Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μην ευχαριστείς. Ούτως ή άλλως λάθος έκανα. Απλώς θέλει να είμαστε ΠΑΡΑ πολύ προσεκτικοί με τις εγγραφές, ειδικά στα τμήματα που έχουν κάποια ιδιαιτερότητα, όπως το δικό σου και το δικό μου, γιατί μπορεί να γίνει καμιά στραβή και να μείνουμε απ' έξω. Αλλά αν είσαι προσεκτικός, δε χρειάζεται να προβληματίζεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Να κάνω μία ερώτηση; Γιατί θεωρείτε τα άτομα που πηγαίνουν με τους γονείς τους για εγγραφή "12χρονα"; Είστε λίγο υπερβολικοί ή μου φαίνεται; :P
Όταν κάποιος πάει σε άλλη πόλη και ίσα που ξέρει πού βρίσκεται το πανεπιστήμιο και δεν έχει κανένα γνωστό, λογικό είναι να θέλει μία υποστήριξη. Μην τρελαθούμε κιόλας με όλους τους "18άρηδες" που μαζευτήκαμε. Ήμαρτον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Να κάνω μία ερώτηση; Γιατί θεωρείτε τα άτομα που πηγαίνουν με τους γονείς τους για εγγραφή "12χρονα"; Είστε λίγο υπερβολικοί ή μου φαίνεται; :P
Όταν κάποιος πάει σε άλλη πόλη και ίσα που ξέρει πού βρίσκεται το πανεπιστήμιο και δεν έχει κανένα γνωστό, λογικό είναι να θέλει μία υποστήριξη. Μην τρελαθούμε κιόλας με όλους τους "18άρηδες" που μαζευτήκαμε. Ήμαρτον. :P
Συμφωνώ. Εγώ βέβαια θα πάω μόνος μου, αλλά ξέρω και το πανεπιστήμιο πού βρίσκεται, και έχω έτοιμο το σπίτι μου. "12χρονα" είναι αυτά που έχουν ακόμη κόλλημα με το να τους βλέπουν μαζί με τον πατέρα και τη μητέρα τους. Έχετε δει κανέναν 26άρη να αποφεύγει τους γονείς του για ένα διαδικαστικό θέμα; Σημειωτέον, ότι το πανεπιστήμιο την ημέρα της εγγραφής δεν είναι cafe-bar!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ρε παιδια 18χρονων ειμαστε μια εγγραφη μπορουμε να την κανουμε και μονοι μας....!!!! Τοσοι εκαναν μονοι τους την εγγραφη τους πως τα καταφεραν???
Οι σχολες αν δε κανω λαθος ειναι σαφεστατες με τα χαρτια που ειναι απαραιτητα με τη εγγραφη...εκει ναι να βοηθησουν οι γονεις να μας πουν απο που θα τα βρουμε καποια χαρτια και τα σχετικα....μετα αμα συγκεντρωσουμε τα χαρτια παμε στην σχολη και κανουμε μονοι μας την εγγραφη..και θα βοηθησει (ελπιζω) και η γραμματεια ...μια εγγραφη ειναι δεν θα ερθει και το τελος του κοσμου!!! Αν εισαι σε μια πολη που δεν εχεις ξαναπαει ευκαιρια ειναι να πας και μονος σου και να μαθεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αγγελική δε διαφωνώ αλλά με ενοχλεί πάρα πολύ η λέξη "12χρονα" για όσους πηγαίνουν με τους δικούς τους. Δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να κρίνουμε έτσι γενικά και αόριστα μία ομάδα φοιτητών. Και τι πρόβλημα υπάρχει αν πάνε με τους δικούς τους; Έτσι κι αλλιώς στο πανεπιστήμιο, θέλουν δε θέλουν, μόνοι τους θα τη βγάλουν τα επόμενα 4-5-6 χρόνια. Η ημέρα της εγγραφής μας κόλλησε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μονη μου θα παω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Κατ'αρχας ο χαρακτηρισμος "12 χρονο" δεν αντιπροσωπευει την συγκεκριμενη κατασταση.....ειναι στην κριση του καθενος καποιοι γονεις δουλευουν δεν μπορουν να πανε να γραψουν τα παιδια τους...καποιοι αλλοι δεν δουλευουν και θελουν να ξερουν πως ειναι η σχολη οπου θα φοιτησουν τα παιδια τους...κοινως δεν ειναι κακο να γραφτει καποιος με τους γονεις του απλα...να μην περιμενει μετα να τα λυσουν ολα οι γονεις του....!!!!!!
Η αναληψη ευθυνων δεν φαινεται στην εγγραφη αλλα στα χρονια που θα ακολουθησουν καθως ο καθενας θα εχει την ευθυνη του εαυτου του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω,κατα την αφιξη μου στην σχολη για εγγραφη.


