Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας

ceid

Νεοφερμένος

Ο ceid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Δεν ειναι δικο του το βιβλιο απλα εχει την επιστημονικη επιμελεια της ελληνικης μεταφρασης.Μια χαρα ειναι το βιβλιο ειλικρινα.
Άλλαξε το βιβλίο στα Μαθηματικά Ι ? Εκτός και εάν αναφέρεσαι στο βιβλίο του Αχρηστίδη... Ναι έχει την επιστημονική αμέλεια...φαντάσου να το έγραφε και μόνος του...απαπαπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Που λέτε, μένει να κάνω την εγγραφή και θα είμαι και επίσημα μεταπτυχιακός της σχολής. Οεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Που λέτε, μένει να κάνω την εγγραφή και θα είμαι και επίσημα μεταπτυχιακός της σχολής. Οεο.
Θα μας βοηθάς και στο εργαστήριο διαδικαστικού προγραμματισμου?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Δε νομίζω να εξετάζω γιατί λογικά γέμισαν οι θέσεις επικουρικού για εκεί. Έκανα εγγραφή σήμερα btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathmalt23

Νεοφερμένος

Η mathmalt23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Βρε παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν το τμημα μηχανικων η/υ πατρας δεσμευει τους φοιτητες και τα σαβ/ακα με εργασιες,εργαστηρια κλπ.Θελω κυριως να μαθω για 3-7 εξαμηνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εργαστήρια πολύ σπάνια γίνονται μέσα σε Σαββατοκύριακα.Μόνο σε περιπτώσεις αναγκαίων αναπληρώσεων, κι αυτό αν γίνει είναι στο τέλος του εξαμήνου που δεν υπάρχουν περιθώρια.

Τώρα για τις εργασίες που ρωτάς, τί δέσμευση εννοείς;
Αν μπορείς να οργανώσεις το πρόγραμμα σου έτσι ώστε να μην χρειαστεί να ασχοληθείς μέσα στο σκ με αυτές, τότε έχεις ελεύθερο χρόνο.

Για τα εξάμηνα που αναφέρεσε στο 3ο εξάμηνο έχει ένα εργαστήριο ηλεκτρονικής. Δε θυμάμαι αν γίνονται και κάποια εργαστήρια για τον οντοκεντρικό προγραμματισμό 2.
Στο 7ο εξάμηνο δεν έχεις κάποιο μάθημα με την μορφή του εργαστηρίου, δηλαδή υποχρεωτική παρουσία.Το εργαστήριο δικτύων που μπορείς να δεις στα μαθήματα του εξαμήνου (κλικ) έχει εργασίες που πρέπει να παραδώσεις και έχει και μια τελική γραπτή εξέταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathmalt23

Νεοφερμένος

Η mathmalt23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eυχαριστω Bill....Bασικα εγω δεν ειμαι σ αυτη τη σχολη αλλα θελω να μαθω γιατι σπουδαζει εκει ο φιλος μου και μου ειπε οτι στο 2ο εξαμηνο θα κανουν ομαδικες εργασιες τα σαβ/ακα και δε θα μπορει να με επισκεπτεται..θα κανετε ομαδικες εργασιες και τα επομενα εξαμηνα??η σας αφηνουν ελευθερα τα σαβ/ακα??αγχωνομαι πολυ γιατι σπουδαζουμε σε διαφορετικες πολεις και μεχρι τωρα βλεπομαστε και δεν θελω να τον χασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για ομαδικές εργασίες δυστυχώς οι μέρες που βολεύουν όλους όσους ασχολούνται λίγο σοβαρά με τη σχολή είναι τα Σαββατοκύριακα.Ειδικά στα πρώτα εξάμηνα που έχουν και αρκετές ώρες παρακολούθησης.

