Μηδενίζεσαι!

vitruve

Νεοφερμένος

Ο vitruve αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Προχθες εγραφα βιολογια γενικης διαγωνισμα αλλα εγινε ενα περιστατικο στο σχολειο και το 15μελές πηγαμε στο Δημαρχο για να κουβεντιάσουμε.Μαζι μας και ο διευθυντης που μας εδωσε αδεια κανονικα ,δικαιολογημενες απουσιες κ.τ.λ

ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ 0!!!!

δν μου βγαζει λεει αλλο διαγωνισμα παρολο που ελειπα δικαιολογημενα!
και ο αλλος μην το χαρακτηρισω και αυτον ,ο διευθυντης δεν κανει τιποτα!

Χεστηκαν που εγω το δινω πανελλαδικα και θα με χαντακωσει!!

Πως γίνεται να μην ελεγχονται ολοι αυτοι?

αμα καποιος εχει προσβασει σε καποιο διαταγμα που να λεει τη συμβαινει με τους μαθητες που απουσιαζουν απο ωριαιες δοκιμασιες η που θα επρεπε να απευθυνθω ,του ειμαι ευγνωμων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγώ προτείνω να πας στην Δευτεροβάθμια της περιοχής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ τι θα έκανα? Επιτόπου στο υπουργείο! Δεν κατάλαβα? Πώς την είδε η εξούσια? Να μην το αφήσεις να περάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
φίλε μου πήγαινε στη εφορία του σχολείου ή στο Υπουργείο απευθείας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.

aa144

Νεοφερμένος

Ο aa144 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν μας λες καλύτερα μερικές λεπτομέρειες για ποιό λόγο δεν ήσουνα στο διαγώνισμα, ή αν ήσουνα και ζήτησες άδεια να φύγεις, ή αν έφυγες χωρίς άδεια, γιατί μερικές φορές παίζει ρόλο όχι τόσο αυτό που κάνουμε (π.χ. να πάμε στο Δήμαρχο να κουβεντιάσουμε, αντί να γράψουμε διαγώνισμα για μάθημα σημαντικό που "υποτίθεται" μας ενδιαφέρει πολύ), αλλά και ο τρόπος με τον οποίο το κάνουμε και που προκαλεί τη σχετική (καλή ή κακή) αντιμετώπιση από τον αρμόδιο εκπαιδευτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδια ο τροπος του ειναι εντελως ανεντιμος... ελειπε για δουλεια του σχολειου απο οτι καταλαβα οχι για μπουγατσα η για κοπανα.. και εκει να ελειπε δεν μπορει να τον μηδενισει ενω δν εχει γραψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
vitruve, εφόσον είχες άδεια και ήταν δικαιολογημένη η απουσία σου, να απαιτήσεις να γράψεις το διαγώνισμα. Μίλησε πάλι στο διευθυντή και επέμεινε πως Ο ΙΔΙΟΣ σου έδωσε την άδεια και ότι είναι άδικο να μηδενιστείς έτσι στο μάθημα.
Αν δεις ότι δεν βγάζεις πάλι άκρη με το διευθυντή, απευθύνσου στη Β/θμια της περιοχής, ανέλυσε το περιστατικό και ρώτησέ τους τι μπορείς να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aa144

Νεοφερμένος

Ο aa144 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλά παιδιά, αστειεύεστε; Τι δουλειά του σχολείου; Η δουλειά του σχολείου είναι η εκπαίδευση των μαθητών, και η δουλειά των μαθητών είναι να πηγαίνουν στα μαθήματα.

Εκτός αυτού, με τον καθηγητή που έβαλε το διαγώνισμα σε μάθημα που "ενδιέφερε" πολύ τον μαθητή, έγινε συννενόηση; Ή απλά την κοπάνησε γιατί είχε άδεια από τον Δ/ντή και ο καθηγητής δεν ήξερε τίποτε και το έμαθε εκ των υστέρων;

Και τέλος πάντων θα μάθουμε τι κουβέντα ήταν αυτή με το Δήμαρχο που δεν μπορούσε να γίνει σε άλλη ώρα εκτός των ωρών διδασκαλίας του σχολείου; Ή μήπως αυτό που συζητάμε είναι αν ο σχολικός συνδικαλισμός επιλέγεται να χρησιμοποιείται ως μέσο δημιουργίας προφάσεων και προσωπικού ωφελιμισμού, όπως ακριβώς και ο συνδικαλισμός των ενηλίκων, που φυσικά αποτέλεσε και το παράδειγμα και το κίνητρο πολλών για να ασχοληθούν με τον σχολικό συνδικαλισμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παραβλεπω το τελευταιο post (ασχολιαστο, ελεος δηλαδη), και συμφωνω και εγω στο να κανεις παραπονα στη Δευτεροβαθμια! αμην τι αλλο, διαγωνιζεσαι πανελλαδικα σ αυτο το μαθημα, και καλως η κακως ο προφορικος βαθμος μετραει κι αυτος, εστω και ελαχιστα! θα ναι κριμα να κατεβουν τα μορια απο αυτο (αν και εφοσον γραψεις καλα στο τελος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heracliulas

Νεοφερμένος

Η heracliulas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα πριν πάει το θέμα στη δευτεροβάθμια, να πήγαινες ξανά στο διευθυντή μαζί με τους κηδεμόνες σου. Εσένα μπορεί να σε αγνοήσουν εκείνους όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παντως αν το εκανε αυτο καθηγητης σε εμενα, θα ειχα ξεσηκωσει ολον τον κοσμο! και ειδικα επειδη ειναι μαθημα που το δινεις πανελληνιες! Καλο θα ειναι να μην σιωπα κανεις σε τετοια περιστατικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vitruve

Νεοφερμένος

Ο vitruve αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
οσο για τον aa144...

