Μητροπολιτικό Κολλέγιο ή Aegean College; / αναγνώριση

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε όλους. ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ EEARLY CHIDHOOD bachelot στο ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΤΙΚΟ ή PRE PRIMARY bachelor στο aegean

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Πώς γινεται το ένα να είναι ΤΡΙΕΤΕΣ και το άλλο ΤΕΤΡΑΕΤΕΣ και υποτίθεται και τα δύο να αναγνωρίζονται στο ΑΤΕΕΝ? Κι όπως λένε ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΣΤΙΚΑ μαθήματα στο υπουργειο? Και μπαινεις και στους πίνακες ΑΣΕΠ για νηπιαγωγος..?

(Και βασικά..ΙΣΧΥΕΙΟΥΝ ΑΥΤΑ που μου λένε::??) Εχει κανείς γνώμη/ εμπειρία ?

ΧΙ Λ I A Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω!
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε όλους. ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ EEARLY CHIDHOOD bachelot στο ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΤΙΚΟ ή PRE PRIMARY bachelor στο aegean

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Πώς γινεται το ένα να είναι ΤΡΙΕΤΕΣ και το άλλο ΤΕΤΡΑΕΤΕΣ και υποτίθεται και τα δύο να αναγνωρίζονται στο ΑΤΕΕΝ? Κι όπως λένε ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΣΤΙΚΑ μαθήματα στο υπουργειο? Και μπαινεις και στους πίνακες ΑΣΕΠ για νηπιαγωγος..?

(Και βασικά..ΙΣΧΥΕΙΟΥΝ ΑΥΤΑ που μου λένε::??) Εχει κανείς γνώμη/ εμπειρία ?

ΧΙ Λ I A Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω!
Μήπως το τριετές είναι βρεφονηπιοκόμος ;
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Υποτίθεται πως όχι, θεωρητικά με όσα λένε είναι και τα δύο νηπιαγωγών...Πώς γίνεται όμως, είναι δυνατόν;; 🤔🤔
ε ειναι ... σε αυτα τα σχολια δουλευει πολυ το μαρκετινκ
Κατι οπως λεμε 3 γιαουρτια το ενα δωρο.
Τα 3 χρονια που λενε θα γινουν 4 ..δηλαδη με ενα ακομα που το λενε honor.
Αν θα παρεις ατεεν ή θα σε προσλαβουν στο δημοσιο? δεν ξερω.. χλωμο
Θα πρεπει να ρωτησεις το αττεν και το ασεπ.
Κατι ακουσα οτι το ασεπ σας βαζει με βαθμο πτυχιου 5..οποτε τι?
Οι νηπιαγωγοι του δημοσιου αει εχουν 9αρια.
Ε στον ιδιωτικο τομεα ομως ειναι αλλιως ..εκει ειναι ποσα θες.
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό, ισχύει ότι μπαίνεις με μάξιμουμ το 5, έτσι μου είπαν. Είναι μεγάλη οπότε η απόσταση που πρέπει να καλυφθεί; Εννοώ μια τέτοια μεγάλη διαφορά σε βαθμό πτυχίου είναι προφανώς πολλά μόρια,ε..?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό, ισχύει ότι μπαίνεις με μάξιμουμ το 5, έτσι μου είπαν. Είναι μεγάλη οπότε η απόσταση που πρέπει να καλυφθεί; Εννοώ μια τέτοια μεγάλη διαφορά σε βαθμό πτυχίου είναι προφανώς πολλά μόρια,ε..?
ε μαλλον αδυνατο να μπεις ,,εκτος και εχεις αλλα ..παιδια .αναπηρια (μακρια)..
ε καταλαβαινεις η δεξαμενη νηπιαγωγων δεν θα ειναι ποτε αδεια να παρεις και εσυ σειρα.
τι να πω?
υπαρχουν και τα ιδιωτικα βεβαια και οι σταθμοι.
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό, ισχύει ότι μπαίνεις με μάξιμουμ το 5, έτσι μου είπαν. Είναι μεγάλη οπότε η απόσταση που πρέπει να καλυφθεί; Εννοώ μια τέτοια μεγάλη διαφορά σε βαθμό πτυχίου είναι προφανώς πολλά μόρια,ε..?
ε μαλλον αδυνατο να μπεις ,,εκτος και εχεις αλλα ..παιδια .αναπηρια (μακρια)..
ε καταλαβαινεις η δεξαμενη νηπιαγωγων δεν θα ειναι ποτε αδεια να παρεις και εσυ σειρα.
τι να πω?
υπαρχουν και τα ιδιωτικα βεβαια και οι σταθμοι.
Σ ευχαριστώ πολύ ( όχι δεν έχω αναπηρία ή άλλο κάτι πχ από πολυτεκνη οικογένεια ή οτιδήποτε..) Προβληματίστηκα κάπως τώρα ..🤔 Δεν φανταζομουν ότι είναι τοσααα πολλά μόρια η διαφορά λόγω βαθμού πτυχίου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό, ισχύει ότι μπαίνεις με μάξιμουμ το 5, έτσι μου είπαν. Είναι μεγάλη οπότε η απόσταση που πρέπει να καλυφθεί; Εννοώ μια τέτοια μεγάλη διαφορά σε βαθμό πτυχίου είναι προφανώς πολλά μόρια,ε..?

