Μητροπολιτικό Κολλέγιο Τμήμα Εργοθεραπείας

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
αντωνη δινεις πανελληνιες?
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Η αγγλικη φιλολογια εχει αδεια ασκησεως επαγγελματος?
 

antonisprofis57@gmai

Νεοφερμένος

Ο antonisprofis57@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ναι


Καποτε μπορουσες να δειδαξεις την αγγλικη γλωσσα με c2 , πλεον χρειαζεσαι πτυχιο αγγλικης φιλολογιας
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Η προσωπικη μου αποψη χωρις να θελω να επηρεασω ειναι πως τα κολλεγια αξιζουν για σπουδες που αφορα διοικηση επιχειρησεων,management και τετοιες ειδικοτητες.Στην περιπτωση σου η καλυτερη επιλογη για εμενα ειναι το δημοσιο Πανεπιστημιο. Δεν θες να φανταστω να μπεις σε διαδικασια πανελλαδικων?
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Οταν τελειωσα το κολλεγιο (3 έτη) πηρα το πτυχιο του πανεπιστημιου που συνεργαζοταν και εφυγα στην Αγγλια για να κανω μεταπτυχιακο. Το πτυχιο που περνεις απο ενα κολλεγιο δεν ειναι του κολλεγιου αλλα του πανεπιστημιου του εξωτερικου. Το προβλημα ειναι οτι επειδη το παρακολουθεις μεσω ελλαδας δεν σου επιτρεπεται εδω να κανεις μεταπτυχιακο σε δημοσιο ΑΕΙ λογω του αρθρου 16. Αν το ειχα παρακολουθησει εξω και ερχομουν ελλαδα θα μπορουσα να κανω. Επειδη πλεον εχω σπουδασει σε ιεκ,κολλεγιο,εξωτερικο και τωρα σε δημοσιο αει στην ελλαδα εχω καταλαβει ποιος ειναι ο ρολος του καθενος.Αναλογα τι θελει καποιος να σπουδασει επιλεγει αν θα παει σε ιεκ,κολλεγιο ή αει.
Άρα είσαι και ο πλέον κατάλληλος από ότι καταλαβαίνω ώστε να λύσει απορίες σε θέματα κολεγίων, ΙΕΚ.....ευχαριστούμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρα εγω που ενδιαφερομαι για Αγγλικη φιλολογια σε καποιο κολλεγιο, αξιζει λετε?
(για να προλαβω αυτους που θα πουνε για πανελλήνιες, εχω προσπαθησει 2 φορες , εδωσα αρκετα χρηματα σε φροντιστηρια + ιδιαίτερα και δεν τα καταφερα..)
Μία γνωστή μου λίγα χρόνια πριν επειδή δεν πέρασε στις πανελληνιες πήγε στο Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη και σπουδασε Αγγλικής Φιλολογίας. Τώρα δουλεύει σε φροντιστήριο.
Ρώτα και εκεί να δεις τι παίζει
 
Τελευταία επεξεργασία:

antonisprofis57@gmai

Νεοφερμένος

Ο antonisprofis57@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Άρα είσαι και ο πλέον κατάλληλος από ότι καταλαβαίνω ώστε να λύσει απορίες σε θέματα κολεγίων, ΙΕΚ.....ευχαριστούμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μία γνωστή μου λίγα χρόνια πριν επειδή δεν πέρασε στις πανελληνιες πήγε στο Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη και σπουδασε Αγγλικής Φιλολογίας. Τώρα δουλεύει σε φροντιστήριο.
Ρώτα και εκεί να δεις τι παίζει
Ευχαριστω!
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Με αδεια ασκησεως επαγγελματος μην μπλεκετε με κολλεγια.Ειναι ιδιωτικα και αλλαζουν διαρκως οι νομοι.Υπαρχουν περιπτωσεις σε διατροφολογους και νομικους που εχουν δικαιωθει νομικα και οι συλλογοι δεν τους βαζουν στα μητρωα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άρα είσαι και ο πλέον κατάλληλος από ότι καταλαβαίνω ώστε να λύσει απορίες σε θέματα κολεγίων, ΙΕΚ.....ευχαριστούμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μία γνωστή μου λίγα χρόνια πριν επειδή δεν πέρασε στις πανελληνιες πήγε στο Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη και σπουδασε Αγγλικής Φιλολογίας. Τώρα δουλεύει σε φροντιστήριο.
Ρώτα και εκεί να δεις τι παίζει
Δεν ξερω αν ειμαι καταλληλος αλλα επειδη εχω σπουδασει σε ΙΕΚ σε Κολλεγιο σε Ξενο ΑΕΙ και τωρα σε ελληνικο δημοσιο ΑΕΙ, ισως μπορω να σας πω μια γνωμη παραπανω.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top