Μηχανικός Η/Υ Vs Μηχανικός Λογισμικού ;

itlover

Νεοφερμένος

Η itlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γεια σας!! ειμαι σε διλλημα τι να επιλεξω αργοτερα στην σχολη μ?ποιος ειναι καλυτερος κλαδος και γιατι? μηχανικος η/υ ή μηχανικος λογισμικου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
γεια σας!! ειμαι σε διλλημα τι να επιλεξω αργοτερα στην σχολη μ?ποιος ειναι καλυτερος κλαδος και γιατι? μηχανικος η/υ ή μηχανικος λογισμικου ?

Ποια σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itlover

Νεοφερμένος

Η itlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ειναι με το καινουργιο σχεδιο η μηχανικων πληροφορικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
ειναι με το καινουργιο σχεδιο η μηχανικων πληροφορικης

το φαντάστηκα γιαυτό ρωτάω ποια από όλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itlover

Νεοφερμένος

Η itlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
το φαντάστηκα γιαυτό ρωτάω ποια από όλες

θα μου πεις κατσε να ψηφιστει πρωτα αλλα σιγουρα θα ισχυσει ..γι αυτο ρωταω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
θα μου πεις κατσε να ψηφιστει πρωτα αλλα σιγουρα θα ισχυσει ..γι αυτο ρωταω..

δεν εννοώ αυτό.
Πρώτον μιλάς για σχολή πληροφορικής στο τει?
Αν ναι παίζει ρόλο φαντάζομαι από ποια σχολή προέρχεσαι και τι πρόγραμμα σπουδών είχες εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itlover

Νεοφερμένος

Η itlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι!! συγκεκριμενα ημουν στο τμημα εφαρμογων πληροφορικης στην διοικηση και την οικονομια και με το σχεδιο θα ειμαστε μηχανικων πληροφορικης!κ κυριως μαθηματα πληροφορικης καναμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
ναι!! συγκεκριμενα ημουν στο τμημα εφαρμογων πληροφορικης στην διοικηση και την οικονομια και με το σχεδιο θα ειμαστε μηχανικων πληροφορικης!κ κυριως μαθηματα πληροφορικης καναμε!

σύγκρινε τα μαθήματα που έκανες και το περιεχόμενο τους.
3 κατευθύνσεις θα έχει το νέο τμήμα σας έτσι δεν είναι?
1-ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ∆ΙΚΤΥΩΝ 2- ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Η/Υ 3-ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itlover

Νεοφερμένος

Η itlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ειμαι μικρο εξαμηνο μολις πρωτο! και αρχιτεκτονικη εχουμε κανει που ειναι σχετικο με μηχανικων η/υ και java kai C που ειναι σχετικο με μηχανικων λογισμικου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
ειμαι μικρο εξαμηνο μολις πρωτο

είσαι τυχερή τότε δεν θα είναι μεγάλη η αλλαγή για εσένα....σκέψου αυτούς που είναι μεγάλα εξάμηνα!!!άντε να προσαρμοσθούν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itlover

Νεοφερμένος

Η itlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
είσαι τυχερή τότε δεν θα είναι μεγάλη η αλλαγή για εσένα....σκέψου αυτούς που είναι μεγάλα εξάμηνα!!!άντε να προσαρμοσθούν ;)
εχεισ δικιοο!! και εγω αυτο ειμαι οκ και καπως χαρουμενη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
ναι!! συγκεκριμενα ημουν στο τμημα εφαρμογων πληροφορικης στην διοικηση και την οικονομια και με το σχεδιο θα ειμαστε μηχανικων πληροφορικης!κ κυριως μαθηματα πληροφορικης καναμε!

Λογικά το πρόγραμμα σπουδών σας θα αλλάξει πολύ, θα φύγουν δηλαδή τα μαθήματα "στην διοικηση και την οικονομια" και θα μοιάζει περισσότερο με του τμήματος μου.Οσον αφορά τις κατευθύνσεις είναι νωρίς ακόμα! περίμενε να δούμε το πρόγραμμα σπουδών , σαν
πρώτη σκέψη φαντάσου αν θές να ασχοληθείς με hardware ή με software.

Πάντως αυτές οι μετονομασίες (11 τμήματα μηχανικώς πληροφορικής έλεος) και οι κατευθύνσεις δεν είναι κατι το θετικό.Για παράδειγμα η διοίκηση και η οικονομία που επιλέξατε δεν υπάρχει πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itlover

Νεοφερμένος

Η itlover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
να σου πω την μεγαλη δικη μου αληθεια δεν ηθελα πολυ τα οικονομικα κ εβαλα διαφορες σχολες ακομα και τει νπου εχουν να κανουν και με πληροφορικη και σκεφτομουν αργοτερα να κανω μεταπτυχιακο αποκλειστικα στην πληροφορικη!! οποτε για εμενα ειναι κ κατι που μου αρεσει το οτι δεν θα εχς οικονομικα μαθηματα!! και γι αυτο ρωταω σαν επαγγελμα τι θα ειναι καλυτερο hardware η software..εμενα μ αρεσει λιγο πιο πολυ το software αλλα μιας καιο ειμαι νωρις στην επιλογη να μπορω να κανω την καλυτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
σιγά τη μεγάλη διαφορά, αν εξαιρέσεις τους ημμυ ( που δεν έχουν καν σχέση just saying ) όλες οι σχολές ίδιες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
γι αυτο ρωταω σαν επαγγελμα τι θα ειναι καλυτερο hardware η software..εμενα μ αρεσει λιγο πιο πολυ το software αλλα μιας καιο ειμαι νωρις στην επιλογη να μπορω να κανω την καλυτερη...

Σαν επάγγελμα είναι καλύτερο αυτο που σου αρέσει περισσότερο.

σιγά τη μεγάλη διαφορά, αν εξαιρέσεις τους ημμυ ( που δεν έχουν καν σχέση just saying ) όλες οι σχολές ίδιες είναι.

Ποιές σχολές λές πως είναι το ίδιο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top