Σ ευχαριστώ πολύ ( όχι δεν έχω αναπηρία ή άλλο κάτι πχ από πολυτεκνη οικογένεια ή οτιδήποτε..) Προβληματίστηκα κάπως τώρα ..🤔 Δεν φανταζομουν ότι είναι τοσααα πολλά μόρια η διαφορά λόγω βαθμού πτυχίου.
ε μα... η βασικη διαφορα στην μικρη ηλικια ειναι ο βαθμος πτυχιου , μεταπτυχιακο ( που δεν θα εχεις) και πολυτεκνια..
Τωρα κατι συζητανε για εξετασεις ασεπ ,,οπου βεβαια παλι μετρα το πτυχιο αλλα πιο πολυ ο βαθμος των εξετασων..αν τελικα το κανουν γιατι αντιδρουν οι δασκαλοι
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ε μα... η βασικη διαφορα στην μικρη ηλικια ειναι ο βαθμος πτυχιου , μεταπτυχιακο ( που δεν θα εχεις) και πολυτεκνια..
Τωρα κατι συζητανε για εξετασεις ασεπ ,,οπου βεβαια παλι μετρα το πτυχιο αλλα πιο πολυ ο βαθμος των εξετασων..αν τελικα το κανουν γιατι αντιδρουν οι δασκαλοι
Αν συνεχίσω και με ένα μεταπτυχιακό;;( πάλι από κολέγιο προφανώς) Μου δίνει έξτρα μόρια;; ( Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου, με βοηθούν σε αυτά που δεν έχω ενημερωθεί!)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Αν συνεχίσω και με ένα μεταπτυχιακό;;( πάλι από κολέγιο προφανώς) Μου δίνει έξτρα μόρια;; ( Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου, με βοηθούν σε αυτά που δεν έχω ενημερωθεί!)
Οχι δεν βοηθα σε παραπανω βαθμο και μορια.

Δεν το ειπαμε αλλα το λεμε τωρα.

Το Ατεεν εξεταζει το πτυχιο σου ισως μαζι και το μεταπτυχιακο για να δωσει δικαιωμα εργασιας..δεν ισοτιμει πτυχια και μεταπτυχιακα
Μπορει αν κρινει να σου ζητησει και επιπλεον πραγματα ( πχ μαθηματα)

Το Δοαταπ εξεταζει χώρια πτυχιο και μεταπτυχιακο και αποδιδει ισοτιμιες χωριστα

Εσυ πας Ατεεν
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οχι δεν βοηθα σε παραπανω βαθμο και μορια.

Δεν το ειπαμε αλλα το λεμε τωρα.

Το Ατεεν εξεταζει το πτυχιο σου ισως μαζι και το μεταπτυχιακο για να δωσει δικαιωμα εργασιας..δεν ισοτιμει πτυχια και μεταπτυχιακα
Μπορει αν κρινει να σου ζητησει και επιπλεον πραγματα ( πχ μαθηματα)

Το Δοαταπ εξεταζει χώρια πτυχιο και μεταπτυχιακο και αποδιδει ισοτιμιες χωριστα

Εσυ πας Ατεεν
Ναι έμαθα κάποια πράγματα από ΑΤΕΕΝ για τα πτυχία που αναγνωρίζει ισότιμα χωρίς να δώσεις μαθήματα, μου είπαν έχει να κάνει τις πιστωτικές μονάδες. Αυτή τη στιγμή το ελληνικό δίνει στο νηπιαγωγών 240 πιστωτικές μονάδες, το aegean με το πανεπιστημειο του Essex επίσης 240 μονάδες, το μητροπολιτικό με το Εαστ London 180, και το Μεdotarraean με το Derby, επίσης 180. Οπότε σίγουρα ισότιμο είναι το Essex ( μέσω του Aegean) Απλά σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρινηση για το μεταπτυχιακό και ότι δεν έχεις έξτρα μόρια στον ΑΣΕΠ..
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Η ξαδέλφη μου πάντως απο ετζιαν κολετζ πήρε αναγνώριση και ισοδυναμία. Να τα ψάξεις πολύ πάντως γιατί χρόνο με το χρόνο, όλο και κάτι αλλάζει!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top