Τη μερα πριν γραψουμε διαγωνισμα μπηκαν εξωσχολικοι στο σχολειο ,μπηκαν σε μια αιθουσα ριξανε 2 μπουνιες σε ενα παιδι και φυγανε!

Γι αυτο το λογο,επειδη δεν υπαρχει σωστη φυλαξη του σχολειου πηγαμε στο Δημαρχο και κουβεντιασαμε για τα μετρα που πρεπει να παρουμε ωστε να ειναι ασφαλης οι μαθητες στο σχολειο τους...

Τωρα αν εσυ θεωρεις σημαντικοτερο την παρακολουθηση του μαθηματος απο την σωματικη ακαιρεοτητα των μαθητων,με γεια σου με χαρα σου...

Τωρα οσο για το σχολικο συνδικαλισμο που αναφερεις .Πριν παμε στο Δημαρχο ,ολο το σχολειο εκανε αποχη σαν ενδειξει διαμαρτυριας και πηρα εγω το μικροφωνο και προετρεψα τους μαθητες να μπουν για μαθημα και οτι θα αναλαμβανε το 15μελες να απαιτηση την καλυτερη φυλαξη του σχολειου,και ετσι μπηκανε στις ταξεις.Αλλα συμφωνα με σενα επρεπε να μην κανουμε τιποτα σαν εκπροσωποι των μαθητων και να τους αφησουμε να γυροβολανε στο προαυλιο...

Το θεμα δεν το εχω αφησει,αυριο θα παει ο πατερας μου σχολειο ωστε να μιλισει στο διευθυντη.Αν κανει παλι την παπια θα παμε μετα στο γραφειο της Δευτεροβαθμιας...Τα 50 μορια που χανω δεν ειναι τοσο τραγικα και ειδικα για μενα που η σχολη που θελω ειναι αρκετα πιο χαμηλα απο τις δυνατοτητες μου.Αλλα δεν προκειται να το αφησω ετσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
γ λυκείου είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vitruve

Νεοφερμένος

Ο vitruve αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
οσο για τον aa144...

Τη μερα πριν γραψουμε διαγωνισμα μπηκαν εξωσχολικοι στο σχολειο ,μπηκαν σε μια αιθουσα ριξανε 2 μπουνιες σε ενα παιδι και φυγανε!

Γι αυτο το λογο,επειδη δεν υπαρχει σωστη φυλαξη του σχολειου πηγαμε στο Δημαρχο και κουβεντιασαμε για τα μετρα που πρεπει να παρουμε ωστε να ειναι ασφαλης οι μαθητες στο σχολειο τους...

Τωρα αν εσυ θεωρεις σημαντικοτερο την παρακολουθηση του μαθηματος απο την σωματικη ακαιρεοτητα των μαθητων,με γεια σου με χαρα σου...

Τωρα οσο για το σχολικο συνδικαλισμο που αναφερεις .Πριν παμε στο Δημαρχο ,ολο το σχολειο εκανε αποχη σαν ενδειξει διαμαρτυριας και πηρα εγω το μικροφωνο και προετρεψα τους μαθητες να μπουν για μαθημα και οτι θα αναλαμβανε το 15μελες να απαιτηση την καλυτερη φυλαξη του σχολειου,και ετσι μπηκανε στις ταξεις.Αλλα συμφωνα με σενα επρεπε να μην κανουμε τιποτα σαν εκπροσωποι των μαθητων και να τους αφησουμε να γυροβολανε στο προαυλιο...

Το θεμα δεν το εχω αφησει,αυριο θα παει ο πατερας μου σχολειο ωστε να μιλισει στο διευθυντη.Αν κανει παλι την παπια θα παμε μετα στο γραφειο της Δευτεροβαθμιας...Τα 50 μορια που χανω δεν ειναι τοσο τραγικα και ειδικα για μενα που η σχολη που θελω ειναι αρκετα πιο χαμηλα απο τις δυνατοτητες μου.Αλλα δεν προκειται να το αφησω ετσι....


Καλά τα λες! Λογικά ο πατέρας σου θα αλλάξει τη γνώμη του διευθυντή..Αν όχι, κάνε ότι σου είπαν οι άλλοι! Στη δευτεροβάθμια ολοταχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και να μη σου πω που θα τον γράψουν ακριβώς στο Υπουργείο και στη Δευτεροβάθμια...

Πιαστον και μίλα του, εξήγησέ του τέλος πάντων, κατόπιν ξανακάνε κουβέντα με Διευθυντή-Υποδιευθυντές κι αν προκύψει, φέρε το θέμα στο Συμβούλιο Διδασκόντων που θα γίνει κάποια στιγμή τώρα εν'οψει της βαθμολογίας. Σε τελικό στάδιο, βάλε τον πατέρα σου ή τη μάνα σου να μιλήσει στον ίδιο το Διευθυντή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonbin

Νεοφερμένος

Ο jasonbin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Λογικά θα του έδωσες την εντύπωση ότι χρησιμοποίησες το συμβάν για να "γλιτώσεις" το διαγώνισμα. Π.χ. ο πρόεδρος στο 5μελές του τμήματος μου μονίμως χρησιμοποιεί την ιδιότητα του αυτή για να την κάνει από το μάθημα χωρίς να παίρνει απουσία.

Συζήτησε πάντως με τον ίδιο ή με τον διευθυντή ή βάλε κάποιον από τους γονείς σου να πάει να μιλήσει μήπως βγάλεις κάποια άκρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ο κα8ηγητης μ τν οποιο ειχες σ εδωσε αδεια? αν οχι δν μπορεις να κανεις κατι... συζητησε το με τον διευθυντη σου.. αν δν γινει τιποτα ζητα απο τους γονεις σου να αναμειχθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top