Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Πάντως ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να φέρει τον γονιό του στην εγγραφή. Δεν το κατακρίνω ούτε το θεωρώ λάθος, απλά δεν καταλαβαίνω το γιατί. Δεν μπορούμε εμείς απο μόνοι μας να γράψουμε τα στοιχεία μας,να συμπληρώσουμε τα έντυπα,να ρθούμε σε επαφή με συμφοιτητές μας; Πρέπει ΚΑΙ αυτά να τα κάνουν οι γονείς για μάς; Φοιτητές είμαστε πλέον, έχουμε μεγαλώσει δεν είμαστε τα νήπια που πηγαίνουν για πρώτη φορά σχολείο. Αν σε αυτή την ηλικία δεν μπορούμε να πάμε μόνοι μας για μία εγγραφή ε τί να πώ...

Και αμα εισαι μια/δυο ωρα/ες μακρια απο τα πανεπιστημιο και δεν εχεις διπλωμα τι κανεις? Περνεις τα κτελ ή τον οσε να ψοφισεις στο πανε ελα?
Οταν λεμε παμε με τους γονεις στο πανεπιστημιο δεν σημαινει οτι μας συμπληρωνουν τα χαρτια, ρωτανε τους γυρω που θα βρουμε το ταδε κτλ κτλ
δεν ειμαστε μωρα ... αλλα καποιος πρεπει να σε παει βρε παιδι ...
το πολυ πολυ να τον κανει και μια βολτα να δει το πανεπιστημιο ... τι το κακο η περιεργο ειναι αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Και αμα εισαι μια/δυο ωρα/ες μακρια απο τα πανεπιστημιο και δεν εχεις διπλωμα τι κανεις? Περνεις τα κτελ ή τον οσε να ψοφισεις στο πανε ελα?
Οταν λεμε παμε με τους γονεις στο πανεπιστημιο δεν σημαινει οτι μας συμπληρωνουν τα χαρτια, ρωτανε τους γυρω που θα βρουμε το ταδε κτλ κτλ
δεν ειμαστε μωρα ... αλλα καποιος πρεπει να σε παει βρε παιδι ...
το πολυ πολυ να τον κανει και μια βολτα να δει το πανεπιστημιο ... τι το κακο η περιεργο ειναι αυτο?
Δεν είπα πως αυτό είναι κακό. Άλλωστε και μένα θα με πάνε απλά θα περιμένουν σταμάξι ή θα κάνουν καμιά βόλτα τριγύρω. Αλλά όχι και να μπούν μέσα να κοιτάνε δεξια-αριστερά να μου συμπληρώνουν χαρτιά κτλ... έλεος! Το θέμα είναι " Eγγραφή στο Πανεπιστήμιο: Μόνοι ή με γονείς; " ,απορώ γιατί κάποιον να τον γραψουν οι γονείς του. Δεν απορώ γιατί να τον πάνε στο πανεπιστήμιο. Να "χρησιμοποιήσεις" τους γονείς ως μεταφορικό μέσο το βρίσκω φυσιολογικό ειδικά τη στιγμή που δεν ξέρεις πόλη,δρομολόγια αστικών κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Και αμα εισαι μια/δυο ωρα/ες μακρια απο τα πανεπιστημιο και δεν εχεις διπλωμα τι κανεις? Περνεις τα κτελ ή τον οσε να ψοφισεις στο πανε ελα?
Οταν λεμε παμε με τους γονεις στο πανεπιστημιο δεν σημαινει οτι μας συμπληρωνουν τα χαρτια, ρωτανε τους γυρω που θα βρουμε το ταδε κτλ κτλ
δεν ειμαστε μωρα ... αλλα καποιος πρεπει να σε παει βρε παιδι ...
το πολυ πολυ να τον κανει και μια βολτα να δει το πανεπιστημιο ... τι το κακο η περιεργο ειναι αυτο?

αν η πολη στην οποια περασες ειναι 1-2 ωρες μακρια απο την πολη σου δεν ειναι δυσκολο να φυγεις πρωι πρωι να γραφτεις και να επιστρεψεις το απογευμα. αθηνα-πατρα πχ ειναι δεν ειναι 2 ωρες με το κτελ.
τους γυρω φυσικα μπορεις να τους ρωτησεις κι εσυ ο ιδιος, δεν ειναι κάτι δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
αν η πολη στην οποια περασες ειναι 1-2 ωρες μακρια απο την πολη σου δεν ειναι δυσκολο να φυγεις πρωι πρωι να γραφτεις και να επιστρεψεις το απογευμα. αθηνα-πατρα πχ ειναι δεν ειναι 2 ωρες με το κτελ.
τους γυρω φυσικα μπορεις να τους ρωτησεις κι εσυ ο ιδιος, δεν ειναι κάτι δυσκολο

πιο ανετα χωρις αγχος και πιθανοτητα να χαθεις ...
οπως και να χει εχω δει ατομα με τους γονεις τους που πραγματικα τα λυπαμε ... μα να πηγαινει στο πανεπιστημιο ο γιος και να κανονιζει η μανα ... ε εκει ντροπη ... το θεμα ειναι οτι δεν φταιει το παιδι ... φταιει η μανα του που το εκανε ετσι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caius

Νεοφερμένος

Η ilektra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω πηγα και εγγραφηκα με τον πατερα μου... και σας διαβεβαιω οτι οι μισοι εκει περα ηταν με τους γονεις τους! Ο πατερας μου καθησε σε μια γωνια και με περιμενε να τελειωσω...! ουτε γελια υπηρκσαν ουτε τπτ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L_Basil

Νεοφερμένος

Ο L_Basil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω πηγα και εγγραφηκα με τον πατερα μου... και σας διαβεβαιω οτι οι μισοι εκει περα ηταν με τους γονεις τους! Ο πατερας μου καθησε σε μια γωνια και με περιμενε να τελειωσω...! ουτε γελια υπηρκσαν ουτε τπτ!!!!


