Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Τα δυο αυτα τμηματα ομως εχουν παρομοια επαγγελματικα δικαιωματα....δεν θα μπορουσα να παρω μεταγραφη για το τμημα αυτο;;ξερεις καποιο τηλ στο οποιο μπορω να απευθυνθω;;ευχαριστω

Δεν ειναι το ιδιο μετα την μετανομασια του τμηματος στα γιαννενα η αποφοιτοι ειναι μηχανικη και οχι πληροφορικαριοι οπως του τμηματος της κρητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Εχω τα κριτήρια και λογικά θα μπορέσω να πάρω μετεγγραφή Θεσσαλονίκη. Αλλά μ' αρέσει εδώ στην Κομοτηνή...
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εχω τα κριτήρια και λογικά θα μπορέσω να πάρω μετεγγραφή Θεσσαλονίκη. Αλλά μ' αρέσει εδώ στην Κομοτηνή...
:(
Ε τοτε μην παρεις. χD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εχω τα κριτήρια και λογικά θα μπορέσω να πάρω μετεγγραφή Θεσσαλονίκη. Αλλά μ' αρέσει εδώ στην Κομοτηνή...
:(

Αφου σου αρεσει κατσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Κανα νέο έχουμε ή μπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Κανένα νεο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Για να υπάρξει κάποιο νέο θα πρέπει να περιμένετε (λογικά) να εγγραφούν και οι υπόλοιποι των οποίων οι γραμματείες απεργούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Μία φίλη μου έχει περάσει ΦΠΨ στο Ρέθυμνο και θέλει να έρθει Αθήνα (κυρίως λόγω οικονομικών)
Ποια είναι τα κριτήρια/προϋποθέσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Μία φίλη μου έχει περάσει ΦΠΨ στο Ρέθυμνο και θέλει να έρθει Αθήνα (κυρίως λόγω οικονομικών)
Ποια είναι τα κριτήρια/προϋποθέσεις;

Σύμφωνα με τα περσινά, εισόδημα 7500 κατα κεφαλήν. Δηλαδή αν στην οικογένεια είναι 4 άτομα, το ετήσιο εισόδημα δε πρέπει να ξεπερνάει τα 30,000. Αν είναι 30.001 δεν τη δέχεται το σύστημα και συνεπώς δε μπορεί να κανει την αίτηση.
Φέτος ακούστηκε οτι θα πάει 9.000 κατα κεφαλήν. Ακόμα δε βγήκε κάποια επίσημη ανακοίνωση.
Επίσης κριτήρια είναι αν εχει αδερφό/η φοιτητή/τρια, αν είναι πολύτεκνη/τρίτεκνη, σοβαρή ασθένεια συγγενή Α κατηγορίας (μαμάς, μπαμπά, αδέρφια), αν είναι ορφανή και το τελευταίο κριτήριο τα μόριά της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σύμφωνα με τα περσινά, εισόδημα 7500 κατα κεφαλήν. Δηλαδή αν στην οικογένεια είναι 4 άτομα, το ετήσιο εισόδημα δε πρέπει να ξεπερνάει τα 30,000. Αν είναι 30.001 δεν τη δέχεται το σύστημα και συνεπώς δε μπορεί να κανει την αίτηση.
Φέτος ακούστηκε οτι θα πάει 9.000 κατα κεφαλήν. Ακόμα δε βγήκε κάποια επίσημη ανακοίνωση.
Επίσης κριτήρια είναι αν εχει αδερφό/η φοιτητή/τρια, αν είναι πολύτεκνη/τρίτεκνη, σοβαρή ασθένεια συγγενή Α κατηγορίας (μαμάς, μπαμπά, αδέρφια), αν είναι ορφανή και το τελευταίο κριτήριο τα μόριά της

Σ'ευχαριστώ πολύ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Anast

Νεοφερμένος

Η Sofia Anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, θέλω να ρωτήσω κάτι που δυστυχώς το σχολείο μου δεν γνωρίζει για να μου απαντήσει...τελείωσα φέτος κ πέρασα στο ΤΕΕΑΠΗ ΠΑΤΡΩΝ ,βέβαια πριν κανω το μηχανογαρφικο μου είχα δήλωσει οτι είμαι πολύτεκνη.Παράλληλα έχω την αδερφή μου που σπουδαζει Αθήνα αυτο όμως δεν το δήλωσα γιατί μου είπαν οτι μόνο το ενα απο τα δυο μπορείς να δηλωσεις(ή πολυτεκνος ή αδερφό/ή που σπουδαζει).Επομένως μπήκα στην σχολη μου σαν πολυτεκνη,δηλαδη με λιγότερα μορια.Και τελος πάντων θέλω να σας ρωτησω αρχίκα αν μπορώ να παρω μετεγγραφή(έχω αρκέτα χαμηλο εισόδημα,αδερφή που σπουδάζει κ είμαι πολύεκνη)για Αθήνα και αν ναι σε ποιές σχολές;ΤΕΕΑΠΗ στην Αθήνα δεν υπάρχει ,υπάρχει όμως το ΤΕΑΠΗ.Βοηθήστε με ΑΝ γνωρίζεται κατι.Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toure7