Εργασίες έχει αρκετές κατά τη διάρκεια των εξαμήνων, αλλά με λίγη καλή θέληση και οργάνωση πιστεύω να καταφέρετε να βλέπεστε.Και συνήθως οι εκφωνήσεις των εργασιών δίνονται λίγο αργότερα από την έναρξη των εξαμήνων, οπότε στην αρχή είναι λίγο πιο χαλαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathmalt23

Νεοφερμένος

Η mathmalt23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οταν λες τα πρωτα εξαμηνα ποια εννοεις??εως το 3 πχ?Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Να γίνω κακός? Μήπως ο τύπος βρίσκει δικαιολογίες με σκοπό σιγά-σιγά να αραιώσει και τελικά να κόψει?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ektor

Νεοφερμένος

Ο ektor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω για την σχολη.....οι καθηγητες ειναι καλοι?σε βοηθανε αρκετα?ειμαι πρωτοετης φοιτητης της αντιστοιχης σχολης στο Βολο,αλλα σκεφτομαι να ερθω στο ceid....βοηθηστε με....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω για την σχολη.....οι καθηγητες ειναι καλοι?σε βοηθανε αρκετα?ειμαι πρωτοετης φοιτητης της αντιστοιχης σχολης στο Βολο,αλλα σκεφτομαι να ερθω στο ceid....βοηθηστε με....

Πληροφορίες θα σου πούμε, αλλά ρε παιδάκι μου είσαι σίγουρος ότι μπορείς να έρθεις? Νομίζω ότι οι μετεγγραφές γίνονται μόνο το πρώτο εξάμηνο(δεν είμαι και σίγουρη, μη σε πάρω στο λαιμό μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Πληροφορίες θα σου πούμε, αλλά ρε παιδάκι μου είσαι σίγουρος ότι μπορείς να έρθεις? Νομίζω ότι οι μετεγγραφές γίνονται μόνο το πρώτο εξάμηνο(δεν είμαι και σίγουρη, μη σε πάρω στο λαιμό μου).
Οι μετεγγραφές χωρίς ποσοτικό περιορισμό γίνονται στο τρίτο εξάμηνο. Επίσης μπορεί ο συνάδελφο να εννοεί για 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές χωρίς ποσοτικό περιορισμό γίνονται στο τρίτο εξάμηνο. Επίσης μπορεί ο συνάδελφο να εννοεί για 10%.
Αμέσως να μου την πεις ρε παιδάκι μου! Α παππαπαπαπα! Μονίμως να με κάνεις να νιώθω άσχημα!:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ektor

Νεοφερμένος

Ο ektor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μετεγγραφη δεν δικαιουμε μιλαω για 10%....ΕΧΩ 17500....ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕς ΓΙΑ φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ποιές είναι οι διαφορές σε επαγγελματικά δικαιώματα ημμυ και ημτυ ;ανάμεσα στα πτυχία; δεν μπορώ να διαβάσω 60 σελίδες για να το βρω :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ποιές είναι οι διαφορές σε επαγγελματικά δικαιώματα ημμυ και ημτυ ;ανάμεσα στα πτυχία; δεν μπορώ να διαβάσω 60 σελίδες για να το βρω :S

καμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Η απάντηση του Civilara είναι ολόσωστη, αλλά επειδή την ερώτηση την κάνεις στο τόπικ των Μηχανικών Η/Υ, μήπως λέγοντας ΗΜΜΥ κ ΗΜΤΥ εννοείς κάτι άλλο?
κάποιοι λένε ΗΜΜΥ και τους Ηλεκτρονικούς Μηχανικούς & Μηχανικούς Η/Υ της Κρήτης, οι οποίοι έχουν ίδια δικαιώματα με τους Μηχ. Η/Υ (παρόν τόπικ),
δλδ δεν έχουν δικαιώματα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ΗΜΜΥ κ ΗΜΤΥ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ισχύει οτι η κατάσταση στο τμήμα πάει από το κακό στο χειρότερο και ότι οι φοιτητές δεν πατάνε γενικά;
Εχω ακούσει πολύ κακά λόγια τον τελευταίο καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Βασικά,είδα το πρόγραμμα σπουδών.Και έχει παααααρα πολλά μαθήματα!!
Γινεται ενας φοιτητης που δεν ξημεροβραδιάζεται στο σπιτι του διαβαζοντας να καταφερει να βγαλει τη σχολη στα 5 χρόνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top