Φυσικα ηρθε και η μητερα μου,για ψυχολογικη υποστηριξη,μιας και η διαδικασια ηταν αρκετα ψυχοφθορα και δυσκολη.

Ειπα να παρω τηλεφωνο και το 112 να με βοηθησει,αλλα μετα ηρθε μια μπλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγω,κατα την αφιξη μου στην σχολη για εγγραφη.


Φυσικα ηρθε και η μητερα μου,για ψυχολογικη υποστηριξη,μιας και η διαδικασια ηταν αρκετα ψυχοφθορα και δυσκολη.

Ειπα να παρω τηλεφωνο και το 112 να με βοηθησει,αλλα μετα ηρθε μια μπλε.

Οι τυποι αριστερα και δεξιά... τουαλέτα δεν έχουν σπίτι τους;

Εγώ θα πάω μόνος μάλλον, ή για την ακρίβεια με ένα τσούρμο Κνίτες να με ακολουθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Οι τυποι αριστερα κα δεξιά... τουαλέτα δεν έχουν σπίτι τους;

Οπως οι σκυλοι κατουρανε ωστε να ορισουν την περιοχη τους,ετσι κανουνε και αυτοι :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας και χωρίς τα κομματόσκυλα,όπως μπορείτε να την κάνετε και χωρίς τους γονείς σας.I mean,δεδομένου ότι κάποιος κατάφερε να περάσει σ'ένα πανεπιστήμιο/τει,I'm pretty sure that he has enough IQ to fill up some paperwork.Όταν σας λένε "δώσε μου το αντίγραφο του απολυτηρίου σου",δίνετε το αντίγραφο του απολυτηρίου σας και όχι το απόκομμα απ'τη σοκοφρέτα που τρώγατε πριν,εκεί που βλέπετε "όνομα" γράφετε το όνομά σας και όχι το αγαπημένο σας χρώμα,κοκ.Plus,frankly,είναι πολύ πιο διασκεδαστικό να μην έχεις τους γονείς σου πάνω απ'το κεφάλι σου,π.χ. έρχεται ο δαπίτης να σου πρήξει τα παπάρια (αυτό δεν αποφεύγεται),και θες να τον ρωτήσεις αν έχει καλά μουνιά η σχολή,ε,θα το κάνεις αυτό με τους γονείς σου μπάστακες από πάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σιγά τους μπάστακες μωρέ, κι εγώ πήγα για σπίτι/εγγραφή την ίδια μέρα κι ο πατέρας μου μια χαρά είχε αράξει κάτω απ'το Μέγαρο και χάζευε τη θάλασσα. :P Το ότι ήρθαν μαζί δεν πάει να πει πως έκατσαν και πάνω απ'το κεφάλι μας την ώρα που γράφαμε, υπάρχουν οι πασπίτισες γι'αυτό νταξ.

Ή μήπως έπρεπε να πάω μόνη μου να βρω και το σπίτι που εκείνοι θα πληρώνουν, για να αποδείξω πόσο μεγάλη είμαι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Mόνος.