Πες τα Ηλέκτρα γιατί θα τρελαθούμε εδώ πέρα απο το άγχος για μια εγγραφή...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starborn

Νεοφερμένος

Η Ζέφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πες τα Ηλέκτρα γιατί θα τρελαθούμε εδώ πέρα απο το άγχος για μια εγγραφή...:P:P


Ε όχι δα :P
Έγω μόνη πήγα, και τις δυο φορές που πήγα ως τώρα, και αύριο θα πάω και μια τρίτη, αυτή τη φορά με μια φίλη για να την βοθήσω κιόλας..
Δεν ξέρω, όπως είπαν και τα παιδιά απο πάνω, πολλοι είναι αυτοί που έρχονται με τους γονείς και πραγματικά, αυτο δεν σχολιάζεται αρνητικά! Στο κάτω κάτω, ειδικά αν είσαι και απο άλλη πολη, είναι το πλέον λογικό να έρθεις με κάποιο γονέα, έστω και για τη μετακίνηση!...
Τώρα βέβαια αν πας μόνος... μπορείς να κάνεις και περισσότερες.. εμμ.."γνωριμίες".. ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Σημερα το πρωι πηγα εγω, τελικα μονος.Ειχε καποιους γονεις, αλλα τα περισσοτερα απο αυτα φαινοντουσαν χαζεμενα και αντικοινωνικα.Μπορει να ετυχε... who knows.
Παλι καλα που δεν πηρα μαζι μου κανενα πατερα, γιατι εκει που συμπληρωναμε κατι εντυπα, αμα ειχα τον πατερα θα με βοηθουσε αυτος, ενω τωρα καταφερα να γνωρισω ρωτωντας την μοναδικη καλη γκομενα που βρηκα στη σχολη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Σημερα το πρωι πηγα εγω, τελικα μονος.Ειχε καποιους γονεις, αλλα τα περισσοτερα απο αυτα φαινοντουσαν χαζεμενα και αντικοινωνικα.Μπορει να ετυχε... who knows.
Παλι καλα που δεν πηρα μαζι μου κανενα πατερα, γιατι εκει που συμπληρωναμε κατι εντυπα, αμα ειχα τον πατερα θα με βοηθουσε αυτος, ενω τωρα καταφερα να γνωρισω ρωτωντας την μοναδικη καλη γκομενα που βρηκα στη σχολη:P
:no1:Ειδες;;;Σημερα που πηγα στο απθ με κατι φιλους ηταν ενας πατερς με το γιο του.Ο γιος μιλουσε με μια γκομενα και θελαν να ανταλλαξουν αριθμους και ο πατερας απο πανω!!!Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
εγω αυριο παω θεσ μονος!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
:no1:Ειδες;;;Σημερα που πηγα στο απθ με κατι φιλους ηταν ενας πατερς με το γιο του.Ο γιος μιλουσε με μια γκομενα και θελαν να ανταλλαξουν αριθμους και ο πατερας απο πανω!!!Ελεος!

Μηπως ενδιαφεροταν και ο πατερας για τον αριθμο?? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixlofouska

Νεοφερμένος

Η Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω αυριο παω θεσ μονος!!!!!!!!!!!!!!!
κι εγω!!!!:D:Dμε μια φιλη μου βεβαια...και πολυ χαιρομαι..:D:D:D:D:Dπρωι φευγεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Μηπως ενδιαφεροταν και ο πατερας για τον αριθμο?? :D
Το γελας ε;Αν σου πω οτι και ο πατερας ζητησε τον αριθμο;;;;;:jumpy::jumpy:Ελπιζω αστειευομενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Το γελας ε;Αν σου πω οτι και ο πατερας ζητησε τον αριθμο;;;;;:jumpy::jumpy:Ελπιζω αστειευομενος.

Μπορει να βοηθουσε το γιο ... :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geo

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορει να βοηθουσε το γιο ... :lol::lol:
χχαχαχαχαχαχαχαχ μαθητευόμενος ο γιος :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
χχαχαχαχαχαχαχαχ μαθητευόμενος ο γιος :D:P

Που ξερεις ... μπορει να ηταν αγαθιαρης ο γιος και να του μαθαινε τα κολπα ...
:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τελικα πηγα μονος ωσαν την καλαμια στον καμπο. Αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι χαθηκα μες τη σχολη και επεσα στην αναγκη ΔΑΠιτη για να βρω το αμφιθεατρο, ολα μια χαρα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Είναι καλά παιδιά οι ΔΑΣΠίτες. Μη τα παρεξηγείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ο ΔΑΣΠιτης ειναι fusion του ΔΑΠιτη και του ΠΑΣΠιτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ναι, είναι μετάλλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top