Νεοφερμένος

Ο toure7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Σύμφωνα με τα περσινά, εισόδημα 7500 κατα κεφαλήν. Δηλαδή αν στην οικογένεια είναι 4 άτομα, το ετήσιο εισόδημα δε πρέπει να ξεπερνάει τα 30,000. Αν είναι 30.001 δεν τη δέχεται το σύστημα και συνεπώς δε μπορεί να κανει την αίτηση.
Φέτος ακούστηκε οτι θα πάει 9.000 κατα κεφαλήν. Ακόμα δε βγήκε κάποια επίσημη ανακοίνωση.
Επίσης κριτήρια είναι αν εχει αδερφό/η φοιτητή/τρια, αν είναι πολύτεκνη/τρίτεκνη, σοβαρή ασθένεια συγγενή Α κατηγορίας (μαμάς, μπαμπά, αδέρφια), αν είναι ορφανή και το τελευταίο κριτήριο τα μόριά της


Εγω δεν είμαι προστατευόμενο μέλος και είχα μηδενικό εισόδημα το 2012 και τίποτα αλλο στην κατοχή μου ,αλλα το τεκμήριο είναι 3000ε. Οπότε με 3000ε, εχω ελπίδες για παιδαγωγικό Αθήνας; Θα δηλωσω και δευτερη επιλογη Πατρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Γεια σας, θέλω να ρωτήσω κάτι που δυστυχώς το σχολείο μου δεν γνωρίζει για να μου απαντήσει...τελείωσα φέτος κ πέρασα στο ΤΕΕΑΠΗ ΠΑΤΡΩΝ ,βέβαια πριν κανω το μηχανογαρφικο μου είχα δήλωσει οτι είμαι πολύτεκνη.Παράλληλα έχω την αδερφή μου που σπουδαζει Αθήνα αυτο όμως δεν το δήλωσα γιατί μου είπαν οτι μόνο το ενα απο τα δυο μπορείς να δηλωσεις(ή πολυτεκνος ή αδερφό/ή που σπουδαζει).Επομένως μπήκα στην σχολη μου σαν πολυτεκνη,δηλαδη με λιγότερα μορια.Και τελος πάντων θέλω να σας ρωτησω αρχίκα αν μπορώ να παρω μετεγγραφή(έχω αρκέτα χαμηλο εισόδημα,αδερφή που σπουδάζει κ είμαι πολύεκνη)για Αθήνα και αν ναι σε ποιές σχολές;ΤΕΕΑΠΗ στην Αθήνα δεν υπάρχει ,υπάρχει όμως το ΤΕΑΠΗ.Βοηθήστε με ΑΝ γνωρίζεται κατι.Ευχαριστώ :)

Εννοείται ότι μπορείς να πάρεις μεταγραφή. Τα αντίστοιχα τμήματα είναι τα παρακάτω:
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΑΘΗΝΑ)
ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ)
ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ (ΡΟΔΟΣ)
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ (ΦΛΩΡΙΝΑ)
ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΠΑΤΡΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Οπως πολύ σωστά είπε η Dreams&hopes, μπορείς να πάρεις μετεγγραφή σ' αυτα τα τμήματα. Δεν είναι υποχρεωτικό να έχουν την ίδια ονομασία τα 2 τμήματα.
Πχ αν καποιος σπουδαζει στο τμημα «Επιστήμης Υπολογιστών» στην Κρήτη, μπορεί να πάρει μετεγγραφή στο τμήμα «Πληροφορικής» του ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο βασικό; Παίζει ρόλο αν έχουν κάποιο ακίνητο οι γονείς της ή τίποτα τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Πρώτον δεν το λέω για έμενα....από το πρόσωπο που χρησιμοποιώ θα έπρεπε να καταλάβεις ότι δεν αναφέρομαι σε μένα!
και δεύτερον....δεν κατάλαβα!! αν οι γονείς κάποιου έχουν ένα ακίνητο αλλά έχουν χαμηλό εισόδημα, είναι καταδικασμένοι να το πουλήσουν δηλαδή; μπορεί στο μέλλον να παραστεί μεγαλύτερη ανάγκη και να χρειαστούν τότε τα χρήματα! αν δεν γίνεται να πάρει κάποιος μεταγραφή επειδή οι γονείς του έχουν ακίνητο, αυτό είναι άλλο θέμα! επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια έκρηξη απέναντι στον άλλο! όποιος χρειάζεται και μπορεί να πάρει μεταγράφη, ας το κάνει! φέρω καμια ευθύνη και το λες έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Τι σχεση εχει το ακινητο ? Το κατα κεφαλην εισοδημα ειναι κριτηριο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τι σχεση εχει το ακινητο ? Το κατα κεφαλην εισοδημα ειναι κριτηριο !

Αυτό ξέρω και εγώ! απλώς ρώτησα για σιγουριά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

linamathers

Νεοφερμένος

Η linamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων του ΤΕΙ Πειραιά δεν έχει αντιστοιχία με κάποια άλλη σχολή σε όλη την Ελλάδα από όσο ξέρω.. Υπάρχει η δυνατότητα μεταγραφής από αυτό σε κάποιο άλλο εφόσον πληρούνται όλα τα κριτήρια ή ούτε καν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Που ακριβώς υποβάλλονται οι δηλώσεις για τις μεταγγραφές ξέρετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top