Ούτε γονείς, ούτε φίλοι, ούτε κομματόσκυλα να μου πρίζουν την περίοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Moυ κάνει εντύπωση που αυτοί που ενοχλούνται από τους γονείς , δεν είναι οι πρωτοετείς , αλλά κάτι σιτεμένοι του ακαδημαικού χώρου , που μάλλον η συνεχής παραμονή τους εκεί τους εμπόδισε να ωριμάσουν .

Στην πράξη η διακριτική παρουσία ενός γονέα που έχει περάσει στο παρελθόν από το πανεπιστήμιο , είναι εγγύηση ότι θα κάνετε την εγγραφή σας και θα τελειώσετε γρήγορα χωρίς να σας πουλάνε εξυπηρέτηση και πολιτικό καμάκι τα κομματόσκυλα .

Στο κάτω - κάτω μπορείτε να ευχαριστηθείτε αυτήν την μέρα όπως θέλετε εσείς , γνωρίζοντας τον χώρο , χωρίς ενοχλητικούς τύπους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εμείς οι σιτεμένοι του πανεπιστημίου, βλέπουμε σε τι χάλια είναι τα παιδάκια 1ου-2ου-3ου-4ου έτους που δεν μπορούν να τα βγάλουν πέρα σε απλά καθημερινά πράγματα. Καλό είναι κάποια στιγμή να γίνει μια αρχή και αυτή είναι η ιδανική στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Καλύτερο να πας μόνος ή με φίλους. Ούτε αυτό δε μπορείτε να κάνετε;
Χθες που πήγα ήταν 100 μανάδες εκεί, τα παπάρια μας πρήξανε. Και κάνε αυτό, και μπες μπροστά, και δες τα στοιχεία σου, και άλλες μανάδες βγάζανε φωτογραφίες τα παιδιά τους την ώρα που συμπλήρωναν τα στοιχεία... Τραγικό!!
Εγώ με φίλους πήγα, και στην ουρά για να καταθέσουμε τα χαρτιά μας, γνωριστήκαμε με παιδιά και πιάσαμε κουβέντα για πόση ώρα και ανταλλάξαμε και facebook (οχι, δεν ήταν παιδιά απο παρατάξεις)
Δηλαδή όταν θα πάτε στρατό, με την μάνα σας θα πάτε πάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Oντως ειναι λιγο υπερβολικο να παρετε τους γονεις σας στην εγγραφη..εκτος βεβαια αν περασατε σε αλλη πολη και νιωθετε πια τοοοσο ανυπερασπιστοι και εκτεθειμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Εντάξει οι μανάδες είναι κάπως . Καλό είναι να τις αφήνετε έξω να μιλάνε με τις άλλες μανάδες .
Οι πατεράδες συνήθως ιδιαίτερα αν έχουν περάσει από τον χώρο στο παρελθόν , έχουν τον τρόπο να είναι παρόντες - απόντες ώστε να είσαστε ήσυχοι .

Τώρα γιά τους σιτεμένους που κριτικάρουν τους πρωτοετείς και τους λίγο μεγαλύτερους , είδαμε με τι επιτυχία διαχειρίστηκαν οι ίδιοι το πανεπιστήμιο ώστε να είναι σήμερα σε αυτό το ψηλό επίπεδο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Οι περισσότερες μανάδες είναι τέρμα σπαστικές και πέραν του δέοντος εκδηλωτικές και εκνευριστικές.
Και αυτό δεν νομίζω ότι είναι κάτι καινούριο...
Επίσης κανονικά δεν έχουν κάποια αρμοδιότητα στον χώρο της σχολής, όπως προκύπτει από τον κανονισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Με ολο το σοι μου θα παω υπαρχει προβλημα?
Εδω ο κοσμος καιγετε και η γρια χτενιζεται:angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top