτριές μου είναι δικό τους θέμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
δηλλιμα με 17614 να παω ceid ή χημικων μηχανικων πατρας (λενε δεν εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση!!!) εσεις τι λετε (αποκλειστικα βαση της επαγγελαμτικης αποκαταστασης και των μισθων που προσθερει καθε επαγγελμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
δηλλιμα με 17614 να παω ceid ή χημικων μηχανικων πατρας (λενε δεν εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση!!!) εσεις τι λετε (αποκλειστικα βαση της επαγγελαμτικης αποκαταστασης και των μισθων που προσθερει καθε επαγγελμα)
ceid without second thoughts! :no1:
με βάση την επαγγελματική αποκατάσταση το ceid ίναι σίγουρα καλύτερο! Τώρα εξαρτάται κι απ το τι σ' αρέσει και σε τι είσαι καλός.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
λετε να τα πιανω με τα μορια που εβγαλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
λετε να τα πιανω με τα μορια που εβγαλα?

Εκτός απροόπτων, πιστεύω πως ceid πιάνεις...
τώρα για χημικός μηχανικός, άν σου αρέσει περισσότερο καλύτερα να το δηλώσεις πιο μπροστά, αλλά με τα όσα ξέρω και έχω ακούσει, η επαγγελματική αποκατάσταση των Ηλ/νικών Μηχανικών είναι πολύ ικανοποιητική και σαφώς καλύτερη από των χημικών, ειδικά τώρα που ένας μεγάλος αριθμός από τους ceid-άδες συσσωρεύεται στο Δημόσιο...
Αλλά το ξαναλέω, αν σου αρέσει κάποιο από τα δύο περισσότερο, αυτό να προτιμήσεις, δέ θα το μετανιώσεις...
σήμερα είναι έτσι αύριο μπορεί να ναι αλλιώς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicktamias

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδια παντως μην κρινετε με βαση την επαγγελματικη αποκατασταση και τα χρηματα.Κοιταξτε να κανετε αυτο που θελετε και δεν θα το μετανοιωσετε.Κι εγω CEID-ας ειμαι.Η σχολη ειναι πολυ ωραια.Το καλο ειναι οτι αν πας με την προοπτικη να γινεις προγραμματιστης και αλλαξεις γνωμη στην πορεια εχεις αρκετες επιλογες στη σχολη αυτη.Επίσης θα το πω για πολλοστή φορα αν θελετε να ασχοληθειτε αποκλειστικα με υπολογιστες ΜΗΝ πατε ΗΜΜΥ γιατι πολυ απλα δεν ειναι η ιδια σχολη.Να ξερετε παντως οτι συντομα θα ημαστε το μονο τμημα μηχανικων η/υ καθαρα γιατι και του βολου εχει ηδη αποφασιστει να μετονομαστει σε ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top